Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

34 minutes ago, powerup said:

Καλησπέρα  ένας φίλος θέλει να πάρει tv box και ρώτησε τι γνώμη μου για :

α)  το mecool km6 deluxe 98$ ή

β) Η96 max v98 170$

Να πω ότι είδη έχει το H96 max x3 (4/32)  και το beelink gt king I

Να επισημάνω ότι δεν παίζει παιχνίδια κι οι ανάγκες του είναι να βλέπει αθλητικά και ταινιες μέσω Kodi . 

Θεωρώ ότι και οι δυο επιλογές του είναι ακριβές κι δεν θα του προσφέρουν κάτι περισσότερο από αυτό που έχει είδη. 

Αν θέλει να πάρει οπωσδήποτε κάποιο άλλο tv box θα πρότεινα  το  tox3 (s905x4) ή το ugoos  x4g 

Που έχουν κι πολύ καλύτερο λογισμικό από τα αρχικά προτεινόμενα. 

Ποια η άποψη σας και τι προτείνετε?

Με τόσο βασικές απαιτήσεις που έχει (KODI) ότι και να πάρει θα καλύπτονται. Ούτε και θα πάρει κάτι παραπάνω στο KODI με S905X4. Κατά την γνώμη μου ακόμα και σήμερα ένας S905X3 καλύπτει απόλυτα αυτές τις ανάγκες (και έχει και πληθώρα άλλων λογισμικών εάν ποτέ αποφασίσει να ασχοληθεί με αυτά). Τουλάχιστον εγώ που πήρα πρόσφατα ένα καινούργιο, πάλι πήρα S905X3 και μάλιστα από Ευρωπαική αποθήκη με κούριερ σε 8 ημέρες. Απλά τώρα υπάρχει μόνο σε έκδοση 4/64 στα 63,80 ευρώ και όχι 4/32 στα 50 ευρώ που το πήρα εγώ.

X96 max Plus 4/64 από Ευρωπαική αποθήκη με κούριερ (DHL)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1270

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Παιδιά μπορούμε να βάλουμε όλοι ένα μικρό χεράκι βοήθειας και ίσως βρούμε αν και που μπορώ να βρω ανταλλακτικό θύρα HDMI για το X88 King μου; (Ακόμα με τρώει )

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, powerup said:

Καλησπέρα  ένας φίλος θέλει να πάρει tv box και ρώτησε τι γνώμη μου για :

α)  το mecool km6 deluxe 98$ ή

β) Η96 max v98 170$

Να πω ότι είδη έχει το H96 max x3 (4/32)  και το beelink gt king I

Να επισημάνω ότι δεν παίζει παιχνίδια κι οι ανάγκες του είναι να βλέπει αθλητικά και ταινιες μέσω Kodi . 

Θεωρώ ότι και οι δυο επιλογές του είναι ακριβές κι δεν θα του προσφέρουν κάτι περισσότερο από αυτό που έχει είδη. 

Αν θέλει να πάρει οπωσδήποτε κάποιο άλλο tv box θα πρότεινα  το  tox3 (s905x4) ή το ugoos  x4g 

Που έχουν κι πολύ καλύτερο λογισμικό από τα αρχικά προτεινόμενα. 

Ποια η άποψη σας και τι προτείνετε?

Ομολογω οτι το 2ο μποξακι δεν το γνωριζω !
Μηπως ειναι αλλο το ονομα του ;
https://www.h96tvbox.com//our-product/
Τελος παντων...
Αφου εχει το beelink gt king μεταξυ αλλων ειναι οχι απλα καλα...αλλα τρι...καλα!
1000 φορες καλυτερα να δει , αν πιανουν τα χερια του , πως θα αλλαξει στα μποξακια του λογισμικο (αν δεν τα εχει αλλαγμενα) και ας μην παρει αλλο !!!

