Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδιά

όπως σας ανέφερα και παραπάνω,

είμουν χρόνια ΝΟΚΙΑN

και πριν από 2 με 3 ημέρες πήρα τον note 2 (ΦΟΒΕΡΟ!!!)

έχω όμως μία ερώτηση.

το ξυπνητήρι, εάν σβήσω την συσκευή, θα ηχείσει το πρωί?

ρωτάω γιατι με το ΝΟΚΙΑ το βράδυ το έσβηνα αλλά το πρωί άναβε μόνο του, έκανε την αφύπνιση και μετά ρωτούσε εάν θέλω να ενεργοποιηθει...

παίζει κάτι τέτοιο με την SAMSUNG?

 

Όχι, δε θα χτυπήσει. Είναι θέμα λειτουργικού (android) κι όχι samsung. Βάλτο σε airplane mode αν είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδιά

όπως σας ανέφερα και παραπάνω,

είμουν χρόνια ΝΟΚΙΑN

και πριν από 2 με 3 ημέρες πήρα τον note 2 (ΦΟΒΕΡΟ!!!)

έχω όμως μία ερώτηση.

το ξυπνητήρι, εάν σβήσω την συσκευή, θα ηχείσει το πρωί?

ρωτάω γιατι με το ΝΟΚΙΑ το βράδυ το έσβηνα αλλά το πρωί άναβε μόνο του, έκανε την αφύπνιση και μετά ρωτούσε εάν θέλω να ενεργοποιηθει...

παίζει κάτι τέτοιο με την SAMSUNG?

 

Όχι, δε θα χτυπήσει. Είναι θέμα λειτουργικού (android) κι όχι samsung. Βάλτο σε airplane mode αν είναι.

 

έλεγα μήπως το σβήνω το βράδυ και κάνει και καμιά σωστή φόρτιση και να ξεκουράζετε και λίγο το τηλ γιατί όλη την ημέρα παίρνει φωτιά... (προσπαθώ να το μάθω)

ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

έλεγα μήπως το σβήνω το βράδυ και κάνει και καμιά σωστή φόρτιση και να ξεκουράζετε και λίγο το τηλ γιατί όλη την ημέρα παίρνει φωτιά... (προσπαθώ να το μάθω)

ευχαριστώ πάντως

 

Φωτιά δεν παίρνει, μην ανησυχείς:), ούτε χρειάζεται να το κλείνεις για να παίρνει ανάσες. Σ' αυτό το θέμα το note δεν έχει τέτοια προβλήματα. Οι πιο πολλοί εδώ μέσα το κλείνουν σπάνια όσο σκληρή χρήση κι αν κάνουν με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Φωτιά δεν παίρνει, μην ανησυχείς:), ούτε χρειάζεται να το κλείνεις για να παίρνει ανάσες. Σ' αυτό το θέμα το note δεν έχει τέτοια προβλήματα. Οι πιο πολλοί εδώ μέσα το κλείνουν σπάνια όσο σκληρή χρήση κι αν κάνουν με αυτό.

 

εμ σιγά σιγά μαθαίνω.... που θα πάει ...

προσπαθώ να προσαρμοστώ!

Link to comment
Share on other sites

@papazov2 άσε το τηλέφωνο ανοιχτό να το χαρείς και να το λιώσεις όσο δεν παίρνει. Μη φοβάσαι τίποτα με τέτοια μπαταρία.

Αν δεν θες να σε ενοχλούν απλά βάλε το σε airplane mode.

Καλό δουλευτω. Είμαι σίγουρος πως δεν θα σε απογοητεύσει.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

@papazov2 άσε το τηλέφωνο ανοιχτό να το χαρείς και να το λιώσεις όσο δεν παίρνει. Μη φοβάσαι τίποτα με τέτοια μπαταρία.

Αν δεν θες να σε ενοχλούν απλά βάλε το σε airplane mode.

Καλό δουλευτω. Είμαι σίγουρος πως δεν θα σε απογοητεύσει.

 

Okay, απλά προσπαθώ να μπω στο κλίμα του λειτουργικού του.το κινητό προς στιγμή δεν με έκανε να μετανιώσω ούτε δευτερόλεπτο που άλλαξα.

