Jump to content

Ξένες Σειρές - Προτάσεις


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

The wire επίσης εκπληκτικό άλλης εποχής με φοβερές ερμηνείες.
Τρομερό καστ, τρομεροί χαρακτήρες, τρομερά σενάρια.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σειρά πού ανήκει στο top,στην ελίτ...

Αγαπημένη όπως αγαπημένος και ο αδικοχαμένος Gandolphini.

Μετά από αυτή την σειρά τίποτα άλλο δε μου φάνηκε ανώτερό.ούτε breaking bad ούτε και κάτι άλλο.

Ταίριαζε και με το στυλ μου οπότε έδεσε.

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εκτιμω το HBO αφανταστα ειχα διαβασει για τον Gandolphini που εφυγε λιγο μετα το τελειωμα της σειρας. Θα ξεκινησω αμεσα τη δευτερη σεζον χαιρομαι που δεν την ειχα δει τοσα χρονια. Μακαρι καποια στιγμη να βγαλουν και το OZ σε bluray να το δουμε και αυτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει σειρά για το απόλυτο δεκάρι;

Για μένα ναι. Oι Sopranos :)

 

Και το The Wire και το Breaking Bad και το six feet under τα βαζω στα καθαρα δεκαρια. Σειρες που τελειωσαν οπως επρεπε γιατι και αλλες σειρες πηγαιναν για 10αρια[Lost/GOT/Dexter] αλλα δυστυχως τα εφαγε το hype και εκλεισα οσο πιο χαλια γινοταν.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα το the wire. Δεν έχω ενθουσιαστεί ακόμη αλλά σας εμπιστεύομαι και θα το συνεχίσω. Ακόμη τρίτο επεισόδιο είμαι. Αρχίζω να πιστεύω ότι τα καλύτερα είναι εκτός Netflix που έχω. Εγώ τα υπόλοιπα τα βλέπω stremio έχετε καμία καλύτερη επιλογή για σειρές; Να έχει υπότιτλους καλούς και καλή εικόνα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα το the wire. Δεν έχω ενθουσιαστεί ακόμη αλλά σας εμπιστεύομαι και θα το συνεχίσω. Ακόμη τρίτο επεισόδιο είμαι. Αρχίζω να πιστεύω ότι τα καλύτερα είναι εκτός Netflix που έχω. Εγώ τα υπόλοιπα τα βλέπω stremio έχετε καμία καλύτερη επιλογή για σειρές; Να έχει υπότιτλους καλούς και καλή εικόνα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συνεχισε το θα σου αρεσει στην αρχη στα πρωτα επεισοδια ειναι λιγο μπερδεμενο γιατι εχει πολλους χαρακτηρες μεχρι να τους μαθει θελει λιγο χρονο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

King "Six feet under"! Καλά που μου το θύμισες, να το ξαναδώ!

 

Σειρα βγαλμενη απο τη ζωη με ενα τελος που μενει για παντα στο μυαλο οποιου το δει. Εχει βγει και σε 16:9 bluray οποτε αξιζει σιγουρα ακομα μια θεαση.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα το the wire. Δεν έχω ενθουσιαστεί ακόμη αλλά σας εμπιστεύομαι και θα το συνεχίσω. Ακόμη τρίτο επεισόδιο είμαι. Αρχίζω να πιστεύω ότι τα καλύτερα είναι εκτός Netflix που έχω. Εγώ τα υπόλοιπα τα βλέπω stremio έχετε καμία καλύτερη επιλογή για σειρές; Να έχει υπότιτλους καλούς και καλή εικόνα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα κανείς ποτέ δεν είπε ότι το.Netflix έχει τις καλύτερες σειρές.

Υπάρχουν δεκάδες σειρές εδώ και χρόνια, πολύ πριν γίνει της μόδας το Netflix.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το the wire δεν το έχω δει καθώς δεν συμπαθώ τόσο τον πρωταγωνιστή.

Ισως του δώσω μία ευκαιρία κάποια στιγμή.

Το six feet under ήταν απλά εξαιρετικό παρά τα μερικά ευτράπελα πού απλά κοιτούσα αλλού,όποτε συνέβαιναν.

