Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το total recall χρησιμοποιώ. Μάλλον θα πρέπει να αλλάξω το format των αρχείων. Άλλα δεν καταλαβαίνω γιατί να μην μπορούμε να κάνουμε κάποια αρχεία να μη φαίνονται μέσα από το ίδιο το πρόγραμμα μουσικής.

 

Αν τα σώζεις σε mp3 τότε είναι λογικό να τα βλέπει. Αν με ρωτούσες πριν 2-3 μήνες θα θυμόμουν καλύτερα. Αλλά κάπου τότε βρήκα το call recorder και δεν ασχολούμαι με άλλα. Και στο ΝΟΤΕ2 δουλεύει εξαιρετικά.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το θέμα του root θα συμφωνήσω με την Ελένη και τον Κώστα. Εδώ και σχεδόν 3 μήνες χρησιμοποιώ το Note II (stock 4.1.1 ROM, non-root) και το θαυμάζω καθημερινά για την ομορφιά, τη σταθερότητα και τη δύναμή του. Όλα δουλεύουν ρολόι. Δεν θυμάμαι πότε έκανα τελευταία φορά επανεκκίνηση. Δεν ξέρω πώς είναι να κολλάει εφαρμογή.

 

Για ποιόν λόγο λοιπόν να χαλάσω κάτι τόσο ωραίο και σταθερό κάνοντας root (που από μόνο του δεν είναι κακό) και στη συνέχεια εγκαθιστώντας κάθε λογής tweak, mod, theme κτλ. του καθενός developer που δεν τον γνωρίζω και τον βάζω μέσα σε μια συσκευή που είναι root (δηλαδή του δίνω πρόσβαση και έλεγχο στα πάντα); Το root από μόνο του δεν προκαλεί πρόβλημα, αλλά σε συνδυασμό με εφαρμογές, tweaks, mods ανοίγει το κουτί της Πανδώρας για προβλήματα, κολλήματα, αστάθειες, θέματα ασφάλειας και ό,τι άλλο μπορεί να βάλει ο νους του ανθρώπου...

 

Εγώ προσωπικά αν ποτέ κάνω root τη συσκευή μου θα είναι για να διορθώσω κάτι πολύ συγκεκριμένο που με επηρεάζει και με ενοχλεί πάρα πολύ και δεν μπορώ να κάνω αλλιώς. Επιπλέον, θα προσπαθήσω να δώσω εγώ τη λύση και όχι να εγκαταστήσω κάποιο έτοιμο mod. Το να κάνω root και να περνάω μέσα οτιδήποτε βρίσκω στο XDA έτσι για να λέω ότι είμαι "cool" και "in", το θεωρώ απλά άχρηστο και άνευ ουσίας, έως επικίνδυνο.

 

.

 

