Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://tech4ever.gr/product_det.asp?catid=203&subid=228&prid=4910

 

 

 

με κάτι τέτοιο!

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[/quote

 

Το είδα, ευχαριστώ, αλλά από ποια έξοδο στο tvbox ? Αυτά έχουν hdmi....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1773

https://tech4ever.gr/product_det.asp?catid=203&subid=228&prid=4910

 

 

 

με κάτι τέτοιο!

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[/quote

 

Το είδα, ευχαριστώ, αλλά από ποια έξοδο στο tvbox ? Αυτά έχουν hdmi....

Στο 3.5 jack

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο 3.5 jack

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χμ... Έχω το GT1 στο οποίο η μόνη στρογγυλή υποδοχή, είναι εκείνη του ρεύματος.... :-(

Link to comment
Share on other sites

 

Χμ... Έχω το GT1 στο οποίο η μόνη στρογγυλή υποδοχή, είναι εκείνη του ρεύματος.... :-(

 

Νομίζω ότι η μόνη λύση είναι HDMI to Scart Converter, τα οποία στην Ελλάδα είναι πολύ ακριβά, αλλά στο ebay μπορείς να τα βρεις από 11 ευρώ (μαζί με τα μεταφορικά, αλλά και με αναμονή από 15 ημέρες έως και καμιά φορά 2 μήνες). Δεν τα έχω δοκιμάσει όμως για να σου πω εντυπώσεις/απόδοση.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

 

Χμ... Έχω το GT1 στο οποίο η μόνη στρογγυλή υποδοχή, είναι εκείνη του ρεύματος.... :-(

Πάρε καλύτερα το tanix tx3 mini (δοκιμασμένο), έτσι κι αλλιώς για 2η τβ το θέλεις, από να μπλέξεις με αντάπτορες και να μην σου παίξει (παθών με έναν από Κίνα)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρε καλύτερα το tanix tx3 mini (δοκιμασμένο), έτσι κι αλλιώς για 2η τβ το θέλεις, από να μπλέξεις με αντάπτορες και να μην σου παίξει (παθών με έναν από Κίνα)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το tanix βγάζει πολύ χαμηλές αναλύσεις...

Αλλά το θέμα δεν είναι να πάρω καινούριο αφού έχω ήδη...

Το έχω συνδέσει με hdmi στην 2η tv μου, αλλά ήθελα να το πάρω μαζί και σε διακοπές

που η tv εκεί που θα πάμε είναι μια παλιά και έχει μόνον scart...

Link to comment
Share on other sites

 

Το tanix βγάζει πολύ χαμηλές αναλύσεις...

Αλλά το θέμα δεν είναι να πάρω καινούριο αφού έχω ήδη...

Το έχω συνδέσει με hdmi στην 2η tv μου, αλλά ήθελα να το πάρω μαζί και σε διακοπές

που η tv εκεί που θα πάμε είναι μια παλιά και έχει μόνον scart...

Έτσι κι αλλιώς με rca μέχρι 480p θα βλέπεις, πρέπει να κατεβάσεις την ανάλυση αλλιώς δεν θα βλέπεις!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτσι κι αλλιώς με rca μέχρι 480p θα βλέπεις, πρέπει να κατεβάσεις την ανάλυση αλλιώς δεν θα βλέπεις!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μην πάρεις το tanix,πάρε το πιο φθηνό για να κάνεις την δουλειά σου απλά να έχει analog tv out rca!!! Από να δώσεις για αντάπτορα και να μην παίξει :)

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς με rca μέχρι 480p θα βλέπεις, πρέπει να κατεβάσεις την ανάλυση αλλιώς δεν θα βλέπεις!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην πάρεις το tanix,πάρε το πιο φθηνό για να κάνεις την δουλειά σου απλά να έχει analog tv out rca!!! Από να δώσεις για αντάπτορα και να μην παίξει :)

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι... σωστό αυτό...!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου, ερώτηση, τα μηχανάκια (τα καμμένα) είναι με μαμά ή custom rom? Ηλεκτρολογικής φύσης η ερώτηση!!!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν παίζει κανένα ρόλο, αλλά στην πλειοψηφία τους είναι μαμά, από άσχετους

1. Εγώ δεν έχω μαγαζί, απλώς έχω το GT1 (2/16) από την 1η ημέρα που κυκλοφόρησε και μέχρι σήμερα ήταν άψογο (με έντονη μάλιστα χρήση).

