Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά στο extreme-mobile υπάρχει το λευκό διαθέσιμο από χθες , ξέρει τι παίζεται κανείς; είναι εισαγωγής;

 

Πηγαινε και παρτω με κλειστα ματια...

Ειναι εισαγωγης γερμανικο με ολα τα παρελκομενα(ελληνικο μανουαλ εγγυηση κτλ)

Αν το εχει ακομα παρτον και κλείστω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηγαινε και παρτω με κλειστα ματια...

Ειναι εισαγωγης γερμανικο με ολα τα παρελκομενα(ελληνικο μανουαλ εγγυηση κτλ)

Αν το εχει ακομα παρτον και κλείστω...

 

Μολις το παρελαβα και εγω απο το παραπανω καταστημα....αψωγος !!!

Ερχομενος απο το lg optimus 3d εχω παθει πλακα :X

Link to comment
Share on other sites

Αlex έχεις το ίδιο backround στις συσκευές;;;Έχω την εντύπωση ότι αν έχεις σκοτεινό θέμα θα σε βολεύει παραπάνω και να βελτιώνεται η κατάσταση στην samoled.

 

Αν σου πω οτι δεν καταλαβα τι ακριβως εννοεις,ευχαριστω:p:p Παντως εγω χειροκινητα ρυθμιζω τη φωτεινοτητα οχι στο αυτοματο που δεν μου αρεσει

 

ΥΓ Εχω βαλει ανοιχτο θεμα στα σκουρο θα τα κανει χειροτερα πιστευω και δεν θα διακρινω τιποτα

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω οτι δεν καταλαβα τι ακριβως εννοεις,ευχαριστω:p:p Παντως εγω χειροκινητα ρυθμιζω τη φωτεινοτητα οχι στο αυτοματο που δεν μου αρεσει

 

ΥΓ Εχω βαλει ανοιχτο θεμα στα σκουρο θα τα κανει χειροτερα πιστευω και δεν θα διακρινω τιποτα

 

βαλε και στις δυο συκευες σκουρο background για να δεις αν ειναι καλυτερα τα πραγματα.Το μαυρο ειναι το φορτε των samoled οποτε λογω αντιθεσης μπορει να βλεπεις καλυτερα κατω απο τον ηλιο(αντηλιακο μη ξεχασεις :p )

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω οτι δεν καταλαβα τι ακριβως εννοεις,ευχαριστω:p:p Παντως εγω χειροκινητα ρυθμιζω τη φωτεινοτητα οχι στο αυτοματο που δεν μου αρεσει

 

ΥΓ Εχω βαλει ανοιχτο θεμα στα σκουρο θα τα κανει χειροτερα πιστευω και δεν θα διακρινω τιποτα

 

βαλε και στις δυο συκευες σκουρο background για να δεις αν ειναι καλυτερα τα πραγματα.Το μαυρο ειναι το φορτε των samoled οποτε λογω αντιθεσης μπορει να βλεπεις καλυτερα κατω απο τον ηλιο(αντηλιακο μη ξεχασεις :p )

Ακριβώς...βάλε μαύρο wallpaper και σύγκρινε με πριν το πως βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου είπαν πως θέλει 8 ώρες φόρτισης πριν καν το ανοίξεις ισχύει ?! ή θέλει να την ξεφορτώσεις τελείως πριν την πρώτη φόρτιση όπως οι κοινές μπαταρίες λιθίου ?

 

Εμένα θα μου λύσει κάποιος την απορία μου ? Αύριο παραλαμβάνω και δεν ξέρω τι να κάνω με αυτά που μου λένε , να το χρησιμοποιήσω το κινητό μέχρι να ξεφορτώσει τελείως και μετά να το βάλω για την 1η φόρτιση ή να το βάλω για φόρτιση κατευθείαν με το που το βγάλω από το κουτί του και χωρίς να το ανοίξω ?

Link to comment
Share on other sites

βαλε και στις δυο συκευες σκουρο background για να δεις αν ειναι καλυτερα τα πραγματα.Το μαυρο ειναι το φορτε των samoled οποτε λογω αντιθεσης μπορει να βλεπεις καλυτερα κατω απο τον ηλιο(αντηλιακο μη ξεχασεις :p )

 

Bάλε τη φωτεινότητα στο αυτόματο και μετά βγες στον ήλιο...!