@Dr mobile φίλε Κώστα σημαντικό ρόλο ότι δεν κανεις ρουτ ειναι ότι προέρχεσαι απο το μηλοφωνο όπως και εγω άλλωστε , θυμάμαι πριν κάνουμε την μετάβαση ρωτούσαμε γα το θηρίο αν ήταν απροβληματιστο όσο αφορούσε την σταθερότητα του γιατι είμασταν ευχαριστημένοι απο την ομαλότητα του μηλοφωνου. Η μετάβαση στο android ήταν " μεγάλο άλμα " ( ποσο μαλλον στο θηρίο που τα υπόλοιπα android δεν μπορούν να κάνουν κάποια πράγματα που αυτό κανει) λειτουργούμε δυνατότητες που πριν μόνο με jailbreak γίνονταν και αν γίνονταν. Μιας και αναφέρομαι στο jailbreak θυμάμαι πόσο εύκολο γινόταν αλλα και πόσες συσκευές αντιμετώπιζαν πρόβλημα ( όχι στη δική μου) και διερωτώμαι αν αυτό που ήταν εύκολο είχαν κάποια πρόβλημα πόσο μάλλον το ρουτ στο android που ειναι αρκετά πιο δύσκολη η διαδικασία. Για να μιλήσω προσωπικά πως μπορώ εγω να κάνω ρουτ αφου κάθε μέρα που περνά ,παρόλο το λιωμα του κινητού μαθαίνω νέα πράγματα ,ειναι σαν να αγόρασα Ferrari και πριν μάθω καλά καλά να την οδηγώ να θελω να κάνω μετατροπές σε αυτήν γα να τρέχει πιο γρήγορα. Για μένα η προσωπική μου άποψη για να κάνει κάποιος ρουτ θα πρέπει να συνυπάρξουν οι προϋποθέσεις ότι παίζει πρώτα πρώτα το android πάνω στα δάκτυλα του και δεύτερον να γνωρίζει ακριβώς τι θα κανει και τι θα βάλει αφου ο σκοπός ειναι η βελτίωση του κινητου.ακομα για εμένα (πιστεύω και για άλλους που προέρχονται απο iOS ) παίζουν ρόλο οι επίσημες αναβαθμισεις ,όταν θα σταματήσουν τότε θα ειναι ακομα ένας επιπρόσθετος λόγος για ρουτ για να συμβαδιζουμε με την τεχνολογία νοουμενου ότι θα τραβά το κινητο. Ως τότε και αφου στο παρόν στάδιο δεν είμαι power user αλλα μαθητευόμενος συνεχίζω την εκμάθηση και όταν υπάρξουν οι πιο πάνω προϋποθέσεις ,γιατι όχι?φιλικα Μαρίνος.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα σώζεις σε mp3 τότε είναι λογικό να τα βλέπει. Αν με ρωτούσες πριν 2-3 μήνες θα θυμόμουν καλύτερα. Αλλά κάπου τότε βρήκα το call recorder και δεν ασχολούμαι με άλλα. Και στο ΝΟΤΕ2 δουλεύει εξαιρετικά.

 

Φιλε ποιο απο ολα τα "call recorder" λες που υπαρχουν στο market????

 

Edit: @sleon σε ευχαριστω

Edited by harley5
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

σαν audio source τι εχεις βαλει;

Mic. Γράφει πιο χαμηλά μεν τον συνομιλητή αλλά πολύ πιο ευκρινώς από ότι τον έγραφε στο s2 και το ίδιο πρόγραμμα αλλά και το total recall. Το TR έχει μία έκδοση ειδική για ΝΟΤΕ2 που υποστηρίζει ότι γράφει κανονικά και χωρίς ρουτ από την γραμμή:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.killermobile.totalrecall.note.market&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLmtpbGxlcm1vYmlsZS50b3RhbHJlY2FsbC5ub3RlLm1hcmtldCJd

 

Δεν γνωρίζω αν ισχύει στην πράξη.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