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Behind her eyes

μια απο τις καλες σειρες του νετφλιξ που και αυτο,σε κανει να θες να το δεις σε 2 μερες

Aν και αρχιζει σαν ενα συνιθισμενο ερωτικο και ψυχολογικο θριλερ,και περιμενεις το αναλογο αποτελεσμα,στη πορεια σου πετα μια τρελη εξελιξη,και στο φιναλε μια ακομα πιο τρελη ανατροπη,και ετσι σε αποζημιωσε κατα καπιο τροπο

καταπιανεται επισης με ενα θεμα που αν το ψαξεις στο νετ,θα διαπιστωσεις ,οτι δεν ειναι τοσο fiction οσο νομιζεις...:)

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Behind her eyes

μια απο τις καλες σειρες του νετφλιξ που και αυτο,σε κανει να θες να το δεις σε 2 μερες

Aν και αρχιζει σαν ενα συνιθισμενο ερωτικο και ψυχολογικο θριλερ,και περιμενεις το αναλογο αποτελεσμα,στη πορεια σου πετα μια τρελη εξελιξη,και στο φιναλε μια ακομα πιο τρελη ανατροπη,και ετσι σε αποζημιωσε κατα καπιο τροπο

καταπιανεται επισης με ενα θεμα που αν το ψαξεις στο νετ,θα διαπιστωσεις ,οτι δεν ειναι τοσο fiction οσο νομιζεις...:)

 

πολύ καλή σειρα οντως.

Link to comment
Share on other sites

Το the wire δεν το έχω δει καθώς δεν συμπαθώ τόσο τον πρωταγωνιστή.

Ισως του δώσω μία ευκαιρία κάποια στιγμή.

Το six feet under ήταν απλά εξαιρετικό παρά τα μερικά ευτράπελα πού απλά κοιτούσα αλλού,όποτε συνέβαιναν.

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιον από όλους;

Έχει δεκάδες απίστευτους ηθοποιούς!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το the wire μέγιστη σειρά. Πράγματι στα πρώτα επεισόδια έχει μια δυσκολία μέχρι να μπεις στο κλίμα, αλλα μόλις μπεις η εμπειρία θέασης δεν συγκρίνεται με καμία άλλη σειρά. Σε σημείο που μετά για ένα διάστημα εγώ δυσκολευόμουν να δω άλλες σειρές
Link to comment
Share on other sites

Behind her eyes

μια απο τις καλες σειρες του νετφλιξ που και αυτο,σε κανει να θες να το δεις σε 2 μερες

Aν και αρχιζει σαν ενα συνιθισμενο ερωτικο και ψυχολογικο θριλερ,και περιμενεις το αναλογο αποτελεσμα,στη πορεια σου πετα μια τρελη εξελιξη,και στο φιναλε μια ακομα πιο τρελη ανατροπη,και ετσι σε αποζημιωσε κατα καπιο τροπο

καταπιανεται επισης με ενα θεμα που αν το ψαξεις στο νετ,θα διαπιστωσεις ,οτι δεν ειναι τοσο fiction οσο νομιζεις...:)

 

Το ειδα χθες το βραδυ μονοκοπανια. Θα μπορουσε να ειναι και ταινια, τα πρωτα επεισοδια μεχρι να "γεμισει" η ιστορια ειναι καπως ανουσια. Δεν ηταν κακη βεβαια για mini σειρα και να περασει η ωρα.

 

Λιγο τραβηγμενο εως απιθανο το σημειο που φτασαν το astral projection, ειδικα με "ζουζου", αλλα οκ. :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Είδα το Who Killed Sarah? Βλέπεται για να περάσει η ώρα αλλά πολύ μέτριο..
Link to comment
Share on other sites

Falcon And The Winter Soldier

 

Βλέπει κανείς;

Έχει κάτι καλές ανατροπές και ωραία εξέλιξη από το ο επεισόδιο και μετά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

SHADOW AND BONES

 

Τρομερά καλογυρισμένο, δεν έχω διαβάσει τα βιβλία, αλλά έχουν ρίξει τρελό χρήμα σε σκηνικά και κουστούμια.

 

Μόνο ενοχλητικό να είναι όλο αναπαράσταση ρωσικής εποχής με Εγγλέζους ηθοποιούς. Θα προτιμούσα να ακούω ρωσικά για να με βάζει στο πνεύμα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

"Too Old To Die Young"

 

Παρακολουθώ εδώ και μέρες την μίνι σειρά του Nicolas Winding Refn. Τον σκηνοθέτη τον ξέρουμε από αριστουργήματα όπως το "Drive" το " Valhalla Rising" κλπ.