7 ώρες πριν, kostas_kanal0011 said:

Παιδιά μπορούμε να βάλουμε όλοι ένα μικρό χεράκι βοήθειας και ίσως βρούμε αν και που μπορώ να βρω ανταλλακτικό θύρα HDMI για το X88 King μου; (Ακόμα με τρώει emoji22.png)

Δεν θυμαμαι αν στο εχω ξαναπει αλλα αυτο που σου καηκε δεν ειναι η θυρα HDMI αλλα το ... τσιπακι της !!!
Η συμβουλη μου λοιπον ειναι αν εχεις εναν ''δυνατο'' ηλεκτρονικο να το πας για αναγνωριση (του τσιπ) και σαφως αλλαγη!
Αλλα επειδη υπαρχουν πολλα αλλα ... πρεπει να ειναι πολυ καλος γνωστης και φυσικα να εχει και ενα καλο ρομποτικο κολλητηρι!!!
Αν ποτε ''βρεις'' αυτες τις προυποθεσεις και συμφωνησετε και σε μια λογικη τιμη θα ξαναζωντανεψεις το μποξακι σου !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

@gatos814 Το είχα στείλει Αθήνα σε μία γνωστή εταιρία,αλλά δε μπόρεσαν..Αυτο το τσιπ υπάρχει πουθενά για παραγγελία;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kostas_kanal0011 said:

@gatos814 Το είχα στείλει Αθήνα σε μία γνωστή εταιρία,αλλά δε μπόρεσαν..Αυτο το τσιπ υπάρχει πουθενά για παραγγελία;

Και τι σου ειπανε δηλαδη ;
Περιεργο !!!
Ο μονος τροπος παντως απο την στιγμη που δεν ξερεις ποιο ειναι ... ειναι να κανεις αναζητηση προσεκτικα ενα ενα ολα τα αγνωστα τσιπακια της μητρικης σου !
Τους κωδικους δηλαδη που βλεπεις επανω ...!
Και οταν λεω αγνωστα π.χ ... το τσιπακι του wifi ''φωναζει'' πιο ειναι οποτε πας παρακατω!
Αλλο τροπο δεν ξερω!
Παρακατω σου δινω 3 λινκς απο αντιστοιχα τσιπακια γνωστων παιχνιδοκονσολων για να παρεις μια ιδεα!

https://www.aliexpress.com/item/32323514921.html?spm=a2g0o.productlist.main.3.2ff432121K5nui&algo_pvid=5adfeba4-6bed-4245-871c-82faca688632&algo_exp_id=5adfeba4-6bed-4245-871c-82faca688632-1&pdp_npi=3%40dis!EUR!7.96!7.96!!!!!%40211bf12316809774529982893d0772!12000029870086818!sea!GR!160876746&curPageLogUid=QRIdsnzbymWn

https://www.aliexpress.com/item/1005001604115221.html?spm=a2g0o.productlist.main.23.2ff432121K5nui&algo_pvid=5adfeba4-6bed-4245-871c-82faca688632&algo_exp_id=5adfeba4-6bed-4245-871c-82faca688632-11&pdp_npi=3%40dis!EUR!27.46!25.81!!!!!%40211bf12316809774529982893d0772!12000016759566346!sea!GR!160876746&curPageLogUid=TCFRyK9UJpvt

https://www.aliexpress.com/item/1005001637850322.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.2ff432121K5nui&algo_pvid=5adfeba4-6bed-4245-871c-82faca688632&algo_exp_id=5adfeba4-6bed-4245-871c-82faca688632-0&pdp_npi=3%40dis!EUR!5.71!5.19!!!!!%40211bf12316809774529982893d0772!12000016922459228!sea!GR!160876746&curPageLogUid=IMvN2ZrOOzbp

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Το λες και τσάμπα 

[174,12€ 24% OFF]UGOOS AM7 Amlogic S905X4 Android 11 Smart TV BOX DDR4 4GB RAM 32GB ROM WiFi 6 4K HD Support AV1 CEC HDR 1000M Bluetooth 5.0 Home Audio & Video from Consumer Electronics on banggood

hhttps://www.banggood.com/UGOOS-AM7-Amlogic-S905X4-Android-11-Smart-TV-BOX-DDR4-4GB-RAM-32GB-ROM-WiFi-6-4K-HD-Support-AV1-CEC-HDR-1000M-Bluetooth-5_0-p-1884998.html?cur_warehouse=CN&ID=47757

Mε κουπόνι και allowance πέφτει στα 34,92€. Λαμπάδα Ugoos AM7 χάρη στο Banggood.

