Jump to content

[Επίσημο] HTC One V


Asdf_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εννοείς το τατς πλήκτρο για τις ανοιχτές εφαρμογές;

ναι αυτό ...

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 319
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας ! Χτες αγόρασα από τον Γερμανό το HTC Onve V και έχω το εξής πρόβλημα !

 

Όταν ενεργοποιώ το ίντερνετ στο κινητό (GSM) όταν μιλήσω στο τηλέφωνο μετά από 10 λεπτά ομιλίας χάνεται το δίκτυο της Cosmote και στις γραμμές με το πόσο δυνατό σήμα έχω μου βγάζει ένα X

 

Δεν μπορώ να βρω λύση με τίποτα !

 

Μήπως έχεις κάποιος αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα να μου πει τι μπορώ να κάνω ?

 

Οκ βρήκαμε λύση, αλλάξαμε την sim κάρτα γιατί ήταν πολύ παλιά ! Αυτό ήταν το πρόβλημα ! Τώρα με την νέα sim όλα λειτουργούν άψογα

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γνώμη έχετε για το Sony Neo V που είναι στα 200€ ;

 

Τσέκαρα τα specs και είναι ίδια με το One V. Είναι δυνατόν; Έχω φρικάρει.

Link to comment
Share on other sites

Το HTC one v το έχω εγώ. Ενώ το neo v η αδερφή μου. Σε καθημερινή χρήση το Sony είναι ταχύτερο ίσως επειδή φοράει ελαφρύτερο λειτουργικό. Επίσης η οθόνη του δε γεμίζει δαχτυλιές και η επαφή αυτής με το δάχτυλο είναι καλύτερη. Από την άλλη το HTC έχει καλύτερη πιο φωτεινή οθόνη ίδια περίπου κάμερα καλύτερη ποιότητα και ίσως καλύτερη αυτονομία. Καλό είναι να τα τσεκάρεις σε μαγαζί και τα δύο πριν επιλέξεις!
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα αναβάθμιση στο κινητό μας. 50mb είναι και αναφέρεται σε βελτίωση του συστήματος, οπότε θα είναι σημαντική! Δοκιμάζω και σας λέω εντυπώσεις
Link to comment
Share on other sites

Το HTC one v το έχω εγώ. Ενώ το neo v η αδερφή μου. Σε καθημερινή χρήση το Sony είναι ταχύτερο ίσως επειδή φοράει ελαφρύτερο λειτουργικό. Επίσης η οθόνη του δε γεμίζει δαχτυλιές και η επαφή αυτής με το δάχτυλο είναι καλύτερη. Από την άλλη το HTC έχει καλύτερη πιο φωτεινή οθόνη ίδια περίπου κάμερα καλύτερη ποιότητα και ίσως καλύτερη αυτονομία. Καλό είναι να τα τσεκάρεις σε μαγαζί και τα δύο πριν επιλέξεις!

 

 

Έχω φρικάρει γιατί έχω πάρει ήδη το HTC! :D

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα αναβάθμιση στο κινητό μας. 50mb είναι και αναφέρεται σε βελτίωση του συστήματος, οπότε θα είναι σημαντική! Δοκιμάζω και σας λέω εντυπώσεις

 

Ναι μόλις την έκανα και εγώ την αναβάθμιση να μας πεις αν δεις κάτι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ίσως μου τρώει παραπάνω μπαταρία δε είμαι σίγουρος ακόμα. Πάντως δεν είδα διάφορα στην επίδοση της συσκευής, αλλά το HTC media link που μπήκε τι κάνει ακριβώς ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπερα ,

 

Προσπαθω να βρω πως οριζεις τη sd card ως Default για την αποθηκευση των αρχειων απο bluetooth (Για τις φωτογραφιες το βρηκα)

Δεν μπορω να μεταφερω Files απο το παλιο κινητο διοτι ειναι Full εσωτερικη μνημη. Επισης κατα την μεταφορα αφου εβαλα καρτα λαμβανω μηνυμα η καρτα SD ειναι γεματη (ενω στον αποθηκευτικο χωρο φαινεται αδεια !!)

 

Το εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θέλω να κάνω μια ερώτηση για συγχρονισμό με το gmail των επαφών !

 

Όταν πάω στο gmail στο browser στις επαφές και προσθέσω μια νέα επαφή, κάνω μετά συγχρονισμό και αυτή η επαφή εμφανίζεται στις επαφές του κινητού μου !

Όταν όμως κάνω το αντίθετο, δηλαδή προσθέσω μια επαφή στο κινητό και επιλέξω να συγχρονιστεί με το gmail ή activesync μετά πάω στο gmail στον browser και δεν υπάρχει εκεί αυτή η επαφή !

 

Τι μπορώ να κάνω ώστε όταν προσθέτω μια επαφή από το κινητό να μου την προσθέτει και στο gmail με τον συγχρονισμό ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας !

 

Σήμερα το πρωί και μετά από μια τηλεφωνική επικοινωνία που είχα, άφησε το κινητό μου στο τσαντάκι μου και μετά από 10 λεπτά όταν πήγα να στείλω μήνυμα διαπίστωσα πως η συσκευή δεν λειτουργεί ! Πάτησα το power και τίποτα, το έχω φέρει τώρα σπίτι μήπως ήταν θέμα μπαταρίας να το φορτίσω, αλλά δεν ανάβει το κόκκινο λαμπάκι της φόρτισης ούτε κάνει τίποτα, το έχω πόση ώρα τίποτα.

 

Είχε κανείς ποτέ του το ίδιο πρόβλημα ? Δεν μπορώ να κάνω τίποτα, το κινητό δεν ανάβει με τίποτα

 

Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κρατήσεις το power button για καμμια 10αρια δευτερόλεπτα; Εύχομαι αυτη την ώρα που σου γράφω να έχει συνέλθει το κινητάκι σου.

Να ρωτήσω και γω πως στο διατανο στέλνω μέσω DLNA φωτο στην TV;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κρατήσεις το power button για καμμια 10αρια δευτερόλεπτα; Εύχομαι αυτη την ώρα που σου γράφω να έχει συνέλθει το κινητάκι σου.

Να ρωτήσω και γω πως στο διατανο στέλνω μέσω DLNA φωτο στην TV;

 

Τα πάντα έκανα και αυτό που λες για τα 10 sec κάπου το διάβασα 2 ημέρες που το ψάχνω τώρα αν μπορώ να το επαναφέρω εγώ, αλλά τίποτα μέχρι και Αγγλία επικοινώνησα στο τεχνικό τμήμα της HTC επειδή εδώ ήταν κλειστά εκείνη την ώρα και αυτοί μου είπαν πως να το στείλω για επισκευή :(

 

Θα το πάω αύριο και ο Θεός βοηθός τι να πω, απλά είναι τώρα πως πρέπει να περιμένω πότε θα το έχω έτοιμο !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τα πάντα έκανα και αυτό που λες για τα 10 sec κάπου το διάβασα 2 ημέρες που το ψάχνω τώρα αν μπορώ να το επαναφέρω εγώ, αλλά τίποτα μέχρι και Αγγλία επικοινώνησα στο τεχνικό τμήμα της HTC επειδή εδώ ήταν κλειστά εκείνη την ώρα και αυτοί μου είπαν πως να το στείλω για επισκευή :(

 

Θα το πάω αύριο και ο Θεός βοηθός τι να πω, απλά είναι τώρα πως πρέπει να περιμένω πότε θα το έχω έτοιμο !

 

τι εγινε τελικα με το προβλημα σου ?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

τι εγινε τελικα με το προβλημα σου ?

 

Τι να γίνει ? Τίποτα πήγα στον Γερμανό το έδωσα πίσω και θα το στείλουν πίσω στην εταιρεία να δουν τι μπορεί να γίνει, ακόμη περιμένω, έχουν περάσει 10 μέρες περιμένω

Link to comment
Share on other sites

φίλος έχει πάρει από Αγγλία το κινητό.

έχει βγει καμιά ρομ ελληνική από τους xda ?

είναι αγγλικά το κινητό και θέλει να περάσει

ελληνικά . τι μπορεί να κάνει ? μπορεί να

περάσει στο κινητό την ελληνική ρομ μέσα

από τo site της HTC ? και αν ναι ποια είναι

η διαδικασία τι πρέπει να κάνει ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

φίλος έχει πάρει από Αγγλία το κινητό.

έχει βγει καμιά ρομ ελληνική από τους xda ?

είναι αγγλικά το κινητό και θέλει να περάσει

ελληνικά . τι μπορεί να κάνει ? μπορεί να

περάσει στο κινητό την ελληνική ρομ μέσα

από τo site της HTC ? και αν ναι ποια είναι

η διαδικασία τι πρέπει να κάνει ?

 

morelocale2

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

 

δηλαδή τι πρέπει να κάνει

δεν κατάλαβα

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή τι πρέπει να κάνει

δεν κατάλαβα

 

Το εγκαθιστά, επιλέγει Ελληνικά και τέλος...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το εγκαθιστά, επιλέγει Ελληνικά και τέλος...

 

 

από το android market

το κατεβάζει ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς

 

μια ερώτηση

όποτε προσπάθησα να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή επιλέγοντας όλους τους τρόπους σύνδεσης που προσφέρει, ο υπολογιστής δεν αναγνώρισε τίποτα (ωστόσο η συσκευή δείχνει να φορτίζει). Το δοκίμασα σε διάφορους υπολογιστές με διάφορα λειτουργικά συστήματα, τι παίζει;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...