Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:lol::lol::lol::lol: δεν ακουγεται τιποτα.

 

υπαρχει πιθανοτητα να μην την παρει.εξαλλου ακομα ασχολουνται να λυσουν θεματα σε οσους πηραν.αν λυθουν ποτε... εγω νομιζω οτι δεν θα παρει.τωρα βγαινει και 5.1.1

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιστεύω ότι δεν θα πάρει, παρά τις διαβεβαιώσεις διαφόρων αντιπροσωπειών της Σάμσουνγκ. Θα δούμε βέβαια....
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

τα αγκλικα μου δεν ειναι καλα αλλα μαλλον bad news http://www.gsmarena.com/no_lollipop_update_for_the_samsung_galaxy_note_ii-news-12141.php
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

τα αγκλικα μου δεν ειναι καλα αλλα μαλλον bad news http://www.gsmarena.com/no_lollipop_update_for_the_samsung_galaxy_note_ii-news-12141.php

Συμφωνα με την τελευταια παραγραφο υπαρχει ακομα ελπιδα!

 

Update: Samsung's Spanish division has now published its own statement on the matter on its twitter page. According to it, there is in fact a Lollipop update in the works, but Samsung will only release it if it turns out problem-free. So nothing is final yet and the glimmer of hope remains.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με την τελευταια παραγραφο υπαρχει ακομα ελπιδα!

 

Update: Samsung's Spanish division has now published its own statement on the matter on its twitter page. According to it, there is in fact a Lollipop update in the works, but Samsung will only release it if it turns out problem-free. So nothing is final yet and the glimmer of hope remains.

 

χλωμο το βλεπω.ακομα δεν μπορει να φτιαξει τα bug που εχουν τα καινουργια κιν.με lollipop δυσκολο το βλεπω να βγαλει για το σχεδον 3 ετων.ακ και μακαρι να βγαλει.

Link to comment
Share on other sites

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτά είναι τα καραγκιοζιλικια του Android και της Samsung στην συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παίδες! Χρειάζομαι τη βοήθειά σας για κάτι παράξενο που μου συνέβη. Είμαι μέτριος χρήστης. ούτε Expert ούτε τελείως αρχάριος. Έχω το παλιό αλλά καλό N7100 με κιτκατ επίσημο γαλλικό rom και συσκευή ουγγρικής προέλευσης. Είχα μια verbatim κάρτα μνήμης sdhc class 10 16gb η οποία δούλευε άψογα. Τη δώρισα όμως στη γυναίκα μου με σκοπό να πάρω μια πιο μεγάλη σε χωριτηκότητα. Πήρα μια 32 samsung class 10 sdhc από ιταλία γύρω στα 12 ευρώ μέσω ebay. Να πω την αλήθεια μετά έμαθα ότι κυκλοφορούν κ πολλές μαιμούδες. Η κάρτα στον υπολογιστή (windows 7 kai imac) μπορεί και γράφει αρχεία. έχει φάει κ φορμάτ κάμποσες φορές. τις τελευταίες μέσα από τη συσκευή. όποτε προσπαθώ να μεταφέρω αρχεία πολλαπλά από την εσωτερική μνήμη στην κάρτα με px το fexplorer παίρνω ένα μήνυμα σφάλματος και μου προτείνει να κάνω ρουτ ή να περάσω λόλιποπ. Επίσης όποτε προσπαθώ να περάσω κάποια ιατρικά apk αρχειάκια δε μπορεί να γίνει η εγκατάσταση. αν βγάλω τελείως την κάρτα ή αν ξαναβάλω την παλιά verbatim όλα γίνονται κανονικά. Ξέρετε τι φταίει; σκέφτομαι να αγοράσω κάποια άλλη

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαίρετε παίδες. Χρειάζομαι τη βοήθειά σας για κάτι παράξενο που μου συνέβη. Είμαι μέτριος χρήστης. Ούτε expert ούτε αρχάριος τελείως. Έχω το παλιό αλλά καλό ν7100 με κιτκατ επίσημο ρομ από γαλλία και συσκευή ουγγρικής προέλευσης. Είχα μια verbatim κάρτα μνήμης sdhc class 10 16gb η οποία και δούλευε άψογα. Τη δώρισα όμως στη γυναίκα μου με σκοπό να αγοράσω κάποια μεγαλύτερη σε χωρητικότητα. Πήρα μέσω ebay μια samsung 32 gb sdhc class 10 από ιταλία στα 12 ευρώ περίπου. Κατόπιν έμαθα ότι κυκλοφορούν πολλές μαίμούδες. Η κάρτα σε υπολογιστή imac k windows 7 μπορεί και γράφει μέσα της αρχεία. Έφαγε κα ιφορμάτ κάμποσες φορές. Τώρα είναι σε fat 32. Τις τελευταίες φορές έγινε format μέσω κινητού. Όποτε προσπαθώ να μεταφέρω μαζικά αρχεία από εσωτερική μνήμη σε κάρτα μνήμης λαμβάνω από το fexplorer ένα μήνυμα αποτυχίας και με συμβουλεύει είτε να ρουτάρω είτε να περάσω λόλιποπ. Επίσης αν προσπαθήσω να περάσω ορισμένα medical books .apk αποτυγχάνει. Αν αφαιρέσω την κάρτα ή αν βάλω την παλιά verbatim γίνεται η εγκατάσταση κανονικά. χθες έκανα κ επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά πάλι δε βοήθησε. Καμια ιδέα κανείς; Προσανατολίζομαι να αγοράσω μια νέα καρτα αλλά δεν ξέρω ποια είναι αξιόπιστη και θα δουλεύει χωρίς πρόβλημα. Να πάρω 64άρα; Και αν ναι ποια προτείνετε; Ευχαριστώ θερμά!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θέμα της κάρτας μνήμης είναι. Προσωπικά προτείνω τις samsung evo. Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με την 16GB που αγόρασα πριν κάποιους μήνες. Είναι κάτι πορτοκαλί κάρτες μνήμης. Βγάζει σχεδόν κάθε 2 εβδομάδες το e-shop σε προσφορά μια evo.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Στα specs του note 2 λέει ότι υποστηρίζει μέχρι 64GB, οπότε με αυτό το δεδομένο δεν νομίζω να έχει πρόβλημα. Αν θες ψάξε στο ίντερνετ αν υπάρχει κόσμος που έχει γράψει σχόλια για το συγκεκριμένο συνδυασμό.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