2. Όταν γράφεις για καμμένα τροφοδοτικά εννοείς τον εξωτερικό μετασχηματιστή του ή το εσωτερικό του κύκλωμα? Μάλιστα όταν αναφέρεσαι σε (κι όχι μόνο), μπορείς να μας πεις εάν κατά την γνώμη σου είναι στατιστικά αυξημένος ο αριθμός GT1 με παρόμοιο πρόβλημα έναντι των άλλων?

3. Επίσης εξ όσων γνωρίζω σε αυτό το Φόρουμ έχουν αναφερθεί μόνο προβλήματα με μετασχηματιστές άλλης εταιρίας που όμως έρχονταν εξαρχής με ελλατωματικούς μετασχηματιστές.

4. Επειδή υπάρχουν πολλοί χρήστες του GT1 (είτε του απλού είτε του ultimate) σε αυτό το Forum καλό είναι να γράψουν τις εμπειρίες τους ώστε να υπάρχει μία αντικειμενική/αντιπροσωπευτική άποψη για το θέμα.Εξυπακούεται ότι καλό θα ήταν να γράψουν αντίστοιχες τυχόν αστοχίες και οι κάτοχοι μηχανημάτων άλλων εταιριών.

1. Δεν παίζει ρόλο αυτό βέβαια, δεν είπε κανείς πως βγάζουν 100% βλάβη

2. Μετασχηματιστές. Το GT1 έχει πουλήσει πολύ σε σχέση με άλλα γενικά, οπότε είναι λογικό να έρχεται και πιο συχνά. Κάποια άλλα πάντως, έχουν βγάλει σοβαρότερα προβλήματα (καμμένες μητρικές).

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει κανένα ρόλο, αλλά στην πλειοψηφία τους είναι μαμά, από άσχετους

 

1. Δεν παίζει ρόλο αυτό βέβαια, δεν είπε κανείς πως βγάζουν 100% βλάβη

2. Μετασχηματιστές. Το GT1 έχει πουλήσει πολύ σε σχέση με άλλα γενικά, οπότε είναι λογικό να έρχεται και πιο συχνά. Κάποια άλλα πάντως, έχουν βγάλει σοβαρότερα προβλήματα (καμμένες μητρικές).

Ευχαριστώ για την απάντηση, απορία ήταν καθαρά :) :)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις το το 2/16? Ρωτάω γιατί όσες φορές έχεις αναφερθεί στο ΤΧ92 σου, αναφέρεσαι στο 3/32.
Ακριβώς μιλάω για το 3/32 γιατί είναι αυτό που είναι σχεδόν απροβλημάτιστο.

Αυτό έχω και αυτό διαβάζω ότι δεν έχει θέματα όπως το 2/16.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, άρα τα προβλήματα που ανέφερες στο freaktab αφορούν στο ΤΧ92 3/32. Πως λοιπόν το αποκαλείς απροβλημάτιστο όταν εσύ ο ίδιος αντιμετωπίζεις προβλήματα?
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, άρα τα προβλήματα που ανέφερες στο freaktab αφορούν στο ΤΧ92 3/32. Πως λοιπόν το αποκαλείς απροβλημάτιστο όταν εσύ ο ίδιος αντιμετωπίζεις προβλήματα?
Ξαναδιαβασε το ποστ γιατί άλλα γράφω και άλλα καταλαβαίνεις.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει το Alfawise H96 Pro+ εδω και λιγο καιρο και δυστηχως δεν μπορω να πω οτι εχω ευχαριστηθει ταινια...

