Jump to content

[Επίσημο] HTC One V


Asdf_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Απορια...σε σχεση με το desire s με την παραπανω ram και που ακομα πωλειται, πιο θεωρειται καλυτερο;;;

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 319
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον 2η μερα μαζι του. Ενταξει που και που αν το ζορισεις κολλαει . ΟΜΩΣ ...Η μπαταρια ειναι απιστευτη !!!!

 

37% αυτη την στιγμη και μου γραφει υπολοιπο 7 ωρες . Χρηση Internet απο τις 8 το πρωι και τωρα wifi .

 

Για τα 320Ε που εδωσα νομιζω τα αξιζει γιατι και 280 να το ειχαν αν δεν ειχε καλη μπαταρια σιγουρα θα χρειαζομουν 2η οποτε τα λεφτα θα ηταν μια Η αλλη. Εξαλλου η μπαταρια θα δωσει "γκαζια " μετα την 10η φορτιση οπως σε ολα τα μηχανακια.

 

Οσοι θελετε αυτονομια-καλη οθονη-και καινουριο λειτουργικο ολα ΜΑΜΑ εννοειται αγοραστε το αφοβα. Οσοι θελετε να παιζετε games στο κινητο δεν σας ταιριαζει. Κανει φυσικα τα παντα αλλα ειναι λιγο αργο λογο ICS νομιζω.

Επισης και κατι αλλο σημαντικο για τους μουσικο-φιλους,το κινητακι βγαζει απιστευτο ηχο στα ακουστικα θα παθετε ΠΛΑΚΑ !!!

 

CAMERA : Μου αρεσει που ενω τραβας βιντεο τραβας και φωτο αλλα οι φωτο που βγαζει ειναι μετριες.

Score στο quadrant 2205. Μου το βγαζει πιο ψηλα και απο τα 2 GAlaxy Nexus αλλα δεν πιστευω οτι το μικρο αυτο "τρωει " το 2πυρηνο Nexus !

Link to comment
Share on other sites

Τι θα την έκανες, βρε αφηρημένε, τη δεύτερη μπαταρία σε ένα κινητό που δεν αλλάζει η μπαταρία (από τον χρήστη);;; :lol::rotfl:

 

Το ξερω οτι δεν αλλαζει βρε η μπαταρια. Εννοω αν αγοραζα τελικα τον κινεζο...:D

Link to comment
Share on other sites

το είδα σήμερα! απλά πανέμορφο! το ερωτεύτηκα! και ωραίο το sense 4. ρολαρε πολύ καλά, εκτος από 2-3 ψιλολαγκαρίσματα στο σκρολινγκ οθονων και μενου!

το gps κλείδωσε ΑΜΕΣΩΣ μόλις το έθεσα σε λειτουργία! να σημειώσω ότι ήταν ενεργοποιημένο το υποβοηθούμενο. πρώτη φορά το συναντω αυτό σε συσκευή.

μου άφησε θετικές εντυπώσεις! αν και λίγο τσιμπιμενη η τιμή της συσκευής(αν υπολογίσουμε οτι το desire hd στα 250 προσφέρει παραπάνω και θα πάρει ics sense4 ή ότι υπάρχει το atrix στα 300) είναι μια καλή πρόταση!

το πλαίσιο είναι μεταλικό όλο; καλά κατάλαβα;

 

edit: το αντίστοιχο πλήκτρο menu ποιο είναι στο one v;

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

το gps του είναι όντως κορυφαίο με πολύ καλή ακρίβεια και το χαίρομαι ειδικά με το Don't panic που δίνει το Πλαίσιο. Είμαι οπαδός της "NGI"... :D
Link to comment
Share on other sites

edit: το αντίστοιχο πλήκτρο menu ποιο είναι στο one v;

Σε όλα τα ics κινητά νομίζω ότι το menu button είναι πλέον on-screen κι όχι ξεχωριστό ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μέχρι όλες οι εφαρμογές να εναρμονιστούν με το ics και να βγάζουν το μενού στο πάνω μέρος (όπως το play). Έτσι δεν θα "κλέβουν" μέρος τις οθόνης...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό μέχρι όλες οι εφαρμογές να εναρμονιστούν με το ics και να βγάζουν το μενού στο πάνω μέρος (όπως το play). Έτσι δεν θα "κλέβουν" μέρος τις οθόνης...

 

Δεν φταίνε οι εφαρμογές, αλλά η υλοποίηση της HTC για την αντιαισθητική κάτω μπάρα που αντιστοιχεί στο menu button.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίνε οι εφαρμογές, αλλά η υλοποίηση της HTC για την αντιαισθητική κάτω μπάρα που αντιστοιχεί στο menu button.

Ναι αντιαισθητική η μπάρα, αλλά φταίνε οι εφαρμογές. Στα play store, you tube, soundhound, tune in, quickpic και άλλες, που είναι optimized για ics, το μενού button εμφανίζεται επάνω δεξιά και δεν υπάρχει μπάρα. Απλά ακόμα δεν έχουν εναρμονιστεί όλες...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι αντιαισθητική η μπάρα, αλλά φταίνε οι εφαρμογές.

 

Σε συσκευές άλλων εταιριών με ICS όμως δεν υπάρχει τέτοιο θέμα όμως με τις ίδιες εφαρμογές. Συνεπώς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε συσκευές άλλων εταιριών με ICS όμως δεν υπάρχει τέτοιο θέμα όμως με τις ίδιες εφαρμογές. Συνεπώς;

 

Οι οποίες έχουν menu button σε hw key?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι οποίες έχουν menu button σε hw key?

 

Ακριβώς, στο γνωστό capacitive key το οποίο η HTC "αχρήστευσε" και το χρησιμοποιεί μόνο για τις recent apps!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο θέματα αντιμετωπίζω με το one v.

