Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει εδώ και ένα μισή χρόνο apk γι'αυτή τη δουλειά.στο απλό το τρέχω χωρίς πρόβλημα, το ίδιο και το passthrough για το 6.0

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Υπάρχει εδώ και ένα μισή χρόνο apk γι'αυτή τη δουλειά.στο απλό το τρέχω χωρίς πρόβλημα, το ίδιο και το passthrough για το 6.0

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δώσε περισσότερες λεπτομέρειες αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Και οι εταιρίες VPN θα τα δώσουν εάν τους ζητηθεί

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι ακριβώς ...Οι εταιρείες Δεν μπορούν να δουν τι ακριβώς κάνεις stream,η download ,Εάν είναι νόμιμο ή παράνομο ..

.Μάλλον λάθος το διατυπωσα ,δίνει στις εταιρείες λάθος ip! Το πρόβλημα είναι κυρίως στο p2p ..torrent

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς ...Οι εταιρείες Δεν μπορούν να δουν τι ακριβώς κάνεις stream,η download ,Εάν είναι νόμιμο ή παράνομο ..

.Μάλλον λάθος το διατυπωσα ,δίνει στις εταιρείες λάθος ip! Το πρόβλημα είναι κυρίως στο p2p ..torrent

 

Εξαρτάται αν κρατάει logs η εταιρεία VPN...πχ cyberGhost VPN που έχει ένας φίλος δεν κρατάει τπτ!

Επίσης μπορεί να παίξει έτσι όπως λες (να φαίνεται ότι μπήκες από αλλού) ή απλά να λειτουργήσει ως κρυπτογραφημένο "κανάλι" από εσένα έως το επόμενο jump point.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπομπα πάει.

Βλέπω τα πάντα σε 720p.

 

Ti VPN και πράσινα άλογα.

Μην ψαρώνεις.

Ο μισός πλανήτης μέσα θα πήγαινε αν κυνηγούσαν Έτσι όσους βλέπουν σειρουλες

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

Και με υπότιτλους πως την παλεύεις με το opensubtitles?

Διάβασα στο reddit πως είπανε στον developer να βάλει και το subtitles.gr (ο κώδικας υπάρχει στο Github), αλλά ο τύπος λέει πως κάνει ένα διάλειμμα και α αργήσει να κάνει update

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους.

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

δώστε και κανένα link για το tanix να το παραγγείλουμε.

ευχαριστώ πολύ και πάλι.

 

Sakdim κοίταξε gearbest,banggood το έχουν και τα 2 σε διαφορετικές τιμές.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Και με υπότιτλους πως την παλεύεις με το opensubtitles?

Διάβασα στο reddit πως είπανε στον developer να βάλει και το subtitles.gr (ο κώδικας υπάρχει στο Github), αλλά ο τύπος λέει πως κάνει ένα διάλειμμα και α αργήσει να κάνει update

 

Βλέπω μόνο αγγλικούς φίλε

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εδώ και ένα μισή χρόνο apk γι'αυτή τη δουλειά.στο απλό το τρέχω χωρίς πρόβλημα, το ίδιο και το passthrough για το 6.0

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έχεις δοκιμάσει σε kodi 17 και σου δουλεύει? Γιατί εμένα το apk δουλεύει μόνο σε FTMC, SPMC. Σε kodi 17 μόνο με το πρόσθετο.

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει σε kodi 17 και σου δουλεύει? Γιατί εμένα το apk δουλεύει μόνο σε FTMC, SPMC. Σε kodi 17 μόνο με το πρόσθετο.
Spmc μόνο δουλεύω, αν και 4κ βίντεο Δεν παίζει ούτε 1080 με 5.1 ήχο.για έκδοση 17 spmc αναφέρομαι

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημεριζω την παρεα!φτανει σημερα το MECOOL M8S PRO L απο Ιταλια. Εκτος απο kodi,terrarium&netflix εχετε να προτεινετε κατι αλλο για σειρες και ταινιες?

 

Επισης για kodi υπαρχει καποιο ελληνικο build ετοιμο?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημεριζω την παρεα!φτανει σημερα το MECOOL M8S PRO L απο Ιταλια. Εκτος απο kodi,terrarium&netflix εχετε να προτεινετε κατι αλλο για σειρες και ταινιες?

 

Επισης για kodi υπαρχει καποιο ελληνικο build ετοιμο?

Ευχαριστω.

