Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

27 minutes ago, kostas123464 said:

Λες??? Πάντως με το ανεμιστηρακι τα προβλήματα που ανέφερα λύθηκαν. Ο καιρός θα δείξει πάντως. Ελπίζω να την γλιτώσω και να μην μπω σε διαδικασία να ψάχνω για νέο μποξακι

Και να πεις ότι δεν σου είχα πει να έχεις το ανεμιστηράκι χειμώνα-καλοκαίρι (για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο)😉...όταν λέγαμε από που να το πάρεις κλπ...😉....και να το βάλεις στην θύρα USB της τηλεόρασής σου για να δουλεύει μόνο τότε...εκτός από όλες τις υπόλοιπες διαθέσιμες λύσεις που έχεις για να σταματάει. (ρίξε μια ματιά στα προσωπικά σου μηνύματα στις 12/9/2022).

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ath156 said:

Και να πεις ότι δεν σου είχα πει να έχεις το ανεμιστηράκι χειμώνα-καλοκαίρι (για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο)😉...όταν λέγαμε από που να το πάρεις κλπ...😉....και να το βάλεις στην θύρα USB της τηλεόρασής σου για να δουλεύει μόνο τότε...εκτός από όλες τις υπόλοιπες διαθέσιμες λύσεις που έχεις για να σταματάει.

Δίκιο έχεις αγορίνα μου. Αλλά που μυαλό εγώ. Πάντως τότε δοκιμασα με την USB της samaung tv που έχω αλλά όταν έσβηνε η tv αυτό δεν έσβηνε.  Η tv είναι παλαιό μοντέλο 43' fullhd.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σώθηκα στο nvidia με το καθάρισμα, σταμάτησαν κολλήματα, σταμάτησα να ακούω ανεμιστηράκι. Είχε φράξει η έξοδος.
Πρέπει να έπεσε 20 βαθμούς κάτω
Αν και εκεί δεν βλέπουμε θερμοκρασίες, είναι κλειδωμένα.


Στάλθηκε από το V2145 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλο το nvidia ...αλλο το h96 max x3!
Σπανια εως καθολου επηρεαζονται ολα αυτα τα μποξακια απο σκονη!
Καλο ειναι ομως @kostas123464 να αλλαξεις και ενα λογισμικο στο μποξακι σου ...για να δεις τι εχανες μεχρι να το κανεις!!!

😉

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gatos814 said:

Αλλο το nvidia ...αλλο το h96 max x3!
Σπανια εως καθολου επηρεαζονται ολα αυτα τα μποξακια απο σκονη!
Καλο ειναι ομως @kostas123464 να αλλαξεις και ενα λογισμικο στο μποξακι σου ...για να δεις τι εχανες μεχρι να το κανεις!!!

😉

Σε μια καθοδήγηση για αλλαγή rom δεν θα έλεγα όχι φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, εχει καποιος άποψη για το nokia streaming box 8000; αξιζει τα χρηματα του; για kodi? IPTV?

 

 

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ntinos_tech said:

Καλημέρα σας, εχει καποιος άποψη για το nokia streaming box 8000; αξιζει τα χρηματα του; για kodi? IPTV?

 

 

μία χαρά μηχανημα είναι, σε σύγκριση με το mibox s αρκετά καλύτερο. Λάβε υπόψη σου ότι σε λίγο καιρό θα κυκλοφορήσει ο αντικαταστάτης του το https://androidpctv.com/nokia-streaming-box-8010-review/

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

γρρρρρρρρρρρρ...πανω που το ειχα "κλεισει" στο μυαλο μου για τις γιορτες....ξερεις ποτε θα έρθει Ελλάδα;Εχεις βαλει KODI; τα υβριδικα πως τα βλεπεις σε αυτο; μεσω εφαρμογων ανα καναλι;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Ntinos_tech said:

γρρρρρρρρρρρρ...πανω που το ειχα "κλεισει" στο μυαλο μου για τις γιορτες....ξερεις ποτε θα έρθει Ελλάδα;Εχεις βαλει KODI; τα υβριδικα πως τα βλεπεις σε αυτο; μεσω εφαρμογων ανα καναλι;