 

Αφου εχω ρυθμισει το kodi μια χαρα,με το που βαζω μια ταινια ειτε σε 1080 ή ακομα και σε 720 μου κανει διαφορα κολληματα.Ειτε στην αρχη της ταινιας ή μπορει και προς το τελος..Πρωτη φορα ασχολουμε με tv box και δεν γνωριζω αν ειναι θεμα ταχυτητα συνδεσης η κατι αλλο..

 

Εχω cosmote 24mbps και μπαινω γυρω στα 12mbps..Επισης δεν το εχω συνδεσει με wifi αλλα με καλωδιο μεσω tp link..το εχω τσεκαρει και δεν χανει σε ταχυτητα σε σχεση με το pc..

 

Γιατι να εχω αυτα τα κολληματα?Θελει γρηγοροτερη συνδεση?Μηπως φταει η συσκευη?

 

Ειμαι ετοιμος να κανω αναβαθμιση στην γραμμη απο 24 σε 30 mbps,αλλα δεν ξερω αν τελικα φταιει αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει το Alfawise H96 Pro+ εδω και λιγο καιρο και δυστηχως δεν μπορω να πω οτι εχω ευχαριστηθει ταινια...

 

Αφου εχω ρυθμισει το kodi μια χαρα,με το που βαζω μια ταινια ειτε σε 1080 ή ακομα και σε 720 μου κανει διαφορα κολληματα.Ειτε στην αρχη της ταινιας ή μπορει και προς το τελος..Πρωτη φορα ασχολουμε με tv box και δεν γνωριζω αν ειναι θεμα ταχυτητα συνδεσης η κατι αλλο..

 

Εχω cosmote 24mbps και μπαινω γυρω στα 12mbps..Επισης δεν το εχω συνδεσει με wifi αλλα με καλωδιο μεσω tp link..το εχω τσεκαρει και δεν χανει σε ταχυτητα σε σχεση με το pc..

 

Γιατι να εχω αυτα τα κολληματα?Θελει γρηγοροτερη συνδεση?Μηπως φταει η συσκευη?

 

Ειμαι ετοιμος να κανω αναβαθμιση στην γραμμη απο 24 σε 30 mbps,αλλα δεν ξερω αν τελικα φταιει αυτο..

Δεν φταίει η γραμμή σου. Είναι θέμα πηγών. Σύνδεσμοι από αργούς servers έχουν αυτή την συμπεριφορά. Επέλεξε τα κατάλληλα πρόσθετα και της κατάλληλες πηγές. Χρησιμοποίησε το pair στο openload για να σου ανοίγουν links και από αυτή την πηγή η οποία είναι αρκετά γρήγορη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δείτε και αυτό για να έχετε την δυνατότητα αναπαραγωγής και των link από google drive (gvideo, googlelink)

https://www.tvaddons.co/gvideo-kodi-addon#

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει η γραμμή σου. Είναι θέμα πηγών. Σύνδεσμοι από αργούς servers έχουν αυτή την συμπεριφορά. Επέλεξε τα κατάλληλα πρόσθετα και της κατάλληλες πηγές. Χρησιμοποίησε το pair στο openload για να σου ανοίγουν links και από αυτή την πηγή η οποία είναι αρκετά γρήγορη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δείτε και αυτό για να έχετε την δυνατότητα αναπαραγωγής και των link από google drive (gvideo, googlelink)

https://www.tvaddons.co/gvideo-kodi-addon#

 

Σωστά στα είπε ο φίλος kandilak επίσης κοίταξε αν δεν έχεις advanced settings xml να προσθέσεις το advanced setings xml ίσως δεις κάποια διαφορά, αν δεν ξέρεις πως πολύ ευχαρίστως να σε βοηθήσουμε.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την βοηθεια σας..Υπαρχει καποιος οδηγος?Πως χρησιμοποιω το pair στο openload και πως προσθετω advance settings xml??
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να δεις και τί θερμοκρασία ανεβάζει όταν σου κάνει τα παγωματα. Μπορεί να οφείλεται και σε αυξημένη θερμοκρασία που δυστυχώς η συντριπτική πλειοψηφία πάσχουν, από ότι έχω καταλάβει.
Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασια γενικως ανεβαζει!!

