Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είχα και εγώ ποτέ πρόβλημα με το σήμα του τηλεφώνου και οπότε και πάει στραβά πάντα δεν έχει σήμα ο άλλος.

Ειδικά με το που πήρα το note πάνω και εκεί που δεν είχα με το iphone.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και γιατι πρεπει να φταίει το τηλέφωνο και οχι το σήμα που ειχε αυτος που μιλουσες; Συνήθως οταν μιλαω με κάποιον και δεν έχει αυτος καλο σήμα τον ακούω με διακοπες... Οταν σου ξανα τύχει αυτο πες τον φιλο/η σου να παει καπου που να εχει καλύτερο σημα ενω μιλατε...

 

Το εχω τσεκαρει ηδη οταν συμβαινει αυτο, εχω πει σε αυτον που μιλαω να κλεισουμε και να με παρει απο το σταθερο του και δυστυχως γινεται το ιδιο, με ακουει κανονικα ενω εγω με διακοπες, για περιπου 2 δευτερα ακουω και για 4-5 οχι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Έδωσα τελικά το νοτέλι μου για τα "μάτια" του HTC One :)

Ελπίζω να μην το μετανιώσω... Για τη διάρκεια της μπαταρίας όμως έχω ήδη αρχίσει και το νοσταλγώ.. :D

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Στο Note II πρεπει να κάνω root για να δει otg usb stick?Αν ναι, πρεπει να ειναι σε fat32?

όχι δεν χρειάζεται root,

Αν είναι FAT32 μπορείς να διαβάσεις και να γράψεις στην κάρτα.

NTFS μόνο διαβάζεις (με root γράφεις κιόλας)

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω το κείμενο με τις διάφορες ρυθμίσεις κάμερας του φίλου Te_salat και δεν το βρίσκω. Μπορεί να μου πει κάποιος που είναι;

 

 

Αυτό δεν ψάχνεις; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4439144#post4439144

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι αυτό ακριβώς. Σε ευχαριστώ πολύ :)

:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η καμερα του note 2 ειναι ιδια με του s3 γιατι θελω να παρω το note 2 απο s3 αλλα εχω ενδοιασμους με την καμερα λιγη βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η καμερα του note 2 ειναι ιδια με του s3 γιατι θελω να παρω το note 2 απο s3 αλλα εχω ενδοιασμους με την καμερα λιγη βοηθεια

 

Μη σε φοβίζει η κάμερα του note, στα σημεία είναι και καλύτερη απ του S3

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια παρατήρηση? Διαβάζω για κάμερα μέτρια κλπ. Νομίζω ότι όσοι θέλουν να πάρουν note 2 θα το πάρουν για άλλους λόγους πχ. Συχνή χρήση email.... γρήγορες σημειώσεις κλπ.

Μην ενθουσιαζομαστε από το προϊόν αν δεν μας καλύπτει σχεδόν ολοκληρωτικά, υπάρχουν και άλλες συσκευές όχι τόσο busines...

Φιλικά

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μέτρια σε σχέση με τις σούπερ ντουπερ...γενικά η κάμερα σπέρνει...
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Οχι και μετρια η καμερα του νοτη!!!Να το λεγαμε για καποιο αλλο κινητο να πω ενταξει, αλλα εδω...θα πεσει φωτια να μας καψει!!! :D Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Οχι και μετρια η καμερα του νοτη!!!

 

Μέτρια, μέτρια... Καλά λέει...

 

Έλα ρε truckman και ψάχναμε επιτέλους λόγο να περάσουμε στο Note 3...!!!!!

 

:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Μέτρια, μέτρια... Καλά λέει...

 

Έλα ρε truckman και ψάχναμε επιτέλους λόγο να περάσουμε στο Note 3...!!!!!

 

:lol::lol::lol:

 

:lol: :lol: ετσι, ετσι Σπυρο, τωρα θα βγει και ο Μανος και θα συμφωνησει, ειμαι σιγουρος :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: ετσι, ετσι Σπυρο, τωρα θα βγει και ο Μανος και θα συμφωνησει, ειμαι σιγουρος :lol: :lol:

 

Παααααρόν xaxaxaxa :):l:p:lol:ol:

Τη γνώμη σας δε βλέπω να την είπατε κύριε για τις φήμες του νοτη 3, οπότε για περάστε, για περάστε. .