Καλή αρχή να έχω και ομαλή μετάβαση

Link to comment
Share on other sites

Okay, απλά προσπαθώ να μπω στο κλίμα του λειτουργικού του.το κινητό προς στιγμή δεν με έκανε να μετανιώσω ούτε δευτερόλεπτο που άλλαξα.

Καλή αρχή να έχω και ομαλή μετάβαση

 

Η κινητάρα θα σε εκπλήσσει κάθε μέρα που περνάει... ιδιαίτερα αν έχεις έρθει από άλλο λειτουργικό. Εδώ εμείς που χρησιμοποιούμε χρόνια android πιάνουμε τον εαυτό μας να χαμογελάει κάθε φορά που ανακαλύπτουμε μία νέα ιδιότητα που δεν γνωρίζαμε.

 

Welcome to the NOTE world

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν ένα πράγμα να σε χαλάσει, αν έρχεσαι από iphone και αυτό είναι οι αναβαθμίσεις. Έχω την εντύπωση πως η Apple δίνει αναβαθμίσεις σε όλη την γκάμα των iphone ενώ στο Android κάποια στιγμή και όχι πολύ μακρινή αυτό θα σταματήσει και θα ψάχνεις custom roms. Είχα καλομάθει στο pure Android και κάθε φορά είχα τις τελευταίες ενημερώσεις, έστω και με custom rom. Είναι ο μοναδικός λόγος που ακόμη ρίχνω λοξές ματιές στο n4
Link to comment
Share on other sites

Κάνε τα εξής:

Σβήσε το κινητό.

Πάτα ταυτόχρονα τα πλήκτρα power, home και volume up. Θα εμφανιστεί ένα ρομποτάκι ξαπλωμένο και μετά από λίγα δευτερόλεπτα θα ανοίξει ένα μενού.

Με το πλήκτρο έντασης πήγαινε κάτω, στην επιλογή wipe cache.Πάτα το πλήκτρο power για να την επιλέξεις και πάτα wipe cache.

Μόλις σου γράψει ότι ολοκληρώθηκε, κάνε επανεκκίνηση της συσκευής και πολύ πιθανόν να λύθηκε το πρόβλημά σου.

 

το έκανα αλλά δε βοήθησε. Το μήνυμα mediaplyer error εξακολουθεί να βγαίνει κάθε φορά που μου έρχεται κάποιο SMS

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Έχω ένα πρόβλημα,που ειναι ενοχλητικό,γιατι δεν ειναι μόνιμο,ώστε να το ξέρω και να λαμβάνω τα κατάλληλα μέτρα.

Κατεβαίνουν οι στάθμες ήχου,μόνες τους,συνήθως μόνον της κλησεως,αλλα καμία φορά,και άλλων λειτουργιών.Παντα του ήχου.

Τις επαναφέρω,όταν το καταλάβω,γιατι χάνω κάποια κλήση,αφού δεν ακούω το τηλέφωνο,αλλα αυτές εκει,σε μερικές μέρες,πάλι κατεβαίνουν.

Τι κάνουμε σ αυτή την περίπτωση,αν κάποιος το εχει αντιμετωπίσει και ξέρει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Έχω ένα πρόβλημα,που ειναι ενοχλητικό,γιατι δεν ειναι μόνιμο,ώστε να το ξέρω και να λαμβάνω τα κατάλληλα μέτρα.

Κατεβαίνουν οι στάθμες ήχου,μόνες τους,συνήθως μόνον της κλησεως,αλλα καμία φορά,και άλλων λειτουργιών.Παντα του ήχου.

Τις επαναφέρω,όταν το καταλάβω,γιατι χάνω κάποια κλήση,αφού δεν ακούω το τηλέφωνο,αλλα αυτές εκει,σε μερικές μέρες,πάλι κατεβαίνουν.

Τι κάνουμε σ αυτή την περίπτωση,αν κάποιος το εχει αντιμετωπίσει και ξέρει;

 

Μάλλον πατάς κατά λάθος τα πλαϊνά κουμπιά.

Νομίζω υπάρχει κάποια εφαρμογή στο market που το εμποδίζει να γίνεται.

Επίσης στα games ο ηχος δεν εντάσσεται στα media οπότε αν χαμηλώσεις όταν παίζεις μετά πρέπει να επαναφέρεις τον ήχο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πατάς κατά λάθος τα πλαϊνά κουμπιά.

Νομίζω υπάρχει κάποια εφαρμογή στο market που το εμποδίζει να γίνεται.