 

Η σκηνοθετική ματιά του Refn φοβερή όπως πάντα, που ακόμα και το σκοτεινό, το σάπιο και το άσχημο σου τα παρουσιάζει με όμορφα χρώματα. Στατικά και αργά πλάνα, φοβερή φωτογραφία και δυνατή μουσική.

 

Τα νοήματα της σειράς δεν θα τα σχολιάσω. Πιστεύω πως είναι εμφανή. Η παρακμή των μεγαλουπόλεων, ο εκφυλισμός των ανθρώπων των σημερινών κοινωνιών, η βαρβαρότητα και η ωμή βιαιότητα που έρχεται εκτός συνόρων, για να κατάκτησει τον κοιμισμένο λευκό άνθρωπο του σήμερα.

 

Ο σκηνοθέτης δεν εκθειάζει κανέναν "ήρωα" ούτε παίρνει το μέρος κάποιου από αυτούς. Καθώς παρακολουθείς επεισόδιο μετά το επεισόδιο, ούτε θες να ταυτιστείς με κάποιον χαρακτήρα, ούτε να πάρεις το μέρος του. Ο σκηνοθέτης απλά μας παρουσιάζει την απέχθεια του στην σαπίλα του σύγχρονου κόσμου, στις κατά τ' άλλα "πολιτισμένες κοινωνίες".

 

Αρκετά αμφιλεγόμενη σειρά που αξίζει να την δει κάποιος.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

The shadow line στο Ertflix, μία από τις καλύτερες σειρές που έχω δει τον τελευταίο καιρό. Πολύ καλή σκηνοθεσία και το καστ άψογο. Είναι μόνο 8 επεισόδια. Με μια ανάσα το είδα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Friends Reunion Special

friends-reunion-zee5-date-time-poster-1621939057265.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt11337862

 

Μου αρεσε αρκετα ειναι μια επανασυνδεση 6 ανθρωπων που αγαπησαμε βλεποντας τη σειρα και που ακομα και σημερα κρατανε αυτη τη σπιθα μεταξυ τους. Η χημεια τους ειναι εξαιρετικη χαιρομαι που ειδα καποια πραγματα που δεν γνωριζα για τον καθε χαρακτηρα οπως και καποια συμβαντα σε καποια επεισοδια που δεν τα ξεραμε. Εχει τις στιγμες του θα γελασετε θα δακρυσετε θα ανατριχιασετε αυτοι οι 6 εχουν μπει τοσο στην καρδια των ανθρωπων που παντα θα χαιρομαστε οταν τους βλεπουμε στην τηλεοραση γιατι ξερουμε οτι θα γελασουμε και οχι μονο. Αρκετοι guest star δεν μου αρεσε που δεν αναφερανε καθολου των Bruce Willis που επαιξε σε αρκετα επεισοδια οι υπολοιποι λιγο πολυ αναφερθηκαν με τον ενα η τον αλλο τροπο. Αξιζει να το δειτε οσοι αγαπατε τη σειρα θα σας συγκινησει. Εγω που εχω δει τη σειρα απο 4 φορες και εχω ολα τα επεισοδια στο κινητο το απολαυσα. 9/10

Link to comment
Share on other sites

Friends Reunion Special

 

friends-reunion-zee5-date-time-poster-1621939057265.jpg

 

 

 

https://www.imdb.com/title/tt11337862

 

 

 

Μου αρεσε αρκετα ειναι μια επανασυνδεση 6 ανθρωπων που αγαπησαμε βλεποντας τη σειρα και που ακομα και σημερα κρατανε αυτη τη σπιθα μεταξυ τους. Η χημεια τους ειναι εξαιρετικη χαιρομαι που ειδα καποια πραγματα που δεν γνωριζα για τον καθε χαρακτηρα οπως και καποια συμβαντα σε καποια επεισοδια που δεν τα ξεραμε. Εχει τις στιγμες του θα γελασετε θα δακρυσετε θα ανατριχιασετε αυτοι οι 6 εχουν μπει τοσο στην καρδια των ανθρωπων που παντα θα χαιρομαστε οταν τους βλεπουμε στην τηλεοραση γιατι ξερουμε οτι θα γελασουμε και οχι μονο. Αρκετοι guest star δεν μου αρεσε που δεν αναφερανε καθολου των Bruce Willis που επαιξε σε αρκετα επεισοδια οι υπολοιποι λιγο πολυ αναφερθηκαν με τον ενα η τον αλλο τροπο. Αξιζει να το δειτε οσοι αγαπατε τη σειρα θα σας συγκινησει. Εγω που εχω δει τη σειρα απο 4 φορες και εχω ολα τα επεισοδια στο κινητο το απολαυσα. 9/10