 

Για googlare dimitrology...έχει built έτοιμη..κάπως την λέει...μπουμσακαλακα..κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Καλημεριζω την παρεα!φτανει σημερα το MECOOL M8S PRO L απο Ιταλια. Εκτος απο kodi,terrarium&netflix εχετε να προτεινετε κατι αλλο για σειρες και ταινιες?

 

Επισης για kodi υπαρχει καποιο ελληνικο build ετοιμο?

Ευχαριστω.

 

Εγκατέστησε τον G.K.N. WIZARD.

Έχει μέσα 4-5 build έτοιμα.

 

https://mag250-greece.blogspot.gr/2016/12/greek-kodi-network-wizard-kodi-builds.html?m=1

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Επειδη μου κολλανε καποιες εφαρμογες να κανω επαναφορα εργοστασιακων στο box ή να πατησω την τρυπιτσα απο κατω. Με ποιον τροπο θα εχω το box οπως το πηρα?
Link to comment
Share on other sites

Για googlare dimitrology...έχει built έτοιμη..κάπως την λέει...μπουμσακαλακα..κάτι τέτοιο

Από πότε έγιναν ελληνικά τα build του dimitrology?

Link to comment
Share on other sites

Sakdim κοίταξε gearbest,banggood το έχουν και τα 2 σε διαφορετικές τιμές.

 

να υποθέσω ότι αναφέρεσαι στο 3/32 σωστά;

ρωτάω γιατί το gearbest για παράδειγμα έχει 2 μηχανάκια 3/32 στην ίδια τιμή και δύο 3/64 με διαφορετικές τιμές.

δεν καταλαβαίνω τι διαφορές έχουν και έχει 2 ζευγάρια προϊόντων.

το banggood από την άλλη είναι πολύ πιο ακριβό.

τέλως πάντων θα ψαχτώ να βγάλω άκρη.

ευχαριστώ.

Edited by sakdim
Link to comment
Share on other sites

να υποθέσω ότι αναφέρεσαι στο 3/32 σωστά;

ρωτάω γιατί το gearbest για παράδειγμα έχει 2 μηχανάκια 3/32 στην ίδια τιμή και δύο 3/64 με διαφορετικές τιμές.

δεν καταλαβαίνω τι διαφορές έχουν και έχει 2 ζευγάρια προϊόντων.

το banggood από την άλλη είναι πολύ πιο ακριβό.

τέλως πάντων θα ψαχτώ να βγάλω άκρη.

ευχαριστώ.

 

Θα κοιτάξεις για το ,3/32 αυτό σε ενδιαφέρει το άλλο είναι 64 gb storage για αυτό και είναι πιο ακριβό.

Εσύ θέλεις το tanix tx 92 3gbram 32gbrom

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

να υποθέσω ότι αναφέρεσαι στο 3/32 σωστά;

ρωτάω γιατί το gearbest για παράδειγμα έχει 2 μηχανάκια 3/32 στην ίδια τιμή και δύο 3/64 με διαφορετικές τιμές.

δεν καταλαβαίνω τι διαφορές έχουν και έχει 2 ζευγάρια προϊόντων.

το banggood από την άλλη είναι πολύ πιο ακριβό.

τέλως πάντων θα ψαχτώ να βγάλω άκρη.

ευχαριστώ.

Δεν χρειάζεται πάνω από 32gb storage.

Παίρνει και sd card.

 

Μίλα οπωσδήποτε με το μαγαζί για να ξέρεις τι παίζει με τελωνείο, πριν το αγοράσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..δεν ξέρω αν έχει περάσει κανείς στο beelink GT1 androidTV rom...είμαι ενθουσιασμένος!!

Δουλεύει απροβλημάτιστα με ελάχιστο ram usage..πάει σφαίρα και πάνω από όλα έχει το clean look του androidTV

όποιος γουστάρει να πειραματιστεί, πρέπει να περάσει πρώτα το official 707 της beelink και μετά εδώ

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/beelink-aa/beelink-android-tv-box/gt1/firmware-roms-tools-cg/657916-rom-android-tv-7-1-2-beelink-gt1-multi-6255-9377-standard-ultimate

Η δοκιμή θα σας πείσει....

Καλησπέρα, με την rom που αναφέρεις γίνεται root το κουτί? Γιατί δεν το θέλω root. Επίσης τι άλλο κερδίζεις εκτός από την διαχείριση μνήμης?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε τον G.K.N. WIZARD.

Έχει μέσα 4-5 build έτοιμα.

