Jump to content

[Επίσημο] HTC One V


Asdf_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το HTC One V αποτελεί την εξαίρεση όλων, καθώς διατηρεί έναν πιο κομψό χαρακτήρα με φυσιολογικές διαστάσεις χωρίς να γίνεται υπερβολικό και με συνολικό βάρος στα 115 γραμμάρια. H οθόνη τεχνολογίας Super LCD2 με ανάλυση WVGA 800x480, είναι στις 3,7 ίντσες μια ενδιάμεση διάσταση χωρίς να χαρακτηριστεί εύκολα μεγάλη ή πολύ μικρή. Εξίσου λιτό είναι και στο πακέτο δυνατοτήτων του, με μονοπύρηνο επεξεργαστή στο 1GHz, εσωτερική διαθέσιμη μνήμη 4GB (δεν επεκτείνεται άλλο), ενώ οι χρήστες του θα απολαμβάνουν κι αυτοί την προσφορά της HTC για 25 GB αποθηκευτικού χώρου στο dropbox για 2 χρόνια δωρεάν. Τέλος, η μπαταρία είναι στα 1500mAh και η ψηφιακή του κάμερα στα 5MP με psi sensor. Όχι, μπροστινή κάμερα δεν θα βρείτε όσο και εάν ψάξετε ξανά και ξανά.

http://www-bgr-com.vimg.net/wp-content/uploads/2012/02/htc-one-v-press.jpg

 

Τελικα εχει radio ή οχι;

Εδω γραφει οτι δεν εχει http://www.myphone.gr/d/htc/one-v.122/

Και εδω στο HTC One S εχει γινει λαθος γραφει οτι δεν εχει και τελικα εχει ραδιο. http://www.myphone.gr/d/htc/one-s.115/

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 319
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εσωτερική διαθέσιμη μνήμη 4GB (δεν επεκτείνεται άλλο)

Το One V είναι το μόνο της σειράς One που παίρνει microSD

http://www.htc.com/gr/smartphones/htc-one-v/#specs

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε και διπύρηνο επεξεργαστή, θα ήταν μια πολύ καλή πρόταση και θα έβρισκε μεγάλη απήχηση στο καταναλωτικό κοινό. Παρόλα αυτά, για κάποιον πιο συμβατικό χρήστη που δίνει περισσότερη σημασία πρώτα στο αισθητικό κομμάτι, θεωρώ ότι το One V είναι μια ιδανική συσκευή, εγώ προσωπικά το θεωρώ ένα βελτιωμένο Legend σε κύρια σημεία. Edited by Nagata

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδιά μόνο εγώ βλέπω να αγοράζω το συγκεκριμένο κινητό ; :rolleyes: μου αρέσει το μέγεθος της οθόνης - δε μπορώ μεγαλύτερα γιατί όποτε το χρησιμοποιείς σε καφετέριες κτλ. όλοι βλέπουν τι κάνεις :lol: Πάντως θα το δω από κοντά και βλέπουμε...
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν έχεις αντιληφθεί ότι το μόνο μικρό σε αυτή την παλιομοδίτικη συσκευή είναι η οθόνη! Πάρε κάτι άλλο με 319 ευρώ! :p

 

http://img820.imageshack.us/img820/1980/51918146.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Mε πρόλαβες:lol:Μην κολλάτε στις inches της οθόνης αλλά στις συνολικές διαστάσεις.

 

Ο χώρος που έχει ιδίως από κάτω είναι τεράστιος....Το bezel γενικά τους ξέφυγε...

 

παιδιά μόνο εγώ βλέπω να αγοράζω το συγκεκριμένο κινητό ; :rolleyes: μου αρέσει το μέγεθος της οθόνης - δε μπορώ μεγαλύτερα γιατί όποτε το χρησιμοποιείς σε καφετέριες κτλ. όλοι βλέπουν τι κάνεις :lol: Πάντως θα το δω από κοντά και βλέπουμε...

 

Μια μεμβράνη τύπου privacy και δεν θα βλέπει ούτε ο δίπλα σου τι κάνεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι λίγο παλιό το atrix? είδα και κάποια reviews και λένε για τη ποιότητα της κάμερας κτλ. τέλος πάντων απλά επειδή το one v είναι καινούργιο με ότι αυτό συνεπάγετε (sense 4) ίσως και με κάποια updates να στρώσει και η ποιότητα της φωτογραφικής μηχανής λέω να του δώσω μια ευκαιρία... αλλά θέλω να το δω από κοντά. Νομίζω πως από αύριο θα το έχει το Πλαίσιο στα καταστήματά του... Έχει και το Gnius Drive (πολύ καλό GPS!).
Link to comment
Share on other sites

Έγινε μια μικρή εκκαθάριση στο θέμα! Ας επιστρέψουμε στα του One V κι ας αφήσουμε τις αψιμαχίες :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

μια μικρή βοήθεια έχει κάποιο θέμα το τηλέφωνο με το Bluetooth δεν μπορώ να ακούσω από το ακουστικό τίποτα κάνει συνδέσει όλα οκ αλλά φωνή τίποτα τσεκαρισμένο σε δυο συσκευές και με τρία διαφορετικά ακουστικά ξέρει κανείς κάτι;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το αγόρασα σήμερα από Πλαίσιο,

Δε το έχω ανοίξει ακόμα γιατί φορτίζει. Ξέρεις κανείς αν απαιτεί microsim card?