@Dr mobile φίλε Κώστα σημαντικό ρόλο ότι δεν κανεις ρουτ ειναι ότι προέρχεσαι απο το μηλοφωνο όπως και εγω άλλωστε , θυμάμαι πριν κάνουμε την μετάβαση ρωτούσαμε γα το θηρίο αν ήταν απροβληματιστο όσο αφορούσε την σταθερότητα του γιατι είμασταν ευχαριστημένοι απο την ομαλότητα του μηλοφωνου. Η μετάβαση στο android ήταν " μεγάλο άλμα " ( ποσο μαλλον στο θηρίο που τα υπόλοιπα android δεν μπορούν να κάνουν κάποια πράγματα που αυτό κανει) λειτουργούμε δυνατότητες που πριν μόνο με jailbreak γίνονταν και αν γίνονταν. Μιας και αναφέρομαι στο jailbreak θυμάμαι πόσο εύκολο γινόταν αλλα και πόσες συσκευές αντιμετώπιζαν πρόβλημα ( όχι στη δική μου) και διερωτώμαι αν αυτό που ήταν εύκολο είχαν κάποια πρόβλημα πόσο μάλλον το ρουτ στο android που ειναι αρκετά πιο δύσκολη η διαδικασία. Για να μιλήσω προσωπικά πως μπορώ εγω να κάνω ρουτ αφου κάθε μέρα που περνά ,παρόλο το λιωμα του κινητού μαθαίνω νέα πράγματα ,ειναι σαν να αγόρασα Ferrari και πριν μάθω καλά καλά να την οδηγώ να θελω να κάνω μετατροπές σε αυτήν γα να τρέχει πιο γρήγορα. Για μένα η προσωπική μου άποψη για να κάνει κάποιος ρουτ θα πρέπει να συνυπάρξουν οι προϋποθέσεις ότι παίζει πρώτα πρώτα το android πάνω στα δάκτυλα του και δεύτερον να γνωρίζει ακριβώς τι θα κανει και τι θα βάλει αφου ο σκοπός ειναι η βελτίωση του κινητου.ακομα για εμένα (πιστεύω και για άλλους που προέρχονται απο iOS ) παίζουν ρόλο οι επίσημες αναβαθμισεις ,όταν θα σταματήσουν τότε θα ειναι ακομα ένας επιπρόσθετος λόγος για ρουτ για να συμβαδιζουμε με την τεχνολογία νοουμενου ότι θα τραβά το κινητο. Ως τότε και αφου στο παρόν στάδιο δεν είμαι power user αλλα μαθητευόμενος συνεχίζω την εκμάθηση και όταν υπάρξουν οι πιο πάνω προϋποθέσεις ,γιατι όχι?φιλικα Μαρίνος.

Φίλε Μαρίνο συμφωνώ σε αυτό που λες για τη μετάβαση από το μήλο στο Note II. Έχοντας συνηθίσει να δουλεύω με το ομαλότατο (αλλά "λίγο") iOS, είχα έναν δισταγμό να πάω στο Android, για το οποίο διάβαζα πολλά και διάφορα αρνητικά πράγματα και ομολογώ πως δεν με συγκινούσε πολύ λόγω των lags που είχαν οι συσκευές μέχρι πριν το Note II. Για μένα τη διαφορά, που με έπεισε να κάνω την κίνηση, την έκανε το Jelly Bean σε συνδυασμό με την άριστη h/w υλοποίηση του Note II. Το καθένα από μόνο του ίσως δεν θα ήταν αρκετό, αλλά ο συνδυασμός των δύο είναι πραγματικά αχτύπητος, είναι η καλύτερη συσκευή που είχα ποτέ στη ζωή μου.

 

Για το root, αν/όταν προκύψει κάτι που να με αναγκάσει να το κάνω θα το κάνω. Μέχρι τότε θα προτιμήσω να απολαμβάνω τη συσκευή μου στη σταθερότατη και απροβλημάτιστη "μαμά" κατάστασή της. Είναι πολύ σωστό αυτό που λες για το θέμα των ενημερώσεων. Όσο αυτές υπάρχουν παραμένουμε official, στο μέλλον που δεν θα υπάρχουν βλέπουμε. Σκέψου βέβαια ότι μέχρι τότε ίσως θα έχουμε το Note III/IV...

 

Φιλε ποιο απο ολα τα "call recorder" λες που υπαρχουν στο market????

Παιδιά δοκιμάστε και το CallRecorder. Το χρησιμοποιώ αρκετό καιρό, είναι πραγματικά εξαιρετικό και παίζει άψογα σε official, non-rooted συσκευές.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Έχω τρελλαθεί να διαβάζω στο thread για....τρελλαμμένες συσκευές, παράξενα προβλήματα, κολλήμματα από το πουθενά, battery drains κλπ κλπ... Κοινός παρανομαστής σε όλες αυτές τις περιπτώσεις είναι το....Rooting....

