Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχει καποιος την ευγενη καλοσυνη να μου απαντηση στην ερωτηση που εκανα πριν 3 σελιδες για το πως θα περασω μουσικη απο το playstation 3?θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα..ευχαριστω..

 

Δεν θα "περάσεις" αρχεία από το ps3 στο κινητό. Απλά μπορεί το ps3 να λειτουργεί σαν media server, και σαν είναι ανοικτό να μπορείς να παίξεις αρχεία στο κινητό σου.

 

Δεν έχω ούτε μπορώ να το δοκιμάσω στο ps3 (άμα τύχει να είμαι σε ένα φίλο που έχει να σου πω περισσότερα), αλλά λογικά θα πρέπει να ενεργοποιήσεις στο ps3 τo media server ( network -> media server) enable.

 

Μετά λογικά θα μπορείς να βλέπεις τα αρχεία από το ps3 στο κινητό σου είτε από το connected devices, είτε μέσω κάποιας εφαρμογής (bubbleUPnp για παράδειγμα).

 

Δοκίμασε και μας λες. Αν έχω ευκαιρία θα δοκιμάσω και θα σου πω κ εγώ.

 

Ρε παιδακια πειτε μου καμια εφαρμογη δοκιμασμενη που να μετραει ποιες εφαρμογες εχουν καταναλωσει την μπαταρια γιατι το "συστημα android" δεν μας τα λεει καλα τελευταια......

 

Κωνσταντίνε, δοκίμασε το GSam Battery Monitor. Έχει περισσότερες λεπτομέρειες για τις εφαρμογές.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Thank you Μαριε γιατι θα με τρελανει η συσκευη. :p

 

Το κάνουν αυτό οι άτιμες :p

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το κάνουν αυτό οι άτιμες :p

 

Αυτο που δεν μπορω ακομα να καταλαβω ειναι αν οντως επηρεαζει την μπαταρια η χρηση του android system τοσο πολυ ή απλα ειναι ενα μπαγκ και δεν γινεται σωστη μετρηση απο το συστημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν μπορω ακομα να καταλαβω ειναι αν οντως επηρεαζει την μπαταρια η χρηση του android system τοσο πολυ ή απλα ειναι ενα μπαγκ και δεν γινεται σωστη μετρηση απο το συστημα.

 

Μέσα στο Android system είναι το keep awake πάντως.

 

Makes sense.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ειναι bug του alarm manager. Φυσιολογικα πρεπει να συμβαινει σε ολους τους χρηστες. Τι λενε οι αλλοι συν-φορουμιτες? Το εχετε παρατηρησει κ εσεις?
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο Android system είναι το keep awake πάντως.

 

Makes sense.

 

Ναι αλλα θα επρεπε να το κλεισω? Και αν το κλεισω (αν κλεινει) δεν θα υπαρχει θεμα με τη συσκευη?

 

 

 

 

 

Ειναι bug του alarm manager. Φυσιολογικα πρεπει να συμβαινει σε ολους τους χρηστες. Τι λενε οι αλλοι συν-φορουμιτες? Το εχετε παρατηρησει κ εσεις?

 

Ειναι bug της .55 πιστευεις?

Θα πρεπε να με αγχωνει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη μπαταρία, όταν είχε βγει το θέμα με την κατανάλωση το είχα ψάξει με το Android assistant https://play.google.com/store/apps/details?id=com.advancedprocessmanager&hl=el και είχα δει στο battery use κάποια εφαρμογή εργοστασιακή που είχε μεγάλη κατανάλωση και τη διεγραψα. Δεν θυμάμαι ποια ήταν.

Να πω ότι είμαι με τη .45 root και το βράδυ που το αφήνω σε 2g χάνω από 1% έως 3% σε 7-8 ώρες.

