Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.

Έκλεψαν από την κοπέλα που της έδωσα το HOC μου και στάθηκε τυχερή γιατί τους έπιασαν στην επόμενη κλοπή και το πήρε πίσω. Της το είχα στήσει εγώ και τώρα πρέπει να το κάνει μόνη της.

 

 

Σχετικά με τις κλοπές, μην ελπίζετε για εντοπισμό κλπ και μην πληρώνετε εφαρμογές που το κάνουν..

Της το έκλεψαν γύφτοι. Ακόμα κι αυτοί ήξεραν ότι το πρώτο που πρέπει να κάνουν είναι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να αποφύγουν τυχόν εντοπισμό. Το έκαναν αμέσως αφού τους έπιασαν στο επόμενο αυτοκίνητο που άνοιξαν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά άμα βάζεις κωδικό κλειδώματος δεν θα μπορούσαν να κάνουν μια απλή επαναφορά...Θα έπρεπε να πάνε στο xda και να αρχίσουν να μαθαίνουν για το πως να βρούνε τον bootloader...
Link to comment
Share on other sites

Παντως στο htcdev οταν πας να κανει unlock αναφερει πως η εγγυηση δεν χανεται αλλα "ισως" την χανεις ολικως ή μερικως σε καποια εξαρτηματα του κινητου.

Οποτε θεωρω οτι ειναι στη διακριτικη ευχερεια του Service της HTC να στο δεχτει ή οχι.

Αnyway εγω εφυγα για root και jb 4.1.1 :D

 

" Unlocking your device allows you to install custom Operating Systems (“OS”) onto your device. Custom OS’s are not tested as thoroughly as your original OS, and unlocking your device may void all or parts of your warranty. HTC disclaims any and all liability for proper functioning of your device after the bootloader has been unlocked and for data lost in the unlocking process."

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε να γελάσετε , παρήγγειλα από το ebay ένα γνήσιο καπάκι για το κινητό σε λευκό και παίρνω τώρα την arvato και τους λέω: καλή σας μέρα έχω ένα htc one x γκρι και αγόρασα ένα καπάκι γνήσιο σε λευκό πόσο είναι το κόστος αλλαγής ?και μου λέει η γκόμενα δεν γίνεται είμαστε αποκλειστική αντιπρόσωποι και δεν γίνεται αυτό ,και τις λέω αν σπάσει το καπάκι τι γίνεται ?τότε λέει το παραγγέλνουμε εμείς και σας το αλλάζουμε ,άκου να δεις ,άρε που είναι η ace hellas.

 

για πειτε τωρα λεω να το βαλω μονος μου οπως ακολουθει στο παρακατω video πρεπει να προσεξω κατι?ξερεις καποιος να με βοηθησει μη κανω καμια ζημια?

ευχαριστω

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω την εν λογω συσκευη απο εδω:

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/HTC-One-X-White.aspx

σε επικοινωνια με το καταστημα, μου ειπαν οτι ειναι δικης τους ευρωπαικης εισαγωγης η οποια καλυπτεται κανονικα με 2ετη εγγυηση απο την ελληνικη αντιπροσωπεια.

Ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να μου πείτε πως, ενώ έχω απενεργοποιημένα wifi 3g-data και GPS, καταλαβένει ότι άλλαξα τοποθεσία και αλλάζει το ονομα τοποθεσίας στον καιρό στο ρολοi HTC?

 

είμαι σε μια περιοχή Θεσσαλονίκης , και γράφει το όνομα της περιοχής. αν φύγω και πάω στην δουλεία γράφει την τοποθεσία της δουλειάς (εκτός πόλης και με ακρίβεια στην ονομασία περιοχής) αλλά ενώ έχω τα data ανοιχτά. Τώρα που τα έχω κλειστά μου αλλάζει την τοποθεσία του σπιτιού μου , και βάζει κεντρική Μακεδονία ( μια γενική) Όταν έχω data δεν μου λέει κεντρική Μακεδονία αλλά την ακριβή θέση (όχι τόσο γενική).

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να μου πείτε πως, ενώ έχω απενεργοποιημένα wifi 3g-data και GPS, καταλαβένει ότι άλλαξα τοποθεσία και αλλάζει το ονομα τοποθεσίας στον καιρό στο ρολοi HTC?

 

είμαι σε μια περιοχή Θεσσαλονίκης , και γράφει το όνομα της περιοχής. αν φύγω και πάω στην δουλεία γράφει την τοποθεσία της δουλειάς (εκτός πόλης και με ακρίβεια στην ονομασία περιοχής) αλλά ενώ έχω τα data ανοιχτά. Τώρα που τα έχω κλειστά μου αλλάζει την τοποθεσία του σπιτιού μου , και βάζει κεντρική Μακεδονία ( μια γενική) Όταν έχω data δεν μου λέει κεντρική Μακεδονία αλλά την ακριβή θέση (όχι τόσο γενική).

