Jump to content

Samsung Galaxy Ace Duos (S6802)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 131
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από οθόνη τι λέει?ευκρίνεια,χρώματα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

πιο κατω γραφω ενα link με πολυ συμπαθητικη τιμη! στα 214,90 euro ...

http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=34681

αυριο λεω να το τιμησω! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ψάχνω την ρύθμιση για τις 2 κάρτες ανοιχτές χωρίς πρωωθηση!

Δηλ χωρίς να σε χρεώνει..

Μήπως δεν υπάρχει κν τέτοια επιλογη?

 

τελικά τι έγινε με αυτό?

 

Αν με καλέσουν στην κάρτα SIM 2, ενώ μιλάω με την κάρτα SIM 1 τι θα γίνει?

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα, παραλαβή την Δευτέρα..Θα ενημερώσω, αφου του βγάλω τα μάτια πρώτα..

Και πουλάω το Y Duos 6102, μόλις μίας εβδομάδας..Ο λόγος; Εκτος απο την dual active λειτουργία του, η μεγαλύτερη και με περισσοτερη ευκρίνεια οθόνη του και η μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη (3 GB). Αυτά..

Τα μάτια των άλλων ειναι ο καθρέφτης που πρέπει να κοιτάς..
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα, παραλαβή την Δευτέρα..Θα ενημερώσω, αφου του βγάλω τα μάτια πρώτα..

Και πουλάω το Y Duos 6102, μόλις μίας εβδομάδας..Ο λόγος; Εκτος απο την dual active λειτουργία του, η μεγαλύτερη και με περισσοτερη ευκρίνεια οθόνη του και η μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη (3 GB). Αυτά..

 

Ακόμη δεν είμαστε σίγουροι ότι είναι dual active :)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν είμαστε σίγουροι ότι είναι dual active :)

 

Θα ξέρουμε την Δευτέρα... :D Και μόνο η μεγαλύτερη οθόνη και εσ. μνημη μου φτάνουν...:)

Και γίνεται και root... :D

Τα μάτια των άλλων ειναι ο καθρέφτης που πρέπει να κοιτάς..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε όλα τα ξένα φόρουμ το έχω βρει σαν dual active. Για την μπαταρία έχουν αρνητικά σχόλια.

Και εγώ ψημένος είμαι για την μαύρη συσκευή :D

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε όλα τα ξένα φόρουμ το έχω βρει σαν dual active. Για την μπαταρία έχουν αρνητικά σχόλια.

Και εγώ ψημένος είμαι για την μαύρη συσκευή :D

Μόνο μή επειδή κάνει προώθηση την μια γραμμή στην άλλη το εννοόυν dual active....

Link to comment
Share on other sites

Τότε θα ήταν dual stand by

To dual stand by όταν μιλάς στη μία γραμμή και σε καλέσουν στην άλλη, σου στέλνeι μήνυμα ότι σε κάλεσε ο τάδε αριθμός. Τελευταία προστέθηκε (πχ με αναβάθμιση στο y duos)η προώθηση της μια γραμμής στην άλλη. Μήπως κάποιοι μπερδεύτηκαν και το θεώρησαν αυτό dual active. Αν ανοίξετε το καπάκι κι έχει μια κεραία όπως στην φωτογραφία τότε είναι dual standby (galaxy y duos). Aν έχει δύο (Samsung B7722, ZTE u960) είναι active.

http://img840.imageshack.us/img840/9695/20120722224903579.jpg

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες, και έχεις δίκιο, σε κάτι φώτο στο δίκτυο δεν το είδα.

Δεν υπάρχει κανένας κάτοχος εδώ να μας λύσει την απορία;

Link to comment
Share on other sites

Στο 0:48 βλέπω μία κεραία

Άρα λειτουργούν στην αναμονή και οι δύο κάρτες ταυτόχρονα αλλά όχι στην κλήση. Ένα μεγαλύτερο y duos δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Άρα λειτουργούν στην αναμονή και οι δύο κάρτες ταυτόχρονα αλλά όχι στην κλήση. Ένα μεγαλύτερο y duos δηλαδή.

Έτσι διέκρινα αλλά ας περιμένουμε κανά review από κάποιόν...

Link to comment
Share on other sites

Aς κανει παρακαλω οποιος εχει στα χερια του το S6802 ενα review...θα βοηθουσε πολυ να μαθουμε το πως συμπεριφερεται το κινητο στις κλησεις ,και ιδιαιτερα στις ταυτοχρονες κλησεις στις 2 διαφορετικες SIM
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, εδώ στα 199 (προσφορά από newsletter), αλλά... "κατόπιν παραγγελίας";;;

 

Και πάλι ακριβό,θα πρεπε να είχε την τιμή του επίσης ακριβού galaxy y duos

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ότι καλύτερο αυτη την εποχη σε dual sim, αξιζει με το παραπανω τα λεφτα του. Προτιμειστε το εισαγωγης απο Ευρωπη , γιατι οταν ερθει εδω θα ειναι κλειδωμενο απο Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι παραεισαγωγη απο σερβία..Ελληνικό μενου εχει, αλλα στα sms δεν γράφει ελληνικα, εκτός και αν εγκαταστήσεις επιπλέον πληκτρολόγιο με την ελληνική γλώσσα..Γίνεται εύκολα root, του ξήλωσα πολύ σκουπίδι και έχει άνετα χώρο και τρεχει πολύ καλα..

Είναι dual stand-by τελικά αλλα πόσες είναι οι περιπτώσεις που θα σε πάρουν ενώ μιλάς; Η μπαταρία με κλειστο το 3G, WIFI, GPS εκτος απο όταν το χρειαστώ, αντέχει άνετα 2 μέρες..Είμαι πολύ ευχαριστημενος..Περιμένω να βγεί και cwm και θα είμαι κομπλέ..Ελπίζω να βοήθησα..

Τα μάτια των άλλων ειναι ο καθρέφτης που πρέπει να κοιτάς..
Link to comment
Share on other sites

Είναι dual stand-by τελικά αλλα πόσες είναι οι περιπτώσεις που θα σε πάρουν ενώ μιλάς;

Και μονο αυτο μου ειναι αρκετο ωστε να μην το παρω. Καλως η κακως δουλευω αρκετα διπλες κλησεις :(

Link to comment
Share on other sites

η οθονη εχει καλη απεικονιση αραγε?

επισης,πρεπει πρωτα να επιλεγω απο ποια καρτα θελω να καλεσω?η την στιγμη που ειναι να στειλω μηνυμα η να κανω κληση μου βγαζει απο ποια καρτα θελω να κανω την επιλογη?

γιατι αν πρεπει παντα να κατεβαζω την μπαρα και να επιλεγω sim οχι δε θα παρω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace Duos (S6802)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...