Jump to content

[iPad Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ηθελα να μοιραστώ τις εντυπώσεις απο το πληκτρολόγιο και cover αυτο μιας και θεωρω οτι ειναι "ειδικη περιπτωση" και προϊόν που οποιος ειναι διατεθημενος να δωσει καποια χρηματα θα επρεπε να το εχει υποψην του.

 

Καταρχην ειναι το μονο πληκτρολόγιο που εχει πραγματικα νοημα κατ εμε σε ipad mini. Ο λογος ειναι οτι εχει μεγεθος τετοιο που πληκτρολογεις ανετοτατα και ταχύτατο σε σχεση με οτιδηποτε αλλο. πλησιάζει την ανεση που εχεις στα μεγαλα ipad. Ως εκ τουτου μεταμορφώνει το ipad σε μικρο notebook και μπορεις να δουλεψεις κανονικα σε productivity apps που θελουν γραψιμο.

 

Βασικο ακομα χαρακτηριστικο οτι εχει ρυθμιζόμενη κλίση για το ipad και φωτιζόμενο πληκτρολόγιο. Η αισθηση απο τα κουμπια ειναι πιο ευχαριστη στο πάτημα απο οτιδηποτε εχω χρησιμοποιησει ως τωρα.

 

Προβληματα:

 

1. Το ipad mini retina ειναι 0.3 mm πιο παχυ. Αποτελεσμα αυτου ειναι το συστημα που πιανει το ipad,η αρθρωση δλδ να το σφίγγει πιο πολυ αποτι το πρωτο ipad mini. Η εφαρμογή δεν ειναι αψογη γιατι σφιγγει πολυ. Επειδη δεν εχει βγει μοντελο για retina ακομα αποσο βλεπω, εγω με εναν μαρκαδόρο διαμετρου ελαχιστα μεγαλύτερης απο την εσοχή χαλαρωσα λιγο πλαστικο ωστε να μη με αγχωνει η πιεση. Δε θα εκανα ποτε τετοιες μοντες αν υπηρχε στον ανταγωνισμό αλλο τετοιο πληκτρολόγιο τετοιας ποιοτητας και τοσο καλοσχεδιασμενο για πληκτρολογηση για το ρετινα μοντελο. Εδω ομως αξιζει 100% γιατι δεν υπαρχει αντίστοιχο.

 

2. Το χρωμα της πλατης του πληκτρολογιου ειναι ειτε ασημι ειτε σκουρο γκρι προς πετρόλ. Το ασημι ειναι κοντα στο ασημι του ipad. Το σκουρο δεν ειναι καθολου σαν το space gray. Εμενα μου αρεσει η διπλη αποχρωση του ipad.Αλλοι ομως το θελουν ιδιο ακριβως μπρος πισω(οπως σχεδον καταφερνει πχ τπ logitech). Αυτους θα τους χαλασει το χρωμα. Το οποιο παρεπιπτοντως ειναι σχετικα ευπαθες σε γρατζουνιες.

 

 

ΑΥΤΑ. Ελπιζω να βοηθησα οποιον σκεφτεται οτι θελει να γραφει πολύ με οσο πιο μικρη συσκευή γινεται. Με αυτο το πληκτρολόγιο γραφω πιο γρηγορα αποτι με το macbook. (βεβαια μπορει καποιος να εχει χοντρα δαχτυλα και να μη χωραει το ιδιο ανετα). Και κατα τη γνωμη μου ειναι παρα πολυ ομορφο και ποιοτικο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 151
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Xθες αγόρασα μια θήκη για το iPad air 2....μου έφυγε το άγχος γιατί σκέτο γλυστραγε σαν χέλι....είναι της BELKIN και ταιριάζει άψογα....επιτέλους και έψαχνα τόσο καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Καποια αξιοπρεπη θηκη σε λογικη τιμη θα μου προτεινει κανεις για το ipad mini retina; Οχι τυπου smart cover της apple, γιατι ειναι αθλια.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μπορείς να δώσεις ένα link της θήκης ?

Aυτή πήρα φίλε μου απο το πλαίσιο ATHENS HEART....μόνο που μπαίνει λίγο δύσκολα...αλλά ειναι υπέροχη και ελαφριά

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/thikes/Belkin-Chambray-Cover-iPad-Air-2-Black-Grey-F7N263B1C00.htm

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά καλησπέρα. Μου χάρισαν ενα ipad 2 με σπασμένη οθόνη, και θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο φορτιστή - καλώδιο σε φυσιολογική τιμή. Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτήσω κάτι; Tempered glass και smart case συνδυάζονται σε iPad Air 2; Ή δε θα κλείνει καλά η θήκη;

Καλησπέρα φίλε μου .