 

Παιδια εβαλα μαυρο background και εβαλα στο αυτοματα το ιδιο διακρινω δεν βλεπω καποια διαφορα μη σου πω καλυτερα στο ανοιχτο θεμα στο S3 στον ηλιο παντα, στο Xperia S δεν εκανα αλλαγη απο ανοιχτο θεμα που εχω αφου με βολευει:p

 

Μαλλον η Sammy δεν μας σκεφτηκε και εμας εδω στην Ελλαδα που εχουμε 300 ημερες ηλιοφανεια το χρονο:lol::p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα μου λύσει κάποιος την απορία μου ? Αύριο παραλαμβάνω και δεν ξέρω τι να κάνω με αυτά που μου λένε , να το χρησιμοποιήσω το κινητό μέχρι να ξεφορτώσει τελείως και μετά να το βάλω για την 1η φόρτιση ή να το βάλω για φόρτιση κατευθείαν με το που το βγάλω από το κουτί του και χωρίς να το ανοίξω ?

 

Ξετιναξετο μεχρι να ξεφωρτησει πληρως(να σβησει απο μονο του)...

Κλειστο οπως θα είναι βαλτω να φωρτωσει ολη την νυχτα...

Προσπάθησε το ιδιο να το κάνεις για μια δυο φορες ακομα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανένα 2ωρο έφτασε το δικό μου. Δεν το δούλεψα καλά ακόμη και δεν το έστησα.

Δεν μπορώ να πω ότι συγκλονίστηκα προς το παρόν.

 

Ένα πράγμα που με εκνευρίζει αφάνταστα είναι τα spikes που κάνει μερικές φορές στα pop up μενού (συνήθως στην εξαφάνιση).

Πατήστε 4-5 φορές το κουμπί μενού στην αρχική και δείτε.

 

Από εμφάνιση τελικά είναι ωραίο, ένα βελτιωμένο S στην ουσία.

 

Πολύ σαπίλα μέσα πάντως..

Μάλλον θα βάλω σύντομα omega.

Link to comment
Share on other sites

η οθονη του αψεγαδιαστη και χωρις κιτρινηλες ροζιλες και αλλα...σε συγκριση με το nexus το ασπρο του s3 ειναι μια χαρα χωρις ροζ αποχρωσεις!η καμερα χωρις φαντασματακια και η κατασκευη πολυ καλυτερη απο κοντα αφηνωντας ωραια και στιβαρη αισθηση στο χερι μου!το μονο ας το πω μειον ειναι οτι σκουπιζοντας το κινητο με πανακι καταλαβα πως το ασημενιο καλυμμα του ακουστικου προεξεχει απειροελαχιστα απο το δεξιο ακρο...αυτο γινεται αισθητο εαν περασω απο επανω του το δαχτυλο καταλαβαινωντας πως προεξεχει μια ιδεα απο το ενα ακρο!σε δουλεια να βρισκομαστε θα μου πειτε....αλλα αφου το παρατηρησα το ειπα!!!!!περισσοτερα μετα απο πολυ χρηση!
Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω οτι δεν καταλαβα τι ακριβως εννοεις,ευχαριστω:p:p Παντως εγω χειροκινητα ρυθμιζω τη φωτεινοτητα οχι στο αυτοματο που δεν μου αρεσει

 

ΥΓ Εχω βαλει ανοιχτο θεμα στα σκουρο θα τα κανει χειροτερα πιστευω και δεν θα διακρινω τιποτα

 

Η αυτόματη φωτεινότητα έχει διορθωθεί στην Omega για οποίον ενδιαφέρεται

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανένα 2ωρο έφτασε το δικό μου. Δεν το δούλεψα καλά ακόμη και δεν το έστησα.

Δεν μπορώ να πω ότι συγκλονίστηκα προς το παρόν.

 

Ένα πράγμα που με εκνευρίζει αφάνταστα είναι τα spikes που κάνει μερικές φορές στα pop up μενού (συνήθως στην εξαφάνιση).

Πατήστε 4-5 φορές το κουμπί μενού στην αρχική και δείτε.

 

Από εμφάνιση τελικά είναι ωραίο, ένα βελτιωμένο S στην ουσία.

 

Πολύ σαπίλα μέσα πάντως..

Μάλλον θα βάλω σύντομα omega.

 

Καλοριζικο.........βλεπω αρχιζουμε και πληθαινουμε:p Παντως εμενα το UI μου αρεσει η διαταξη του το μενου του,τα notification του που ειναι πανω σε οριζοντια διαταξη και ελεγχεις τη μουσικη απο εκει στη lock screen:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η αυτόματη φωτεινότητα έχει διορθωθεί στην Omega για οποίον ενδιαφέρεται

 

Γιαννη το δικο σου ηρθε???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ξετιναξετο μεχρι να ξεφωρτησει πληρως(να σβησει απο μονο του)...

Κλειστο οπως θα είναι βαλτω να φωρτωσει ολη την νυχτα...

Προσπάθησε το ιδιο να το κάνεις για μια δυο φορες ακομα...

το τηλεφωνο ας το βαλει να φορτισει κανονικα δηλαδη μεχρι να γραψει 100% δεν εχει νοημα να το αφησει παραπανω θελεις 3 πληρεις φορτισεις και αποφορτησησεις
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη το δικο σου ηρθε???