 

Εκανα αυτο με το Google drive..Επισης πριν την ταινια μου ζηταγε να κανω pair σε καποιο λινκ το οποιο και εκανα..Αυτη τη στιγμη βλεπω ταινια και δεν μου εχει κανει καποιο κολλημα!Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασια γενικως ανεβαζει!!

 

Εκανα αυτο με το Google drive..Επισης πριν την ταινια μου ζηταγε να κανω pair σε καποιο λινκ το οποιο και εκανα..Αυτη τη στιγμη βλεπω ταινια και δεν μου εχει κανει καποιο κολλημα!Για να δουμε...

Για να ξέρεις το κάθε pair στο openload (https://olpair.com/pair) ισχύει για 4 ώρες ή 4 link. Από εκεί και μετά πρέπει να το επαναλάβεις. Για ευκολία μπορείς να βάλεις μια συντόμευση του link στο τηλέφωνο σου και να κάνεις το pair από αυτό (εφόσον βέβαια το έχεις συνδεδεμένο στο ίδιο δίκτυο που είναι συνδεδεμένη και η συσκευή που έχεις το kodi).

Link to comment
Share on other sites

Για να ξέρεις το κάθε pair στο openload (https://olpair.com/pair) ισχύει για 4 ώρες ή 4 link. Από εκεί και μετά πρέπει να το επαναλάβεις. Για ευκολία μπορείς να βάλεις μια συντόμευση του link στο τηλέφωνο σου και να κάνεις το pair από αυτό (εφόσον βέβαια το έχεις συνδεδεμένο στο ίδιο δίκτυο που είναι συνδεδεμένη και η συσκευή που έχεις το kodi).

 

Μαλιστα καταλαβα..Χθες επιτελους ειδα ταινια κανονικα χωρις κολληματα!!!

Ευχαριστω για την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει το Alfawise H96 Pro+ εδω και λιγο καιρο και δυστηχως δεν μπορω να πω οτι εχω ευχαριστηθει ταινια...

 

Αφου εχω ρυθμισει το kodi μια χαρα,με το που βαζω μια ταινια ειτε σε 1080 ή ακομα και σε 720 μου κανει διαφορα κολληματα.Ειτε στην αρχη της ταινιας ή μπορει και προς το τελος..Πρωτη φορα ασχολουμε με tv box και δεν γνωριζω αν ειναι θεμα ταχυτητα συνδεσης η κατι αλλο..

 

Εχω cosmote 24mbps και μπαινω γυρω στα 12mbps..Επισης δεν το εχω συνδεσει με wifi αλλα με καλωδιο μεσω tp link..το εχω τσεκαρει και δεν χανει σε ταχυτητα σε σχεση με το pc..

 

Γιατι να εχω αυτα τα κολληματα?Θελει γρηγοροτερη συνδεση?Μηπως φταει η συσκευη?

 

Ειμαι ετοιμος να κανω αναβαθμιση στην γραμμη απο 24 σε 30 mbps,αλλα δεν ξερω αν τελικα φταιει αυτο..

Ισχύει ότι η γραμμή σου φτάνει.

 

Για σειρές, ταινίες βάλε ένα terrarium να τελειώνει η ιστορία.

Ούτε pair να ασχολείσαι, ούτε ποιο add-on δουλεύει σήμερα και Αύριο δεν παίζει.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη?Κατεβαζω απο Google Play την εφαρμογη terrarium και μπαινω απο εκει για να δω?

 

Aptoide στο google και κατεβαζεις terrarium απο εκει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το beeline gt1 με android 7.1 όχι root και ψάχνοντας στο play store το netflix δεν το βρίσκω. Γνωρίζετε γιατί? Επίσης από ποια ρύθμιση μπορώ να του ορίσω να μπαίνει σε sleep mode μετά από κάποια ώρα μη χρήσης?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...