Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hello l3ft3r1s! Γνωρίζεις αν είναι το z520e ή το z560e;

 

Στην παρακάτω σελίδα λέει £304,00. Το £311,60 σε ποιά σελίδα το βρήκες;

http://www.amazon.co.uk/HTC-One-Sim-Free-Smartphone/dp/B007H7G6IE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1354258908&sr=8-1

 

Hello xaris78! Λέει 1.5GHz, επομένως θα περίμενε κανείς να παραλάβει z520e, αλλά επειδή δε ζούμε σε κόσμο αγγελικά πλασμένο, δε θα βάλω το χέρι μου στη φωτιά... you have been warned!

Ναι £304,00 λέει, αλλά αν προχωρήσεις στο checkout θα σου βγάλει £311,60 επειδή θα σου κόψει ΑΛΠ με Ελληνικό ΑΦΜ και υποχρεούται να εισπράξει 23% ΦΠΑ, αντί 20% που είναι στην Αγγλία.

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hello l3ft3r1s! Γνωρίζεις αν είναι το z520e ή το z560e;

 

Στην παρακάτω σελίδα λέει £304,00. Το £311,60 σε ποιά σελίδα το βρήκες;

http://www.amazon.co.uk/HTC-One-Sim-Free-Smartphone/dp/B007H7G6IE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1354258908&sr=8-1

 

Πάντως στα ίδια λεφτά βγαίνει και εδώ σε κάποια σκρουτζομάγαζα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στα ίδια λεφτά βγαίνει και εδώ σε κάποια σκρουτζομάγαζα.

Γειά σου φίλε jpjp!

 

Απο όσο έχω κοιτάξει, τα περισσότερα που πουλάνε εδώ είναι z560e και όσα είναι z520e είναι branded.

 

Κάποια καταστήματα που λένε πως πουλάνε το z520e έχουν λάθος στο site τους και είναι στην πραγματικότητα το z560e. Πήγα και το είδα απο κοντά! Το νου μας παιδιά!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε jpjp!

 

Απο όσο έχω κοιτάξει, τα περισσότερα που πουλάνε εδώ είναι z560e και όσα είναι z520e είναι branded.

 

Κάποια καταστήματα που λένε πως πουλάνε το z520e έχουν λάθος στο site τους και είναι στην πραγματικότητα το z560e. Πήγα και το είδα απο κοντά! Το νου μας παιδιά!!

 

Αν στόχος σου είναι το S με S4 επεξεργαστή, τότε καλά θα κάνεις να το διπλοτσεκάρεις και από εξωτερικό (τηλεφωνικά ή και με email), γιατί δεν νομίζω ότι κυκλοφορεί εδώ και πολύ καιρό S με S4 και να μην είναι branded, εκτός αν είναι refurbished.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ρωτάτε για τα branded κινητά αν έχουν εγγύηση,η απάντηση πως είναι πως έχουν τουλάχιστον πανευρωπαική.Το πρόβλημα είναι ότι όταν πάνε στο service περιμένουν για ανταλλάκτικά από τη Γερμανία(στην περίπτωση της T-Mobile που είναι και η πιο συνηθισμένη) και μπορεί να περιμένεις μέχρι και μήνες όπως συνέβη σε μένα τώρα.

 

Αν δε σου συμβεί η στραβή δεν υπάρχει θέμα για μένα,και να αργήσεις κανά μήνα να πάρεις τις ενημερώσεις δεν έγινε κάτι.Αλλά αν σου βγει ελαττωματικό δεν είναι και ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλεπω οτι αρκετοι εχετε ασχοληθει πολυ παραπανω αποτι εγω και γνωριζετε πραγματα για ....φωτιστε λιγο ρε παιδια τι γινεται..εδω

http://www.public.gr/product/tilefonia/mobile-phones/htc-one-s/prod2810987pp/#.ULi2u5CTuUk

λεει για τον Qualcomm MSM8260A Snapdragon 1.5 GHz αυτος τι ειναι τελικα S4 η S3.

ειναι κανονικο ειναι branded, η refurbished τελικα οσοι δεν γνωριζουμε τι πρεπει να κανουμε....

 

Υ.Γ. Μετα απο αυτο που διαβασα ...τι να πω..??