έχει ανέβει κάπου με ελληνικούς υπότιτλους; ξέρεις;
Link to comment
Share on other sites

έχει ανέβει κάπου με ελληνικούς υπότιτλους; ξέρεις;
Με αγγλικούς το είδα ακόμα δεν βγήκαν ελληνικοί λογικά τις επόμενες μέρες θα βγουν.
Link to comment
Share on other sites

Friends Reunion Special

friends-reunion-zee5-date-time-poster-1621939057265.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt11337862

 

Μου αρεσε αρκετα ειναι μια επανασυνδεση 6 ανθρωπων που αγαπησαμε βλεποντας τη σειρα και που ακομα και σημερα κρατανε αυτη τη σπιθα μεταξυ τους. Η χημεια τους ειναι εξαιρετικη χαιρομαι που ειδα καποια πραγματα που δεν γνωριζα για τον καθε χαρακτηρα οπως και καποια συμβαντα σε καποια επεισοδια που δεν τα ξεραμε. Εχει τις στιγμες του θα γελασετε θα δακρυσετε θα ανατριχιασετε αυτοι οι 6 εχουν μπει τοσο στην καρδια των ανθρωπων που παντα θα χαιρομαστε οταν τους βλεπουμε στην τηλεοραση γιατι ξερουμε οτι θα γελασουμε και οχι μονο. Αρκετοι guest star δεν μου αρεσε που δεν αναφερανε καθολου των Bruce Willis που επαιξε σε αρκετα επεισοδια οι υπολοιποι λιγο πολυ αναφερθηκαν με τον ενα η τον αλλο τροπο. Αξιζει να το δειτε οσοι αγαπατε τη σειρα θα σας συγκινησει. Εγω που εχω δει τη σειρα απο 4 φορες και εχω ολα τα επεισοδια στο κινητο το απολαυσα. 9/10

 

Ό,ΤΙ καλύτερο είδα φέτος!!

Εντάξει, όπως και να το κανούμε, άνθρωποι σαν εμένα (του 94), μεγαλώσαμε με τα Φιλαράκια, δεν είναι μία τυχαία σειρά. Ακόμα θυμάμαι κάτι Κυριακές που είχα διάβασμα για τεστ το γυμνάσιο και έλεγα στους δικούς μου "θα συνεχίσω μόλις τελειώσουν τα Φιλαράκια". Ας μην καταλάβαινα όλα τα αστεία, είναι κάτι από την παιδική μου ηλικία.

 

Στα του reunion, ήταν ακριβώς αυτό που ήθελα - τους ηθοποιούς χαλαρούς, εκτός ρόλου, να λένε ιστορίες από τότε και να απαντάνε σε κάποιες ερωτήσεις. Θεωρώ υπέροχο ότι τους ξαναβάλανε να αναπαραστήσουν κάποιες σκηνές από τότε και ειδικά η αναπαράσταση του παιχνιδιού από το επεισόδιο που χάνουν το διαμέρισμα, όλα τα λεφτά.

Με χάλασε αρκετά όλο αυτό που έγινε με τον κάθε άκυρο που έβγαινε και έλεγε τη γνώμη του για τα Φιλαράκια πχ BTS, αλλά μάλλον αυτό τραβάει στο Αμέρικα. Επίσης, με χάλασε ότι έκοψαν αρκετά πράγματα - στο fb είδα φωτογραφίες από υλικό που ήταν να το δείξουν όπως τη Ρέιτσελ να τρώει το γλυκό που είχε κάνει - και από 2 ώρες που λέγανε ότι ήταν κανονικά, το έκαναν 1,5 ώρα. :down:

 

Το ευχαριστήθηκα απίστευτα και δεν ξέρω αλήθεια αν θα μπορούσε να γίνει το ίδιο με μία άλλη τέτοια σειρά πχ HIMYM - με την έννοια του αν θα είχε την ίδια αποδοχή και τον ίδιο ενθουσιασμό.

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...