Προφανώς κάποιοι φίλοι συνφορουμίτες μαζί εμ το rooting και την αφαίρεση εφαρμογών που τρέχουν στο παρασκήνιο, αφιαρούν και ζωτικής σημασίας services και εφαρμογές και μετά αναρωτιούνται γιατί μετά από wipe data - factory reset έχουν προβλήματα!!

Ρε παιδιά το έχουμε ξαναπεί και δεν ιδρώνει το αυτί μας σε μερικούς!!

Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ROOTING ή όποιος το κάνει να το κάνει συνειδητά και γνωρίζοντας τί κάνει!!!

Το Rooting ήταν μία πρακτική που χρησιμοποιούσαμε σε παλαιότερες εκδόσεις του android για την αντιμετώπιση κάποιων νηπιακών ασθενειών όταν ακόμα το λογισμικό ήταν ανώριμο.

Πλέον έχει γίνει πολύ σταθερό, γρήγορο, ευέλικτο ενώ και οι συσκευές έχουν αναβαθιστεί πολύ σε θέμα hardware (βλέπε 2 gb RAM στο δικό μας) και μπορούν να αντέξουν χωρίς πρόβλημα και εφαρμογές στο παρασκήνιο και multitasking κλπ κλπ...

Χωρίς ίχνος ειρωνίας και πάντα φιλικά...

 

αν και μια ζωή είμουν ΝΟΚΙΑΝ, :happy:

:up: +1 στον φίλο και από εμένα :up:

έχω μείνει :shock: έκπληκτος απο τις ικανότητες τις συσκευής,

και υποθέτω πως ειμαι ακόμη στο :lost: 10% :hypno:της εκμάθησής της...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το total recall χρησιμοποιώ. Μάλλον θα πρέπει να αλλάξω το format των αρχείων. Άλλα δεν καταλαβαίνω γιατί να μην μπορούμε να κάνουμε κάποια αρχεία να μη φαίνονται μέσα από το ίδιο το πρόγραμμα μουσικής.
Δοκιμασες να βαλεις ενα .nomedia αρχειο στον φακελο που αποθηκευονται οι ηχογραφησεις σου?
Link to comment
Share on other sites

Με το bt συνδεδεμένο, ποιο ποσοστό θεωρείται λογικό να πέφτει η μπαταρία; Το bt χρησιμοποιείται μόνο για κλήσεις και αυτές δεν είναι πολλές.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να βαλεις ενα .nomedia αρχειο στον φακελο που αποθηκευονται οι ηχογραφησεις σου?

 

οχι δεν το ήξερα αυτό. Ένα αρχείο ότι να ναι που απλά να έχει αυτό το όνομα?

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το ήξερα αυτό. Ένα αρχείο ότι να ναι που απλά να έχει αυτό το όνομα?

 

Υπάρχει και η εφαρμογή StudioKUMA NOMEDIA

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η εφαρμογή StudioKUMA NOMEDIA

 

 

 

οχι δεν το ήξερα αυτό. Ένα αρχείο ότι να ναι που απλά να έχει αυτό το όνομα?

 

Υπενθυμίζω...: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4494617

- Alex
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το ήξερα αυτό. Ένα αρχείο ότι να ναι που απλά να έχει αυτό το όνομα?

Ναι, φτιάχνεις ένα αρχείο με το notepad και το ονομάζεις .nomedia. Αν πας στο faq του Note II εδώ στο φόρουμ το έχουν κ κάπου έτοιμο.

Υπαρχει δυνατοτητα να κανεις cut σε μια φωτο ή μονο crop?

