Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τελευταία έκδοση του USB burning tool δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε Android 9 , αλλά είναι για  android 11. Οι s905x3 δεν δουλεύουν με 3.2.0 και πάνω UBT.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

1 hour ago, johnstef33 said:

Ναι αυτό είναι το box 

Απλά χρησιμοποίησα την τελευταία έκδοση του amlogic tool και έβαλα την τελευταία έκδοση του slimbox aosp 9_5

Μην κολλάς αδερφε μου με το Google account

Απλά θέλω να τονίσω πόσο δύσκολο μου κάνει να στηθεί ένα σύστημα από την αρχή

Επιπλέον δοκίμασα τώρα το απόγευμα με ethernet cable και πάει καλύτερα

Με το WiFi ενώ δείχνει ότι έχει συνδεθεί στην ουσία είναι χωρίς internet το μηχάνημα

Ξαναρωτάω μήπως να το κάνω επαναφορά η μήπως να ξαναπεράσω τη rom με τσεκαρισμενο το erase bootloader ??

Παίζει ρόλο αυτό στην όλη απόδοση του box??

 

Για καλο και για κακο ξανα κανε εναν κοπο με την βερσιον 2.2.3.3 απο εδω και ολα στα defaults :
https://slimboxtv.ru/instrukciya-po-ustanovke-proshivki-cherez-usb-burning-tool/
Με αυτην την βερσιον θα ειναι ολα οπως τα περιμενες απο την περιγραφη (SECURE_BOOT_SET+ password.bin) !
Πρωτα ομως φροντισε να απεγκαταστησεις την βερσιον 3!
Τωρα για το WiFi ...
Ολα τα custom λογισμικα (slimbox κτλ) χρησιμοποιουν διαφορα ''πραγματακια'' οπως οι drivers αυτοι απο το μαμα λογισμικο...!
Οποτε σε αυτον τον τομεα δεν θα υπαρξουν μεγαλες αλλαγες!
Καποιες φορες βεβαια οταν παρατηρουνται διαφορα τετοια προβληματακια υπαρχει και επεμβαση του Ρωσου στα λογισμικα με ρετους...!
Aυτο παντως που μπορεις να κανεις εσυ για αρχη ειναι ισως μια αλλαγη συχνοτητων στο ρουτερ σου μηπως και αλλαξει κατι!
Ριξε και μια ματια εδω να δεις αν λενε κατι για το μποξακι σου και το προβλημα σου μηπως παρεις καμια ιδεα απο αλλους συμπασχοντες (αν υπαρχουν) χρησιμοποιωντας μεταφραση φυσικα!
https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=969996
Οσο για το ''στησιμο'' που λες ειναι ενα θεμα...
Υπαρχουν βεβαια λυσεις με backup και restore για να μην παιδευεσαι απο λογισμικο σε λογισμικο ...
Με λιγη εξοικειωση ολα γινονται!
Σιγα σιγα ομως αυτα!
Βρες κατι που σου αρεσει και δουλευει σωστα ... στησε το οπως θελεις και εδω ειμαστε για να βρεις την ακρη και με τα data σου!

 

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, makis1024 said:

Η τελευταία έκδοση του USB burning tool δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε Android 9 , αλλά είναι για  android 11. Οι s905x3 δεν δουλεύουν με 3.2.0 και πάνω UBT.

 

IMG_20230417_110053.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, gatos814 said:

Για καλο και για κακο ξανα κανε εναν κοπο με την βερσιον 2.2.3.3 απο εδω και ολα στα defaults :
https://slimboxtv.ru/instrukciya-po-ustanovke-proshivki-cherez-usb-burning-tool/
Με αυτην την βερσιον θα ειναι ολα οπως τα περιμενες απο την περιγραφη (SECURE_BOOT_SET+ password.bin) !
Πρωτα ομως φροντισε να απεγκαταστησεις την βερσιον 3!
Τωρα για το WiFi ...
Ολα τα custom λογισμικα (slimbox κτλ) χρησιμοποιουν διαφορα ''πραγματακια'' οπως οι drivers αυτοι απο το μαμα λογισμικο...!
Οποτε σε αυτον τον τομεα δεν θα υπαρξουν μεγαλες αλλαγες!
Καποιες φορες βεβαια οταν παρατηρουνται διαφορα τετοια προβληματακια υπαρχει και επεμβαση του Ρωσου στα λογισμικα με ρετους...!
Aυτο παντως που μπορεις να κανεις εσυ για αρχη ειναι ισως μια αλλαγη συχνοτητων στο ρουτερ σου μηπως και αλλαξει κατι!
Ριξε και μια ματια εδω να δεις αν λενε κατι για το μποξακι σου και το προβλημα σου μηπως παρεις καμια ιδεα απο αλλους συμπασχοντες (αν υπαρχουν) χρησιμοποιωντας μεταφραση φυσικα!
https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=969996
Οσο για το ''στησιμο'' που λες ειναι ενα θεμα...
Υπαρχουν βεβαια λυσεις με backup και restore για να μην παιδευεσαι απο λογισμικο σε λογισμικο ...
Με λιγη εξοικειωση ολα γινονται!
Σιγα σιγα ομως αυτα!
Βρες κατι που σου αρεσει και δουλευει σωστα ... στησε το οπως θελεις και εδω ειμαστε για να βρεις την ακρη και με τα data σου!

 

Σε ευχαριστώ φίλε για τις οδηγίες σου 

Από το λινκ που μου έστειλες βρέθηκα και σε αυτό 

Έχουμε σχετική εμπειρία από vortex??

IMG_20230417_111206.jpg

3 minutes ago, makis1024 said:

Σωστά , αλλά η τελευταία είναι η 3.2.0 που είναι για Android 11.

Εγώ την 3.1 χρησιμοποίησα 

Link to comment
Share on other sites

Ο Vortex βγάζει φοβερά λογισμικά. Αλλά βγάζει τις καθαρές port Ugoos και αυτές που δεν είναι port Ugoos. Αυτή που μας δείχνεις είναι από τις δικές του. Καθαρή port Ugoos δεν έβγαλε ποτέ για το Α95x F3 air.

ΥΓ ποιό A95x F3 έχεις ; Αυτό με Mediathek, Realtek ή WT6354 wifi chip;

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ρούτερ της nova 

Πώς μπορώ να αλλάξω τις συχνότητες του??

 

On 28/1/2023 at 11:26 ΠΜ, johnstef said:

 

Edited by johnstef33
Link to comment
Share on other sites

Η nova δίνει Zyxel και Technicolor σε οπτική ίνα Router και ZTE σε χαλκό ποιό ακριβώς έχεις και πως είσαι συνδεδεμένος με χαλκό ή οπτική;

https://nova.gr/eksipiretisi-pelatwn/techniki-ipostirixi/pos-tha-allaxo-kanali-sto-asirmato-diktio

2 ώρες πριν, johnstef33 said:

Έχω το ρούτερ της nova 

Πώς μπορώ να αλλάξω τις συχνότητες του??

 

 

Έχεις Mediathek wifi chip.

Τι σωστό Slimbox λογισμικό.

https://disk.yandex.ru/d/VEJEop0nurH2iA/sbx_a95x_f3_aosp_9_5.zip

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Just now, makis1024 said:

Η nova δίνει Zyxel και Technicolor σε οπτική ίνα Router και ZTE σε χαλκό ποιό ακριβώς έχεις και πως είσαι συνδεδεμένος με χαλκό ή οπτική;

Αυτό είναι με συνδεδεμένο με τηλεφωνικό καλώδιο 

IMG_20230417_114212.jpg

4 minutes ago, makis1024 said:

Η nova δίνει Zyxel και Technicolor σε οπτική ίνα Router και ZTE σε χαλκό ποιό ακριβώς έχεις και πως είσαι συνδεδεμένος με χαλκό ή οπτική;

https://nova.gr/eksipiretisi-pelatwn/techniki-ipostirixi/pos-tha-allaxo-kanali-sto-asirmato-diktio

Έχεις Mediathek wifi chip.

Άρα εγώ τί κάνω??

Αλλάζω τα κανάλια στις συχνότητες 2.4g και 5 g ή τα αφήνω στο auto όπως γράφει η nova??

Link to comment
Share on other sites

Στο 2.4ghz βάζεις 1 ή 6 ή 11. Στο 5ghz βάζεις 36 ή 40 ή 44 ή 48. Επειδή το ZTE υποστηρίζει και 5 GHz μπάντα και το A95x F3 είναι κοντά στο router χωρίς πολλούς ενδιάμεσους τοίχους πάντα δουλεύουμε 5ghz δίκτυο.