δεν το έχω εγώ, φίλος και το έχω τσεκάρει, δεν έχει καμία διαφορά με τα υπόλοιπα box απλά είναι πιο σταθερό σε σχέση με το xiaomi όπως σου είπα . Kodi iptv όπως συνήθως λοιπόν καμία διαφορά , android tv εχει λογισμικό

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το περιεχόμενο των υβριδικων πως τα βλεπετε; εννοω στα tv box γενικα, κανουμε εγκατασταση εφαρμογής πχ ertflix; ή υπάρχει άλλος τρόπος πιο απλος; οι εφαραμογες υπάρχουν και στο google play και στο αντιστοιχο για την android tv;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ntinos_tech said:

το περιεχόμενο των υβριδικων πως τα βλεπετε; εννοω στα tv box γενικα, κανουμε εγκατασταση εφαρμογής πχ ertflix; ή υπάρχει άλλος τρόπος πιο απλος; οι εφαραμογες υπάρχουν και στο google play και στο αντιστοιχο για την android tv;

το μηχάνημα είναι certificate και κατεβάζεις τις αντίστοιχες εφαρμογές από το play store χωρίς κανένα πρόβλημα 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έδωσαν στη σύζυγο μου στο κατάστημα που έχει μαζί με την ανανέωση συμβολαίου κι ένα Vodafone tv box 

Το φέρνω σπίτι πατάω το wps που γράφουν για να συνδεθεί αλλά μετά από αρκετές προσπάθειες διαπιστώνω ότι δεν μπορεί να συνδεθεί πουθενά πλην σε ρούτερ της Vodafone μόνο 

Στο σπίτι έχω ρούτερ Nova 

Υπάρχει τρόπος να το συνδέσω κάπως, μιας που έχει και αποκωδικοποιητή για τα επίγεια κανάλια ???

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites








Έδωσαν στη σύζυγο μου στο κατάστημα που έχει μαζί με την ανανέωση συμβολαίου κι ένα Vodafone tv box 
Το φέρνω σπίτι πατάω το wps που γράφουν για να συνδεθεί αλλά μετά από αρκετές προσπάθειες διαπιστώνω ότι δεν μπορεί να συνδεθεί πουθενά πλην σε ρούτερ της Vodafone μόνο 
Στο σπίτι έχω ρούτερ Nova 
Υπάρχει τρόπος να το συνδέσω κάπως, μιας που έχει και αποκωδικοποιητή για τα επίγεια κανάλια ???
 
 
 
 


Τι εννοείς Vodafone tv box? Η Vodafone αποκωδικοποιητές δίνει για συνδρομητές vodafone tv που δεν έχουν καμία σχέση με Android TV box.

Προς το παρόν δεν συνδέεται ασύρματα με το router, λένε θα έρθει αναβάθμιση. Πάρε ένα wifi extender που δέχεται και καλώδιο ethernet και σύνδεσε το wifi extender με τον αποκωδικοποιητή μέσω του ethernet καλωδίου. Εγώ έτσι έχω κάνει. Τώρα αν δεν παίζει λόγω του ότι έχεις nova, δεν το γνωρίζω. Αν έχεις συνδρομή Vodafone tv όμως, μπορείς να βλέπεις Vodafone tv από την εφαρμογή της Vodafone χωρίς αποκωδικοποιητή και ας έχεις nova. Αν δεν έχεις συνδρομή και δεν παίζει, δεν βλέπω το λόγο να της το δώσουν.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk






The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, drdedus said:

και ερτφλιξ σίγουρα?

Για ΕΡΤflix και άλλες πλατφόρμες έχω πει ότι παίζει άνετα είτε σε certified είτε σε ΟΧΙ certified TVBox μέσω Browser😉

Πως να παίξετε ERTflix κλπ σε οποιοδήποτε TVbox !!