 

Το ακύρωσα από το Amazon.de σημερα και πήρα το λευκό από Αθήνα (65 ευρώ πιο ακριβό :( ) - θα το εχω αύριο ή μεθαύριο.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανένα 2ωρο έφτασε το δικό μου. Δεν το δούλεψα καλά ακόμη και δεν το έστησα.

Δεν μπορώ να πω ότι συγκλονίστηκα προς το παρόν.

 

Ένα πράγμα που με εκνευρίζει αφάνταστα είναι τα spikes που κάνει μερικές φορές στα pop up μενού (συνήθως στην εξαφάνιση).

Πατήστε 4-5 φορές το κουμπί μενού στην αρχική και δείτε.

 

Από εμφάνιση τελικά είναι ωραίο, ένα βελτιωμένο S στην ουσία.

 

Πολύ σαπίλα μέσα πάντως..

Μάλλον θα βάλω σύντομα omega.

Καλοριζικο.Ψιρησετο και λιωστο να μαθουμε καμια αληθεια επιπλεον.Παντως εμφανισιακα μου θυμιζει κι εμενα το s σε μεγαλυτερο μεγεθος.
Link to comment
Share on other sites

Το ακύρωσα από το Amazon.de σημερα και πήρα το λευκό από Αθήνα (65 ευρώ πιο ακριβό :( ) - θα το εχω αύριο ή μεθαύριο.

 

Φανταζομαι ειχες παραγγειλει το μπλε για αυτο το λογο,παντως το λευκο αν το επαιρνες παλι απο amazon de και ειναι in stock σε 3-4 ημερες θα ηταν στα χερια σου

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του samsung s3, όταν ξεκιναω τον Allshare δεν μπορο να βρω πουθενα το remote device όπως εχει το S2 για να μπορεσω να συνδεθω στον PLEX server.

Ξερει κανεις πώς να το κανω ???

Ο Plex server παιζει κανονικα γιατι εχω το S2 και το βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, δεν φωνάξαμε ούτε μαλώσαμε τον Άλεξ. Συζήτηση και διάλογο κάνουμε όμορφα και πολιτισμένα *:-)

Λατρεύω επίσης τις amoled, και λόγω s1 & s2 έχω άποψη.

Το δικό μου σχόλιο είχε να κάνει με το "100% φωτεινότητα του s3, ότι είναι χειρότερο από το 50% του xperia s". Το θεώρησα τραβηγμένο, γι' αυτό και το σχολίασα, χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω την ουσία της άποψης του. Αυτό και μόνο αυτό.

 

 

Και μιας και μέχρι τώρα μόνο διαβάζω εδώ και δεν έχω ρωτήσει τίποτα για όσους είναι ευτυχείς κάτοχοι s3, να ρωτήσω κι' εγώ τα εξής:

 

1) στο multitasking πως τα πάει; Ανοίξτε 4 εφαρμογές συγχρόνως, π.χ Facebook, twitter, browser, game, και δοκιμάστε να δουλέψετε για αρκετό χρονικό διάστημα (της τάξης των 1-2 λεπτών), πηγαίνοντας από την μια εφαρμογή στην άλλη, και να τις χρησιμοποιείτε συγχρόνως. Δηλαδή ανοίγω μια σελίδα στον browser, ανοίγω Facebook γράφω κάτι, επιστρέφω στον browser με το κεντρικό πλήκτρο, κ.ο.κ.

Δείτε πως θα τα πάει (αν και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα είναι σούπερ) και πείτε μου.

 

2) κατά την διάρκεια εγγραφής βίντεο, υπάρχει δυνατότητα παύσης και συνέχισης εγγραφής; Για μένα πολύ σημαντικό και χρήσιμο. Το είχε στο s1 αλλά στο s2 το έβγαλαν *:-(.

 

3) δοκιμάστε να σερφάρετε για κανένα δεκάλεπτο στο ίντερνετ (Facebook, twitter, browser) μέσω 3g/hsdpa και πείτε μας πόσο % μπαταρία έπεσε;;;

 

αυτά προς το παρόν και καλορίζικο σε όλους *:-)

Αντώνη ο Αλεξ λέει την αλήθεια. Έχω παει δυο φορές απο iPhone σε galaxy και το αντίστροφο. Το πρώτο πράγμα που μου κακοφαινονταν ήταν η φωτεινότητα της οθόνης. Να φανταστείς ότι πάντα επελεγα το quick pic για την προβολή των φωτογραφιών μου επειδη έχει ρύθμιση να πηγαίνει η φωτεινότητα στο φουλ όταν ανοίγει η εφαρμογη. Πάντα την είχα στο auto και μόλις πήγαινα να δώ κάποια φωτογραφία μου φαίνονταν χάλια. Στην αρχη νόμιζα ότι η κάμερα του Sii ήταν για τα μπάζα. Μόλις όμως την έστελνα στο iPad ήταν μια χαρα.