(Αποθηκευτικός Χώρος: 16 GB

Τα 16 Gb θα σας προσφέρουν άπλετο χώρο ικανό να αποθηκεύσετε αγαπημένα σας multimedia αρχεία και εκατοντάδες εφαρμογές. Εάν περιορίζεστε επιλέξτε να επεκτείνετε την μνήμη του κινητού σας με μια microSD κάρτα).

παιρνει και επεκταση και δεν το γνωριζαμε.....

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλεπω οτι αρκετοι εχετε ασχοληθει πολυ παραπανω αποτι εγω και γνωριζετε πραγματα για ....φωτιστε λιγο ρε παιδια τι γινεται..εδω

http://www.public.gr/product/tilefonia/mobile-phones/htc-one-s/prod2810987pp/#.ULi2u5CTuUk

λεει για τον Qualcomm MSM8260A Snapdragon 1.5 GHz αυτος τι ειναι τελικα S4 η S3.

ειναι κανονικο ειναι branded, η refurbished τελικα οσοι δεν γνωριζουμε τι πρεπει να κανουμε....

 

Υ.Γ. Μετα απο αυτο που διαβασα ...τι να πω..??

(Αποθηκευτικός Χώρος: 16 GB

Τα 16 Gb θα σας προσφέρουν άπλετο χώρο ικανό να αποθηκεύσετε αγαπημένα σας multimedia αρχεία και εκατοντάδες εφαρμογές. Εάν περιορίζεστε επιλέξτε να επεκτείνετε την μνήμη του κινητού σας με μια microSD κάρτα).

παιρνει και επεκταση και δεν το γνωριζαμε.....

 

οπως καταλαβες, κατα 99% δεν εχουν ιδεα. παρε ενα τηλεφωνο ή περνα απο κανα καταστημα να δεις το κουτι. μονο ετσι θα εισαι σιγουρος.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !!! Γιανεται σε pc που εχει προσβαση σε internet να βαλουμε usb ασυρματη καρτα και να συνδεθει το κινητο μας στο internet χωρις καλωδιο usb ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλεπω οτι αρκετοι εχετε ασχοληθει πολυ παραπανω αποτι εγω και γνωριζετε πραγματα για ....φωτιστε λιγο ρε παιδια τι γινεται..εδω

http://www.public.gr/product/tilefonia/mobile-phones/htc-one-s/prod2810987pp/#.ULi2u5CTuUk

λεει για τον Qualcomm MSM8260A Snapdragon 1.5 GHz αυτος τι ειναι τελικα S4 η S3.

ειναι κανονικο ειναι branded, η refurbished τελικα οσοι δεν γνωριζουμε τι πρεπει να κανουμε....

 

είναι ο S3.. απο κει το πηρα εγω..

μια χαρα ειναι, ουτε branded ουτε refurbished, που ρωτησα και 2 χρ εγγυση.. τα public το χουν σε γκρι μονο.

αλλα μν κοιτας τι επεξεργαστη γραφει το site, ρωτα τους στο τηλ εαν ειναι 520 ή 560.. εχουν τον 560

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !!! Γιανεται σε pc που εχει προσβαση σε internet να βαλουμε usb ασυρματη καρτα και να συνδεθει το κινητο μας στο internet χωρις καλωδιο usb ?

 

Για τη δουλεια που ζητας εγω πηρα το travel router TP-Link WR702N (επειδη δεν ειχα ασυρματο router). To βαζεις σε μια θυρα Ethernet στο ρουτερ σου και το συνδεεις και με USB με το PC και εχεις πεντακαθαρο και δυνατο ασυρματο σημα. Ασε που ειναι και μικροσκοπικο και παναλαφρο και κουβαλιεται παντου. Mια review θα βρεις εδω.

Εκπληκτικο, με εσωσε απο αγορα νεου ασυρματου router. Koστος περι τα 25-30 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας αυτό το προβλημα?

 

Με το galaxy s2 του φίλου μου μπορεις να κάνεις μανουαλ focus με το htc one s απλά πατάω να βγάλει φώτο και τραβάει τη φώτο χωρις καθυστερηση, φοκους η οτιδηποτε και τις περισσοτερες φορές η φώτο ειναι θολή.. Αν πατησω την οθονη κάνει κάτι σαν φώκους αλλα τίποτα :wacko:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Για τη δουλεια που ζητας εγω πηρα το travel router TP-Link WR702N (επειδη δεν ειχα ασυρματο router). To βαζεις σε μια θυρα Ethernet στο ρουτερ σου και το συνδεεις και με USB με το PC και εχεις πεντακαθαρο και δυνατο ασυρματο σημα. Ασε που ειναι και μικροσκοπικο και παναλαφρο και κουβαλιεται παντου. Mια review θα βρεις εδω.

