Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορώ να την περάσω μέσω twrp στην sd card? Αν ναι μπορώ να περάσω την twrp και την rom από υπολογιστή στην sd card και να κάνω την εγκατάσταση με την εκκίνηση του box? Διότι το box δεν μένει ανοικτό. Ρεμπουτάρει συνεχώς.Ευχαριστώ για την βοήθεια...

 

Για εμένα ο πιο ωραίος τρόπος είναι εάν έχεις 1 καλώδιο USBmale-USBmale (ΚΟΝΤΟ και κατά προτίμηση κάτω από 15εκ.). Μάλιστα δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις το reset button !!!

Ο τρόπος περιγράφεται στο Ποστ μου #7507 στη σελ. 501.

Εάν θέλεις ρίξε και μια ματιά στις σελ. 524-526 για να δεις τι πρέπει να προσέξεις και τι να αποφύγεις (από προσπάθεια άλλου φίλου με αυτόν τον τρόπο).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1277

  • makis1024

    550

  • ath156

    1779

Καλησπέρα. εχω το beelink gt1 ultimate android 7 και ενω δούλευε κανονικά για 1 μέρα μετά απο εγκατάσταση kodi ξαφνικά έσβησε κι απο τότε κάνει auto reboot, ανοίγει η οθόνη, βγάζει κάτι κινέζικα και κάνει αντίστροφη μέτρηση απο το 9. Στην συνέχεια κλείνει και ξανακάνει auto reboot...:wacko::cry:... Τι μπορώ να κάνω? Με reset απο πίσω με την καρφίτσα γίνεται τίποτα?
IIRC εμφανιζει 2 κουτακια επιλογων με κινεζικους χαρακτήρες.το ενα ξαναξεκινα το countdown και το αλλο το σταματα. Μολις το σταματησεις απο την κατω μπαρα απλα σταμάτησε την εφαρμογη αυτη απο το τετραγωνο και μπαινεις κανονικα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Μετά που έκλεισαν ολα τα dream box*

 

Ψάχνω κάποιον τρόπο να βλέπω ταινίες με ελληνικούς υπότιτλους, και ελληνικά κανάλια..

 

Παλιά είχα ενα android box ενωμένο στην τηλεόραση, και με το τότε xbmc αν δεν κάνω λάθος τα έβλεπα μέσω exodus

 

Τώρα τι παίζει?

Βασικά τι μου προτείνετε?*

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Καλύτερα να ρωτήσεις στο θέμα του xbmc.

Εδώ μιλάμε για τα μηχανάκια κυρίως.

Και ποτέ το exodus δεν είχε ελληνικό περιεχόμενο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ρωτήσεις στο θέμα του xbmc.

Εδώ μιλάμε για τα μηχανάκια κυρίως.

Και ποτέ το exodus δεν είχε ελληνικό περιεχόμενο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ok φίλε μου ευχαριστώ πολύ

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

πήρα το gt1 ultimate για το Νόβα go.

δυστυχώς προσπάθησα να του περάσω διάφορες rom που να είναι unrooted, χωρίς επιτυχία .

νομίζω τώρα το έχω brikαρει γιατι δεν το βλεπει η τηλεοραση μεσω hdmi.

 

μπορει καποις να βοηθησει, ποια rom πρεπει να του περασω?

 

s/n ax12gsaf60721

 

ευχαριστω !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

πήρα το gt1 ultimate για το Νόβα go.

δυστυχώς προσπάθησα να του περάσω διάφορες rom που να είναι unrooted, χωρίς επιτυχία .

νομίζω τώρα το έχω brikαρει γιατι δεν το βλεπει η τηλεοραση μεσω hdmi.

 

μπορει καποις να βοηθησει, ποια rom πρεπει να του περασω?

 

s/n ax12gsaf60721

 

ευχαριστω !!

Αν ήθελες να αφαιρέσεις το ροοτ, γιατί δεν έκανες ακριβώς αυτό, παρά δοκιμαζες άλλες ρομ;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

αρχικα εκανα αυτο:

http://www.bee-link.com/Beelink-709-1-1.html

 

How to remove root from your GT1 device:

1. install "ES file manager" and turn on.

