Jump to content

[Επίσημο] HTC One V


Asdf_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έβαλα και στο φορτιστή αλλά τίποτα. Επίσης το έβαλα και στο pc και μου έβγαλε ότι η συσκευή δεν αναγνωρίστηκε σωστά. Αύριο κλείνω 6η ημέρα αγοράς και θα το πάω. Εννοείται ότι θα το αλλάξουν, αλλιώς δεν θέλω να σκέφτομαι τι μπορώ να κάνω στη περίπτωση που μου φέρουν αντιρρήσεις.

 

Για δοκίμασε volume down και μετα power on off.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 319
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βγηκε αναβαθμιση απο την htc 9mb, ισως διορθωνει και το θεμα του bluetooth. οπως και να χει μπραβο τους για την υποστηριξη.

Παιδιά από που μπορούμε να κατεβάσουμε την αναβάθμιση και πως γίνεται εγκατάσταση στη συσκευή μας?

Ας βοηθήσει κάποιος πιο έμπειρος παρακαλώ, μιας και αντιμετωπίζω και γω το ίδιο πρόβλημα με τη σύνδεση bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από που μπορούμε να κατεβάσουμε την αναβάθμιση και πως γίνεται εγκατάσταση στη συσκευή μας?

Ας βοηθήσει κάποιος πιο έμπειρος παρακαλώ, μιας και αντιμετωπίζω και γω το ίδιο πρόβλημα με τη σύνδεση bluetooth.

 

Μέσω WiFi φίλε. Και πας και κανείς ενημέρωση λογισμικού στις ρυθμίσεις. Διορθώνει το πρόβλημα στο Bluetooth. Επίσης για το παλικάρι παραπάνω που δεν ανοίγει το κινητό του. Μήπως κατέβασε από το ίντερνετ κάτι και κολλησε ιό? Γενικά αποκτάς εύκολα ιό στα android; αξίζει να βάλουμε το avg η ακόμα και να το αγοράσουμε από το google play;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης για το παλικάρι παραπάνω που δεν ανοίγει το κινητό του. Μήπως κατέβασε από το ίντερνετ κάτι και κολλησε ιό? Γενικά αποκτάς εύκολα ιό στα android; αξίζει να βάλουμε το avg η ακόμα και να το αγοράσουμε από το google play;

 

Μέχρι σήμερα δεν έχει κριθεί απαραίτητη η χρήση αντιβιοτικών. Δεν υπάρχει λόγος να βαρύνεις τη λειτουργία της συσκευής σου με τέτοιες εφαρμογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια σχετικά με το κινητό μου. Τελικά το πήγα σήμερα Πλαίσιο για να το δουν. Με ειδοποίησαν πριν από λίγο ότι θα μου το αντικαταστήσουν! Αύριο έρχεται το καινούργιο!
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς, ελπίζω το καινούργιο να είναι πιο καλότυχο. Φαντάζομαι θα το δοκιμάσεις και μπροστά τους να δεις ότι είναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς, ελπίζω το καινούργιο να είναι πιο καλότυχο. Φαντάζομαι θα το δοκιμάσεις και μπροστά τους να δεις ότι είναι οκ.

 

Όλα οκ. Μόλις τελείωσα το σετάρισμα και είναι κομπλέ. Screen protectors δε βρήκα. Στο παλιό είχα βάλει και το "γλίστρημα" μου φαινόταν πιο ομαλό. Τώρα σαν να κολλάει το δάχτυλο στην οθόνη! Πάντως γενικά μετά από ένα blackberry που έμεινα ευχαριστημένος, αυτό δείχνει φοβερό τηλεφωνάκι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα μια προστασία οθόνης από το γερμανό και δουλεύει μια χαρά.

 

Αυτή που είχα πάρει και είχα χρησιμοποιήσει είναι αυτή http://www.htcaccessorystore.com/gr/p_htc_item.aspx?i=229908. Πολύ καλή και ταιριάζει απόλυτα. Το θέμα είναι ότι δεν την βρήκα πουθενά. Εν τω μεταξύ για να την παραγγείλεις πάει 25 ευρώ με τα μεταφορικά. Έλεος!