IMG_20230417_120154.jpg

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnstef33 said:

Αυτό είναι με συνδεδεμένο με τηλεφωνικό καλώδιο 

IMG_20230417_114212.jpg

Άρα εγώ τί κάνω??

Αλλάζω τα κανάλια στις συχνότητες 2.4g και 5 g ή τα αφήνω στο auto όπως γράφει η nova??

Αρχικά ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και Χριστός Ανέστη σε όλους.

Τώρα το πρώτο που θα δοκίμαζα εγώ στην θέση σου θα ήταν στα "Settings-Network&Internet-Wi-Fi country code" και εδώ θα επέλεγα 'US". Τουλάχιστον στην μπάντα 5G μπορεί να σου δώσει θαύματα...ακόμα και να έχεις "automatic" στον router σου ...δοκίμασέ το.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, johnstef33 said:

Σε ευχαριστώ φίλε για τις οδηγίες σου 

Από το λινκ που μου έστειλες βρέθηκα και σε αυτό 

Έχουμε σχετική εμπειρία από vortex??

IMG_20230417_111206.jpg

Καταρχας να πουμε για αυτην την vortex που μου εδειξες...
Πολυ παλιο λογισμικο με πολλες απο τις ρυθμισεις του στα Αγγλικα...
Δεν αξιζει να ασχοληθεις!
Και τωρα για το ρουτερ...
Μια συμβουλη εχω να σου δωσω....
Ξεχωρισε τις 2 μπαντες ετσι ωστε να εκπεμπουν ξεχωριστα και κοιταξε αν μια απο τις 2 κανει την ζημια στο μποξακι σου!
Βεβαια αν εχεις 100ρα η 2.4 δεν θα εχει παραπανω απο 40-45 ταχυτητα αλλα ο σκοπος ειναι να δεις αν ''φταιει'' καποια απο τις 2 !
Τα ρουτερακια των παροχων συνηθως εχουν πολλα θεματακια στο wifi !
https://nova.gr/eksipiretisi-pelatwn/techniki-ipostirixi/router-zte-h288a-sindesi-ke-rithmisis

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, makis1024 said:

Ευχαριστώ όλους σας 

Σύμφωνα με το λινκ της nova λέει ότι θέλει και splitter μετά το ρούτερ και πριν τη μπριζα 

Εγω έχω το τηλεφωνικό καλώδιο απευθείας από την μπριζα στο ρούτερ.... παίζει ρόλο κάτι αυτό???

 

16 ώρες πριν, gatos814 said:

Καταρχας να πουμε για αυτην την vortex που μου εδειξες...
Πολυ παλιο λογισμικο με πολλες απο τις ρυθμισεις του στα Αγγλικα...
Δεν αξιζει να ασχοληθεις!
Και τωρα για το ρουτερ...
Μια συμβουλη εχω να σου δωσω....
Ξεχωρισε τις 2 μπαντες ετσι ωστε να εκπεμπουν ξεχωριστα και κοιταξε αν μια απο τις 2 κανει την ζημια στο μποξακι σου!
Βεβαια αν εχεις 100ρα η 2.4 δεν θα εχει παραπανω απο 40-45 ταχυτητα αλλα ο σκοπος ειναι να δεις αν ''φταιει'' καποια απο τις 2 !
Τα ρουτερακια των παροχων συνηθως εχουν πολλα θεματακια στο wifi !
https://nova.gr/eksipiretisi-pelatwn/techniki-ipostirixi/router-zte-h288a-sindesi-ke-rithmisis

Έκανα αυτό που έγραψε ο φίλος πιο πάνω με τα κανάλια στις συχνότητες

Αυτό εννοείς φίλε, να ξεχωρίσω τις 2 μπάντες που γράφεις??

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου λέει , ενεργοποίηση και τις δύο μπάντες. Κάποια router κυρίως όχι modem router έχουν την επιλογή smart connect, όπου γίνεται αυτόματη εναλλαγή σε 2,4ghz όταν απομακρύνεσαι και πιάνεις οριακά 5ghz. To ZTE δεν έχει τέτοια επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnstef33 said:

Έκανα αυτό που έγραψε ο φίλος πιο πάνω με τα κανάλια στις συχνότητες

Αυτό εννοείς φίλε, να ξεχωρίσω τις 2 μπάντες που γράφεις??