Εκπληκτικο, με εσωσε απο αγορα νεου ασυρματου router. Koστος περι τα 25-30 ευρω.

 

Ευχαριστω αλλα.....

Απο προχθες το δικο μου ασυρματο router δεν ειναι διπλα στον υπολογιστη αλλα σε αλλο χωρο μαζι με αλλα δυο απο αλλες γραμμες συνδεδεμενο σε ενα router Zyxel http://www.skroutz.gr/s/309725/Zyxel-ZyWALL-USG-200-Unified-Security.html?keyphrase=ZyWALL+USG+200 που τα διαχειριζεται ολα μαζι. Αν το βαλω σε switch που εχω διπλα μου κανει ?

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Απο προχθες ο default broswer κρασαρει συνεχεια.καθε 5 λεπτα!δ μου εχει ξανατυχει.ο μοτζιλα που δοκιμασα λιγο δ μου κρασσρε.το θεμα ειναι οτι ο default με εχει βολεψει πολυ κ δ τον αλλαζω.ξερετε ππυ μπορει να οφειλετε αυτο;καποια λυση;
Link to comment
Share on other sites

δεν με βολευει καθολου αυτος.οσες φορες τον δοκιμασα,ουτε μια ωρα δ τον κρατησα.ο chrome με βολεψε καπως παλιοτερα αλλ γυρισα ξανα στον default.για να πω την αληθεια απο το πρωι μου κρασαρε μια μονο φορο νομιζω.οποτε θα συνεχισω με τον default και βλεπουμε
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα οτι το gorilla glass του κινητου μου ειναι πολυ γρατζουνισμενο!τι κανουμε τωρα;πως αλλαζει αυτο;που βρισκουμε γνησιο digiziter;
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα οτι το gorilla glass του κινητου μου ειναι πολυ γρατζουνισμενο!τι κανουμε τωρα;πως αλλαζει αυτο;που βρισκουμε γνησιο digiziter;

 

Στην αντιπροσωπεία.γι αυτο παντα screen protector καθώς το οτι ειναι αντοχής το βρίσκω τελείως μούφα,

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απο προχθες ο default broswer κρασαρει συνεχεια.καθε 5 λεπτα!δ μου εχει ξανατυχει.ο μοτζιλα που δοκιμασα λιγο δ μου κρασσρε.το θεμα ειναι οτι ο default με εχει βολεψει πολυ κ δ τον αλλαζω.ξερετε ππυ μπορει να οφειλετε αυτο;καποια λυση;

Αν στο ξανακάνει πάλι, δοκίμασε να κρατήσεις backup (πχ με το titanium) για να μη χάσεις bookmarks,αποθηκευμένους κωδικούς κλπ και κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων από τη διαχείριση εφαρμογών και λογικά θα στρώσει

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω αυτο τηλ μεταχειρισμενο για πειτε αξιζει?κ μετα σκεφτομαι κ το σ2?

 

Τέτοιες ερωτήσεις γίνονται αποκλειστικά στους Διαξιφισμούς.

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές το απόγευμα είμαι κάτοχος ενός HTC One S και είναι τέλειο τρομερός σχεδιασμός πολύ όμορφο τηλέφωνο πολύ όμορφη οθόνη και πολύ γρήγορο το android με το HTC Sense 4 συνδυάζονται υπέροχα και το αποτέλεσμα είναι εκπληκτικό μου άρεσε παρα παρα πολύ το λειτουργικό που φοράει το κινητό γιατί είναι εύκολο, καλό, όμορφο και πολύ γρήγορο και δεν κολλάει πουθενά αν και είμαι πρώτη φορά κάτοχος android. Είναι με διαφορά το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ μου και το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους σας!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι με τον s4 να παρεις .. το προβλημα ειναι οτι η παραγωγη ειναι με τον s3 αυτη τη στιγμη. Οτι s4 υπαρχει στην αγορα ειναι επικυνδυνο να ειναι ανακατασκευασμενο. Επισης μπορει τα καταστηματα να λενε οτι εχουν με τον S4 αλλα ο κανονας ειναι να μην ισχυει αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...