 

Από τις πληροφορίες που παίρνει από τις κεραίες κινητής

:)
Link to comment
Share on other sites

Από τις πληροφορίες που παίρνει από τις κεραίες κινητής

 

ΛΕΣ;;;;

 

:p

 

ΒΡΕ το άτιμο....!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω την εν λογω συσκευη απο εδω:

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/HTC-One-X-White.aspx

σε επικοινωνια με το καταστημα, μου ειπαν οτι ειναι δικης τους ευρωπαικης εισαγωγης η οποια καλυπτεται κανονικα με 2ετη εγγυηση απο την ελληνικη αντιπροσωπεια.

Ισχύει?

 

Ζήτησε τους να σου επιβεβαιώσουν ότι δεν είναι branded. Δηλαδη ότι η συσκευη δεν προορίζεται για κάποιον συγκεκριμένο πάροχο χώρας της ευρωπαϊκής ένωσης.

Αν πχ είναι για T-mobile η κάποιον άλλο γερμανικό η γαλλικό πάροχο, θα δυσκολευτεις πολυ με την εγγύηση. Αν ειναι ετσι οτι και αν σου πουν μην τους πιστεύεις.

Η αντιπροσωπεία δεν έχει υποχρέωση να επισκευάσει συσκευές που προέρχονται απο παροχους του εξωτερικού. Μόνο unbranded που προέρχονται απο ευρωπαϊκή Ένωση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε να γελάσετε , παρήγγειλα από το ebay ένα γνήσιο καπάκι για το κινητό σε λευκό και παίρνω τώρα την arvato και τους λέω: καλή σας μέρα έχω ένα htc one x γκρι και αγόρασα ένα καπάκι γνήσιο σε λευκό πόσο είναι το κόστος αλλαγής ?και μου λέει η γκόμενα δεν γίνεται είμαστε αποκλειστική αντιπρόσωποι και δεν γίνεται αυτό ,και τις λέω αν σπάσει το καπάκι τι γίνεται ?τότε λέει το παραγγέλνουμε εμείς και σας το αλλάζουμε ,άκου να δεις ,άρε που είναι η ace hellas.

 

για πειτε τωρα λεω να το βαλω μονος μου οπως ακολουθει στο παρακατω video πρεπει να προσεξω κατι?ξερεις καποιος να με βοηθησει μη κανω καμια ζημια?

ευχαριστω

 

 

 

 

Κοίτα, δε νομίζω ότι και η ace hellas θα δεχόταν κάτι τέτοιο.. Ουσιαστικά αυτοί έτσι βγάζουν κέρδος, αν κάθε φορά που είχε ένα κινητό βλάβη παραγγέλναμε εμείς από ebay τα ανταλλακτικά και τα πηγαίναμε στην αντιπροσωπεία να μας τα βάλουν, δε νομίζω ότι θα είχαν λόγο ύπαρξης..

 

Τώρα, για να το ανοίξεις, αν δεν έχει πρόβλημα και λόγω της unibody κατασκευής, εγώ θα σου έλεγα να μη το τολμήσεις μόνο για το εμφανισιακό (να πας από μαύρο σε άσπρο). Αν γίνει το παραμικρό χάνεις εγγύηση και άντε γεια..

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Ζήτησε τους να σου επιβεβαιώσουν ότι δεν είναι branded. Δηλαδη ότι η συσκευη δεν προορίζεται για κάποιον συγκεκριμένο πάροχο χώρας της ευρωπαϊκής ένωσης.

Αν πχ είναι για T-mobile η κάποιον άλλο γερμανικό η γαλλικό πάροχο, θα δυσκολευτεις πολυ με την εγγύηση. Αν ειναι ετσι οτι και αν σου πουν μην τους πιστεύεις.

Η αντιπροσωπεία δεν έχει υποχρέωση να επισκευάσει συσκευές που προέρχονται απο παροχους του εξωτερικού. Μόνο unbranded που προέρχονται απο ευρωπαϊκή Ένωση.

 

το branded ή το unbranded μπορω να το ξεχωρισω απο καποιο σημειο στην συσκευασια του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

το branded ή το unbranded μπορω να το ξεχωρισω απο καποιο σημειο στην συσκευασια του κινητου?

Δεν το γνωρίζω να σου πω. Πάντως διευκρίνισε το μαζί τους και κάνε ξεκάθαρο, ότι θα απαιτήσεις άλλη unbranded συσκευή ή τα λεφτά σου πίσω...

Link to comment
Share on other sites

 

Σχετικά με τις κλοπές, μην ελπίζετε για εντοπισμό κλπ και μην πληρώνετε εφαρμογές που το κάνουν..

Της το έκλεψαν γύφτοι. Ακόμα κι αυτοί ήξεραν ότι το πρώτο που πρέπει να κάνουν είναι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να αποφύγουν τυχόν εντοπισμό. Το έκαναν αμέσως αφού τους έπιασαν στο επόμενο αυτοκίνητο που άνοιξαν.