Ποια ειναι αληθεια η ταχυτητα συνδεσης σου ;
Εως 50mbs ... εως 100mbs η καποια αλλη πιο πανω ;
Βαλε στο μποξακι σου το speedtest της ookla απο playstore και κανε ενα τεστ αν δεν το εχεις κανει...!
Ετσι θα ξερεις ακριβως τι σου γινεται απο ταχυτητα στο μποξακι σου!
Σαφως βεβαια αν εχεις την δυνατοτητα καλωδιακης συνδεσης θα ειναι ολα πιο σταθερα (οπως θα δεις επισης αν κανεις το τεστ) ...
Αν οχι ομως ... τοτε πρεπει να πας στο ''κυνηγι'' της καλυτερης αποδοσης!
Ξεχωριζοντας τις 2 μπαντες μπορεις να κανεις το τεστ των συχνωτητων για να δεις αναλυτικα και πια ειναι πιο σταθερη !
Αλλωστε η ιδανικη ληψη με Wifi ειναι ο ... συνδιασμος της υψηλοτερης ταχυτητας (που μπορεις να πιασεις χωρις προβληματα) με την σταθεροτητα !
Πρακτικα ομως αν εχεις καποια αποσταση τοτε υπαρχουν και προβληματα!
Οχι παντα ταχυτητας αλλα σιγουρα σταθεροτητας!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnstef33 said:

 

Έκανα αυτό που έγραψε ο φίλος πιο πάνω με τα κανάλια στις συχνότητες

Αυτό εννοείς φίλε, να ξεχωρίσω τις 2 μπάντες που γράφεις??

Αρχικά θα έλεγα για να βγάλεις συμπέρασμα εάν τυχόν φταίει το ρούτερ σου ή όχι να κάνεις το κινητό σου wifi hot spot και να συνδεθείς ασύρματα σε αυτό. Έχεις σταθερή ασύρματη σύνδεση έτσι? Μέτρα το και με το speedtest (εξ' ορισμού το Google βγάζει αυτό της Ookla ως πρώτο - καλύτερα βάλτο από Playstore).

Εκείνο που σίγουρα πρέπει να κάνεις (εάν δηλαδή δεν το έχεις κάνει ήδη) είναι clean install της ρομ με USB Burning Tool version 2.2.X και με τις default επιλογές τσεκαρισμένες. Έτσι ώστε να αποκλείσεις τυχόν "παρενέργειες" από τον τρόπο που την εγκατέστησες.

Σε τελευταία ανάλυση χρησιμοποιείς το backup που έλεγες ότι θα έκανες πριν την δοκιμή νέας ρομ (και πας όπως το είχες πριν)!! Ή μήπως δεν το έκανες?🤭

***Για να δοκιμάσεις ξεχωριστά τις 2 μπάντες υπάρχουν 2 απλοί τρόποι (είτε ο ένας είτε ο άλλος):

- Είτε Απενεργοποιείς την μία από τις 2 μπάντες στο ρούτερ....κάνεις τα τεστ σου με αυτήν...και μετά το αντίστροφο

- είτε διαγράφεις και τα 2 δίκτυα από τις ρυθμίσεις του κουτιού σου και μετά βάζεις το password μόνο για την 1 μπάντα (π.χ. 5GHz). Άρα θα μπορεί να συνδεθεί μόνο σε αυτήν. Κάνεις τα τέστ σου.....Μετά το αντίστροφο....

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους σας 

Σύμφωνα με το λινκ της nova λέει ότι θέλει και splitter μετά το ρούτερ και πριν τη μπριζα 

Εγω έχω το τηλεφωνικό καλώδιο απευθείας από την μπριζα στο ρούτερ.... παίζει ρόλο κάτι αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Και για όσους ενδιαφέρονται για Netflix σε καλύτερη ποιότητα παρόλο που έχουν κουτί με Widevine L3 :

Aidan Netflix apk for L3 TVboxes (with ATV rom)

https://github.com/aidanmacgregor/Netflix_ATV_L3_DRM_Uncertified_Mod

Και σύμφωνα με το report που μου έστειλε φίλος μου από το εξωτερικό για την ρομ του Aidan (για όποιον ενδιαφέρεται):

As Aidan reported:

Netflix TV - OK (Manual Modded APK install)
Disney+ - OK.
Prime Video TV - OK
Brit Box - OK (Via Prime TV)
Paramount+ - OK (Via Prime TV)
Lionsgate+ - OK (Via Prime TV)
HAYU - OK (Via Prime TV)
Motortrend - OK (Via Prime TV)
The Great courses - OK (Via Prime TV)
Star+ - OK
Claro tv+ - OK.
Red Bull TV - OK.