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

το περιεχόμενο των υβριδικων πως τα βλεπετε; εννοω στα tv box γενικα, κανουμε εγκατασταση εφαρμογής πχ ertflix; ή υπάρχει άλλος τρόπος πιο απλος; οι εφαραμογες υπάρχουν και στο google play και στο αντιστοιχο για την android tv;
Για να σου λύσω την απορία παίζει τα πάντα!!!! Απλώς αν πάρεις το νέο μοντέλο θα έχεις καλύτερα χαρακτηριστικά.
Εγώ πάντως έχω μέσα nova, Cosmote, ant1+, Disney+, amazon prime, netflix , nba tv,apple tv, ertflix,kodi 20.1 και παίζουν όλα λάδι.
Δεν μου έχει κολλήσει ποτέ και έχω ησυχάσει από πειράγματα και customιες.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sgatzo said:

Για να σου λύσω την απορία παίζει τα πάντα!!!! Απλώς αν πάρεις το νέο μοντέλο θα έχεις καλύτερα χαρακτηριστικά.
Εγώ πάντως έχω μέσα nova, Cosmote, ant1+, Disney+, amazon prime, netflix , nba tv,apple tv, ertflix,kodi 20.1 και παίζουν όλα λάδι.
Δεν μου έχει κολλήσει ποτέ και έχω ησυχάσει από πειράγματα και customιες.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ευχαριστώ, αλλα θελω να αγοράσω απο Ελλάδα δε μπλεκω με παραγγελίες απο εξω...υπάρχει σε κάποιο μαγαζι εδω; δεν το εχω βρει πουθενα.μακαρι να το βρω να το παρω απο εδω.

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Ntinos_tech said:

ευχαριστώ, αλλα θελω να αγοράσω απο Ελλάδα δε μπλεκω με παραγγελίες απο εξω...υπάρχει σε κάποιο μαγαζι εδω; δεν το εχω βρει πουθενα.μακαρι να το βρω να το παρω απο εδω.

Κοίταξε εδώ για λινκ

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ, αλλα θελω να αγοράσω απο Ελλάδα δε μπλεκω με παραγγελίες απο εξω...υπάρχει σε κάποιο μαγαζι εδω; δεν το εχω βρει πουθενα.μακαρι να το βρω να το παρω απο εδω.
Εγώ το έχω πάρει από nok shop που είναι το Nokia store

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ath156 said:

Ναι οκ,  αυτο ειναι το παλιο εγω μιλουσα για το νεοτερο

2 ώρες πριν, sgatzo said:

Εγώ το έχω πάρει από nok shop που είναι το Nokia store

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το 8000 εννοεις γιατι το 8010 δε το εχει…

Edited by Ntinos_tech

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2023 at 9:30 ΜΜ, ath156 said:

Για ΕΡΤflix και άλλες πλατφόρμες έχω πει ότι παίζει άνετα είτε σε certified είτε σε ΟΧΙ certified TVBox μέσω Browser😉

Πως να παίξετε ERTflix κλπ σε οποιοδήποτε TVbox !!

Να πω πως δικίμασα και παίζει στον Firefox, στο tv box μου, A95X F3, Android 9.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  ένας φίλος θέλει να πάρει tv box και ρώτησε τι γνώμη μου για :

α)  το mecool km6 deluxe 98$ ή

β) Η96 max v98 170$

Να πω ότι είδη έχει το H96 max x3 (4/32)  και το beelink gt king I

Να επισημάνω ότι δεν παίζει παιχνίδια κι οι ανάγκες του είναι να βλέπει αθλητικά και ταινιες μέσω Kodi . 

Θεωρώ ότι και οι δυο επιλογές του είναι ακριβές κι δεν θα του προσφέρουν κάτι περισσότερο από αυτό που έχει είδη. 

Αν θέλει να πάρει οπωσδήποτε κάποιο άλλο tv box θα πρότεινα  το  tox3 (s905x4) ή το ugoos  x4g 

Που έχουν κι πολύ καλύτερο λογισμικό από τα αρχικά προτεινόμενα. 

Ποια η άποψη σας και τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...