2. open "Root Explorer".

3. find Local > Device > system > xbin > su and daemonsu, then delete.

4. reboot the device.

 

 

αλλα δεν δουλεψε....τωρα το εχω brikαρει για τα καλά!!!

 

help...

Link to comment
Share on other sites

αρχικα εκανα αυτο:

http://www.bee-link.com/Beelink-709-1-1.html

 

How to remove root from your GT1 device:

1. install "ES file manager" and turn on.

2. open "Root Explorer".

3. find Local > Device > system > xbin > su and daemonsu, then delete.

4. reboot the device.

 

 

αλλα δεν δουλεψε....τωρα το εχω brikαρει για τα καλά!!!

 

help...

Δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλώς ακολούθησε ότι γράφω λίγο πιο πάνω στο Ποστ #10666. Δεν χρειάζεται καν το reset button ούτε να είναι συνδεδεμένο με TV, ρεύμα κλπ.

Απλώς φλάσαρε 1 δική του ROM ή από το Freaktab. Μπορείς να βάλεις την δική του (αυθεντική) για να το επαναφέρεις και μετά με τη ησυχία σου να βρεις μία unrooted (που σίγουρα θα υπάρχει).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

IIRC εμφανιζει 2 κουτακια επιλογων με κινεζικους χαρακτήρες.το ενα ξαναξεκινα το countdown και το αλλο το σταματα. Μολις το σταματησεις απο την κατω μπαρα απλα σταμάτησε την εφαρμογη αυτη απο το τετραγωνο και μπαινεις κανονικα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για εμένα ο πιο ωραίος τρόπος είναι εάν έχεις 1 καλώδιο USBmale-USBmale (ΚΟΝΤΟ και κατά προτίμηση κάτω από 15εκ.). Μάλιστα δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις το reset button !!!

Ο τρόπος περιγράφεται στο Ποστ μου #7507 στη σελ. 501.

Εάν θέλεις ρίξε και μια ματιά στις σελ. 524-526 για να δεις τι πρέπει να προσέξεις και τι να αποφύγεις (από προσπάθεια άλλου φίλου με αυτόν τον τρόπο).

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Mecool ms8 W

Mecool ms8 L

Το W και το L τη σημαίνουν ακριβώς παιδιά.

Ευχαριστώ

Μecool m8s w εχει επεξεργαστη s905w (μειωμενων δυνατοτητων s905)που σημενει οτι μπορει να υποστηρηξει μεχρι 4Κ 30p και οχι 4Κ 60pπου υποστειριζει ο s912.

Μecool m8s pro l εχει επεξεργαστη s912 και φορα μνημη ddr3 κι οχι ddr4(ποιο γρηγορες)

Edited by pow
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Κυριακή. Το 4k H96 Pro plus κάποιες φορές μου ανεβάζει από 60 βαθμους μέχρι 80 είναι φυσιολογικό?? Το απόγευμα στα καλά καθούμενα κόλλησε εντελώς εκεί που έβλεπα ταινία 3-4 φορές μου το έκανε κάνοντας ένα ήχο σαν γρύλο έτσι το άκουγα από τα ηχεία και χρειαζόταν να του βγάζω το ρεύμα να ξεκολλάει.. Μου έχει σπάσει τα νεύρα τι να φταίει λέτε να είναι προβληματικό.. Τρύπες του έκανα αναμιστιρακι 5v παράγγειλα.. Καμία ιδέα τι παίζει? Επισης ποια box προτείνετε αυτήν την περίοδο που να μην ζεσταίνονται κολλάνε κλπ? Βλέπω τα beelink GT1 ultimate, mecool m8s pro, η mecool bb2 Pro - yoka tv? Τι λέτε Ευχαριστώ. Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Κυριακή. Το 4k H96 Pro plus κάποιες φορές μου ανεβάζει από 60 βαθμους μέχρι 80 είναι φυσιολογικό?? Το απόγευμα στα καλά καθούμενα κόλλησε εντελώς εκεί που έβλεπα ταινία 3-4 φορές μου το έκανε κάνοντας ένα ήχο σαν γρύλο έτσι το άκουγα από τα ηχεία και χρειαζόταν να του βγάζω το ρεύμα να ξεκολλάει.. Μου έχει σπάσει τα νεύρα τι να φταίει λέτε να είναι προβληματικό.. Τρύπες του έκανα αναμιστιρακι 5v παράγγειλα.. Καμία ιδέα τι παίζει? Επισης ποια box προτείνετε αυτήν την περίοδο που να μην ζεσταίνονται κολλάνε κλπ? Βλέπω τα beelink GT1 ultimate, mecool m8s pro, η mecool bb2 Pro - yoka tv? Τι λέτε Ευχαριστώ.
Νορμάλ είναι ανάλογα την χρήση να πηγαίνει μέχρι 80 βαθμούς. Γίνεται και με άλλα μηχανάκια.