Τι εννοείς? Κάτι σαν το λάσο του photoshop? Μπορείς να το κάνεις πατώντας το κουμπί του S Pen σίγουρα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το ήξερα αυτό. Ένα αρχείο ότι να ναι που απλά να έχει αυτό το όνομα?
ενα απλο αρχειο ειναι με την καταληξη .nomedia δεν χρειαζεται να μπλεξεις με εφαρμογες.Αν δεν μπορεις να το βρεις η να το φιαξεις βαλε φωνη να στο στειλω
Link to comment
Share on other sites

EDIT: Μπορω να δω ποιας χωρας rom εχω βάλει ή ειναι αυτονοητο οτι επειδη ειναι γαλλικη συσκευη, πηρε αυτοματα την εκδοση της Γαλλιας;

 

Γνωριζει κάποιος κατι πανω σ'αυτο;

Link to comment
Share on other sites

ενα απλο αρχειο ειναι με την καταληξη .nomedia δεν χρειαζεται να μπλεξεις με εφαρμογες.Αν δεν μπορεις να το βρεις η να το φιαξεις βαλε φωνη να στο στειλω

 

Ξανά, αν και το έγραψα μερικές γραμμές παραπάνω... [ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΙΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ] Συχνές Eρωτήσεις / FAQ για το Galaxy Note II

Παρακαλώ τους παλιούς, καλή ώρα, να παραπέμπετε εκεί...

 

@sakissalonika : Αν είχες γαλλική rom πριν και έκανες αναβάθμιση επίσημα, πάλι γαλλική rom θα έχεις. Αν θες να το σιγουρέψεις γράψε *#1234# και δες, ή σύνδεσέ το στο Kies.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

@sakissalonika : Αν είχες γαλλική rom πριν και έκανες αναβάθμιση επίσημα, πάλι γαλλική rom θα έχεις. Αν θες να το σιγουρέψεις γράψε *#1234# και δες, ή σύνδεσέ το στο Kies.

 

Η συσκευή είναι γαλλική. Όταν το πήρα (απο φίλο μου) είχε περασμένη με άλλη ρομ, και του έβαλα την ελληνική. Αλλά εχθες το συνέδεσα με το kies και έκανε επανεγκατάσταση την ρομ και βλέπω οτι τώρα έχει την έκδοση 4.1.2

 

Με το *#1234# μου βγάζει: ΑP N7100XXDMA6 CP:N7100XXDLK7 CSC:N7100OXADMA5

Πως μπορώ να δώ αν τα παραπάνω είναι γαλλική ρομ ή αν δεν είναι να βρώ τι σοι ρομ πέρασε; :)

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι γαλλική. Όταν το πήρα (απο φίλο μου) είχε περασμένη με άλλη ρομ, και του έβαλα την ελληνική. Αλλά εχθες το συνέδεσα με το kies και έκανε επανεγκατάσταση την ρομ και βλέπω οτι τώρα έχει την έκδοση 4.1.2

 

Με το *#1234# μου βγάζει: ΑP N7100XXDMA6 CP:N7100XXDLK7 CSC:N7100OXADMA5

Πως μπορώ να δώ αν τα παραπάνω είναι γαλλική ρομ ή αν δεν είναι να βρώ τι σοι ρομ πέρασε; :)

 

Η γαλλική είναι.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι γαλλική. Όταν το πήρα (απο φίλο μου) είχε περασμένη με άλλη ρομ, και του έβαλα την ελληνική. Αλλά εχθες το συνέδεσα με το kies και έκανε επανεγκατάσταση την ρομ και βλέπω οτι τώρα έχει την έκδοση 4.1.2

 

Με το *#1234# μου βγάζει: ΑP N7100XXDMA6 CP:N7100XXDLK7 CSC:N7100OXADMA5

Πως μπορώ να δώ αν τα παραπάνω είναι γαλλική ρομ ή αν δεν είναι να βρώ τι σοι ρομ πέρασε; :)

 

Γαλλική είναι

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-N7100&pcode=XEF&os=1&type=1#firmware

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως λεμε ολοι ... εγω ας πουμε ειμαι κατοχος εδω και αρκετα χρονια hd- hd2-hd desire και τωρα note 2 στα προηγουμενα ειχα περασει αμετρητες ρομ οπως και σε αυτο εκανα ροοτ αλλα το ξαναγυρισα γιατι πολυ απλα τα εχει ολα αυτο το κινητο

 