1. Πως στο καλό μπορώ να δω τα αρχεία, τα έγγραφά μου και γενικά τι έχω αποθηκεύσει? Πέρασα ένα pdf έγγραφο αλλά δεν μπορώ να το βρω. Πρέπει να κατεβάσουμε ειδική εφαρμογή όπως το Astro Manager ή έχει "μαμά" δυνατότητα?

2. Γιατί δεν μπορώ να δω videos από διάφορες ιστοσελίδες? Δεν μιλάω για youtube αλλά για videos που είναι διαθέσιμα π.χ. σε ειδησιογραφικά sites.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Πως στο καλό μπορώ να δω τα αρχεία, τα έγγραφά μου και γενικά τι έχω αποθηκεύσει? Πέρασα ένα pdf έγγραφο αλλά δεν μπορώ να το βρω. Πρέπει να κατεβάσουμε ειδική εφαρμογή όπως το Astro Manager ή έχει "μαμά" δυνατότητα?

2. Γιατί δεν μπορώ να δω videos από διάφορες ιστοσελίδες? Δεν μιλάω για youtube αλλά για videos που είναι διαθέσιμα π.χ. σε ειδησιογραφικά sites.

 

1. Βάλε έναν καλό file explorer (κατά προτίμηση τον ES File Explorer).

2. Είναι εγκατεστημένος ο Flash Player;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.εχει μια εβδομάδα που αγορασα το κινητό.ικανοποιημενος σε μεγαλο βαθμό, έχω όμως ενα Θεμα.στο εργοστασιακο πλήκτρολογιο σε κατάκορυφη Θεση όταν πάω να πατησω το "η" τις Μισες φορες Πιανει τα Γειτονικα.το ίδιο αλλά Σε μικροτερο βαθμό Με το "Β".το έχει Προσεξει καποιος αλλος;κατεβασα και άλλο πλήκτρολογιο σχεδον τα ιδια αποτελεσματα.Ειναι λειτουργίκο λέτε η παιζει να εχει κανενα Προβλημα η οθόνη;

 

καποιος?δευτερα αυριο πρεπει να παω γερμανο να δω τι θα γινει

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

καποιος?δευτερα αυριο πρεπει να παω γερμανο να δω τι θα γινει

 

Κάνε ένα calibrate το πληκτρολόγιο της htc και δοκίμασε ξανά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα calibrate το πληκτρολόγιο της htc και δοκίμασε ξανά..

 

το εκανα αδερφε, τα ιδια χαλια.το εστειλα οπως ηταν. σε δυο εβδομαδες το καινουριο.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα αναβάθμιση για το κινητό μας. Μικρή είναι, δε ξέρω τι βελτιώνει. Θα τη δοκιμάσω το απόγευμα, τώρα είμαι έξω. :)))

Υ.Γ. έφυγαν και τα κίτρινα στίγματα κάτω δεξιά στην οθόνη.

Edited by johnb
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω βοηθηστε με να επιλεξω κινητο....Καταρχην θελω να πω οτι ειναι η πρωτη φορα που θα παρω smartphone...μου αρεσει υπερβολικα το htc one v ...φιλαρακια μου που ασχολουνται μου εχουν προτεινει επισης το lg optimus l7 και μου λενε οτι ειναι καλυτερο απο το HTC...Μπορεινα με βοηθησει καποιος η να μου προτεινει καποιο αλλο κινητο στα χρηματα του HTC one V που πιστευει οτι ειναι καλυτερο του?Ευχαριστω προκαταβολικα!!!
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω βοηθηστε με να επιλεξω κινητο....Καταρχην θελω να πω οτι ειναι η πρωτη φορα που θα παρω smartphone...μου αρεσει υπερβολικα το htc one v ...φιλαρακια μου που ασχολουνται μου εχουν προτεινει επισης το lg optimus l7 και μου λενε οτι ειναι καλυτερο απο το HTC...Μπορεινα με βοηθησει καποιος η να μου προτεινει καποιο αλλο κινητο στα χρηματα του HTC one V που πιστευει οτι ειναι καλυτερο του?Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

 

Ανάμεσα σ'αυτά τα δύο ήμουν κι εγώ συν το Nexus S. Τελικά επέλεξα το one v, θα το παραλάβω σε 1-2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να πας να τα δεις από κοντά. Θα έχεις καλύτερη άποψη. Αν δοκιμάσεις το one v και δε σου αρέσει η αφή στην οθόνη να ξέρεις μπορεί να λυθεί εύκολα με ζελατίνα προστασίας. Θέλω να πω ότι όταν εγώ το αγόρασα το δάχτυλο μου κόλλαγε στην οθόνη και έβαλα μια ζελατίνα και ησύχασα για πιο smooth εμπειρία.
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω βοηθηστε με να επιλεξω κινητο....Καταρχην θελω να πω οτι ειναι η πρωτη φορα που θα παρω smartphone...μου αρεσει υπερβολικα το htc one v ...φιλαρακια μου που ασχολουνται μου εχουν προτεινει επισης το lg optimus l7 και μου λενε οτι ειναι καλυτερο απο το HTC...Μπορεινα με βοηθησει καποιος η να μου προτεινει καποιο αλλο κινητο στα χρηματα του HTC one V που πιστευει οτι ειναι καλυτερο του?Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Για περισσότερα, απευθύνσου εδώ, που είναι και το αρμόδιο θέμα για επιλογή κινητού ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

edit: το αντίστοιχο πλήκτρο menu ποιο είναι στο one v;

με έσπασε τα νεύρα αλλά το βρήκα είναι το τέρμα δεξιά με παρατεταμένο πάτημα φίλε

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...