BG89db5b 

 

 

 

 

IMG_20230412_060657.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, makis1024 said:

Το λες και τσάμπα 

[174,12€ 24% OFF]UGOOS AM7 Amlogic S905X4 Android 11 Smart TV BOX DDR4 4GB RAM 32GB ROM WiFi 6 4K HD Support AV1 CEC HDR 1000M Bluetooth 5.0 Home Audio & Video from Consumer Electronics on banggood

https://www.banggood.com/UGOOS-AM7-Amlogic-S905X4-Android-11-Smart-TV-BOX-DDR4-4GB-RAM-32GB-ROM-WiFi-6-4K-HD-Support-AV1-CEC-HDR-1000M-Bluetooth-5_0-p-1884998.html?cur_warehouse=CN&ID=47757

Mε κουπόνι και allowance πέφτει στα 34,92€. Λαμπάδα Ugoos AM7 χάρη στο Banggood.

BG89db5b 

 

 

 

 

IMG_20230412_060657.jpg

Μπορείς να δώσεις "καθαρό" λίνκ;
"This coupon can only be used 60 times"
Μάλλον έληξε...
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, makis1024 said:

Έληξε όσοι πήραν πήραν.

Εγω παντως προλαβα και πηρα μια ...''λαμπαδιτσα Ugoos AM7'' !
Ευχαριστω πολυ που το μοιραστηκες μαζι μας!

EDIT :
Απ'οτι ειδα εκ των υστερων αυτο το κουπονακι ξεκινησε χθες με 50  χρησεις ...
Σημερα απ'οτι λεει ειχε αλλες 60...
Υπαρχει ... σοβαρη περιπτωση λοιπον να ξαναβγει!
Οποιος ενδιαφερεται ας το εχει υποψιν του!

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Android 11 ...... Το mouse  υποστηριζεται  στο Youtube  ?  

Και το  KM2 Plus  αδικα το αγορασα....  

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω παραλάβει ακόμα , σήμερα το παρήγγειλα, αλλά UGOOS μποξάκι με AOSP λογισμικό θεωρείται σίγουρο ότι αυτά τα θέματα τα έχει λύσει η UGOOS.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, makis1024 said:

Ναι σε τρεις ώρες το έστειλαν, από την πληρωμή.

IMG_20230413_163417.jpg

Αν παν όλα καλά θα έρθει μέχρι  το τέλος του μήνα με την γενική ταχυδρομική νομίζω. 

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτόμουν το σκεφτόμουν....

Έλεγα άλλη μια άχρηστη αγορά 

Τώρα μετανιώνω που δε το πρόλαβα. 

Δε πειράζει όμως. 

Link to comment
Share on other sites

Αχρηστη αγορα ενα μποξακι ugoos ...!
Οχι ... σε καμια περιπτωση!
Και ιδιως σε τετοια τιμη!
Δυστυχως παντως απο την στιγμη που πηρε τιμη προσφορας 91,90€ δεν νομιζω να ξαναβγει σε τετοια χαμηλη τιμη με κουπονακι!
Τουλαχιστον οχι μεχρι το περας της προσφορας!

😞

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mol said:

Το σκεφτόμουν το σκεφτόμουν....

Έλεγα άλλη μια άχρηστη αγορά 

Τώρα μετανιώνω που δε το πρόλαβα. 

Δε πειράζει όμως. 

Μια που το είδα , μια που πήρα allowance 1,87€ και για ποτέ βρέθηκα στο PayPal για πληρωμή ούτε που το κατάλαβα να το σκεφτώ; μετά την αγορά το σκέφτηκα. Αυτά γίνονται μπαμ μπαμ , αυτά δεν τα σκέφτεσαι, δρας ακούσια και αντανακλαστικά. Με 34€ δεν παίρνεις ούτε 2/16 μάρκας τατσουνγάϊ.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, powerup said:

Αν παν όλα καλά θα έρθει μέχρι  το τέλος του μήνα με την γενική ταχυδρομική νομίζω. 