Δεν είναι νορμάλ να κολλάει και να κάνει αλλά κουλά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι με το που το βάζω μπρος ξεκινάει στους 60 βαθμους περίεργο.. Σήμερα είδα ταινία αλλά κόλλησε το Kodi όχι το box στο τέλος.. :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Κυριακή. Το 4k H96 Pro plus κάποιες φορές μου ανεβάζει από 60 βαθμους μέχρι 80 είναι φυσιολογικό?? Το απόγευμα στα καλά καθούμενα κόλλησε εντελώς εκεί που έβλεπα ταινία 3-4 φορές μου το έκανε κάνοντας ένα ήχο σαν γρύλο έτσι το άκουγα από τα ηχεία και χρειαζόταν να του βγάζω το ρεύμα να ξεκολλάει.. Μου έχει σπάσει τα νεύρα τι να φταίει λέτε να είναι προβληματικό.. Τρύπες του έκανα αναμιστιρακι 5v παράγγειλα.. Καμία ιδέα τι παίζει? Επισης ποια box προτείνετε αυτήν την περίοδο που να μην ζεσταίνονται κολλάνε κλπ? Βλέπω τα beelink GT1 ultimate, mecool m8s pro, η mecool bb2 Pro - yoka tv? Τι λέτε Ευχαριστώ.
To πιο βασικό δεν δοκίμασες: να του βάλεις άλλο τροφοδοτικό. Κατά πάσα πιθανότητα αυτό φταίει, είναι γνωστό το πρόβλημα με το συγκεκριμένο μοντέλο.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

μπορείτε να μου προτείνετε 2-3

android Tv Box

για να παραγγείλω ??

 

θέλω να παίζουν απροβλημάτιστα Kodi και Netflix σε UHD χωρίς κολλήματα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

μπορείτε να μου προτείνετε 2-3

android Tv Box

για να παραγγείλω ??

 

θέλω να παίζουν απροβλημάτιστα Kodi και Netflix σε UHD χωρίς κολλήματα

Το μόνο που παίζει χωρίς κανένα πρόβλημα ειναι το NVIDIA SHIELD !! Αρκεί να το σηκώνει η γραμμή σου!! (είναι ακριβώ αλλά αξίζει)

Το 99% των Κινέζων box ΔΕΝ παίζουν Netflix σε UHD...Ούτε καν 720p !(δεν έχουν τις άδειες από την Google !!)

Υπάρχει ένα της Xiaomi που υποστηρίζει Netflix σε UHD (έχει πολύ αδύναμο επεξεργαστή ,δεν το νομίζω ότι θα ανταποκριθεί σωστά στις απαιτήσεις σου! γενικά δεν το προτείνω !!)

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που παίζει χωρίς κανένα πρόβλημα ειναι το NVIDIA SHIELD !! Αρκεί να το σηκώνει η γραμμή σου!! (είναι ακριβώ αλλά αξίζει)

Το 99% των Κινέζων box ΔΕΝ παίζουν Netflix σε UHD...Ούτε καν 720p !(δεν έχουν τις άδειες από την Google !!)

