Jump to content

LG Optimus L7 (P700)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια επειδη με ενδιαφερει η συσκευη να το παρω για καθημερινο,απο gps τι λεει?κλειδωνει γρηγορα με δορυφορο?η φωτογραφικη του καλη ειναι;ο ηχος του ηχειου ειναι δυνατος;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 664
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια επειδη με ενδιαφερει η συσκευη να το παρω για καθημερινο,απο gps τι λεει?κλειδωνει γρηγορα με δορυφορο?η φωτογραφικη του καλη ειναι;ο ηχος του ηχειου ειναι δυνατος;

 

Για καθημερινό είναι μια χαρά. Η μπαταρία του αξιόλογη. Το GPS με καλύπτει (παίζω με Sygic) αρκεί να κάνω το κλείδωμα με το mobile internet ανοικτό για να κλειδώσει στο μπαμ (3-4 δευτερόλεπτα).

 

Η φωτογραφική παίζει να είναι η χειρότερη που έχω δει ποτέ σε smartphone των 250 ευρώ.

 

Ο ήχος του ηχείου ούτε δυνατός ούτε χαμηλός. Στα κλασσικά επίπεδα τέτοιων συσκευών (συγκρίνω με HTC Legend, LG P970 και Samsung S Plus)

Edited by RaZieL137
Τυπογραφικό
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση ,, ναι το site αυτο το ειχα βρει αλλα δεν μου κανει ειναι μονο για αναβαθμιση του κινητου. και ειναι απο 1Νοε. 2011 εγω εχω την τελευταια εκδοση.. απλα διαβασα οτι αν το κανεις root θα μπορεις να δουλεψεις και την SD γιατι τωρα ειναι σαν να μην εχεις καρτα. Αλλο προβλημα που ειδα σημερα ειναι οτι οταν παω να δω video στο youtube ακουω μονο ηχο και δε βλεπω τιποτα.. ?? Πηρα τηλ στην LG και μου ειπαν θα μου απαντησουν αυριο ... για να δουμε τι θα πουν.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση ,, ναι το site αυτο το ειχα βρει αλλα δεν μου κανει ειναι μονο για αναβαθμιση του κινητου. και ειναι απο 1Νοε. 2011 εγω εχω την τελευταια εκδοση.. απλα διαβασα οτι αν το κανεις root θα μπορεις να δουλεψεις και την SD γιατι τωρα ειναι σαν να μην εχεις καρτα. Αλλο προβλημα που ειδα σημερα ειναι οτι οταν παω να δω video στο youtube ακουω μονο ηχο και δε βλεπω τιποτα.. ?? Πηρα τηλ στην LG και μου ειπαν θα μου απαντησουν αυριο ... για να δουμε τι θα πουν.

 

Ο πρώτος σύνδεσμος που σου έστειλα είναι εργαλείο για να κάνεις root την έκδοση που έχεις...Ποια αναβάθμιση; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά έχω το lg l7 και μόλις του κάνω αναβάθμιση μου βγάζει στην οθόνη μη έγκυρο πακέτο λογισμικού τι σημαίνει αυτό;η έκδοση που έχει είναι v10c
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το lg l7 και μόλις του κάνω αναβάθμιση μου βγάζει στην οθόνη μη έγκυρο πακέτο λογισμικού τι σημαίνει αυτό;η έκδοση που έχει είναι v10c

 

Μου το έβγαζε κι εμενα. Power off - Power On και στρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Εαν γινει root μπορω να βαλω καποια εκδοση που να εχει και βιντεο κληση? αν υπαρχει καποιο λινκ με οδηγο plz γιατι δεν βρηκα κατι

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Εαν γινει root μπορω να βαλω καποια εκδοση που να εχει και βιντεο κληση? αν υπαρχει καποιο λινκ με οδηγο plz γιατι δεν βρηκα κατι

 

Δεν υπάρχουν custom rom ακόμα ούτε κάτι για να μπορέσεις να ενεργοποιήσεις βιντεοκλήση. Για root και άλλα πολλά μαζί με οδηγούς κλπ εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό μου πάει από το κακό στο χειρότερο, ενώ στις αρχές που το είχα πάρει δεν είχε πρόβλημα τώρα αργεί συνεχώς και γενικά όταν το χρειάζομαι κολάει απίστευτα!

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Το εχει κανει κανενας παιδια overclock το cpu του? και αν ναι μεχρι ποσο παει? (μην του κανουμε και καμια ζημια)

 

thanks.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό μου πάει από το κακό στο χειρότερο, ενώ στις αρχές που το είχα πάρει δεν είχε πρόβλημα τώρα αργεί συνεχώς και γενικά όταν το χρειάζομαι κολάει απίστευτα!

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?

 

Καθάρισε το cache των εφαρμογών με καμιά εφαρμογή από το play και κάνε και κανένα restart. Επίσης πήγαινε από ρυθμίσεις στο μενού εφαρμογών και κάνε υποχρεωτική διακοπή σε όποιες δε χρησιμοποιείς...

 

 

Το εχει κανει κανενας παιδια overclock το cpu του? και αν ναι μεχρι ποσο παει? (μην του κανουμε και καμια ζημια)

 

thanks.

 

Δεν υποστηρίζει ακόμα overclock.

Link to comment
Share on other sites

:( δεν πειραζει..... δειτε κατι που δεν ξερω αν θα γινει τελικα.....

 

http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/lg-guarantees-upgrade-to-android-jelly-bean-1066990

 

ιδωμεν.!!!

Link to comment
Share on other sites

απο οτι λενε, ειναι πιο ελαφρια απο την ics..... εδω την πηρε το nexus s και πεταει..... που εχει τα ιδια χαρακτηριστικα με το L7 περιπου.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγώ το ψήνω να πάρω το L7 αλλα διαβάζω για τα κολλήματα που έχει και σκέφτομαι μήπως δεν αξίζει. Βεβαια η JB έχω ακουσει οτι τρεχει καλυτερα απο την ICS αλλα θα την παρει? Edited by giorgio2g
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγώ το ψήνω να πάρω το L7 αλλα διαβάζω για τα κολλήματα που έχει και σκέφτομαι μήπως δεν αξίζει. Βεβαια η JB έχω ακουσει οτι τρεχει καλυτερα απο την ICS αλλα θα την παρει?

 

Είναι όμορφο κινητό!! Έχει Lag ώρες ώρες αλλά πιστεύω πως θα καλυτερέψει αν τελικά πάρει την JB… όμως πιστεύω πως υπάρχουν καλύτερα κινητά με τα λεφτά που θα δόσεις για το L7! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σχετικα μ αυτο που ρωτησα παραπανω γνωριζει καποιος κατι;

 

Μπορείς να βρεις ό,τι χρειάζεσαι εδώ.

Edited by RaZieL137
Link edit
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος ελληνικος αναλυτικος οδηγος για root και πως περναμε jelly bean στο L7;

 

Δεν χρειάζεται κάτι το δύσκολο για να rootάρεις το κινητό...Κατέβασε το εργαλείο για root από πιο πάνω που σου είπε ο Raziel και εφόσον έχεις την τελευταία επίσημη v10i περασμένη γίνεται πανεύκολα! Επίσης, είναι αφοπλιστική η σιγουριά σου ότι υπάρχει jelly bean για το κινητό σε τέτοιο σημείο που να ρωτάς πως να την περάσεις! :p Δυστυχώς δεν υπάρχει τίποτα ακόμα αν και υπάρχει αισιοδοξία ότι θα βγει μέσα στον Ιανουάριο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L7 (P700)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...