Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, bill33 said:

Είναι και αυτό μια λύση.Αλλιώς πάμε 10€ για αλλαγή σιμ?

 

5€ νομίζω αλλά γιατί να μην την κόψεις;

Καλά κάτσε να δεις και τι μέγεθος είναι μπορεί να είναι ήδη micro.

Ποιο router έχεις τώρα;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bill33 said:

Επειδή δεν εχω πρόσβαση στην sim ξέρει κάποιος τι μέγεθος ειναι ;Σκέφτομαι να αλλάξω router και βλέπω ότι τα πιο πολλά ειναι με micro sim.

Είναι και τα 3 μεγέθη, όλες οι σιμ, εδώ και χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Teiresias_ said:

5€ νομίζω αλλά γιατί να μην την κόψεις;

Καλά κάτσε να δεις και τι μέγεθος είναι μπορεί να είναι ήδη micro.

Ποιο router έχεις τώρα;

το mifi της huawei που έδινε πριν 4 χρόνια.Μοιάζει με το https://www.ebay.co.uk/itm/363951213972

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, bill33 said:

το mifi της huawei που έδινε πριν 4 χρόνια.Μοιάζει με το https://www.ebay.co.uk/itm/363951213972

 

Αυτό παίρνει ολόκληρη σιμ. Τη μεγάλη. Αλλά μπορεί να είναι η λεγόμενη "multi sim" και να σπάει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χαιρετω το φορυμ,

Λόγω του ότι δεν έχει οπτική ίνα στην περιοχή μου, και επειδή η 24αρα μου πιάνει Μαξ 8mbps με αποτέλεσμα οπότε βάζω Netflix να σέρνεται, αποφάσισα να βάλω το gigawifi με sim της Vodafone. 

Υπόσχεται ταχύτητα μέχρι 150mbps και όριο 300gb, μετά πέφτει στα 12mbps.

Εχθές λοιπόν ενεργοποιήθηκε. Κάνω δοκιμή, και με το ζόρι πιάνει 15-20. Λέω οκ, καλύτερα από τα 8 που είχα. Και όμως, δεν ξέρω τον λόγο, είναι χειρότερα από πρίν!

4k netflix με το ζόρι, ακόμα και στο Instagram, δεν ρολαρει.. 

Με την εξυπηρέτηση δεν βγάζω άκρη, μια κλείνει η γραμμή, μια δεν απαντάνε, ακόμα και ο chat τους για κλάματα είναι .

Τι να κάνω? Καμία ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Sotiris S. said:

Χαιρετω το φορυμ,

Λόγω του ότι δεν έχει οπτική ίνα στην περιοχή μου, και επειδή η 24αρα μου πιάνει Μαξ 8mbps με αποτέλεσμα οπότε βάζω Netflix να σέρνεται, αποφάσισα να βάλω το gigawifi με sim της Vodafone. 

Υπόσχεται ταχύτητα μέχρι 150mbps και όριο 300gb, μετά πέφτει στα 12mbps.

Εχθές λοιπόν ενεργοποιήθηκε. Κάνω δοκιμή, και με το ζόρι πιάνει 15-20. Λέω οκ, καλύτερα από τα 8 που είχα. Και όμως, δεν ξέρω τον λόγο, είναι χειρότερα από πρίν!

4k netflix με το ζόρι, ακόμα και στο Instagram, δεν ρολαρει.. 

Με την εξυπηρέτηση δεν βγάζω άκρη, μια κλείνει η γραμμή, μια δεν απαντάνε, ακόμα και ο chat τους για κλάματα είναι .

Τι να κάνω? Καμία ιδέα???

Λογικά δεν έχει δίκτυο στην περιοχή σου. Αφού δε σε καλύπτει, δεν είναι συμβόλαιο που βγαίνει κάθε μήνα, εκδίδεται λογαριασμός μόνο αν αγοράσεις πακέτο. 

Απλά θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις τα άλλα δίκτυα αν έχουν καλύτερη κάλυψη. Δε νομίζω η εξυπηρέτηση να μπορέσει να σου αλλάξει κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Συμβολαιο εχει βάλει

https://www.vodafone.gr/statheri-internet-programmata/wireless-home#clicktocall

Το 1ο με τα 22,95 είναι,με τον περιορισμό στα 12,οταν ξεπερνά τα 300.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Σωστα, συμβολαιο ειναι με προσφορα 19.8eu και 3 μηνες δωρο.

Το ρουτερ ειναι το ZTE MF289F, το αναφερω μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση που να επηρεαζει την ταχυτητα

H πωλητρια με διαβεβαιωνε οτι θα εχω σουπερ καλυψη (οντως στον χαρτη δειχνει καλυψη 5G στην οδο μου) αλλα στην πραξη, αποδεικνυεται οτι δεν ισχυει.

Edited by Sotiris S.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Sotiris S. said:

Σωστα, συμβολαιο ειναι με προσφορα 19.8eu και 3 μηνες δωρο.

Το ρουτερ ειναι το ZTE MF289F, το αναφερω μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση που να επηρεαζει την ταχυτητα

H πωλητρια με διαβεβαιωνε οτι θα εχω σουπερ καλυψη (οντως στον χαρτη δειχνει καλυψη 5G στην οδο μου) αλλα στην πραξη, αποδεικνυεται οτι δεν ισχυει.

Δεν μπορείς να έχεις 5G γιατί το συγκεκριμένο ρούτερ είναι 4G+.

Αν δεν σε καλύπτει, το κόβεις χωρίς ποινή και κρατάς και το ρούτερ.

Δοκίμασε να του αλλάξεις χώρο.

Σε κάθε περίπτωση αντίστοιχο πακέτο έχει και η Cosmote και η Nova, εάν και εφόσον κάποια από τις 2 είναι καλύτερες εκεί.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να διακόψω χωρίς ποινή?

Το ξέρω ότι έχουν και οι άλλες εταιρείες αντίστοιχα πακέτα, απλά η Vodafone μου έκανε την καλύτερη προσφορά.

Δοκίμασα σε διάφορα σημεία του σπιτιού, χωρίς κάποια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις τηλέφωνο ή μιλάς στο τσατ και λες ότι δεν έχεις κάλυψη.

Και σε αφήνουν.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...