 

https://mag250-greece.blogspot.gr/2016/12/greek-kodi-network-wizard-kodi-builds.html?m=1

 

 

Καλυτερα δηλαδη να κανω uninstall το kodi που εχει και να το στησω απ την αρχη?μου φαινεται ετσι κ αλλιως πολυ φορτωμενο

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα δηλαδη να κανω uninstall το kodi που εχει και να το στησω απ την αρχη?μου φαινεται ετσι κ αλλιως πολυ φορτωμενο

 

Βαζωντας τον G.K.N WIZARD εχει επιλογη για backup.

Παρε backup αν θες πρωτα να το εχεις και μετα κανεις οτι θελεις

https://mag250-greece.blogspot.gr/2017/10/backup-kodi-build-g-k-n-wizard.html

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται πάνω από 32gb storage.

Παίρνει και sd card.

 

Μίλα οπωσδήποτε με το μαγαζί για να ξέρεις τι παίζει με τελωνείο, πριν το αγοράσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Βέβαια η MicroSD τρέχει συνήθως σε πολύ χαμηλότερες ταχύτητες (όχι λόγω της ίδιας της μνήμης, αλλά hardware μάλλον) ό,τι e;ixa πετύχει σε συγκριτικό όταν έψαχνα, τουλάχιστον, ήταν μεγάλη η διαφορά.

 

Εξαρτάται πώς τη χρησιμοποιείς βέβαια (αν είναι μόνο για αποθήκευση αρχείων, μάλλον δεν υπάρχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα στο VORKE Z6 από ευρωπαϊκή αποθήκη (Γερμανία) και σε τιμή 60€. Μου φαίνεται πολύ δυνατό, αλλά όταν το έχω στα χέρια μου θα μπορώ να πω περισσότερα.

Για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να το βρει εδώ:

http://www.euwarehouse.com/?search=VORKE&search_option=EU

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα στο VORKE Z6 από ευρωπαϊκή αποθήκη (Γερμανία) και σε τιμή 60€. Μου φαίνεται πολύ δυνατό, αλλά όταν το έχω στα χέρια μου θα μπορώ να πω περισσότερα.

Για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να το βρει εδώ:

http://www.euwarehouse.com/?search=VORKE&search_option=EU

Αν είναι το κανονικό Ζ6 και όχι το Plus, τότε έκανες Καλή αγορά γιατί είναι φασον του ΤΑΝΙΧ ΤΧ32. Ακριβώς ίδιο hardware έχει με DDR4 μνήμες.

 

Ελπίζω να πήρες το 3/32 σε αυτή την τιμή.

Επίσης, τι μεταφορικά έχει;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται πάνω από 32gb storage.

Παίρνει και sd card.

 

Μίλα οπωσδήποτε με το μαγαζί για να ξέρεις τι παίζει με τελωνείο, πριν το αγοράσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

στο gearbest το έχει πιο φτηνά και μάλλον από εκεί θα το τσιμπήσω εκτός αν ξέρει κάποιος τίποτα για ευρωπαϊκή αποθήκη (θα βοηθούσε κάποιο link)

επειδή έχω καιρό να κάνω αγορά από κίνα, διαλέγω registered mail μέσω ποιας χώρας; έχει Ολλανδία, Βέλγιο και Σουηδία. έχει κάποια σημασία; ο χρόνος είναι περίπου ίδιος. τέλος, βάζω την εγγύηση της αποστολής; αυτό είναι για το τελωνείο;

συγνώμη αν είμαι off-topic αλλά έχω περίπου 2 χρόνια να ψωνίσω από κίνα

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

στο gearbest το έχει πιο φτηνά και μάλλον από εκεί θα το τσιμπήσω εκτός αν ξέρει κάποιος τίποτα για ευρωπαϊκή αποθήκη (θα βοηθούσε κάποιο link)

επειδή έχω καιρό να κάνω αγορά από κίνα, διαλέγω registered mail μέσω ποιας χώρας; έχει Ολλανδία, Βέλγιο και Σουηδία. έχει κάποια σημασία; ο χρόνος είναι περίπου ίδιος. τέλος, βάζω την εγγύηση της αποστολής; αυτό είναι για το τελωνείο;

συγνώμη αν είμαι off-topic αλλά έχω περίπου 2 χρόνια να ψωνίσω από κίνα

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Μεχρι στιγμης τουλαχιστον registered - Belgium ειναι η λογικη επιλογη για παραγγελια απο Gearbest. Οσα εχω παραλαβει κι εγω και αρκετος ακομα κοσμος δεν εχουν περασει τελωνειο με αυτην την επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...