Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ώστε να βάλω άλλη ρομ στο 4k 3/16 H96 Pro plus που έχω γιατι εκτός το ότι με kodi ανεβάζει θερμοκρασία 70 με 80 βαθμούς που δεν ξέρω εάν είναι φυσιολογικό μετά από μισή ώρα ταινία κλπ μου κολλάει όλο freezari και μου έχει σπάσει τα νεύρα. Έχετε στο νου κάποια δοκιμασμένη ρομ ελαφριά και σταθερή χωρίς κολλήματα και από που?? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1264

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Το οτι εχει διακοπή ΔΕΝ είναι σίγουρο ότι θα δουλέψει το novago !! (Εάν το θέλεις αποκλειστικά για novago,ote βεβαιώσου πρώτα ότι δουλεύει ....αμφιβάλλω όμως...)
Αν θυμάμαι καλά το nova κοιτάει αν είναι ξεκλειδωτος ο bootoader, γιατί σε ενα τηλέφωνο είχα βάλει custom rom, χωρίς να ρουταρω και το nova go δεν έπαιζε..

Πιθανώς να έβλεπε ξεκλειδωτο bootloader ;) γι'αυτό.

Μάλιστα, αν δεν δοκιμάσουμε δεν θα μάθουμε, δεν το θέλω αποκλειστικά για nova go αλλά καλά θα ήταν να έπαιζε, αν είναι εφικτό γιατί όχι;
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, αν δεν δοκιμάσουμε δεν θα μάθουμε, δεν το θέλω αποκλειστικά για nova go αλλά καλά θα ήταν να έπαιζε, αν είναι εφικτό γιατί όχι;

 

Σήμερα διάβασα αυτό

https://www.doctorandroid.gr/2018/01/unroot-android-tv-box-cosmote-tv-go.html?spref=fb&m=1

Όποιος θέλει μπορεί να το δοκιμάσει.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. Είχα ένα mxiii-g και έβλεπα κανονικά nova go.

Αν θυμάμαι καλά το μόνο που είχα κάνει ήταν από τις ρυθμίσεις του supesu να επιλέξω κατάργηση του root.

Βέβαια έχει περάσει πολύς καιρός από τότε. Έχει αλλάξει κάτι?

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι που με απασχολει μερες τωρα.

Πηρα το Android tv box T95e 4K ,τετραπυρηνο ,2 rom ,32bit με iptv και σε ολα live τα καναλια εκτος απο ταινιες οι κινησεις δεν ειναι ομαλες αλλα εμφανιζονται διακεκομμενα και οχι συνεχομενα.Που μπορει να οφειλεται αυτο?

 

Επισης ο αδερφος μου θελει να παρει ενα tv box και ειδε αυτο:https://www.clevermarket.gr/proionta/nea-proionta/tv-box-android-me-android-7-1-2-kai-proegkatestimeno-kodi_106056/?lang=el&iid=106056&path=899013010&template=productDetails&gclid=CjwKCAiA7ovTBRAQEiwAo8dPcTq-s1Ll3dKHc37T5uBr7l6GQsOT_Gl_LMpltBegShuN8v3lgIuafBoClFUQAvD_BwE%2cCjwKCAiA47DTBRAUEiwA4luU2Q4oNakKuoe6u2E_fmREG-sspiGNeXPsH9W0Bcwha2_0cThR1sPjexoCQKkQAvD_BwE%2cCj0KCQiAzMDTBRDDARIsABX4AWzRg_Xwx7IOw2FdPzZfW92IKt5ffaZordIiBGqIHgmWQuZGRaHb8csaAl-gEALw_wcB

Ποια η γνωμη σας για αυτο ειναι αξιοπιστο?Το εχει δοκιμασει κανεις?

Edited by timkos40
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διάβασα αυτό

https://www.doctorandroid.gr/2018/01/unroot-android-tv-box-cosmote-tv-go.html?spref=fb&m=1

Όποιος θέλει μπορεί να το δοκιμάσει.

Το δοκιμάζεις και υπάρχει Ρίσκο για bootloop, όπως λέει, οπότε πρέπει να υπάρχει έτοιμη ρομ για φλασαρισμα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επισης ο αδερφος μου θελει να παρει ενα tv box και ειδε αυτο:https://www.clevermarket.gr/proionta/nea-proionta/tv-box-android-me-android-7-1-2-kai-proegkatestimeno-kodi_106056/?lang=el&iid=106056&path=899013010&template=productDetails&gclid=CjwKCAiA7ovTBRAQEiwAo8dPcTq-s1Ll3dKHc37T5uBr7l6GQsOT_Gl_LMpltBegShuN8v3lgIuafBoClFUQAvD_BwE%2cCjwKCAiA47DTBRAUEiwA4luU2Q4oNakKuoe6u2E_fmREG-sspiGNeXPsH9W0Bcwha2_0cThR1sPjexoCQKkQAvD_BwE%2cCj0KCQiAzMDTBRDDARIsABX4AWzRg_Xwx7IOw2FdPzZfW92IKt5ffaZordIiBGqIHgmWQuZGRaHb8csaAl-gEALw_wcB

Ποια η γνωμη σας για αυτο ειναι αξιοπιστο?Το εχει δοκιμασει κανεις?