Μια παρατήρηση για το πλαίσιο. Η συσκευασία ήταν ανοιχτή ξεκολλημένη, δε το είδα αλλιώς θα τους το έσκαγα στα μούτρα. Τέλος πάντων μέσα φαίνεται εντάξει... τι να πω.

 

εφόσον δε το άνοιξα ακόμα το μόνο που μπορώ να σχολιάσω είναι η εμφάνιση.

 

Καταρχήν στο Πλαίσιο είδα και το One X. Σε σχέση με το V, το Χ μου φάνηκε ψεύτικο. Ήταν τόσο ελαφρύ που νόμιζες ότι τα υλικά είναι μούφα. Αυτή ήταν η 1η αίσθηση όταν το έπιασα. Αντιθέτως το V δείχνει πολύ πιο στιβαρό κινητό. Το πήρα σε full μαύρο χρώμα και όχι γκρι όπως εμφανίζεται σε διάφορα video & photos που σημαίνει πως τέρμα κάτω η καμπύλη που κάνει συνηθηζετε αμέσως (δένει με το υπόλοιπο κινητό). Εμένα προσωπικά δε με χαλάει.

 

Περισσότερα όταν το ανοίξω.

 

Να σημειώσω πως λένε πως υπάρχει ένα θέμα με το bluetooth και ότι θα διορθωθεί σε update αν δεν έχει βγει ήδη.

 

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το αγόρασα σήμερα από Πλαίσιο,

Δε το έχω ανοίξει ακόμα γιατί φορτίζει. Ξέρεις κανείς αν απαιτεί microsim card?

Μια παρατήρηση για το πλαίσιο. Η συσκευασία ήταν ανοιχτή ξεκολλημένη, δε το είδα αλλιώς θα τους το έσκαγα στα μούτρα. Τέλος πάντων μέσα φαίνεται εντάξει... τι να πω.

 

εφόσον δε το άνοιξα ακόμα το μόνο που μπορώ να σχολιάσω είναι η εμφάνιση.

 

Καταρχήν στο Πλαίσιο είδα και το One X. Σε σχέση με το V, το Χ μου φάνηκε ψεύτικο. Ήταν τόσο ελαφρύ που νόμιζες ότι τα υλικά είναι μούφα. Αυτή ήταν η 1η αίσθηση όταν το έπιασα. Αντιθέτως το V δείχνει πολύ πιο στιβαρό κινητό. Το πήρα σε full μαύρο χρώμα και όχι γκρι όπως εμφανίζεται σε διάφορα video & photos που σημαίνει πως τέρμα κάτω η καμπύλη που κάνει συνηθηζετε αμέσως (δένει με το υπόλοιπο κινητό). Εμένα προσωπικά δε με χαλάει.

 

Περισσότερα όταν το ανοίξω.

 

Να σημειώσω πως λένε πως υπάρχει ένα θέμα με το bluetooth και ότι θα διορθωθεί σε update αν δεν έχει βγει ήδη.

 

Αυτά.

 

 

 

Καλοριζικο φίλε!!

Περιμένουμε εντυπώσεις...κανονική sim παίρνει.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το αγόρασα σήμερα από Πλαίσιο,

Δε το έχω ανοίξει ακόμα γιατί φορτίζει. Ξέρεις κανείς αν απαιτεί microsim card?

Μια παρατήρηση για το πλαίσιο. Η συσκευασία ήταν ανοιχτή ξεκολλημένη, δε το είδα αλλιώς θα τους το έσκαγα στα μούτρα. Τέλος πάντων μέσα φαίνεται εντάξει... τι να πω.

 

εφόσον δε το άνοιξα ακόμα το μόνο που μπορώ να σχολιάσω είναι η εμφάνιση.