BBC iPlayer - OK (Sideload TV APK)
STV Player - OK (Sideload Modded Firestick Version)
ITV X - (ITV Catchup Subscription Via Prime)
All4 -
My5 - OK
UKTV Play -

PlutoTV - OK
Kappang TV - OK
*****Βέβαια πολλές από αυτές τις εφαρμογές δεν έχουν "Ελληνικό" ενδιαφέρον.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, johnstef33 said:

Ευχαριστώ όλους σας 

Σύμφωνα με το λινκ της nova λέει ότι θέλει και splitter μετά το ρούτερ και πριν τη μπριζα 

Εγω έχω το τηλεφωνικό καλώδιο απευθείας από την μπριζα στο ρούτερ.... παίζει ρόλο κάτι αυτό???

Ίσα Ίσα παλαιότερα όταν είχα απλή σύνδεση και όχι οπτική ίνα όπως τώρα, όταν είχα πρόβλημα με το Ιντερνετ οι Τεχνικοί (είτε της Vodafone or WIND) μου έλεγαν να αφαιρέσω το σπλίτερ και να βάλω κατευθείαν το καλώδιο της τηλεφωνικής γραμμής πάνω στο ρούτερ !!!!! 😁άσχετα εάν οι οδηγίες τους πράγματι λένε αυτό που λες....ήταν το πρώτο τους "τιπ" για διόρθωση προβλημάτων...😂

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μετα απο αρκετο καιρο!

Εχω ενα box(stick) x96s το οποιο εδω και 3-4 χρονια με εχει βολεψει αφανταστα.Το παιρνω μαζι μου παντου(διακοπες,διανυκτερευσεις στην δουλεια κτλ κτλ) και δουλευε χωρις προβληματα με ολες τις εφαρμογες μεσα(netflix,ote,prime,disney,kodi κτλ).Πριν λιγο καιρο ομως παρουσιασε προβλημα το Netflix και δεν μπορω με τιποτα να περασω ουτε νεα εκδοση ουτε και παλιοτερη.Δεν την δεχεται με τιποτα!Το box φοραει την μαμα rom απο τοτε που το πηρα.Υπαρχει καποια λυση ή πρεπει να αλλαξω rom?Kι αν πρεπει να γινει αλλαγη,ποια rom να κατεβασω και πως γινεται η αλλαγη?

ΥΓ.Πριν καποια χρονια με βοηθησε τρομερα ο φιλος gatos814 να αλλαξω rom σε ενα παλιο beelink!Δεν θυμαμαι καθολου την διαδικασια!Μπορει να με κατατοπισει καποιος με το x96s?

 

Edited by Evil_13
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, johnstef33 said:

Screenshot_2023-04-18-18-43-17-14_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Αν και ειμαστε λιγο εκτος θεματος...
για μια ωρα και κατι ψιλα πριν απο την τελευταια σου επανεκκινηση τα λαθη σου ειναι 0 !
Τα λαθη που δειχνουν προβληματα δηλαδη...τα CRC
Παρακολουθησε αυτα σε βαθος χρονου και αν μαζευονται πολλα εχεις θεματακια με την γραμμη σου...αν οχι εισαι οκ!
Και να που τελικα παρεμπιπτοντως η ταχυτητα σου ηταν παρακατω απ'οτι νομιζα!
Οποτε και με τα 2.4 να παιζεις μια χαρα θα εισαι!
Ψαξε λιγο και αυτα που ειπαμε και στο τελος ειμαι σιγουρος οτι θα την βρεις την ακρη!

4 minutes ago, Evil_13 said:

Καλησπερα μετα απο αρκετο καιρο!