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365734

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά επειδή δεν ήθελα να ανοίξω καινούριο θέμα θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις στους έμπειρους :-) 1) Σκέφτομαι για ανταλλαγή το note 2 με το HTC one τι λέτε να το κάνω ή δεν αξίζει;; Βρήκα για ανταλλαγή ένα και θα δώσω και 170€ διαφορά που μου φαίνεται(;) λογικη..Το κινητό είναι από Mr.mobi το γνωρίζετε το κατάστημα; Είναι έμπιστο σε θέμα εγγύησης;; Μήπως γνωρίζετε αν θα έχω πρόβλημα στο software της συσκευής;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις..
Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησα μεσω email με την Σαμυ και πηρα την απαντηση. Λειπει το επωνυμο μου για λογους αυτονοητους. Ελπιζω να μην κουρασω την ενοτητα, μιας και θεωρω πως θα ειναι χρησιμη αυτη η παραθεση. Ευχαριστω, Δημητρης.

 

Κωδικός Πελάτη: 3300234541

Email response ID: 2115494822

Παρακαλούμε να μας αναφέρετε τον προσωπικό σας Κωδικό Πελάτη όταν επικοινωνείτε με τη Samsung

 

Αγαπητέ κύριε Λ.....

 

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Samsung Electronics Hellas, σχετικάμε το αίτημά σας, σας παραθέτουμε τα παρακάτω, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως το μοντέλο Samsung Galaxy Note 2 διαθέτει οθόνη τεχνολογίας Gorilla Glass.

 

Αν χρειάζεστε περισσότερη βοήθεια παρακαλούμε επικοινωνήστε πάλι μετη Samsung και θα είναι ευχαρίστηση μας να σας εξυπηρετήσουμε.

 

Με εκτίμηση,

 

Nikolaos Chatzigeorgiadis

Τμήμα Εξυπηρέτησης πελατών Samsung Electronics Hellas.

http://www.samsung.com/gr

 

Ήταν χρήσιμες οι παραπάνω πληροφορίες; Παρακαλούμε βαθμολογήστε την ικανοποίηση σας με την εξυπηρέτηση πελατών συμπληρώνοντας την παρακάτω σύντομη έρευνα.

 

Θέλετε να επικοινωνήσετε με το Κέντρο Εξυπηρέτησης Πελατών της Samsung;

 

... Μέσω email χρησιμοποιώντας τον παρακάτω σύνδεσμο, στόχος μας είναι το email σας να απαντηθεί εντός μιας εργάσιμης ημέρας

 

http://www.samsung.com/gr/info/contactus.html?pid=gr_home_subbanner4_contact_us_290710

 

 

...Τηλεφωνικώς από Δευτέρα έως Παρασκευή, από τις 09:00 έως τις18:00, στα παρακάτω τηλέφωνα:

 

 

-80111-SAMSUNG (80111 7267864), (Από σταθερό, αστική χρέωση)

-210 6897691 (Από κινητό)

Για την Κύπρο: 8009 4000, από όλα τα δίκτυα τηλεφωνίας.

 

...μέσω Live Chat χρησιμοποιώντας τον παρακάτω σύνδεσμο

http://www.samsung.com/gr/info/contactus.html?pid=gr_home_subbanner4_contact_us_290710

 

 

 

Για να διατηρηθεί και να βελτιωθεί η ποιότητα των υπηρεσιών μας, θα παρακολουθούμε και/ή θα καταγράφουμε τις τηλεφωνικές κλήσεις.

Σημείωση: Αυτό το e-mail στάλθηκεαπό μια αυτοματοποιημένη διέυθυνση e-mail, η οποία δεν δέχεται εισερχόμενα. Αν θέλετε να απαντήσετε σε αυτό το μύνημα, παρακαλούμε χρησιμοποιήστε τον παρακάτω σύνδεσμο.

 

http://www.samsung.com/gr/info/contactus.html?pid=gr_home_subbanner4_contact_us_290710

Edited by scorpios44
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά επειδή δεν ήθελα να ανοίξω καινούριο θέμα θέλω να κάνω 2 ερωτήσεις στους έμπειρους :-) 1) Σκέφτομαι για ανταλλαγή το note 2 με το HTC one τι λέτε να το κάνω ή δεν αξίζει;; Βρήκα για ανταλλαγή ένα και θα δώσω και 170€ διαφορά που μου φαίνεται(;) λογικη..Το κινητό είναι από Mr.mobi το γνωρίζετε το κατάστημα; Είναι έμπιστο σε θέμα εγγύησης;; Μήπως γνωρίζετε αν θα έχω πρόβλημα στο software της συσκευής;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις..