 

Edit πριν διαγραψεις οριστικά κάποια εφαρμογή πάγωσε την πρώτα. Τα ξέρεις αυτά απλά τα γράφω... :)

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη μπαταρία, όταν είχε βγει το θέμα με την κατανάλωση το είχα ψάξει με το Android assistant https://play.google.com/store/apps/details?id=com.advancedprocessmanager&hl=el και είχα δει στο battery use κάποια εφαρμογή εργοστασιακή που είχε μεγάλη κατανάλωση και τη διεγραψα. Δεν θυμάμαι ποια ήταν.

Να πω ότι είμαι με τη .45 root και το βράδυ που το αφήνω σε 2g χάνω από 1% έως 3% σε 7-8 ώρες.

 

Edit πριν διαγραψεις οριστικά κάποια εφαρμογή πάγωσε την πρώτα. Τα ξέρεις αυτά απλά τα γράφω... :)

 

Θαναση μου φυσικα και θα κανω τις δοκιμες μου. Αλλα φοβαμαι μην φαει κανα σκαλωμα και κολλησει και μετα θελω φλασαρισματα παλι και το χω φερει στα μετρα μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το ειχα σε ολες τις rom : .45 .50 .55 Απο οσο εχω παρατηρησει σε ολες ποτε δεν καταφερα να αποδειξω οτι καταναλωνει μπαταρια. Χρησιμοποιω το BetterBatteryStats κ βλεπω οτι ακομα κ αν κανει register wakeup locks ο alarm manager αλλα ειναι αυτα που καταναλωνουν την μπαταρια μου. Με κανονικη χρηση μου κραταει 2 μερες περιπου. Φυσιολογικο δηλαδη ακομα κ πολυ καλο για το συγκεκριμενο smartphone. Πιστευω οτι πρεπει να το βγαλεις απο το μυαλο σου :)
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το ειχα σε ολες τις rom : .45 .50 .55 Απο οσο εχω παρατηρησει σε ολες ποτε δεν καταφερα να αποδειξω οτι καταναλωνει μπαταρια. Χρησιμοποιω το BetterBatteryStats κ βλεπω οτι ακομα κ αν κανει register wakeup locks ο alarm manager αλλα ειναι αυτα που καταναλωνουν την μπαταρια μου. Με κανονικη χρηση μου κραταει 2 μερες περιπου. Φυσιολογικο δηλαδη ακομα κ πολυ καλο για το συγκεκριμενο smartphone. Πιστευω οτι πρεπει να το βγαλεις απο το μυαλο σου :)

 

θες να μου πεις πως καταφερνεις να το δουλευεις δυο μερες; εμενα με 9 εφαρμογες περασμενες και με ελαχιστη χρηση δεν κραταει ουτε 20 ωρες!

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το ειχα σε ολες τις rom : .45 .50 .55 Απο οσο εχω παρατηρησει σε ολες ποτε δεν καταφερα να αποδειξω οτι καταναλωνει μπαταρια. Χρησιμοποιω το BetterBatteryStats κ βλεπω οτι ακομα κ αν κανει register wakeup locks ο alarm manager αλλα ειναι αυτα που καταναλωνουν την μπαταρια μου. Με κανονικη χρηση μου κραταει 2 μερες περιπου. Φυσιολογικο δηλαδη ακομα κ πολυ καλο για το συγκεκριμενο smartphone. Πιστευω οτι πρεπει να το βγαλεις απο το μυαλο σου :)

 

Ακριβως το ιδιο ισχυει και με μενα. Παρολο που φαινεται ανησυχητικο οσον αφορα στην μπαταρια, ειμαι στις 23 ωρες και εχω 41% ακομα. Ελπιζω να ειναι αστοχια του λογισμικου. Θα προσπαθησω να το βγαλω απο το μυαλο μου. Θα δω και τις διαφορες εφαρμογες που λενε για την χρηση της μπαταριας και ελπιζω ναμαι οκ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θες να μου πεις πως καταφερνεις να το δουλευεις δυο μερες; εμενα με 9 εφαρμογες περασμενες και με ελαχιστη χρηση δεν κραταει ουτε 20 ωρες!