 

Θα ήθελα να κάνω μια παρατήρηση για το multi tasking test που προτείνεις.*

Δεν βοηθούν εφαρμογές όπως το Facebook, twitter, Flipboard για κάτι τέτοιο.

Θα εξηγήσω γιατι. Αυτές οι εφαρμογές έχουν διαρκή ανανέωση για ευνόητους λόγους. Το να γυρίσεις πίσω και να την βρεις ακίνητη δεν λέει τίποτα, αφου με το που θα ακουμπισεις την οθόνη να πας πιο κάτω θα αρχίσει το reload για να κατεβάσει τα νέα post. Το κακο είναι να τις βρεις κλειστές και να πρέπει να φορτώνουν ξανα απο την αρχη.

Στο one x που το έκανα, επέστρεψα κανονικα. http://db.tt/NHyBLJW6

Εκει που υπάρχει πρόβλημα και το έχω πει απο την αρχη είναι στα games. Kλείνουν σχεδον παντα εκτος σε απάντηση κλήσης στην διαρκεια του παιχνιδιού. Όλα τα αλλα έχουν φυσιολογικο multi tasking.

Για μένα το test πρέπει να γίνει χρησιμοποιώντας αλλου είδους εφαρμογές. Πχ quick office, Evernote, ToDo, YouTube κλπ.

Όπως γνωρίζεις όλα αυτα είναι θέμα ρυθμίσεων. Παλιότερα είχες ασχοληθεί.

Έπειτα δεν πρέπει να συγκρίνουμε το sense με κανένα άλλο UI γιατι εκτός απο τις εφαρμογές του συστήματος που τρέχουν, το sense διαθέτει δικές του εφαρμογές που είναι πάντα σε ετοιμότητα και ανανεώνουν μόλις scrollαρεις στην σελίδα που βρίσκεται το widget τους. Είναι δηλαδη ζωντανές εφαρμογές. Για παράδειγμα αναφέρω το notes που εχει πάνω του το Evernote. Μόλις πας στην σελίδα θα κάνει ανανέωση. Το ίδιο και το tasks widget, το ίδιο και το bookmarks widget κλπ. Άρα για να έχεις όλες αυτές τις εφαρμογές ετοιμοπολεμες, απαιτηται περισσότερη ram σε σχέση με αλλα UI όπου όταν θα χρειαστείς το Evernote για να προσθέσεις μια βιαστική σημείωση, θα πρέπει να ανοίξει εκείνη την στιγμη η εφαρμογη και να κανεις όλη την διαδικασία.

 

Παρόλα αυτα δεν δισταζω να πω ότι το Siii είναι η κορυφαία και πιο ολοκληρωμένη android συσκευη αυτη την στιγμη, σε γενικές γραμμές. Το ότι δεν αρέσει σε μένα δεν με εμποδίζει να το παραδεχθω.

 

Συμφωνώ απόλυτα για τα περί custom rom. Όχι ομωσ και για το root.

Υπάρχουν χρήσιμα tweaks όπως πχ αυτο που βελτιώνει την ποιότητα στην βιντεοσκοπιση, που μπορείς να το περάσεις αν είσαι rooted.

Γενικα όλα τα καλα tweaks έχουν εκδοσεις για εγκατάσταση σε official rom. Οπότε αν κάποιος ξέρει τα περνάει και φτιάχνει την official rom όπως αυτός θέλει.

Για μένα δεν είναι power user αυτός που περνά τυφλοσουρτη μια cooked rom και τις περισσότερες φορές αν του δώσεις την ίδια με διαφορετικο όνομα θα την βρει πιο γρηγορη. Power user είναι αυτός που μπορει να προσαρμόσει την official rom στα δικα του γούστα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του samsung s3, όταν ξεκιναω τον Allshare δεν μπορο να βρω πουθενα το remote device όπως εχει το S2 για να μπορεσω να συνδεθω στον PLEX server.

Ξερει κανεις πώς να το κανω ???

Ο Plex server παιζει κανονικα γιατι εχω το S2 και το βλεπω.

 

ναι κ εγω ακομα εχω πολλες αποριες πανω σε αυτο, παντως αν πας στο βιντεο που βλεπεις στο κινητο κ πατησεις το κουμπι του all share πανω αριστερα σου βγαζει τον υπολογιστη η την τηλεοραση

το αναποδο δεν το εχω καταφερει ακομα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθα απο Γερμανό... Μου είπαν το Σάββατο και αν... Έχω αρχίσει να θεωρώ τον εαυτό μου μ@λ@κ@ που ήθελα να στηρίξω την τοπική οικονομία
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...