Jump to content

Samsung Galaxy Ace Duos (S6802)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! αγόρασα το ace duos πριν κανενα μήνα..!! είμαι εντελώς άσχετη από android και θέλω να κάνω μια 2 ερωτήσεις

1) όταν αγόρασα την συσκευή είχε ενεργοποιημένο το "χρηση δεδομένων πακέτων" αφου παιδεύτικα καμια ώρα βλέποντας τα "βελακια" δίπλα απ'το σήμα βρήκα τελικα απτις ρυθμίσεις και έσβησα το πράσινο τικ στο "χρήση δεδομένων πακέτων"...λέτε να με χει χρεώσει πολυ?

2) πρόσφατα έβαλα κ την δεύτερη μου κάρτα και έχω απενεργοποιήσει και απτις 2 sim το τικ της "χρησης δεδομένων πακετων"...Θέλω να ρωτήσω υπάρχει περίπτωση να με χρεώσει ιντερνετ με κάποιο τρόπο..??έχω σύνδεση και φοβάμαι τις τσουχτερές χρεώσεις...δεν έχω "τικάρει" ξανά το "χρηση δεδομένων πακέτων" απ'την στιγμή που το έκλεισα την πρώτη μέρα π το πήρα, υπάρχει περιπτωση να με χρεώσει με κάποιο τρόπο αλλιως ή κλείνοντας τα πακετα είμαι καλυμμένη???

3) όταν μπαίνεις ιντερνετ ή κατεβάζεις εφαρμογές απτο wifi δεν σε χρεώνει σωστα?

 

Θέλω τα φώτα σας ! Ευχαριστώ! :) :)

 

1. Κανένα euro λογικά

2. Όχι αν τα έχεις απενεργοποιημένα και τα δύο είσαι οκ

3. Ναι δεν χρεώνει κάτι από το wifi

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 131
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χαιρετω την παρεα. με λενε πανο

πριν κανα μηνα αγορα στο s6802 σφραγισμενο με ελληνικο μενου κτλ κανονικοτατο. πολωνεζικο παντως ειναι το κινητο.

ολα τα apps που κατεβασα τα κατεβασα απο το playstore kai to samsungapps ολα καθαρα δλδ. το κινητο πηγαινε σφαιρα...

μεχρι που ενας φιλος μου προτεινε να κατεβασω καποια apps απο ενα που λεγεται blackmart.

πραγματικα εκει μεσα εχει πολλλα apps που ειναι μοναδικα και πολλα ειναι επι πληρωμη στο playstore αλλα εκει στο black εχει σβησμενη την τιμη και στα δινει δωρεαν. εχω κατεβασει το navigon το οποιο ειναι ενα ωραιο gps χωρις χρηση ιντερνετ.

εχω κατεβασει εναν θαλασσιο χαρτη τον navionics ο οποιος επισης δεν θελει ιντερνετ.

κατεβασα και κατι αλλες σαχλαμαρες asian girls, boobs, butts,:X::cry: κτλ...

ολα αυτα εχτες. αυτα με τα κοριτσια κτλ δεν επαιξαν και τα εσβησα αμεσως.

κατεβασα και ενα ξεκλειδωτηρι wifi το οποιο ξεκλειδωνει και σου δινει κωδικους του γειτονα κτλ...

κατεβασα και κατι αλλα απλα αλλα δε τα θυμαμαι.

στην εγκατασταση επρεπε να πατησω agree οτι τα apps αυτα θα εχουν προσβαση σε υπηρεσιες μου στις επαφες μου στο ενα στο αλλο και επρεπε να πατησω ΝΑΙ για να γινει η εγκατασταση. τα ξερετε αλωστε πιο καλα απο εμενα.(πρωτη φορα πηρα smartphone)

 

το κινητο σημερα ΣΕΡΝΕΤΑΙ... δυσκολευεται γενικως. εχει γινει πολυ αργο. αμεσως εκανα unistall οτι μα οτι κατεβασα απο κεινο το blackmart ακομα και το ιδιο το εσβησα. κρατησα μονο τους 2 χαρτες navigon και navionics.

και πριν λιγο εγκατεστησα το avast antivirus μπας και βρει τπτ αλλα δεν βρηκε κατι. το κινητο σερνεται ομως. υποθετω οτι κατι εχει παρει κατι εχει πιασει και ας τα εσβησα...

θα μπορεσει να με βοηθησει καποιος τι να κανω? θα μπορεσω να το κανω μονος μου η θα πρεπει να το παω σε τεχνικο? το να ειναι κατι αργο ειναι ο διαολος μου και με βλεπω να το πεταω απο κανα μπαλκονι :mad: οταν θα βιαζομαι....

 

ευχαριστω για τον χρονο σας

πανος

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Εχει κανένας working link για να κατεβάσω root.zip - unroot.zip για το συγκεκριμένο κινητό?

Θέλω να ρουτάρω το τηλέφωνο ενός φίλου.

Εχω κανα-δυο links αλλά δε δουλεύουν.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω root για να σβησω αχρηστες εφαρμογες που εχει απο την αρχη η συσκευη?