 

το flashable του cerberus(βεβαια πρεπει να εχει cwm και root) μπαινει στο sytem/app κιετσι ο αλλος πρεπει να κανει format το /system που σημαινει οτι θα πρεπει να ψαξει να περασει και ενα ρομ η να βρει το titanium backup,να βρει το cerberus και να καταλαβει οτι ειναι anti-theft εφαρμογη και να την απεγκαταστησει

Link to comment
Share on other sites

Λετε να υπαρξει και international εκδοση του παρακατω ή θα ειναι αποκλειστικοτητα της T-Mobile?

 

http://www.gsmarena.com/htc_one_x_with_a_17ghz_tegra_3_might_be_headed_to_tmobile_usa-news-4564.php

 

Παντος δεν ακουσα πουθενα για updated SOC του Tegra 3, και φυσικα ουτε αν ειναι νεας "κοπης" ή απλα overclocked.

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες 2-3 μερες το κινητο εχει εν αθεματακια με τη τοποθεσια στο καιρο...

αρχικα εγραφε νεα σμυρνη με λατινικα,μετα "athina",μετα και ενω εκει που ειμαι παλια μου λεγε με ακριβεια τωρα λεει αττικη...

τι λετε να κανω?

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες 2-3 μερες το κινητο εχει εν αθεματακια με τη τοποθεσια στο καιρο...

αρχικα εγραφε νεα σμυρνη με λατινικα,μετα "athina",μετα και ενω εκει που ειμαι παλια μου λεγε με ακριβεια τωρα λεει αττικη...

τι λετε να κανω?

 

Κι εμένα άρχισε να λέει Κεντρική Μακεδονία και Salonika.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, δε νομίζω ότι και η ace hellas θα δεχόταν κάτι τέτοιο.. Ουσιαστικά αυτοί έτσι βγάζουν κέρδος, αν κάθε φορά που είχε ένα κινητό βλάβη παραγγέλναμε εμείς από ebay τα ανταλλακτικά και τα πηγαίναμε στην αντιπροσωπεία να μας τα βάλουν, δε νομίζω ότι θα είχαν λόγο ύπαρξης..

 

Τώρα, για να το ανοίξεις, αν δεν έχει πρόβλημα και λόγω της unibody κατασκευής, εγώ θα σου έλεγα να μη το τολμήσεις μόνο για το εμφανισιακό (να πας από μαύρο σε άσπρο). Αν γίνει το παραμικρό χάνεις εγγύηση και άντε γεια..

 

 

φιλε στην ace hellas ειχα παει και καλημα και οθονη και μου την ειχαν αλλαξει και απλα τους πληρωσα την τοποθετηση καμια σχεση.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα άρχισε να λέει Κεντρική Μακεδονία και Salonika.

 

Και εμενα απο εκει που ελεγε λουτρακι τωρα λεει πελλοπονησος

Αρα γενικο το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εκείνη την θήκη με την μπαταρία ξέρετε αν υπάρχει κάποιο ελληνικό μαγαζί που να την πουλάει ;; θα σας κάνω και review hahaa
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έρθει το κινητό θα αρχίσω τα τεστ.

Ποια είναι τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί ως τώρα και πως να τα τεσταρω?

Μονο της "μπουρμπουληθρες" στο πλαίσιο της οθόνης γνωρίζω.

 

(δεν θα έπρεπε να μπουνε 1η σελίδα αυτά?)

 

Τόσο απροβλημάτιστο είναι τελικά; Ή δεν αναφέρει κανεις τα προβλήματα (πιθανά είπα, όχι ότι τα έχει κάποιος) όπως και στα iPhone?

 

Anyway, μέχρι στιγμής διάβασα για κυματισμούς, κιτρινιλα, wifi, μπαταρια, ξεφλούδισμα στο πίσω μέρος, βάψιμο από ρούχα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε να γελάσετε , παρήγγειλα από το ebay ένα γνήσιο καπάκι για το κινητό σε λευκό και παίρνω τώρα την arvato και τους λέω: καλή σας μέρα έχω ένα htc one x γκρι και αγόρασα ένα καπάκι γνήσιο σε λευκό πόσο είναι το κόστος αλλαγής ?και μου λέει η γκόμενα δεν γίνεται είμαστε αποκλειστική αντιπρόσωποι και δεν γίνεται αυτό ,και τις λέω αν σπάσει το καπάκι τι γίνεται ?τότε λέει το παραγγέλνουμε εμείς και σας το αλλάζουμε ,άκου να δεις ,άρε που είναι η ace hellas.

 

για πειτε τωρα λεω να το βαλω μονος μου οπως ακολουθει στο παρακατω video πρεπει να προσεξω κατι?ξερεις καποιος να με βοηθησει μη κανω καμια ζημια?

ευχαριστω

 

 

 

 

μπορειε να μου δωσεις το λινκ για το καπακι και να μου πεις ποσο εκανε..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα απο εκει που ελεγε λουτρακι τωρα λεει πελλοπονησος

Αρα γενικο το προβλημα

 

Και μένα το ίδιο. Ανατολική Μακεδονία και Θράκη πλέον αντί για την συγκεκριμένη πόλη. Κάτι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...