Jump to content

Samsung Galaxy Ace Duos (S6802)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την επιτυχία της σειράς Duos, η Samsung διευρύνει την γκάμα με μια νέα[imgalign]http://sammyhub.com/wp-content/uploads/2012/05/galaxy-ace-duos-1.jpg[/imgalign]

συσκευή η οποία πέρα από τα ελαφρώς αναβαθμισμένα χαρακτηριστικά διαθέτει και την λειτουργία Always On (δέχεται ταυτόχρονα κλήσεις και από τις δύο SIM)

 

 

Samsung Galaxy Ace Duos

 

 

  • Oθόνη 3.5” LCD HVGA (320 x 480 πίξελ)

  • CPU 832MHz

  • Κάμερα 5MP (auto focus)

  • 3GB εσωτερικής μνήμης (512MB RAM, επέκταση με microSD έως 32GB)

  • Android 2.3 (περιβάλλον TouchWiz UX)

  • 3G HSDPA 7.2 Mbps, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0

  • Διαστάσεις: 112,74 x 61,5 x 11,5 mm, Πάχος 11,5 mm

  • FM Radio με RDS, Samsung ChatON

  • Βάρος 122gr

  • Μπαταρία: Li-Ion 1300mAh (390 λεπτά ομιλία 3G, 410 ώρες αναμονή)

 

 

H κυκλοφορία θα ξεκινήσει μεσα στον Ιούνιο από την Ρωσία με την Ευρώπη να ακολουθεί.

 

 

Τεχνικά Χαρακτηριστικά

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 131
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άμα έβγαζαν και τα κορυφαία μοντέλα με δύο κάρτες..... Αλλά εκεί επεμβαίνουν οι εταιρίες κινητής με τις αποκλειστικότητες....
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλημερα παιδια ...οντας κατοχος κινητου samsung οφειλω να ομολογησω οτι αυτο το κινητο εχει κλεψει την καρδια μου ...θελω να το κανω δωρο στην αδερφη μου και να την βαλω στον μαγικο κοσμο του android...

στα δυσκολα τωρα....οσο κι αν εψαξα στο διαδικτυο δεν μπορεσα να βρω την release data για την ελλαδα...

για την ωρα το βρισκω μονο στην αγορα της Ινδιας...αλλα τα ινδικα μου εινα πολλυυυυ φτωχα για να πεταχτω και να το αγορασω!!!

ξερει κανενας συμφορουμιτης κατε περισσοτερο ωσ προς την ημερομηνια που θα το δουμε στην Ελλαδα και απο ποια εταιρια???

:ninja: :w00t: :respect:

Edited by teopas
τροποποιηση κειμενου
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εστειλα mail σε ολες τις εταιριες κινητης τηλεφωνιας και μονο η vodafon μου απαντησε.Το συγκεκριμενο μοντελο ΔΕΝ θα το φερει η vodafon...μακαρι να το φερουν οι αλλες δυο...αλλιως ας ειναι καλα το ebay...το. ebay india το εχει...το μονο αρνητικο αν το παρουμε απο ινδια δεν ξερω αν εχει ελληνικο μενου...και το θεμα ειναι πως να μαθουμε αν εχει ελληνικο μενου....
Link to comment
Share on other sites

Το amazon.de θα το πουλα απο 12/07/2012 ...και σε τιμη εντυπωσιακη!εχω βαλει μια φιλη μου στη Γερμανια να κανει ερευνα αγορας για το αν μπορει να αλλαξει το μενου στα Ελληνικα!
Link to comment
Share on other sites

λογικά απο τη στιγμή που θα μπει στο παιχνίδι ευρωπαικό site, θα το μυριστούν και οι εδώ εταιρίες και θα το φέρουν.

και δεν αναφέρομαι σε Cosmote, Wind, Vodafone αλλά σε μαγαζιά στο κέντρο που παραδοσιακά φέρνουν κινητά από το εξωτερικό όπως πχ η κινητομάνια.

 

το περιμένω πως και πως

Link to comment
Share on other sites

Και εγω φιλε το περιμενω πως και πως...υπομονη πιστευω σε καμια 10ρια μερες θα ξεκαθαρισει το τοπιο...ηδη απο 12 ιουλιου το κινητο μπορεις να το αγορασεις απο amazon.de

 

αρχιζουν να εμφανιζονται σιγα σιγα και ελληνικες ιστοσελιδες που το πουλανε:

 

http://www.agoraseto.gr/samsung-s6802-ace-duos-white-de.html

Edited by teopas
νεα δεδομενα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι εξέλιξη!!!!!!!