 

Απο τα ποιο αξιοπιστα μαγαζια της Αθηνας, ψωνιζω χρονια απο εκει...για την αλλαγη τωρα του Νοτε ιι με το Htc ο χρονος θα δειξει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Offtopic αλλά θέλω να το μοιραστω με καποιον. Μετα από 1 μηνα έδωσα το S3 και περιμένω το Note 2. Ουτε όταν πήρα το S2 day 1 τετοιo ενθουσιασμό . Γενικα καθε φορα κανω το ιδιο λαθος . Πριν 2 χρονια παιρνω το S1 και το πουλαω σε 1 βδομαδα για το S2. Φετος παιρνω το S3 και το πουλαω σε 1 μηνα για το Note 2. Αντε σε 2 χρονια θα παρω το S4 και θα το πουλησω για να παρω καπακι το Note 3
Link to comment
Share on other sites

Offtopic αλλά θέλω να το μοιραστω με καποιον. Μετα από 1 μηνα έδωσα το S3 και περιμένω το Note 2. Ουτε όταν πήρα το S2 day 1 τετοιo ενθουσιασμό . Γενικα καθε φορα κανω το ιδιο λαθος . Πριν 2 χρονια παιρνω το S1 και το πουλαω σε 1 βδομαδα για το S2. Φετος παιρνω το S3 και το πουλαω σε 1 μηνα για το Note 2. Αντε σε 2 χρονια θα παρω το S4 και θα το πουλησω για να παρω καπακι το Note 3

 

Ως πρωην κατοχος s3 και νυν note2, σου λεω απλα οτι δεν θα το μετανιωσεις ουτε δευτερολεπτο...:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει να μετανοιωσω το εψαξα διεξοδικα , απειρα βιντεο , ποστ εδω μεσα, reviews κλπ. Οκ ολοι μου λενε size, huge, tablet e.t.c αλλα ειμαι αγορακι και χωρις τσαντακι χιαστι δεν παω ουτε στην παραλια οποτε νο προμπλεμ .
Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησα μεσω email με την Σαμυ και πηρα την απαντηση. Λειπει το επωνυμο μου για λογους αυτονοητους. Ελπιζω να μην κουρασω την ενοτητα, μιας και θεωρω πως θα ειναι χρησιμη αυτη η παραθεση. Ευχαριστω, Δημητρης.

 

Κωδικός Πελάτη: 3300234541

Email response ID: 2115494822

Παρακαλούμε να μας αναφέρετε τον προσωπικό σας Κωδικό Πελάτη όταν επικοινωνείτε με τη Samsung

 

Αγαπητέ κύριε Λ.....

 

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Samsung Electronics Hellas, σχετικάμε το αίτημά σας, σας παραθέτουμε τα παρακάτω, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως το μοντέλο Samsung Galaxy Note 2 διαθέτει οθόνη τεχνολογίας Gorilla Glass.

 

Αν χρειάζεστε περισσότερη βοήθεια παρακαλούμε επικοινωνήστε πάλι μετη Samsung και θα είναι ευχαρίστηση μας να σας εξυπηρετήσουμε.

 

Με εκτίμηση,

 

Nikolaos Chatzigeorgiadis

Τμήμα Εξυπηρέτησης πελατών Samsung Electronics Hellas.

http://www.samsung.com/gr

 

Ήταν χρήσιμες οι παραπάνω πληροφορίες; Παρακαλούμε βαθμολογήστε την ικανοποίηση σας με την εξυπηρέτηση πελατών συμπληρώνοντας την παρακάτω σύντομη έρευνα.

