Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακομα δεν εχω καταληξει σε αυτο ή το s3 mini.Αυτο που βλεπω ειναι οτι η τιμη πεφτει(εστω και λιγο).Οποτε ειναι πολυ πιθανο να το δουμε κατω απο 300 ευρω σε λιγες ημερες.
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/SONY-XPERIA-S-BLACK-GRADE-C-LOCKED-TO-EE-/251219190500?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item3a7dd4a2e4

 

τι λέτε για αυτό??? να το χτυπήσω?

 

δε λεει ομως ποσο καιρο μεταχειρισμενο ειναι , τι εγγυηση εχει, κ με τα μεταφορικα ποσο θα σου ερθει?

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/SONY-XPERIA-S-BLACK-GRADE-C-LOCKED-TO-EE-/251219190500?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item3a7dd4a2e4

 

τι λέτε για αυτό??? να το χτυπήσω?

 

Γνώμη μου είναι οτι δεν πολυαξίζει. Αναφέρει "average condition" και "the phone shows signs of use such as scratches and scuffings to the screen and back". Με τα μεταφορικά θα σου πάει γύρω στα 215 ευρώ ενώ στην Ελλάδα καινούριο το παίρνεις με 310 από birdphone ή open365.

 

Edit: Εσύ αποφασίζεις βέβαια αν αξίζει να ρισκάρεις την αγορά ενός μεταχειρισμένου από το εξωτερικό από την αγορά ενός καινουριου από Ελλάδα για 95 ευρώ.

Edited by Jplab1981
Link to comment
Share on other sites

Πήρε λίγο υγρασία λόγω της βροχής την προηγούμενη εβδομάδα και το καταραμένο δεν έκλεινε για να προστατεύσω την πλακέτα του. Η κ@λομπαταρία δεν έβγαινε έτσι όπως την έχουν κάνει φίξ και έτσι τώρα ενώ επανήλθε δεν είναι όπως πρίν. Οι εφαρμογές του market δεν υπάρχουν. Ενώ μου λέει οτι τις έχω εγκατεστημένες, ούτε εικονίδια μου βγάζει ούτε μου ανοίγουν. Ούτε φακός, sms pro κλπ!!!! Τι μπορώ να κάνω; Υπάρχει κάπου να μου το ανοίξουν να μου το δούνε μήπως έχει κρατήσει κάπου μέσα του υγρασία;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι οτι δεν πολυαξίζει. Αναφέρει "average condition" και "the phone shows signs of use such as scratches and scuffings to the screen and back". Με τα μεταφορικά θα σου πάει γύρω στα 215 ευρώ ενώ στην Ελλάδα καινούριο το παίρνεις με 310 από birdphone ή open365.

 

Edit: Εσύ αποφασίζεις βέβαια αν αξίζει να ρισκάρεις την αγορά ενός μεταχειρισμένου από το εξωτερικό από την αγορά ενός καινουριου από Ελλάδα για 95 ευρώ.

 

ναι έχετε δίκιο ίσως να το πάρω καινούργιο....βασικά θα περιμένω μπας και έρθει και το νεξους κατα δώ να δω τι θα παίζει με τις τιμές...

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Με SEUS δοκίμασες να το επαναφέρεις;
Όχι. Πως να το κάνω; Το κατεβάζω απο το κινητό απ'ευθείας; Συνδέω το κινητό μέσω usb στο pc μου; (mac έχω)

 

Βέβαια εκτός του λογισμικού έχει και μικροπροβλήματα. Το αριστερό φωτάκι κάτω στην μπάρα δεν ανάβει. Μόνο τα 2 υπόλοιπα. Επίσης δεν λειτουργεί το πλήκτρο μείωσης της έντασης!!:worry:

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται έχει ζημία οπότε το SEUS δεν θα σώσει και πολλά. Το SEUS είναι μόνο για Win. Το κατεβάζεις, εγκατάσταση, συνδέεις το κινητό και κάνεις ότι σου λεει. Για τα mac το αντίστοιχο είναι το Bridge.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο πως τσουλαει με jelly bean? θα ηθελα την αποψη καποιου που εχει δοκιμασει και ενα galaxy nexus με JB αν γινεται

Φίλε μου το Xperia s ακόμα δεν έχει πάρει την jelly bean

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και απο οτι φαινεται,θα αργησει να την παρει κιολας...

 

τέλη Απριλίου λένε... καλό Πάσχα :)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη τι λεει σαν θηκη?

 

http://www.netimes.com/shop/nillkin%C3%A2%C2%84%C2%A2-protection-leather-case-for-sony-xperia-s-lt26i-p-3929.html?

cPath=882_873&number_of_uploads=0

 

Πηρα μια wallet case απο amazon αλλα δεν λυγιζει ωστε να μπορεις να μιλησεις στο τηλεφωνο και μου την σπαει..αυτη της nillkin την εχει κανεις?τι λεει απο ποιοτητα/ευχρηστια?επισης αν υπαρχει απο αλλο καταστημα ευρωπαικο κατα προτιμηση η σε καλυτερη τιμη σας παρακαλω να μου στειλετε ενα link..ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτη http://www.noreve.com/langue/en/product/Sony_Xperia_S_Tradition_C_leather_case.html

Εξαιρετικη ποιοτητα δερματος κ πολυ καλη προστασια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβαλω αλλα ειναι πολλα τα λεφτα Αρη!!δεν δινω τοσα για θηκη μακαρι να ναι απο ανθρακονημα!!