Δεν χρειάζεται να το δοκιμάσει κανείς, μια ματιά στα χαρακτηριστικά να ρίξεις βλέπεις ότι δεν κάνει ούτε για τα σκουπίδια. Άσε που και μόνο από την περιγραφή και τον τίτλο καταλαβαίνεις ότι είναι "κελεπούρι".
Link to comment
Share on other sites

Σαν τι περίμενες δηλαδή; δεν βγήκαν νέα soc

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να το δοκιμάσει κανείς, μια ματιά στα χαρακτηριστικά να ρίξεις βλέπεις ότι δεν κάνει ούτε για τα σκουπίδια. Άσε που και μόνο από την περιγραφή και τον τίτλο καταλαβαίνεις ότι είναι "κελεπούρι".

 

Καποιο αξιοπιστο οικονομικο boxακι android ωστε να του περασω iptv για να βλεπω ταινιες και αθλητικα εχει να μου προτεινει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι περίμενες δηλαδή; δεν βγήκαν νέα soc

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα μπορούσε να κάνει μετάβαση στο s912 !

Link to comment
Share on other sites

Καποιο αξιοπιστο οικονομικο boxακι android ωστε να του περασω iptv για να βλεπω ταινιες και αθλητικα εχει να μου προτεινει καποιος?

 

mecool m8s pro 3g ram

m8s pro plus 2g ram

m8s pro w 2g ram

παιζουν τα παντα :)

και hd νετφλιξ

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας παρακαλώ, αν υπάρχει.

Εγκατέστησα το Netflix στο gt1.

Δουλεύει το προγραμμα μια χαρά αλλά δεν μπορω να σκρολαρω στις επιλογές που είναι πιο κάτω από αυτές που χωρούν στην οθόνη της τηλεόρασης.

Συγκεκριμένα, πατώντας τις 3 οριζόντιες γραμμές επάνω αριστερά, μου ανοίγει κάθετα η λίστα με τα είδη ταινιών. Φτάνει μέχρι το horror και δεν μπορώ να βρω τρόπο να κατέβω πιο κάτω. Είτε με το τηλεκοντρόλ της συσκευής είτε με πληκτρολόγιο και ποντίκι. Το ίδιο συμβαίνει και με τις σειρές. Επιλέγω μια σειρά και δεξιά είναι ο αριθμός των επεισοδιων. Φτάνουν στην οθόνη μέχρι το 7 αλλά ενώ υπάρχουν 10 δεν μπορώ να επιλέξω τα υπόλοιπα.

Έχω απηυδήσει.

Είναι ανόητο αλλά είναι δυνατόν να συμβαίνει κάτι τέτοιο.

 

Υγ. Αναγκάστηκα να εγκαταστησω την εφαρμογή στο gt1 γιατί παρόλο που η lg τηλεόραση μου έχει εγκατεστημένη την εφαρμογή Netflix δεν εμφανίζει από εκεί Ελληνικούς υπότιτλους.

 

 

Sent from my iPad Pro.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Στο gt1 υπ'οψην δεν ειναι hd το netflix. Δε βλεπω να εχει προβλημα παντως στο να δειχνει ολα τα επεισοδια ακομα κι αν ειναι εκτος οθονης. Εν ολιγοις στο δικο μου gt1 σκρολαρει κανονικα. Ισως να το απεγκαταστησεις και να δοκιμασεις να βαλεις ειτε αλλο apk ειτε να το ξαναεγκαταστησεις απο το gplay
Link to comment
Share on other sites

Στο gt1 υπ'οψην δεν ειναι hd το netflix. Δε βλεπω να εχει προβλημα παντως στο να δειχνει ολα τα επεισοδια ακομα κι αν ειναι εκτος οθονης. Εν ολιγοις στο δικο μου gt1 σκρολαρει κανονικα. Ισως να το απεγκαταστησεις και να δοκιμασεις να βαλεις ειτε αλλο apk ειτε να το ξαναεγκαταστησεις απο το gplay

 

 

 

Στο gplay δεν υπήρχε για κατέβασμα.

Το εγκατέστησα μέσω της σελίδας του Netflix όπου είχε σύνδεσμο για κατέβασμα αν η εφαρμογή δεν βρισκόταν στο gplay.

 

Όταν λες ΣΚρολάρει κανονικά εννοείς με τα βελάκια του στρογγυλού πλήκτρου του τηλεκοντρόλ πηγαίνεις παντού ;

 

Κάτι άλλο που είδα είναι ότι μετά την εγκατάσταση αυτού του αρχείου η κατανάλωση μνήμης (κάτω αριστερά στην αρχική οθόνη) έχει πάει στο 85% και το μηχάνημα έχει βαρύνει. Όλα δουλεύουν και ανοίγουν λίγο πιο βαριά και αργά.