 

Θέλετε να επικοινωνήσετε με το Κέντρο Εξυπηρέτησης Πελατών της Samsung;

 

... Μέσω email χρησιμοποιώντας τον παρακάτω σύνδεσμο, στόχος μας είναι το email σας να απαντηθεί εντός μιας εργάσιμης ημέρας

 

http://www.samsung.com/gr/info/contactus.html?pid=gr_home_subbanner4_contact_us_290710

 

 

...Τηλεφωνικώς από Δευτέρα έως Παρασκευή, από τις 09:00 έως τις18:00, στα παρακάτω τηλέφωνα:

 

 

-80111-SAMSUNG (80111 7267864), (Από σταθερό, αστική χρέωση)

-210 6897691 (Από κινητό)

Για την Κύπρο: 8009 4000, από όλα τα δίκτυα τηλεφωνίας.

 

...μέσω Live Chat χρησιμοποιώντας τον παρακάτω σύνδεσμο

http://www.samsung.com/gr/info/contactus.html?pid=gr_home_subbanner4_contact_us_290710

 

 

 

Για να διατηρηθεί και να βελτιωθεί η ποιότητα των υπηρεσιών μας, θα παρακολουθούμε και/ή θα καταγράφουμε τις τηλεφωνικές κλήσεις.

Σημείωση: Αυτό το e-mail στάλθηκεαπό μια αυτοματοποιημένη διέυθυνση e-mail, η οποία δεν δέχεται εισερχόμενα. Αν θέλετε να απαντήσετε σε αυτό το μύνημα, παρακαλούμε χρησιμοποιήστε τον παρακάτω σύνδεσμο.

 

http://www.samsung.com/gr/info/contactus.html?pid=gr_home_subbanner4_contact_us_290710

 

Το έψαξα το θέμα και δυστυχώς δεν είναι τόσο ξεκάθαρα τα πράγματα. Κάποιοι στο xda αναφέρουν ότι υπήρξε επικοινωνία με gorilla και αναφέρε ότι δεν έχει γκοριλα το νοτε2. Κάποιοι ότι είχαν εσωτερική πληροφόρηση από σαμσουνγκ ότι υπήρχαν παρτίδες με γκοριλα αλλά και παρτίδες από άλλη εταιρία. Κάποιοι αναφέρουν πολύ εύκολο χάραγμα. Για μένα το ότι δεν αναφέρεται στο σαιτ της γκοριλα 10 μήνες μετά την παρουσίαση του ενώ αναφέρεται το s4 είναι ύποπτο. Επίσης σε κάποιες οδηγίες χρήσης αναφέρεται να μην τοποθετείται ζελατίνα και σε κάποιες άλλες να τοποθετείται (είμαι εκτός υπολογιστή για λινκ. Ψάξτε κάτι σε note2 gorilla glass or not" και μπείτε στα περισσότερα λινκ από τις 2-3 πρώτες σελιδες).

 

Εντάξει δεν είναι το ιερό δισκοπότηρο το γκοριλα αλλά αφού το ανέφεραν στην παρουσίαση γιατί αυτή η σύγχυση 10 μήνες μετά? Προσωπικά την έβγαλα την ζελατίνα. Όσο καλή και να είναι, είναι ζελατίνα. Επηρεάζει σαφώς την αίσθηση και στο χέρι και στην γραφίδα αλλά και στο μάτι.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Όσο καλή και να είναι, είναι ζελατίνα. Επηρεάζει σαφώς την αίσθηση και στο χέρι και στην γραφίδα αλλά και στο μάτι.

Με anti-fingerprint screen protector είναι καλύτερα διότι η σκέτη οθόνη γεμίζει δάχτυλιες πολύ εύκολα, ειδικά το καλοκαίρι. Αυτή την εντύπωση έχω.

Link to comment
Share on other sites

Με anti-fingerprint screen protector είναι καλύτερα διότι η σκέτη οθόνη γεμίζει δάχτυλιες πολύ εύκολα, ειδικά το καλοκαίρι. Αυτή την εντύπωση έχω.

 

Αν και ειναι offtopic. Δεν εχει αισθηση αλλη στο χέρι η συγκεκριμένη ; επισης δεν φαίνεται κοκος στα χρώματα της οθόνης;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αν και ειναι offtopic. Δεν εχει αισθηση αλλη στο χέρι η συγκεκριμένη ; επισης δεν φαίνεται κοκος στα χρώματα της οθόνης;

Τη χρησιμοποιώ τον περισσότερο καιρό. Δεν αφήνει καμία δακτυλιά αλλά αλλάζει λιγο τα χρώματα και ίσως την φωτεινότητα της συσκευής.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...