Επίσης στα games ο ηχος δεν εντάσσεται στα media οπότε αν χαμηλώσεις όταν παίζεις μετά πρέπει να επαναφέρεις τον ήχο.

 

Εκτός αυτού, αν χρησιμοποιείς τη συσκευή μαζί με bluetooth και αυξομειώνεις την ένταση της φωνής μέσω αυτού, παραμένει στα επίπεδα που την έχεις ορίσει με την τελευταία κλίση. Αν λοιπόν χαμηλώνεις την ένταση μέσω του bluetooth και δεν την ανεβάσεις μετά μέσω του menu των ρυθμίσεων στο sound, η ένταση παραμένει σε χαμηλά επίπεδα.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Έχω ένα πρόβλημα,που ειναι ενοχλητικό,γιατι δεν ειναι μόνιμο,ώστε να το ξέρω και να λαμβάνω τα κατάλληλα μέτρα.

Κατεβαίνουν οι στάθμες ήχου,μόνες τους,συνήθως μόνον της κλησεως,αλλα καμία φορά,και άλλων λειτουργιών.Παντα του ήχου.

Τις επαναφέρω,όταν το καταλάβω,γιατι χάνω κάποια κλήση,αφού δεν ακούω το τηλέφωνο,αλλα αυτές εκει,σε μερικές μέρες,πάλι κατεβαίνουν.

Τι κάνουμε σ αυτή την περίπτωση,αν κάποιος το εχει αντιμετωπίσει και ξέρει;

 

Θα συμφωνησω με τον Te salat..Μαλλον χαμηλωνεις τον ηχο σε καποια παιχνιδια αλλα στην ουσια χαμηλωνεις και τον ηχο της συσκευης..Αν δεν κανω λαθος,σε ορισμενα μονο παιχνιδια εχει ξεχωριστο ηχο για media..

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Στη σελιδα protothema.gr πχ που μαπινω, δεν παιζουν καποιες φορες καποια βιντεο. Εχω κατεβασει το flash player εξακολουθω να εχω προβλημα, τι παιζει? Οπως και στο sportingbet.gr δεν μπορω να δω βιντεο τον αγωνα για παραδειγμα οπως στον υπολογιστη.
Link to comment
Share on other sites

Στη σελιδα protothema.gr πχ που μαπινω, δεν παιζουν καποιες φορες καποια βιντεο. Εχω κατεβασει το flash player εξακολουθω να εχω προβλημα, τι παιζει? Οπως και στο sportingbet.gr δεν μπορω να δω βιντεο τον αγωνα για παραδειγμα οπως στον υπολογιστη.

 

Με ποιον browser μπαίνεις???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τον μαμα , του τηλεφωνου.

 

Στην 4.1.2 ο stock δεν παίζει flash...

Δοκίμασε αν μπορείς Firefox...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τον μαμα , του τηλεφωνου.

 

Χρονια πολλα jimmys.

Εμενα με την stock μου τα ανοιγε κανονε κανονικα οταν εβαλα τον flash player.

Δοκιμασε και με dolphin browser αν και εκει δεν ξερω τι παιζει νομιζω πρεπει να σβησεις καποιο αρχειο.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

χαίρεται. Μετά απο 4 μήνες συμβίσωσης ,με το S3 σήμερα έχω στα χέρια μου το note2. To είχε ενας φίλος μου και μολις το είδα λάτρεψα. Δεν θα κάτσω να γράψω τίποτα παραπάνω, αρκεί να το δουλέψει κάποιος για 5 λεπτά και σίγουρα τον έχει κερδίσει!
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες και από εμένα..έχω ένα πρόβλημα στις ρυθμίσεις της κάμερας για φώτο. Ενώ βάζω το Auto contrast στο on δε κρατάει την επιλογή και κάθε φορά που ανοίγω τη κάμερα πρέπει να το ξαναενεργοποιήσω..Καμιά ιδέα από κανένα γκουρού της συσκευής να μου εξηγήσει γιατί συμβαίνει αυτό ?

 

Ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Έχω ένα πρόβλημα,που ειναι ενοχλητικό,γιατι δεν ειναι μόνιμο,ώστε να το ξέρω και να λαμβάνω τα κατάλληλα μέτρα.

Κατεβαίνουν οι στάθμες ήχου,μόνες τους,συνήθως μόνον της κλησεως,αλλα καμία φορά,και άλλων λειτουργιών.Παντα του ήχου.