 

Οποιος εχει τη Nillkin μπορει να μου λυσει 2 απορειες 1ον) το ανοιγομενο μερος της θηκης "γυριζει" μεχρι πισω ωστε να μπορεις να μιλησεις στο τηλεφωνο?και 2ον)το πλαστικο που εφαρμοζει το κινητο πως ειναι?ειναι καλης ποιοτητας?το κινητο πως μπαινει?συρταρωτο η κουμπωτο?και αν εφαρμοζει καλα γτ σε αυτην που πηρα μπαινει κουμπωτο αλλα ζοριζεται αρκετα η συσκευη απο το τριψε τριψε ασε που δεν εφαρμοζει καλα..

Link to comment
Share on other sites

Για ποια nikilin μιλάς ? Εγώ Περιμένω μια γαμάτη θήκη... Μόλις μου έρθει θα σας δώσω φωτο
Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εσείς που βάλατε notification toggles, το περνάς με cwm και αυτό ήταν? όταν θα ανοίξει η συσκευή θα τρέχει κανονικά?και αν σε κάποια περίπτωση θέλω να το βγάλω τι κάνω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εσείς που βάλατε notification toggles, το περνάς με cwm και αυτό ήταν? όταν θα ανοίξει η συσκευή θα τρέχει κανονικά?και αν σε κάποια περίπτωση θέλω να το βγάλω τι κάνω?

 

Υποθετω εισαι root. Οποτε παιρνεις backup τα αρχεια systemui.apk , systemui.odex. Φλασαρεις με CWM το zip που εχει το νεο systemui. Restart κ τρεχει κανονικα. Σε περιπτωση που θες να το επαναφερεις, αντιγραφεις με τα σωστα permissions τα αρχεια που εκανες backup πριν.

Link to comment
Share on other sites

Για ποια nikilin μιλάς ? Εγώ Περιμένω μια γαμάτη θήκη... Μόλις μου έρθει θα σας δώσω φωτο

Γι αυτην που εχω ποσταρει παραπανω..εσυ ποια παραγγειλες?δωσε λινκ..

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω εισαι root. Οποτε παιρνεις backup τα αρχεια systemui.apk , systemui.odex. Φλασαρεις με CWM το zip που εχει το νεο systemui. Restart κ τρεχει κανονικα. Σε περιπτωση που θες να το επαναφερεις, αντιγραφεις με τα σωστα permissions τα αρχεια που εκανες backup πριν.

ναι root είμαι αλλά με μπέρδεψες λίγο, αν δεν πάρω backup πειράζει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι root είμαι αλλά με μπέρδεψες λίγο, αν δεν πάρω backup πειράζει?

 

Οχι δεν πειραζει απλα το backup ειναι για να επαναφερεις το αρχικο σε περιπτωση που δεν σου αρεσει το καινουργιο στυλ του systemui. Αν κατεβασεις απο το link που λεγαμε πιο πριν το system ui ειναι συμβατο με τις rom .50 και .55 με την .45 εχει ενα μικρο θεμα με το 2g/3g toggle. Μιλαω παντα για αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2017867

Αν δεν παρεις backup και θες να το επαναφερεις θα στο στειλουμε εμεις το original αρχειο στην τελικη :)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν πειραζει απλα το backup ειναι για να επαναφερεις το αρχικο σε περιπτωση που δεν σου αρεσει το καινουργιο στυλ του systemui. Αν κατεβασεις απο το link που λεγαμε πιο πριν το system ui ειναι συμβατο με τις rom .50 και .55 με την .45 εχει ενα μικρο θεμα με το 2g/3g toggle. Μιλαω παντα για αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2017867

Αν δεν παρεις backup και θες να το επαναφερεις θα στο στειλουμε εμεις το original αρχειο στην τελικη :)

ωραία!!!! αφού έχω εσένα προχωράω, ναι γιαυτό λέω και εγώ. εγώ κατέβασα αυτό ''XS_MOD_v2''.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραία!!!! αφού έχω εσένα προχωράω, ναι γιαυτό λέω και εγώ. εγώ κατέβασα αυτό ''XS_MOD_v2''.

 

Ok δοκιμασε το κ αν χρειαστεις τπτ εδω ειμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν πειραζει απλα το backup ειναι για να επαναφερεις το αρχικο σε περιπτωση που δεν σου αρεσει το καινουργιο στυλ του systemui. Αν κατεβασεις απο το link που λεγαμε πιο πριν το system ui ειναι συμβατο με τις rom .50 και .55 με την .45 εχει ενα μικρο θεμα με το 2g/3g toggle. Μιλαω παντα για αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2017867

Αν δεν παρεις backup και θες να το επαναφερεις θα στο στειλουμε εμεις το original αρχειο στην τελικη :)

Ανδρεα τι ''θεμα'' υπαρχει με το 2g/3g? Το εχω ενα μηνα περιπου και δεν εχω δει κατι.

ωραία!!!! αφού έχω εσένα προχωράω, ναι γιαυτό λέω και εγώ. εγώ κατέβασα αυτό ''XS_MOD_v2''.

Υπαρχει ποιο νεα εκδοση v2.1.

 

Ειμαι με την .45 σημερα κατεβασα την XS MOD v2.1 for fw .45 (ειχα την v2) και μετα αντικατεστησα το SystemUI.apk απο το ποστ #66.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...