Εχω ενα box(stick) x96s το οποιο εδω και 3-4 χρονια με εχει βολεψει αφανταστα.Το παιρνω μαζι μου παντου(διακοπες,διανυκτερευσεις στην δουλεια κτλ κτλ) και δουλευε χωρις προβληματα με ολες τις εφαρμογες μεσα(netflix,ote,prime,disney,kodi κτλ).Πριν λιγο καιρο ομως παρουσιασε προβλημα το Netflix και δεν μπορω με τιποτα να περασω ουτε νεα εκδοση ουτε και παιλοτερη.Δεν την δεχεται με τιποτα!Το box φοραει την μαμα rom απο τοτε που το πηρα.Υπαρχει καποια λυση ή πρεπει να αλλαξω rom?Kι αν πρεπει να γινει αλλαγη,ποια rom να κατεβασω και πως γινεται η αλλαγη?

ΥΓ.Πριν καποια χρονια με βοηθησε τρομερα ο φιλος gatos814 να αλλαξω rom σε ενα παλιο beelink!Δεν θυμαμαι καθολου την διαδικασια!Μπορει να με κατατοπισει καποιος με το x96s?

Εδω εισαι...
https://slimboxtv.ru/x96s-tv-stick/
Μεταφρασε την σελιδα σε οποια γλωσσα θελεις και ακολουθα τις οδηγιες!
Διαλεξε απλα την βερσιον του stick που εχεις εσυ...
Αν εχεις καποια απορια τα λεμε σε ... π.μ!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του σήριαλ με το A95X F3 box κατά πάσα πιθανότητα δε φταίει τό ρούτερ γιατί το δοκίμασα καί με άλλες συσκευές και κατέληξα στο συμπέρασμα ότι φταίει το μποξακι αφού σε άκυρες στιγμές μου κάνει αποσυνδέσεις

Παρότι δείχνει πάνω στη μπάρα ότι έχει σήμα WiFi εντούτοις δεν μπαίνει πουθενά και εκεί που βλέπω κάποια ταινία ή τηλεόραση σταματάει και κάνει buffering

Ανοίγω κλείνω το WiFi και επανέρχεται....

Άρα μπορούμε να κάνουμε κάτι με τις αποσυνδέσεις του???

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, johnstef33 said:

Σε συνέχεια του σήριαλ με το A95X F3 box κατά πάσα πιθανότητα δε φταίει τό ρούτερ γιατί το δοκίμασα καί με άλλες συσκευές και κατέληξα στο συμπέρασμα ότι φταίει το μποξακι αφού σε άκυρες στιγμές μου κάνει αποσυνδέσεις

Παρότι δείχνει πάνω στη μπάρα ότι έχει σήμα WiFi εντούτοις δεν μπαίνει πουθενά και εκεί που βλέπω κάποια ταινία ή τηλεόραση σταματάει και κάνει buffering

Ανοίγω κλείνω το WiFi και επανέρχεται....

Άρα μπορούμε να κάνουμε κάτι με τις αποσυνδέσεις του???

Εβαλες απο την αρχη το λογισμικο με το εργαλειο που ειπαμε ;
Σε ποιες streaming εφαρμογες παρατηρεις buffering ;
Αλλο παντως το buffering και αλλο οι αποσυνδεσεις !
Την επομενη φορα που θα εχεις αυτο το προβλημα πριν κλεισεις και ξανα ανοιξεις το wifi τρεξε το speedtest που ειπαμε πιο πριν και κοιταξε αν οντως εχεις ιντερνετ η οχι !
Αυτο το προβλημα θυμισε μου λιγο ... σου το εκανε απο την αρχη αρχη και με το μαμα λογισμικο η εγινε κατι ... π.χ κανενα πεσιμο/ζορισμα και ξεκινησε τα ''χαζα'' ;

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ξαναπέρασα τη ρομ μήπως και...

Αποσυνδέσεις έχω αφού όταν ανοίγω κλείνω το wifi, επανέρχεται η ροή της ταινίας 

Και στο Kodi και σε εφαρμογή για κανάλια τβ και σε browsing 

Εκεί που βλέπω μια ταινία σταματάει βγάζει τον γνωστό κύκλο που δείχνει ότι ψάχνει για ίντερνετ και τέλος

Θα το κοιτάξω και με το speedtest 

Αυτά άρχισαν πριν κάνα δυμηνο με το μαμά λογιστικό εντελώς ξαφνικά και χωρίς φυσικά πεσιηματα ή διαφορά ζορίσματα και χωρίς ποτέ όπως είπα με θερμοκρασίες πάνω από 60 βαθμούς Μαξ το καλοκαίρι

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...