 

Υπαρχει δυνατοτητα ρυθμισης οπως στο ΖΤΕ ν970 απο τα128 στα 64 για να τρεχει καλυτερα το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω root για να σβησω αχρηστες εφαρμογες που εχει απο την αρχη η συσκευη?

Οδηγίες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1759284

Το πρόβλημα είναι οτι ενώ υπάρχει το unroot.zip έχει σβηστεί το update.zip

οπότε παρακαλώ αν κάποιος το έχει ακόμη, ας δώσει link

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1759284

Το πρόβλημα είναι οτι ενώ υπάρχει το unroot.zip έχει σβηστεί το update.zip

οπότε παρακαλώ αν κάποιος το έχει ακόμη, ας δώσει link

 

https://www.dropbox.com/s/xsfa23apj7v7rqq/update.zip μόλις το ανέβασα :-)

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/xsfa23apj7v7rqq/update.zip μόλις το ανέβασα :-)

Είσαι και ο πρώτος!!!

Εχω "φάει" όλα τα sites και είναι παντού σβησμένο....

Τώρα μπορώ να ρουτάρω το κινητό του κολλητού μου...

 

----- Προσθήκη -----

 

Αγόρασε σήμερα το κινητό ο κολλητός μου στα 150€ από eshop.

Ρουτάρισα κανονικά με τα αρχεία που ανέβασες και έσβησα όλη τη σαβούρα που είχε από τη μάνα του το τηλέφωνο.

Επίσης έκοψα πολύ πράγμα και από το startup...

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υποστηρίζει flash player?

(Εχω δοκιμάσει 2 διαφορετικές εκδόσεις και δε μου γίνονται καν install.)

 

-----Προσθήκη-----

Εν τέλει από τη μαμά του ΔΕΝ υποστηρίζει Flash Player,

αλλά βρήκα μία έκδοση moded από XDA-Developer η οποία υποτίθεται ότι είναι για ACE DUOS.

Θα δοκιμάσω αυτή.

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά σήμερα βρέθηκα με το φίλο μου και το δοκιμάσαμε και ΔΕΝ δούλεψε.

Εγκαταστάθηκε μεν κανονικά αλλά δεν δείχνει flash content.

Αν κάποιος έχει κάτι υπόψη του σχετικά με το flash player ας ρίξει καμιά ιδέα.

Ευχαριστώ...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα βρέθηκα με το φίλο μου και το δοκιμάσαμε και ΔΕΝ δούλεψε.

Εγκαταστάθηκε μεν κανονικά αλλά δεν δείχνει flash content.

Αν κάποιος έχει κάτι υπόψη του σχετικά με το flash player ας ρίξει καμιά ιδέα.

Ευχαριστώ...

 

Δοκίμασε τον dolphin

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει έβαλε firefox και το flash player του παίζει μια χαρά.

Δεν παίζει στο μαμίσιο browser.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλημερα,αγορασα εδω και μια βδομαδα το Samsung Galaxy Ace Duos και ειδα οτι εχει κατι εφαρμογες τις οποιες δεν χρησιμοποιω και το βασικοτερο μου τρωνε τη μπαταρια! Βρηκα αχαρακτηριστο φυσικα το να σου λεει η εταιρια οτι το κινητο ειναι ετσι και δεν μπορω να το αλλαξω,αλλωστε το κλεψα?Εγω δεν το πληρωσα?Τεσπα..

Βρηκα κατι unistaller εκει που λεγανε μια λεξη "Root".Εψαξα στο site και βρηκα την ορολογια για android του saliez..

Επειδη πρωτη φορα ερχομαι σε επαφη με android,δεν καταλαβα πως μπορεις να γυρισεις πισω σε σταδιο μη Root.Επισης αν γυρισεις και διαγραψεις τις εργοστασιακες εφαρμογες οταν γυρισεις θα υπαρχουν παλι?

Ουσιαστικα εγω το Root το θελω γι αυτο γιατι το pc το χαρχαλευω ναι μεν αλλα φανταζομαι το κινητο θα θελει πιο λεπτεπιλεπτους χειρισμους.Τα φωτα σας :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως τα πάτε? Το έχω σαν δεύτερο και εχω απογοητευτεί σε αυτό το κομμάτι.

 

αμα το χρησιμοποιεις μονο για μουσικη,sms και τηλεφωνο κραταει οντως και δυο μερες.αν εχεις ανοιχτο,το bl,το wifi,την περιστροφη,την αυτοματη ενημερωση και γενικα τις εφαρμογες...3 ωρες και πολυ σου λεω :p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα!

Θα μπορούσε κάποιος εάν ξέρει να με καθοδηγήσει στα παρακάτω?

 

1. Που μπορώ να βρώ το manual του τηλεφώνου?

2. Ποιός τύπος ''hands free'' υποστηρίζεται απο το τηλέφωνο?