 

Εχω σταματησησει να το σκαλιζω οπως πριν :)

Wifi κανα μισαωρο για emails

Κλησεις μηνυματα καποιες εφαρμογες που χρησιμοποιω στη δουλεια και αυτα συνηθως

Οταν το χρησιμοποιω πιο πολυ σκαλιζοντας ή παιζοντας κανα παιχνιδι τοτε ζητω που καηκαμε

Link to comment
Share on other sites

θες να μου πεις πως καταφερνεις να το δουλευεις δυο μερες; εμενα με 9 εφαρμογες περασμενες και με ελαχιστη χρηση δεν κραταει ουτε 20 ωρες!

 

 

Με χρήση ώς τηλέφωνο μόνο (ιντερνετ κανένα 10λεπτο για emails) 2-2,5 ώρες ομιλία κρατάει αρκετά μετά απο δοκιμή που το έκανα(φώτο).Οταν το παρασκαλίζω (παιχνίδια-ιντερνετ-φωτογραφίες) βγάζει κανένα 12ωρο

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Με χρήση ώς τηλέφωνο μόνο (ιντερνετ κανένα 10λεπτο για emails) 2-2,5 ώρες ομιλία κρατάει αρκετά μετά απο δοκιμή που το έκανα(φώτο).Οταν το παρασκαλίζω (παιχνίδια-ιντερνετ-φωτογραφίες) βγάζει κανένα 12ωρο

 

Βλεπω οτι εχεις αλλαξει κ το system ui :cool:

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι εχεις αλλαξει κ το system ui :cool:

 

είναι custom rom η XTX 9 απο τους XDA http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1931325 :D

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χαρειτε το κι αστε τα υπολοιπα τωρα ...τοσο ψυρισμα για ποιο λογο δεν καταλαβαινω ..σημερα θα δειξει αυτο ,αυριο το αλλο ..ε και ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι αρκετα ικανοποιημενος, εχω ολα synced εκτος απο currents+photos
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χαρειτε το κι αστε τα υπολοιπα τωρα ...τοσο ψυρισμα για ποιο λογο δεν καταλαβαινω ..σημερα θα δειξει αυτο ,αυριο το αλλο ..ε και ?

 

Γιατι παντα δειχνει αυτο και ποτε το αλλο..:p

Ποτε δεν ημουν ψυρας με τις μπαταριες, απλα το συνανταω πρωτη φορα σε smartphone αλλα απο,τι βλεπω ισχυει και σε αλλους το ιδιο οποτε ηρεμω σιγα σιγα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..! μολις το παρηγγειλα...!! το διαλεξα σε μαυρο γιατι ειναι πιο κακο..! χα...

με το που το παρω εννοειται πως xda για ενα ροοτ και πεταγμα περιττων εφαρμογων...!

εχετε να μου προτινεται κατι ως νεος χρηστης του S? τα εβαλα διπλα διπλα με το Τ αλλα δεν αξιζε 100 και πλεον ευρω δεν με καλυπτε..ακουω τι πρεπει να κανω μολις το παρω..μιας και ειστε εμπειροι δειξτε μου τα φωτα σας..!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου?εμενα γραφει 6.1.Α.2.45 ειναι η τελευταια?δεν το εχω συνδεσει σε υπολογιστη με pc companion γι αυτο ρωταω αυτη μου την εβγαλε μολις το ανοιξα την πρωτη μερα και την εκανα μεσω wi-fi..