Eτσι και δω. Απο συνήθεια όταν το ξαναπήρα, ξεκίνησα, στις 3 μέρες το έκανα root. Ε, μετά αλλες 3 μερες έφαγε επαναφορά, ουτε ξέρει ότι εφαγε ποτέ root στη ζωή του. Και δεν πρόκειται να ξαναφάει. Sorry παίδες αλλά μιλάμε για τη τέλεια υλοποίηση android και δε βλέπω το γιατί να κάνεις root, εδώ πλέον βγήκε και backup app για τα applications που pretty much κάνει ότι και το TiB οπότε και το τελευταίο κάστρο σιγά σιγά πέφτει.

 

Και μη μου πείτε overclocking κλπ, γιατι εκει θα τρίξουν τοίχοι, η συσκευή ειναι απλά ταχύτατη!

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

@eltsele Οχι,αυτο το ξερω.Εννοω να κοψεις απο μια φωτο π.χ το κεφαλι καποιου για να βαλεις το δικο σου.Με το S Pen κανεις μονο crop δηλαδη απομονωνεις σε ξεχωριστη φωτο καποιο σημειο που θελεις.Συγγνωμη αν εχω βγει off topic αλλα ψαχνω εδω και καιρο και στις αλλες ενοτητες δεν παιρνω απαντηση. Edited by Sakisq_87
Link to comment
Share on other sites

Eτσι και δω. Απο συνήθεια όταν το ξαναπήρα, ξεκίνησα, στις 3 μέρες το έκανα root. Ε, μετά αλλες 3 μερες έφαγε επαναφορά, ουτε ξέρει ότι εφαγε ποτέ root στη ζωή του. Και δεν πρόκειται να ξαναφάει. Sorry παίδες αλλά μιλάμε για τη τέλεια υλοποίηση android και δε βλέπω το γιατί να κάνεις root, εδώ πλέον βγήκε και backup app για τα applications που pretty much κάνει ότι και το TiB οπότε και το τελευταίο κάστρο σιγά σιγά πέφτει.

 

Και μη μου πείτε overclocking κλπ, γιατι εκει θα τρίξουν τοίχοι, η συσκευή ειναι απλά ταχύτατη!

 

Μιλας για το carbon αν δεν κανω λαθος.Απολογουμαι για το οφ τοπικ αλλα εχω μια απορια:οταν κανεις backup με την συγκεκριμενη εφαρμογη που φυλαγεται το backup , ωστε μετα απο επαναφορα να κανεις restore?Επισης θα ηθελα να μαθω μετα απο επαναφορα , βαζοντας το gmail στο google play το κινητο δεν θα επρεπε να κατεβαζει μονο του τις εφαρμογες ωστε να μην χρειαζεται να τισ ξανακατεβαζω μια μια?το hd2 μου μετα απο επαναφορα τις κατεβαζει μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Μιλας για το carbon αν δεν κανω λαθος.Απολογουμαι για το οφ τοπικ αλλα εχω μια απορια:οταν κανεις backup με την συγκεκριμενη εφαρμογη που φυλαγεται το backup , ωστε μετα απο επαναφορα να κανεις restore?Επισης θα ηθελα να μαθω μετα απο επαναφορα , βαζοντας το gmail στο google play το κινητο δεν θα επρεπε να κατεβαζει μονο του τις εφαρμογες ωστε να μην χρειαζεται να τισ ξανακατεβαζω μια μια?το hd2 μου μετα απο επαναφορα τις κατεβαζει μονο του.

 

To carbon μπορεί να σου αποθήκευση σε /τηλέφωνο / Dropbox / Box / Google Drive / διαλέγεις όποιο θέλεις .

 

Πήγαινε ρυθμίσεις και ενεργοποίησε τα αντίγραφα ασφαλείας ,έτσι κάθε φορά που κάνεις επαναφορά και βάζεις το gmail θα σου κατεβάζει τις εφαρμογές (οχι τα data)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...