 

Τέλος αν έχεις κάποιο λινκ για κάποιο Netflix που να δουλεύει απροβλημάτιστα θα ήμουν υπόχρεος.

 

 

Sent from my iPad Pro.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Στο gplay δεν υπήρχε για κατέβασμα.

Το εγκατέστησα μέσω της σελίδας του Netflix όπου είχε σύνδεσμο για κατέβασμα αν η εφαρμογή δεν βρισκόταν στο gplay.

 

Όταν λες ΣΚρολάρει κανονικά εννοείς με τα βελάκια του στρογγυλού πλήκτρου του τηλεκοντρόλ πηγαίνεις παντού ;

 

Κάτι άλλο που είδα είναι ότι μετά την εγκατάσταση αυτού του αρχείου η κατανάλωση μνήμης (κάτω αριστερά στην αρχική οθόνη) έχει πάει στο 85% και το μηχάνημα έχει βαρύνει. Όλα δουλεύουν και ανοίγουν λίγο πιο βαριά και αργά.

 

Τέλος αν έχεις κάποιο λινκ για κάποιο Netflix που να δουλεύει απροβλημάτιστα θα ήμουν υπόχρεος.

 

 

Sent from my iPad Pro.

 

Κοιτα για να ειμαι ειλικρινης δεν το παιζω μεσα απο το κοντρολ αλλα απο mouse .

Χρησιμοποιησα το παρακατω μηπως και καταφερνα να παιξω σε HD αλλα no use.

 

http://199.175.53.21/netflixlatest.hdonly.apk

Link to comment
Share on other sites

Το επίσημο NETFLIX έχω από το apkmirror και τρέχει και σκρολαρει τέλεια στο TANIX TX92.

Κανένα απολύτως θέμα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε το έκδοση τρέχετε ;

 

Δοκίμασα την 4.14 που σύστηνε μέσα από το φόρουμ η beelink για το ίδιο παράπονο, αλλά και τις τελευταίες 5.12 και 5.121 χωρίς όμως καμμία διαφορά.

Σκρολαρει κανονικά στο κεντρικό μενού αλλά όχι μέσα σε κάποια σειρά, δεξιά στα επεισόδια, όπου δείχνει μέχρι το 7.

 

Δοκίμασα και με το τηλεκοντρόλ της συσκευής αλλά και με ένα πληκτρολόγιο/ποντίκι που έχω συμπληρωματικά.

 

 

Sent from my iPad Pro.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα για να ειμαι ειλικρινης δεν το παιζω μεσα απο το κοντρολ αλλα απο mouse .

 

Χρησιμοποιησα το παρακατω μηπως και καταφερνα να παιξω σε HD αλλα no use.

 

 

 

http://199.175.53.21/netflixlatest.hdonly.apk

 

 

 

Όταν λες no use τι εννοείς;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι περίμενες δηλαδή; δεν βγήκαν νέα soc

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα μπορούσε να κάνει μετάβαση στο s912 !

και όχι μόνο...

πχ μνήμες

Link to comment
Share on other sites

No use η αποπειρα να δω HD netflix στο gt1 ultimate
Αφού είπαμε δεν παίζει HD σε αυτό το μοντέλο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αφού είπαμε δεν παίζει HD σε αυτό το μοντέλο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Ειπα εγω κατι διαφορετικο ρε παλικαρι? Απαντηση εδωσα σε καποιον αλλο που ρωτησα τι εννοουσα σε αυτο που ειπα. Χαλαρωσε λιγακι

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορέσατε να δείτε τι έκδοση φοράτε εσείς που σκρολαρουν κανονικά τα επεισόδια προς τα κάτω στο Netflix σε gt1 ;

 

Έβαλα αυτή που προτείνει η beelink ως αξιόπιστη, την 4.13 αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

 

 

Sent from my iPad Pro.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Το auto frame switch σε beelink gt1 ultimate το έχω πετύχει με το kodi μέσω ενός προσθέτου. Απαιτεί όμως root. Το πρόβλημα είναι ότι όταν γυρίζει σε 24hz η αναπαραγωγή σε kodi, spmc είναι άθλια. Το καλύτερο αποτέλεσμα βγαίνει με το FTMC αλλά αυτό για να μην κρασάρει σε android 7 χρειάζεται εγκατάσταση σαν εφαρμογή συστήματος.

Το Tanix TX3 max λέει ότι έχει autoframe switch με το S905w.

 

Βρήκα και στο TANIX κάτι σχετικό.

Είναι στα γενικά settings, στο Playback και έχει 3 επιλογές:

- On, level 2

- On, level 1

- Off

 

Σε μένα είναι στο Level 1 από μόνο του, αλλά δεν ξέρω που αντιστοιχεί.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...