Έχω το air 2. Με την κόκκινη smart. Case και tampered glass φορεμένο.

Δεν υπάρχει κανενα προβλημα. Η θήκη κλείνει κανονικά και το γυαλί δεν βρίσκει περιμετρικά στην θήκη όταν το βάζεις/βγάζεις . Προχωρά άφοβα ..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Μήπως έχεις link για το tempered glass που χρησιμοποιείς; Ίσως κάποιο άλλο να έχει μεγαλύτερο πάχος και να μην εφαρμόζει τόσο καλά όσο το δικό σου.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Μήπως έχεις link για το tempered glass που χρησιμοποιείς; Ίσως κάποιο άλλο να έχει μεγαλύτερο πάχος και να μην εφαρμόζει τόσο καλά όσο το δικό σου.

 

Ορίστε και το λινκ http://themrgadget.gr/eshop/showproduct.php?prod_id=2748&cid=2&lang=173

 

Εχει άψογη εφαρμογή έρχεται σε καλή συσκευασία ώστε να μην σπάσει για παραδειγμα κατα τη μεταφορά ..

Το μονο που έχω να πω ειναι πως. ( σε λογικά πλαίσια παντα ) αυξάνει τις αντανακλάσεις στην οθονη.. Λογικό μιας και δεν ειναι anti reflecting.

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα φίλε μου, ελπίζω να βοήθησα ,

 

Εννοείται βοήθησες. Απλά να σου πω την αλήθεια μου κάνει λίγο εντύπωση και επιμένω λίγο παραπάνω γιατί διαβάζω reviews από tempered glass που λένε ότι προσοχή γιατί δε θα χωράει στο smart case. Π.χ. εδώ:

 

http://appleinsider.com/articles/13/12/31/review-mpact-glass-screen-protector-for-ipad-air

 

Και για ν' απομονώσω το κομμάτι που αναφέρεται εκεί:

 

One problem with many glass screen protectors, mPact included, is that the material's thickness interferes with the magnetic bond between an iPad and a Smart Cover. The extra half millimeter puts the cover on the very edge of the magnets' attractive force, causing it to sometimes flap open under its own weight. While not a major issue, it does detract from Apple's Smart Cover design and is something to think about before purchasing.

 

Βέβαια: αφενώς αναφέρεται στο iPad Air (όχι το Air 2), αφετέρου το tempered glass που δοκιμάζει έχει πάχος 4mm ενώ το δικό σου έχει 3mm. Τώρα κάνει αυτό τη διαφορά; Δεν ξέρω. Αφού το λες βέβαια έτσι θα είναι, απλά θέλω να είμαι σίγουρος ότι δεν παίζει κάποιο πρόβλημα με τα μαγνητάκια κτλ. Όχι τίποτε άλλο, κρίμα είναι να πετάς και 20 ευρώ αν δεν κάνει (άσε που πρέπει να το βγάζεις να καθαρίζεις την οθόνη και μετά να περάσεις το κλασικό φιλμ).

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν υπάρχει πρόβλημα με τον τροπο που κλείνει η θήκη. Κλείνει δίχως κανένα πρόβλημα. Η θήκη του air 2. Είναι ίδια σε πάχος με αυτή του πρώτου air, όποτε υπάρχει περιθώριο. Και περισσότερων χιλιοστών γυαλί να πάρεις πάλι δεν θα έχεις θέμα καθώς αφήνει περιθώριο και για ακόμα ένα να μπει απο πάνω μη σου πω..

Μπορείς να πάρεις ένα σαν αυτό που σου έστειλα. Που ξέρουνε στα σίγουρα πως καλύπτει άψογα την επιφάνεια απο άκρη σε άκρη και δεν εμποδίζει την θήκη.

Άλλωστε κακά τα ψέματα συμπληρωματική προστασία είναι το γυαλί όταν φοράς την smart case ..

 

Λυπάμαι αν σε κούρασα με την μακροσκελή ανάρτηση.

Με εκτίμηση .

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγω παρηγγειλα αυτη τη θηκη http://www.ebay.co.uk/itm/361169794569 και για οθονη αυτο το γυαλι http://www.amazon.co.uk/dp/B00SF6XH3S/ref=pe_385721_37986871_TE_item.