 

 

3. Ξέρει κάποιος να μου πεί εάν οι κάρτες sim είναι απο διαφορετικές εταιρείες κινητής τηλεφωνίας εάν το τηλέφωνο αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προταίρων!:O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Θα μπορούσε κάποιος εάν ξέρει να με καθοδηγήσει στα παρακάτω?

 

1. Που μπορώ να βρώ το manual του τηλεφώνου?

2. Ποιός τύπος ''hands free'' υποστηρίζεται απο το τηλέφωνο?

 

 

3. Ξέρει κάποιος να μου πεί εάν οι κάρτες sim είναι απο διαφορετικές εταιρείες κινητής τηλεφωνίας εάν το τηλέφωνο αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προταίρων!:O

 

Καλησπέρα

 

1.Το manual μπορείς να το βρεις στον παρακάτω σύνδεσμο και να το κατεβάσεις.

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201206/20120614151003102/GT-S6802_UM_EU_Gingerbread_Eng_Rev.1.0_120613_Screen.pdf

 

2. Υποστηρίζει οτι hands free έχει βίσμα σαν το παρακάτω:

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=57826&selectedCategoryId=481

 

3. Οχι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!

θα ήθελα να κάνω 1 ερώτηση σε σχέση με το τηλέφωνο....το εχω πάρει εδω και 10 μέρες και σιγά-σιγά το μαθαίνω!

 

Ερώτηση.

το τηλέφωνο δεν έχει Ελληνικά στην γλώσσα εισαγωγής για μηνύματα, αντζέντα, κλπ έχει όμως κανονικά τα Ελληνικά ως γλώσσα λειτουργικού στα μενού κλπ!

Μήπως ξέρει κάποιος να μου πεί εάν υπάρχει κάποια αναβάθμιση ή κάποιο προγραμματάκι που μπορώ να κατεβάζω για να διορθώσω τα πράγματα?

Προς το παρόν χρησιμοποιώ το προγραμματάκι Kies για να βάζω επαφές στη λίστα επαφών στα Ελληνικά αλλά αυτό είναι μία έμμεση λύση και μόνο για την ατζέντα,........... για τα μηνύματα τίποτα.

 

Το τηλέφωνο το αγόρασα απο το ιντερνετ!

 

Θα σας ήμουν ευγνόμων εάν με καθοδηγούσατε σε μιά λύση εάν φυσικά αυτή υπάρχει!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Σάκης,:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε παιδιά σε γενικές γραμμές το κινητό κολλάει;;; Πόσοι έχουν πραγματικά πρόβλημα;;;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εγώ το έχω περίπου 1 μήνα και όλα είναι μια χαρά!

Κάποιο θέμα που είχα με την γλώσσα εισαγωγής απευθύνθηκα στην Samsung Hellas και μου έδωσαν λύση ( κατέβασα προγραμματάκι ) και είναι όλα ΤΕΛΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

εχω παρει εδω και 2 μερες το κινητο και εχω το εξης προβλημα

εκανα αναβαθμιση μολις πηρα την συσκευη και τρεχει το 2.3.6 .το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να συνδεθω σε δικτυο wifi οπου χρειαζεται να βαλω ip και dns....δηλαδη δεν μου δινει την δυνατοτητα να κανω καμια αλλη ρυθμιση εκτος απο το να περασω το password....στο αλλο κινητο μου που τρεχει το 4.1.2 μπορω να το κανω κανονικα

δεκτες ολες οι απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά

Πρόσφατα απέκτησα ένα Ace Duos. Η χρήση του είναι αποκλειστικά για τηλέφωνα , sms και λίγο WiFi. Παραθέτω ένα πρόβλημα μου και ζητώ τη βοήθεια σας. Όταν στέλνεις ένα sms ή αναζητάς ένα όνομα από τον κατάλογο και γενικά όταν είσαι σε ένα menu , κάνοντας τερματισμό εργασιών με οποιοδήποτε πλήκτρο , όταν ξανά ανοίξεις το κινητό η αρχική οθόνη είναι στο menu που ήσουν πριν. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μετά τον τερματισμό να το επαναφέρει στο αρχικό menu;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα,

προσπαθησα να κανω update απο 2,3 σε 4,2 με καποια zip αρχεια που βρηκα στο internet και δεν τα καταφερα.τωρα εχει κολλησει στην αρχικη οθονη και δεν ανοιγει με τιποτα. το εχω ανοιχτο καμια ωρα .εχω κανει reboot εκατο φορες και τιποτα.ξερει καποιος πως μπορω να το επαναφερω??η ακομη καλυτερα να του κανω update σε android 4.3πχ.το μοντελο ειναι samsung gt s6802 ace duos.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα παιδιά.

Πρόσφατα μου κάναν δώρο το ACE DUOS. Καλό μου φαίνεται, αλλά δεν μπορώ να κάνω προώθηση τα sms που μου στέλνουν κι ούτε καν επεξεργασία. Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Μήπως πρέπει να κάνω κάποια αναβάθμιση;

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΛΛΗΝΙΚΟ FIRMWARE ΓΙΑ ΤΟ S6802;;;;;

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Sofos_5
Κεφαλαία
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace Duos (S6802)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...