 

Καταρχήν στο Πλαίσιο είδα και το One X. Σε σχέση με το V, το Χ μου φάνηκε ψεύτικο. Ήταν τόσο ελαφρύ που νόμιζες ότι τα υλικά είναι μούφα. Αυτή ήταν η 1η αίσθηση όταν το έπιασα. Αντιθέτως το V δείχνει πολύ πιο στιβαρό κινητό. Το πήρα σε full μαύρο χρώμα και όχι γκρι όπως εμφανίζεται σε διάφορα video & photos που σημαίνει πως τέρμα κάτω η καμπύλη που κάνει συνηθηζετε αμέσως (δένει με το υπόλοιπο κινητό). Εμένα προσωπικά δε με χαλάει.

 

Περισσότερα όταν το ανοίξω.

 

Να σημειώσω πως λένε πως υπάρχει ένα θέμα με το bluetooth και ότι θα διορθωθεί σε update αν δεν έχει βγει ήδη.

 

Αυτά.

 

καλορίζικο και από εμένα είχα αρκετό καιρό το Legent η συσκευή είναι μια συνεχεία αυτής της σειράς με πιο μεγάλες δυνατότητες και φρέσκο λειτουργικό.

είμαι σίγουρος ότι θα μείνεις απολυτά ευχαριστημένος φαίνεται και είναι ένα καλοφτιαγμένο τηλ που είναι μακριά από πλαστικούρες και φτηνά υλικά

μένει να δω αν η μπαταριά του θα βγάζει δυο μέρες γιατί κάνω μεγάλη χρήση σε ομιλία.Η συσκευασία έχει δυο μικρά αυτοκόλλητα αριστερά δεξιά και τίποτε άλλο έτσι ήταν και τα δικά μου,τους χάρτες στους έδωσαν; πάνε μαζί με το τηλ να ξέρεις. Όταν το ξεκινήσεις κανε μια σύνδεση με ακουστικό bluetooth να μου πεις αν έχεις ηχώ στο ακουστικό ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ναι πηρα και εγω τους χαρτες. θα ασχιληθω με το κινητο απο το μεσημερι κ μετα λογω δουλειας. θα σας πω εντυπωσεις απογευματο-βραδυ. παντως οπως ειπα η εμφανιση του ειναι μια χαρα ΑΛΛΑ σε full μαυρο. το δυσκολο θα ειναι ισως πως να περασω σωστα τις επαφεσ απο το samsung wave στο one v. οι επαφες που εκανα bavkup στο wave εχουν καταληξη .vcf νομιζω. ελπιζω το htc να τις αναγνωρισει... περισσοτερα το απογευμα καλημερα!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ναι πηρα και εγω τους χαρτες. θα ασχιληθω με το κινητο απο το μεσημερι κ μετα λογω δουλειας. θα σας πω εντυπωσεις απογευματο-βραδυ. παντως οπως ειπα η εμφανιση του ειναι μια χαρα ΑΛΛΑ σε full μαυρο. το δυσκολο θα ειναι ισως πως να περασω σωστα τις επαφεσ απο το samsung wave στο one v. οι επαφες που εκανα bavkup στο wave εχουν καταληξη .vcf νομιζω. ελπιζω το htc να τις αναγνωρισει... περισσοτερα το απογευμα καλημερα!

 

Αλλιώς και με bluetooth γίνεται να τις μεταφέρεις...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ναι πηρα και εγω τους χαρτες. θα ασχιληθω με το κινητο απο το μεσημερι κ μετα λογω δουλειας. θα σας πω εντυπωσεις απογευματο-βραδυ. παντως οπως ειπα η εμφανιση του ειναι μια χαρα ΑΛΛΑ σε full μαυρο. το δυσκολο θα ειναι ισως πως να περασω σωστα τις επαφεσ απο το samsung wave στο one v. οι επαφες που εκανα bavkup στο wave εχουν καταληξη .vcf νομιζω. ελπιζω το htc να τις αναγνωρισει... περισσοτερα το απογευμα καλημερα!

 

Αφού είναι σε vcf ριχτες σε 1 φάκελο στη μνήμη του κινητού κ μετά απ τις επαφές κάνε import κ είσαι ok:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάποιες γρήγορες εντυπώσεις γιατί πρέπει να πάω για καφέ:

 

Παρακάτω είναι 3 κινητά τα 2 πρώτα δικά μου και το άλλο της αδερφής μου.

 

One X, samsung Wave (που είχα μέχρι σήμερα), Neo V

(φωτογραφήθηκαν με παλιό κινητό (omnia 2).

http://img217.imageshack.us/img217/1563/snc00046x.th.jpg http://img163.imageshack.us/img163/775/snc00047i.th.jpg http://img820.imageshack.us/img820/9741/snc00048w.th.jpg

 

Καταρχήν όπως είπα νωρίτερα επειδή είναι όλο μαύρο δεν ενοχλεί κάτω χαμηλά.