 

Άσχετα όμως από τη θήκη, μήπως ξέρει κανείς αν μπορείς να το απενεργοποιήσεις αυτόματα το τηλέφωνο το βράδυ για εξοικονόμηση μπαταρίας? Δε βρήκα κάποια ρύθμιση στο κινητό. Μόνο μια εφαρμογή η οποία είναι: http://www.makeuseof.com/tag/tasker-android-mobile-app-caters-whim/

Link to comment
Share on other sites

δε λέει τόσα πολλά φίλε. και εγώ στο γερμανό έδωσα "πολλά" αλλά βαριόμουν να περιμένω από το ebay να έρθει. Δε ξέρω κάτι για τη μπαταρία, αλλά θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο. Μπορούμε να επιλέξουμε το δικό μας ήχο για ειδοποίηση στα μηνύματα; Διότι όταν πάω στις ρυθμίσεις μέσω μηνυμάτων μου παρέχει μόνο τα της συσκευής. Είναι περιορισμός του android? Επίσης λέω να δοκιμάσω ένα task kill manager γιατί βλέπω πως στο παρασκήνιο τρέχουν εφαρμογές που δεν έχω ανοίξει ποτέ και ανοίγουν όποτε θέλουν. :D
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορούμε να επιλέξουμε το δικό μας ήχο για ειδοποίηση στα μηνύματα; Διότι όταν πάω στις ρυθμίσεις μέσω μηνυμάτων μου παρέχει μόνο τα της συσκευής. Είναι περιορισμός του android?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3536176#post3536176

 

Επίσης λέω να δοκιμάσω ένα task kill manager γιατί βλέπω πως στο παρασκήνιο τρέχουν εφαρμογές που δεν έχω ανοίξει ποτέ και ανοίγουν όποτε θέλουν. :D

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.taskmanager&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δε λέει τόσα πολλά φίλε. και εγώ στο γερμανό έδωσα "πολλά" αλλά βαριόμουν να περιμένω από το ebay να έρθει. Δε ξέρω κάτι για τη μπαταρία, αλλά θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο. Μπορούμε να επιλέξουμε το δικό μας ήχο για ειδοποίηση στα μηνύματα; Διότι όταν πάω στις ρυθμίσεις μέσω μηνυμάτων μου παρέχει μόνο τα της συσκευής. Είναι περιορισμός του android? Επίσης λέω να δοκιμάσω ένα task kill manager γιατί βλέπω πως στο παρασκήνιο τρέχουν εφαρμογές που δεν έχω ανοίξει ποτέ και ανοίγουν όποτε θέλουν. :D

 

Και να τις κλείσεις θα ξανανοίξουν (κι αν δεν ανοίξουν οι ίδιες θα ανοίξουν άλλες) γιατί έτσι λειτουργεί το Android. Με τον task manager το κακό που θα κάνεις θα είναι μεγαλύτερο από το οποίο όφελος.

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και να τις κλείσεις θα ξανανοίξουν (κι αν δεν ανοίξουν οι ίδιες θα ανοίξουν άλλες) γιατί έτσι λειτουργεί το Android. Με τον task manager το κακό που θα κάνεις θα είναι μεγαλύτερο από το οποίο όφελος.

 

Έτσι είναι... εκτός και αν είσαι rooted όπου μπορείς να κάνεις disable κάποια processes / εφαρμογές από το startup όπου μπορεί τελικά να επιφέρουν το πολυπόθητο όφελος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ενεργοποιήσει την επιλογή στις ρυθμίσεις του WiFi που ενισχύει το σήμα; εγώ το έκανα αλλά δεν είδα διάφορα, δε ξέρω τι κάνει ακριβώς. Αλλά λέει πως καταναλώνει ενδεχομένως περισσότερη μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια αυτο το τηλεφωνο θα γινει root? εχετε διαβασει κατι σχετικο??