Δύο δέματα που παρέλαβα σήμερα από Banggood ήρθαν με ACS.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, makis1024 said:

Δύο δέματα που παρέλαβα σήμερα από Banggood ήρθαν με ACS.

Πόσο χρόνο έκαναν από την παραγγελία έως την παράδοση σε σένα?

Link to comment
Share on other sites

16 ημέρες , 29 Μαρτίου έπεσε η παραγγελία. Αλλά είμαι σε νησί. Αθήνα λογικά 14-15 ημέρες.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά

Χριστός Ανέστη σε όλους με υγεία

Επανέρχομαι καί ανακεφαλαίώνω για τα θέματα με το A95X F3 box 

Πριν 4-5 μήνες όταν άνοιγα τη συσκευή δεν είχε σήμα WiFi και ένα ερωτηματικό ήταν δίπλα στο σήμα του

Έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση για να το ξαναβρεί και αφότου το έβρισκε μέχρι να τη ξανακλεισω δεν έκανε αποσύνδεση

Πριν 1 μήνα περίπου δυσκολευόταν να συνδεθεί αφού είχα κάνει ήδη επανεκκίνηση και πριν λίγες μέρες συνδεόταν κάποια στιγμή αλλά έκανε αποσυνδέσεις καθε λίγα λεπτά

Σαν κάτι να ρουφαγε το σήμα καί χανόταν

Είπα λοιπόν προχτές να του κάνω επαναφορά από το recovery αλλά δεν άλλαξε τπτ.Πηγαινε φυσικά πιο γρήγορα αλλά το WiFi εξακολουθούσε να μην μένει σταθερό

Χτες λοιπόν αποφάσισα να του βάλω τη τελευταία slimbox 

Όσο εύκολα και γρήγορα την έβαλα άλλο τόσο δύσκολα προσπαθώ να το στήσω.Με 2 διαφορετικές λεπτομέρειες έγινε το flashing. πρώτον στην έκδοση 3 του usb burning δεν είχε την επιλογή 

SECURE_BOOT_SET και δεύτερον ξετικαρισα την επιλογή erase bootloader

Δεν ξέρω για κάποιο λόγο τη φοβήθηκα αυτή την επιλογή

Τέλος πάντων αφού τελείωσε είδα ότι είχε μέσα ένα σωρό άγνωστες και αδιάφορες εφαρμογές που δεν ξέρω τι δουλειά κάνουν όλες αυτές που κάποιες είναι στα ρωσικά

Παιδευτικα πολύ να ρυθμίσω Google account το stremio μιας που το WiFi ενώ δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο πολλές φορές δεν έχει internet 

Δεν ξέρω αν φταίνε οι επιλογές που είπα ότι έκανα στο usb burning tool αλλά μου φαίνεται τώρα ότι μια στιγμή τρέχει όμορφα τις εφαρμογές και την άλλη στιγμή σέρνεται και κολλάει η συσκευή

Θερμοκρασία είναι οκ και με ανεμιστηρακι από κάτω 

Ειλικρινά το μετάνιωσα που άλλαξα rom αλλά τουλάχιστον είδα τις οποίες διάφορες που έχει πριν και μετά 

Αν μπορεί κάποιος μετά από όλα αυτά να δώσει κάποια λύση τον ευχαριστώ

Και πάλι χρόνια καλά με υγεία και ευτυχία 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, johnstef33 said:

Χρόνια πολλά

Χριστός Ανέστη σε όλους με υγεία

Επανέρχομαι καί ανακεφαλαίώνω για τα θέματα με το A95X F3 box 

Πριν 4-5 μήνες όταν άνοιγα τη συσκευή δεν είχε σήμα WiFi και ένα ερωτηματικό ήταν δίπλα στο σήμα του

Έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση για να το ξαναβρεί και αφότου το έβρισκε μέχρι να τη ξανακλεισω δεν έκανε αποσύνδεση

Πριν 1 μήνα περίπου δυσκολευόταν να συνδεθεί αφού είχα κάνει ήδη επανεκκίνηση και πριν λίγες μέρες συνδεόταν κάποια στιγμή αλλά έκανε αποσυνδέσεις καθε λίγα λεπτά

Σαν κάτι να ρουφαγε το σήμα καί χανόταν

Είπα λοιπόν προχτές να του κάνω επαναφορά από το recovery αλλά δεν άλλαξε τπτ.Πηγαινε φυσικά πιο γρήγορα αλλά το WiFi εξακολουθούσε να μην μένει σταθερό

Χτες λοιπόν αποφάσισα να του βάλω τη τελευταία slimbox 

Όσο εύκολα και γρήγορα την έβαλα άλλο τόσο δύσκολα προσπαθώ να το στήσω.Με 2 διαφορετικές λεπτομέρειες έγινε το flashing. πρώτον στην έκδοση 3 του usb burning δεν είχε την επιλογή 

SECURE_BOOT_SET και δεύτερον ξετικαρισα την επιλογή erase bootloader

Δεν ξέρω για κάποιο λόγο τη φοβήθηκα αυτή την επιλογή

Τέλος πάντων αφού τελείωσε είδα ότι είχε μέσα ένα σωρό άγνωστες και αδιάφορες εφαρμογές που δεν ξέρω τι δουλειά κάνουν όλες αυτές που κάποιες είναι στα ρωσικά

Παιδευτικα πολύ να ρυθμίσω Google account το stremio μιας που το WiFi ενώ δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο πολλές φορές δεν έχει internet 

Δεν ξέρω αν φταίνε οι επιλογές που είπα ότι έκανα στο usb burning tool αλλά μου φαίνεται τώρα ότι μια στιγμή τρέχει όμορφα τις εφαρμογές και την άλλη στιγμή σέρνεται και κολλάει η συσκευή

Θερμοκρασία είναι οκ και με ανεμιστηρακι από κάτω 

Ειλικρινά το μετάνιωσα που άλλαξα rom αλλά τουλάχιστον είδα τις οποίες διάφορες που έχει πριν και μετά 

Αν μπορεί κάποιος μετά από όλα αυτά να δώσει κάποια λύση τον ευχαριστώ

Και πάλι χρόνια καλά με υγεία και ευτυχία

Χριστος Ανεστη και Χρονια πολλα σε ολους !
Λοιπον...παμε να τα ξεμπερδεψουμε λιγο τα πραγματα...
Καταρχας μιλαμε για αυτο το κουτι ;
https://www.priceboon.com/product/a95x-f3/
Δευτερον... που ειδες να συστηνεται και χρησιμοποιησες την βερσιον 3 του USB Burning Tool ;
Και τριτον ... πια βερσιον SlimBOX εβαλες στο κουτακι σου και σε παιδεψε τοσο πολυ με το Google account ;
Την ATV η την AOSP ;
Τι εννοεις δηλαδη με την φραση ''Παιδευτικα πολύ να ρυθμίσω Google account'' ... και που κολλαει το ... stremio!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι το box 

Απλά χρησιμοποίησα την τελευταία έκδοση του amlogic tool και έβαλα την τελευταία έκδοση του slimbox aosp 9_5

Μην κολλάς αδερφε μου με το Google account

Απλά θέλω να τονίσω πόσο δύσκολο μου κάνει να στηθεί ένα σύστημα από την αρχή

Επιπλέον δοκίμασα τώρα το απόγευμα με ethernet cable και πάει καλύτερα

Με το WiFi ενώ δείχνει ότι έχει συνδεθεί στην ουσία είναι χωρίς internet το μηχάνημα

Ξαναρωτάω μήπως να το κάνω επαναφορά η μήπως να ξαναπεράσω τη rom με τσεκαρισμενο το erase bootloader ??

Παίζει ρόλο αυτό στην όλη απόδοση του box??

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...