 

Γνωρίζουμε κάτι παραπάνω?

 

Μολις το παρηγγειλα!

http://www.vnp.gr/samsung-s6802-ace-duos-black.html

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Xaris ρωτησες αν εχει ελληνικο μενου?η ιστοσελιδα απο vnp δειχνει οτι εχει αυτο με το μαυρο χρωμα...εγω θελω το λευκο!ισως αργησει λιγο...αλλα που θα παει θα ερθει και το λευκο...ψιλοτσιμπαει η τιμουλα παντως στα 240...
Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας
την παρουσίαση του κινητού δεν θα έλεγα ότι είναι και το ποιο γρήγορο...
Link to comment
Share on other sites

Xaris ρωτησες αν εχει ελληνικο μενου?η ιστοσελιδα απο vnp δειχνει οτι εχει αυτο με το μαυρο χρωμα...εγω θελω το λευκο!ισως αργησει λιγο...αλλα που θα παει θα ερθει και το λευκο...ψιλοτσιμπαει η τιμουλα παντως στα 240...

 

όταν στα amazon.de έχει 195 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

όταν στα amazon.de έχει 195 ευρώ...

Εχει ελληνικο menu..Οσο για την τιμη την ειδα κ εγω στο amzon αλλα δεν εχω συνηθισει να περιμενω να μου ερθει κ οποτε...

Άλλωστε αν ερθει Ελλαδα απο Γερμανια, μεχρι να βαλω ελληνικα(χωρις να ξερω αν υπαρχουν ακομη, εξοδα αποστολης) τα ιδια θα μου βγει:)

Link to comment
Share on other sites

Εχει ελληνικο menu..Οσο για την τιμη την ειδα κ εγω στο amzon αλλα δεν εχω συνηθισει να περιμενω να μου ερθει κ οποτε...

Άλλωστε αν ερθει Ελλαδα απο Γερμανια, μεχρι να βαλω ελληνικα(χωρις να ξερω αν υπαρχουν ακομη, εξοδα αποστολης) τα ιδια θα μου βγει:)

 

Είτε το πάρεις από Ελλάδα είτε από amazon το ίδιο κινητό θα πάρεις και με το ίδιο μενού... γιατί κι αυτό που ξεκίνησαν να πουλάνε εδώ είναι de. Τώρα αν δεν μπορείς να περιμένεις 5 μέρες και μπορείς να δώσεις ένα 50 αρικο παραπάνω είναι δικό σου θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Οι γλώσσες που υποστηρίζει το τηλέφωνο είναι DE, EE, GB, ES, FR, HR, IS, IT, LA, LI, HU, NL, NO, PL, PT, RO, SI, FI, SK, TR, GR, BG, RU, CZ, DK

 

από όπου και αν το πάρεις το ίδιο τηλέφωνο αγοράζεις.

 

τα εδώ μαγαζάκια που πουλάνε 240 αγοράζουν από amazon με 195.

 

καμία διαφορά.

 

γι αυτό και κανείς δεν έχει το λευκό.

 

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/Samsung-Galaxy-ACE-DUOS-S6802-Smartphone-chic-white-NEUOVP-Android-23-WLAN/140795829667/item

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αδερφια μου αλητες πουλια συμφορουμιτες.....παρακατω δινω και ενα link απο γερμανια με κορυφαια τιμη

 

http://www.amazon.de/Samsung-Smartphone-Touchscreen-Megapixel-chic-wei%C3%9F/dp/B008E986DM/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1342171923&sr=8-1

 

 

:food:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ψάχνω την ρύθμιση για τις 2 κάρτες ανοιχτές χωρίς πρωωθηση!

Δηλ χωρίς να σε χρεώνει..

Μήπως δεν υπάρχει κν τέτοια επιλογη?

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται πως ειναι dual active! Ελληνικο μενου ειχε?σε 2 μερες σου ηρθε κιολας?μπραβο...καλοριζικο...αρα εσυ θα μας κανεις ενα καλο review
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ψάχνω την ρύθμιση για τις 2 κάρτες ανοιχτές χωρίς πρωωθηση!

Δηλ χωρίς να σε χρεώνει..

Μήπως δεν υπάρχει κν τέτοια επιλογη?

 

Άνοιξε το καπάκι και δες άν έχει ένα η δύο radio πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το καπάκι και δες άν έχει ένα η δύο radio πίσω.

Οταν λες 2 radio ?

Προφανως εννοεις IMEI...

Εχει 2 IMEI.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace Duos (S6802)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...