επειδή έψαξα πολλοί έχουν αγοράσει 64ara sandisk sdxc class 10 και παίζει στο νοτε 2 αλλά διαβάζω πολλά failure μετά από κάποιους μήνες..
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω το φορουμ.

 

Μπαινω στο ψητο χωρις πολλά πολλά. ..

 

Αλλαξα στο Note 2 το μεσαιο κάλυμμα και κατα λαθος εσπασε το χρυσο συρμα της κεραιας wifi.

Αυτο που ειναι στην πλακετα εννοω κολλημένο.

Εχω σημα αλλα..πρεπει να παω διπλα στο ρουτερ ωστε να πιασει...3 γραμμες.

Αυτο το συρμα ακουμπαει στο πανω μερος του μεσαιου καλυμματος και ουσιαστικα εκει ειναι και το κομματι που δινει ενισχυση στο σημα.

 

Το ερωτημα ειναι το εξης.

 

Επισκευαζεται?

 

Ενας ηλεκτρονικος αν κανει κολληση στην πλακετα ενα αλλο συρμα στην πλακετα...εχω ελπιδες?

 

Ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

Οπως βλέπω εδώ (είναι καταστημα επισκευής κινητών στην πόλη μου), το ανταλλακτικό και η εργασια χρεώνονται 25 ευρώ τελική τιμή με ΦΠΑ . Οπότε σίγουρα επιδιόρθωνεται, κάπως :p.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ φίλε μου πήγα από το 2 στο 4 και πραγματικά αξίζει η μετάβαση. Και το 2αρι τούμπανο ήταν αλλά το 4αρι είναι άλλο level... Edited by truckman
υπήρχε παράθεση αγγελίας

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ φίλε μου πήγα από το 2 στο 4 και πραγματικά αξίζει η μετάβαση. Και το 2αρι τούμπανο ήταν αλλά το 4αρι είναι άλλο level...

 

εγω παντως θα ηθελα να εχω και το 2.το 4 εχει πολλους μπελαδες σαν stock σαν custom ειναι καπως καλυτερα αλλα την ηρεμια που ειχα οτι και αν εκανα στο 2 δεν επαθε ποτε κατι.αντιθετα με τα διαφορα παρατραγουδα του 4.δυνατο απιστευτα το 4 αλλα η lollipop το χαλαει τρελλα

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως θα ηθελα να εχω και το 2.το 4 εχει πολλους μπελαδες σαν stock σαν custom ειναι καπως καλυτερα αλλα την ηρεμια που ειχα οτι και αν εκανα στο 2 δεν επαθε ποτε κατι.αντιθετα με τα διαφορα παρατραγουδα του 4.δυνατο απιστευτα το 4 αλλα η lollipop το χαλαει τρελλα

Κοίταξε να δεις, από διάφορους τα ακούω αυτά αλλά εγώ δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα. Βέβαια, αρκετοί γνωστοί μου που παραπονιούντε έχουν το f αλλά σε εμένα το c δουλεύει υποδειγματικα με stock boc3!

Το note 2 το ξέχασα κιόλας...

 

Sorry για το offtopic!!

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Πόσο έπιασε το κινητό φίλε rush2 ;

 

Προσωπικά θα πάω στο 5, το θεωρώ παράλογο να πάω σε κινητό που σε 3-4 μήνες αντικαθίσταται.

 

Παιδιά, έχω σοβαρό πρόβλημα τελευταία με την μπαταρία, είμαι stock σε Kit Kat. Βγάζω στην καλύτερη μισή μέρα, με ελαφριά χρήση. Το κινητό αγοράστηκε Νοέμβρη του '13, δεν έχει κλείσει ακόμα 2 χρόνια, παίζει να παρέδωσε πνεύμα η μπαταρία ; ; ;

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα πως έκανες φορτίσεις - αποφορρτίσεις κλπ. Αλλά δες στα στατιστικά της μπαταρίας, μήπως κάποια εφαρμογή σου την τρώει σα να μην υπάρχει αύριο.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κατά των "φορτωμένων" κινητών, οι επιπλέον εφαρμογές είναι οι βασικές: Viber, Messenger και καμμιά ακόμη.

 

Στα στατιστικά της μπαταρίας, στην 3η θέση είναι τα Google Play services. Χθες έβαλα ένα νέο live wallpaper. Να είναι αυτό...

Edited by Nozomi
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...