 

Η φωτεινότητα είναι ίδια αν όχι ανώτερη του samsung wave (που είναι κορυφή) απλά στις φωτο το One V ήταν σε αυτόματη φωτεινότητα και την είχε ρίξει.

Επειδή κάποιοι έγραψαν και για το Neo V (sony) ότι είναι το ίδιο καλό και φθηνότερο, επειδή τα έχω πιάσει και τα δυο στα χέρια μου, σας λέω πως δεν ισχύει.

Το wave (super amoled) έχει καλύτερο πιο βαθύ μαύρο χρώμα αλλά το One V πραγματικά έχει πολύ ζωντανά χρώματα!!

Μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάποια προβλήματα αλλά απλά δυσκολεύομαι να μάθω το Android....

Γενικά μου θύμησε την ευχάριστη εποχή των win mobile 6.5 που είχα στο Omnia, αλλά με πιο smooth λειτουργικό - οθόνη κτλ.

 

-Η ενίσχυση ήχου μου λέει δεν είναι διαθέσιμη στην έξοδο των ηχείων. Δε ξέρω τι παίζει για να ενεργοποιηθεί το beats audio... Θέλει ακουστικά; Πάντως τώρα όπως είναι δε με αφήνει. Δε ξέρω τα παιδιά στο One X αν έχουν ίδιο θέμα.

 

Οι γωνίες θέασης είναι πολύ καλές.

 

Η κάμερα μάλλον είναι ΟΚ θα δω αύριο σε συνθήκες μέρας.

 

βγηκε αναβαθμιση απο την htc 9mb, ισως διορθωνει και το θεμα του bluetooth. οπως και να χει μπραβο τους για την υποστηριξη.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα λύθηκε με την αναβάθμιση

απίστευτη πατάτα από μια εταιρεία σαν την HTC έτσι,απαράδεκτο να περιμένεις μια εβδομάδα να διορθώσουν το πρόβλημα με το bluetooth

ευχαριστώ πολύ johnb

Link to comment
Share on other sites

καλουτσικη η τιμουλα του,ειδικα μετα απο λιγες μερες που θα κατηφορισει κι αλλο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους,

 

Για μένα δεν υπήρξε Ανάσταση, αλλά θάνατος για το Htc μου. Ξαφνικά σήμερα, πάω να το ανοίξω και μιλάμε για το απόλυτο σκότος. Δεν ανοίγει με τίποτα. Hard Reset, προσπάθησα να κάνω, αλλά δεν γίνεται τίποτα. Το θέμα είναι ότι το πήρα πριν 5 ημέρες και έχω σπαστεί πάρα πολύ. Εν τω μεταξύ δε δουλεύει και τίποτα σήμερα μπας και βρω τι φταίει. Έχει κανείς καμιά πρόταση για το τι μπορώ να κάνω να το επαναφέρω (αν γίνεται αυτό βέβαια)?

Link to comment
Share on other sites

Κράτησες το κουμπί Power πατημένο για αρκετά δευτερόλεπτα;

 

Για μια αιωνιότητα... Πιάστηκε το δάχτυλο. Τίποτα όμως... νεκρό. Δεδομένου ότι το έχω μόνο πέντε ημέρες ζητώ αντικατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε κάποια μαγαζιά έχουν doa 7 ημερών σε περίπτωση που κατι πάθει η συσκευή σου. Οπότε καλό είναι να βιαστείς και να πας για αντικατάσταση. Με τσαμπουκά Ε;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους,

 

Για μένα δεν υπήρξε Ανάσταση, αλλά θάνατος για το Htc μου. Ξαφνικά σήμερα, πάω να το ανοίξω και μιλάμε για το απόλυτο σκότος. Δεν ανοίγει με τίποτα. Hard Reset, προσπάθησα να κάνω, αλλά δεν γίνεται τίποτα. Το θέμα είναι ότι το πήρα πριν 5 ημέρες και έχω σπαστεί πάρα πολύ. Εν τω μεταξύ δε δουλεύει και τίποτα σήμερα μπας και βρω τι φταίει. Έχει κανείς καμιά πρόταση για το τι μπορώ να κάνω να το επαναφέρω (αν γίνεται αυτό βέβαια)?

 

Δοκιμασες να το βάλεις στον φορτιστή;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να το βάλεις στον φορτιστή;

 

Το έβαλα και στο φορτιστή αλλά τίποτα. Επίσης το έβαλα και στο pc και μου έβγαλε ότι η συσκευή δεν αναγνωρίστηκε σωστά. Αύριο κλείνω 6η ημέρα αγοράς και θα το πάω. Εννοείται ότι θα το αλλάξουν, αλλιώς δεν θέλω να σκέφτομαι τι μπορώ να κάνω στη περίπτωση που μου φέρουν αντιρρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...