 

Πληροφορίες εδώ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1583427

 

Ωστόσο θα συνιστούσα να περιμένεις για κάποια άλλη λύση μιας και το bootloader unlock μέσω του htcdev.com βγάζει τη συσκευή εκτός εγγύησης με τις ευλογίες της htc.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε θαναση αυτο διαβαζα, δεν κατασταλαξα καπου, προφανως εχεις δικιο, αξιζει η αναμονη για κατι τετοια...
Link to comment
Share on other sites

μόνο 96;; λίγα έ;

 

όχι, φίλος το παρήγγειλε σήμερα. δε σκαμπάζει μια από κινητά/τεχνολογία και του το πρότεινα.

εγώ μένω πιστός στο desire Z μου :p είναι νωρίς να αλλάξω συσκευή και προπάντων να αφήσω το hardware keyboard

Link to comment
Share on other sites

Χτες το αγορασα και εγω απο Media market. Ειπα να δοκιμασω μια τελευταια φορα τα HTC .

 

Καταρχας χωρις να ειμαι σιγουρος γιατι δεν ειχα χρονο να το ψαξω ακομα,νομιζω οτι φοραει προστασια οθονης !!!! ( Τελικα ΔΕΝ φοραει το εκανα καλο ελεγχο. )

 

Εχει Gorilla Η οθονη ξερει καποιος ;;;;

 

Επισης μπαταρια ατελειωτη !! Με την πρωτη φορτιση 6 ωρες μονο,απο τις 8 το πρωι με ΟΛΑ στο τερμα και εχω υπολοιπο 29%.

 

 

Ενταξει εχει ξεφυγει..Δηλαδη που να κανει 10 φορτισεις +.

 

ΚΑτα τα αλλα τραβαει κατι κολληματα αλλα νομιζω μετα απο καποιο update (εκανε ενα ηδη μολις το ανοιξα) Θα στρωσει η κατασταση.

 

Επειτα απο τρελα εξοδα ( GS 2,Sony S,Motorola RAZR-HTC Xe κτλ ) νομιζω θα κατσε κανα 2 μηνες ησυχος με αυτο μεχρι να βγει ο Βασιλιας !!

 

Μια χαρά έχει. Ούτως ή άλλως από την εσωτερική κάρτα μνήμης, ελεύθερα, μετά και από φορμάτ, είναι μόνο 96ΜΒ!:wacko:

 

Ετοιμάζεσαι; Είναι πολύ ξεχωριστό μηχανάνημα, αρκεί να μην έχουμε την μούρλα των επιδόσεων όπου είναι ένα ακόμη χιλιάρι!

 

Οντος φιλε haki γιατι εχει μονο 96mb ελευθερα ; Παντως για εφαρμογες που μπορεις να εγκαταστησεις στο κινητο δινει σχεδον ενα 1GB-0,98 μου γραφει. Τελικα ΔΕΝ αγορασα τον κινεζο ( Honor),διοτι 1. Δεν το βρηκα πουθενα στη θεσσαλονικη 2 . Δεν εμπιστευομαι κινεζω ξανα γιατι ειχα παρει Blade πριν 1,5 χρονο και το καπακι δεξια ανοιξε σαν τριανταφυλλο !!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι εφαρμογές των Αndroid δεν εγκαθίστανται στην εσωτερική κάρτα μνήμης αλλά στη ROM που όντως είναι γύρω στο 1 GB.

 

Υπάρχει ωστόσο η δυνατότητα για κάποιες από αυτές να περάσουν στην κάρτα μνήμης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παντως κινητο με ram 512 δεν ξαναπαίρνω,το συγκεκριμένο μου αρέσει αλλα η ram του με φρεναρει,οσο καλα κι αν τρέχει το κινητο lag θα υπαρχει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ψιλολαγκ υπάρχει!

 

Το ξέρω.και ειναι κάτι που δεν διορθωνεται

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απορια...σε σχεση με το desire s με την παραπανω ram και που ακομα πωλειται, πιο θεωρειται καλυτερο;;;
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ πως οι φωτογραφίες που βγάζει είναι ικανοποιητικές. Είναι ίσως ελάχιστα πιο κάτω από το wave αλλά παραμένουν άκρως ικανοποιητικές.

Δείτε μια που τράβηξα σήμερα ένα κοντινό.

http://db.tt/Uy9EiZcG

Edited by johnb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...