 

Εχω 2 μικρα παιδια οποτε...καταλαβαινετε ;)

 

Οταν ερθουν θα γραψω εντυπωσεις.

 

Υ.Γ Ακομα δεν εχω παρει το Ipad :D

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

εγω πήρα αυτή!!!! μέσα σε 10 μέρες ήρθε!!!πολύ καλή ποιότητα και αίσθηση!το μόνο που δεν ξέρω αν θα βολέψει και ένα temperd glass

http://i1286.photobucket.com/albums/a610/mtrevl/Mobile%20Uploads/20150226_123909_zpsrcn12lif.jpghttp://i1286.photobucket.com/albums/a610/mtrevl/Mobile%20Uploads/20150226_123855_zpsbcnr3w0d.jpghttp://i1286.photobucket.com/albums/a610/mtrevl/Mobile%20Uploads/20150226_124024_zpsrm0xycpg.jpg

 

 

http://i1286.photobucket.com/albums/a610/mtrevl/Mobile%20Uploads/20150226_123936_zpspziizvru.jpg

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=371211766741

 

 

πηρα και tepered απο skroutz εβγαινε ιδια τιμη με ebay εφαρμοσε μια χαρα χωρις να ενοχλει τη θηκη καν!

Edited by Fritezas
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πολύ ωραία η παραπάνω θήκη, υπάρχει παρόμοια δοκιμασμένη πρόταση απο ελληνικό κατάστημα/σκρουτζ? Για air 2.
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα,

σκέφτομαι να αγοράσω για το iPad Air 2, το Lightning Digital AV Adapter.

Το έχει κανείς; Ο μόνος λόγος που το θέλω είναι για να βλέπω ταινίες σε tv μέσω hdmi. Υπάρχει περίπτωση να μην γίνεται;

Διάβασα στο amazon αρνητικά σχόλια κάποιων, που έλεγαν ότι ο αντάπτορας δεν είναι συμβατός με κάποιες εφαρμογές.

Πρέπει να τσεκάρω κάτι σχετικό, στην εφαρμογή που χρησιμοποιώ για να δω ταινίες;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει αλλά έχε υπόψιν σου πως δεν βγάζει full HD εικόνα, αλλά περιορίζεται σε 1600×900.

Διάβασε εδώ και εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει αλλά έχε υπόψιν σου πως δεν βγάζει full HD εικόνα, αλλά περιορίζεται σε 1600×900.

Διάβασε εδώ και εδώ.

 

 

Σε ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ας ξεθάψω το θέμα μετά απο καιρό....

 

Έχει αγοράσει κανείς η έστω δει σε ελληνικο καταστημα τη moshi versacover θήκη για ipad air 2;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Για να ξυπνήσει το θέμα λίγο μια και μόλις έγινα και εγώ κάτοχος iPad. Θέλω να πάρω καλώδια lightning γιατί έχω μόνο ένα, αυτό του κουτιού. Έχει αγοράσει κανείς από skroutz για να μας πει από πού θα πάρουμε το πιο οικονομικό αυθεντικό καλώδιο; Γιατί κυκλοφορούν πολλές αντιγραφές δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPad Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was pinned
  • 1 year later...
On 24/9/2017 at 1:37 ΜΜ, Thanasis159 said:

Για να ξυπνήσει το θέμα λίγο μια και μόλις έγινα και εγώ κάτοχος iPad. Θέλω να πάρω καλώδια lightning γιατί έχω μόνο ένα, αυτό του κουτιού. Έχει αγοράσει κανείς από skroutz για να μας πει από πού θα πάρουμε το πιο οικονομικό αυθεντικό καλώδιο; Γιατί κυκλοφορούν πολλές αντιγραφές δυστυχώς.

Μακριά από αυθεντικό καλώδιο μέσο skroutz

Καλύτερα πάρε κάποια άλλη μάρκα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 24/9/2017 at 1:37 ΜΜ, Thanasis159 said:

Για να ξυπνήσει το θέμα λίγο μια και μόλις έγινα και εγώ κάτοχος iPad. Θέλω να πάρω καλώδια lightning γιατί έχω μόνο ένα, αυτό του κουτιού. Έχει αγοράσει κανείς από skroutz για να μας πει από πού θα πάρουμε το πιο οικονομικό αυθεντικό καλώδιο; Γιατί κυκλοφορούν πολλές αντιγραφές δυστυχώς.

Μόνο από επίσημο apple reseller αλλιώς είναι μικρές οι πιθανότητες να είναι γνήσιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...