Υπάρχει ένα της Xiaomi που υποστηρίζει Netflix σε UHD (έχει πολύ αδύναμο επεξεργαστή ,δεν το νομίζω ότι θα ανταποκριθεί σωστά στις απαιτήσεις σου! γενικά δεν το προτείνω !!)

Άρα το nvidia είναι μονόδρομος?

Ούτε καν για απλό HD δεν υπάρχει κάτι?

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα το nvidia είναι μονόδρομος?

Ούτε καν για απλό HD δεν υπάρχει κάτι?

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Netflix 1080p όχι .Όλα τα κινέζικα φοράνε Rom με stock android και custom launcher ΧΩΡΙΣ την άδεια της Google !

Η Google δίνει άδεια μόνο σε συσκευές με Google tv OS .Αυτές οι συσκευές παίζουν YouTube σε 4κ (με mod παίζει και στα κινέζικα) ,Netflix σε 4κ ,hulu 4k,amazon 4k κτλ !

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

μπορείτε να μου προτείνετε 2-3

android Tv Box

για να παραγγείλω ??

 

θέλω να παίζουν απροβλημάτιστα Kodi και Netflix σε UHD χωρίς κολλήματα

 

Ετσι όπως τα λες μάλλον είσαι για συγκεκριμένα μοντέλα tv box η chromecast ultra η roku αντε και για το στικ της amazon.

Για να είσαι έτοιμος και για "μελλοντικές συνδρομές"

Αναρωτισου αν θέλεις και 5.1 γιατί τα tv box έχουν έξτρα θέματα με το 5.1 .

Θα πήγαινα σε λύση όχι tv box για να είμαι ειλικρινής αφού θα διάβαζα αρκετά για το συγκεκριμένο που θα επιλέξω.

Πχ εγώ σου λέω για το roku η και τα υπόλοιπα αλλά δεν μου έχουν έρθει ακόμα.

Οπότε διάβασε πολλές απόψεις και οχι μόνο μια.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

μπορείτε να μου προτείνετε 2-3

android Tv Box

για να παραγγείλω ??

 

θέλω να παίζουν απροβλημάτιστα Kodi και Netflix σε UHD χωρίς κολλήματα

 

Με βαση το feedback χρηστων αλλα και τα specs των boxes συμφωνα με το avclub παιζουν τουλαχιστον HD Netflix τα παρακατω:

Xiaomi Mi Box 4K (4Κ)

NVidia Shield (4Κ)

Google Chromecast 2 (1080p)

Google Chromecast Ultra (4K)

Apple TV 4K (4K)

Apple TV 4 (1080p)

Roku Express (εως 4Κ ανάλογα το μοντέλο)

Wetek Core/Hub/Play2 (1080p)

Mecool M8S Pro L (1080p)

Zidoo H6 Pro (720p)

Mecool M8S Pro + (plus) σε συνδυασμό με την Android TV custom rom (1080p τουλάχιστον)

 

Για περαιτερω αναλυση διαβασε το παρακατω :

 

http://avclub.gr/forum/showthread.php/160598-Media-Players-%CE%BC%CE%B5-HD-Netflix-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%BE%CE%B7

Link to comment
Share on other sites

Netflix 1080p όχι .Όλα τα κινέζικα φοράνε Rom με stock android και custom launcher ΧΩΡΙΣ την άδεια της Google !

Η Google δίνει άδεια μόνο σε συσκευές με Google tv OS .Αυτές οι συσκευές παίζουν YouTube σε 4κ (με mod παίζει και στα κινέζικα) ,Netflix σε 4κ ,hulu 4k,amazon 4k κτλ !

 

Η πιστοποίηση για το Netflix δεν απαιτεί Google TV OS, και είναι χωριστή από αυτή της google. Προφανές παράδειγμα τα Wetek.

Link to comment
Share on other sites

Καλο το νεο Vorke Z6 . Φασόν βεβαια με το Tanix TX92, ακομα και στο λογισμικό :p .

Αλλά εξαιρετικά για S912 και απο τα λίγα (βασικά ελάχιστα) με ταχύτατη εσωτερική ROM (>100mb/sec read ΚΑΙ write).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...