 

Οσο για την μπαταρια το wi-fi την αδειαζει πολυ γρηγορα..Με φουλ σερφαρισμα διαβαζοντας εδω το φορουμ σε mobile μορφη κιολας σε 5 ωρες καπουτ η )μπαταρια.ειναι μιας εβδομαδας το κινητο βεβαια(εχει κανει 10\11 φορτισεις)δεν ξερω αν στρωσει ασε να δουμε..εκανα και πατατα στις 3 πρωτες φορτισεις το αφηνα και εκλεινε απο μπαταρια κ μετα το φορτιζα αλλα καπου διαβασα οτι δεν κανει καλο αυτο στις λιθιου λετε να την χαλασα την μπαταρια??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου?εμενα γραφει 6.1.Α.2.45 ειναι η τελευταια?δεν το εχω συνδεσει σε υπολογιστη με pc companion γι αυτο ρωταω αυτη μου την εβγαλε μολις το ανοιξα την πρωτη μερα και την εκανα μεσω wi-fi..

 

Οσο για την μπαταρια το wi-fi την αδειαζει πολυ γρηγορα..Με φουλ σερφαρισμα διαβαζοντας εδω το φορουμ σε mobile μορφη κιολας σε 5 ωρες καπουτ η )μπαταρια.ειναι μιας εβδομαδας το κινητο βεβαια(εχει κανει 10\11 φορτισεις)δεν ξερω αν στρωσει ασε να δουμε..εκανα και πατατα στις 3 πρωτες φορτισεις το αφηνα και εκλεινε απο μπαταρια κ μετα το φορτιζα αλλα καπου διαβασα οτι δεν κανει καλο αυτο στις λιθιου λετε να την χαλασα την μπαταρια??

 

Η .55 ειναι η τελυταια. Οσο για την μπαταρια. Μικρο το κακο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου?εμενα γραφει 6.1.Α.2.45 ειναι η τελευταια?δεν το εχω συνδεσει σε υπολογιστη με pc companion γι αυτο ρωταω αυτη μου την εβγαλε μολις το ανοιξα την πρωτη μερα και την εκανα μεσω wi-fi..

 

Οσο για την μπαταρια το wi-fi την αδειαζει πολυ γρηγορα..Με φουλ σερφαρισμα διαβαζοντας εδω το φορουμ σε mobile μορφη κιολας σε 5 ωρες καπουτ η )μπαταρια.ειναι μιας εβδομαδας το κινητο βεβαια(εχει κανει 10\11 φορτισεις)δεν ξερω αν στρωσει ασε να δουμε..εκανα και πατατα στις 3 πρωτες φορτισεις το αφηνα και εκλεινε απο μπαταρια κ μετα το φορτιζα αλλα καπου διαβασα οτι δεν κανει καλο αυτο στις λιθιου λετε να την χαλασα την μπαταρια??

Το wi-fi καταναλωνει λιγη μπαταρια με καλη ληψη, καταναλωση θα δεις αν το εχεις σε λειτουργεια δικτυου wcdma/gsm. Αυτα θα το δεις με κλειστη οθονη.

Η καταναλωση εχει να κανει με το ποσοστο φωτεινοτητας της οθονης και την διαρκεια ανοικτης οθονης. 5 ωρες ανοικτη οθονη ειναι μια χαρα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...! υπαρχει προβλημα στο κινητο μας μετα την αναβαθμιση σε ics σχετικα με το led της συσκευης ή δεν ισχυει κατι τετοιο...; ακομα κατι αλλο το ροοτ για την τελευταια εκδοση γινεται με χρηστη flashtool ή ειναι πιο ανωδυνο...; πιο ευκολο δηλαδη..; Edited by Mr_Comple

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...! υπαρχει προβλημα στο κινητο μας μετα την αναβαθμιση σε ics σχετικα με το led της συσκευης ή δεν ισχυει κατι τετοιο...; ακομα κατι αλλο το ροοτ για την τελευταια εκδοση γινεται με χρηστη flashtool ή ειναι πιο ανωδυνο...; πιο ευκολο δηλαδη..;

 

Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με το led.Πρώτα κανείς root την 45 ή την 50 με τον εύκολο τρόπο (δες στο xda) και μετά την 55 με flashtool(δες στο xda).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...