Τις επαναφέρω,όταν το καταλάβω,γιατι χάνω κάποια κλήση,αφού δεν ακούω το τηλέφωνο,αλλα αυτές εκει,σε μερικές μέρες,πάλι κατεβαίνουν.

Τι κάνουμε σ αυτή την περίπτωση,αν κάποιος το εχει αντιμετωπίσει και ξέρει;

 

Μάλλον πατάς κατά λάθος τα πλαϊνά κουμπιά.

Νομίζω υπάρχει κάποια εφαρμογή στο market που το εμποδίζει να γίνεται.

Επίσης στα games ο ηχος δεν εντάσσεται στα media οπότε αν χαμηλώσεις όταν παίζεις μετά πρέπει να επαναφέρεις τον ήχο.

 

Εκτός αυτού, αν χρησιμοποιείς τη συσκευή μαζί με bluetooth και αυξομειώνεις την ένταση της φωνής μέσω αυτού, παραμένει στα επίπεδα που την έχεις ορίσει με την τελευταία κλίση. Αν λοιπόν χαμηλώνεις την ένταση μέσω του bluetooth και δεν την ανεβάσεις μετά μέσω του menu των ρυθμίσεων στο sound, η ένταση παραμένει σε χαμηλά επίπεδα.

 

 

volume locker ειναι η εφαρμογη.θα την βρεις στο μαρκετ και ειναι και δωρεαν αν θυμαμαι καλα.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Τελικά Φλασαρα την 4.1.2 pre rooted με το odin . Εχω την εντύπωση οτι πηγαινε πιο smooth με την προηγούμενη εκδοση να κανω factory reset ; επισης αλλαξαν τα animations οταν εναλλασονται οι εφαρμογές η ειναι ιδεα μου ;
Link to comment
Share on other sites

Εκτός αυτού, αν χρησιμοποιείς τη συσκευή μαζί με bluetooth και αυξομειώνεις την ένταση της φωνής μέσω αυτού, παραμένει στα επίπεδα που την έχεις ορίσει με την τελευταία κλίση. Αν λοιπόν χαμηλώνεις την ένταση μέσω του bluetooth και δεν την ανεβάσεις μετά μέσω του menu των ρυθμίσεων στο sound, η ένταση παραμένει σε χαμηλά επίπεδα.

Eεδώ ειμαστε.Αυτο φαινεται οτι εγινε με μενα,γιατι παιχνιδια,σπανια παιζονται με το κινητο,και μαλιστα μονον αμα ελθει ο ανηψιος εδω και δεν κρατιεται να παιζει στην οθονάρα του.

Αρα,τι πρεπει να κανω,ωστε να μην την πατησω,οταν βγαλω το ΒΤ ,ευρισκομενος στο σπιτι;Γιατι οσο το εχω στ'αυτι,δεν υπαρχει σαφως προβλημα.

Ευχαριστω άπαντας.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Eεδώ ειμαστε.Αυτο φαινεται οτι εγινε με μενα,γιατι παιχνιδια,σπανια παιζονται με το κινητο,και μαλιστα μονον αμα ελθει ο ανηψιος εδω και δεν κρατιεται να παιζει στην οθονάρα του.

Αρα,τι πρεπει να κανω,ωστε να μην την πατησω,οταν βγαλω το ΒΤ ,ευρισκομενος στο σπιτι;Γιατι οσο το εχω στ'αυτι,δεν υπαρχει σαφως προβλημα.

Ευχαριστω άπαντας.:)

 

Όταν απενεργοποιείς το bluetooth να θυμάσαι να κάνεις μία κλήση στον εαυτό σου π.χ. και πατώντας την ώρα που καλεί τα volume buttons να αυξάνεις την ένταση του ακουστικού στο επιθυμητό επίπεδο! :)

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση.

 

Όταν συνδέω ακουστικά ενσύρματα μου πετάει μια νέα οθόνη με νέες συντομέυσεις κάτω και μου λέει κάτι σε "απολάυστε τη μουσική σας". Πως τον απενεργοποιώ αυτόν τον αυτοματισμό? Θέλω απλά να συνδέω τα ακουστικά και να μην κάνει τίποτα άλλο παρά να βγάζει το σήμα των ακουστικών πάνω αριστερά.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...