Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο 2,3 σε 4 νομίζω δεν μπορείς να πας με ota...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μου λες το username toυ παιδιου να το βρω στην αναζητηση...?

εμενα λογικα θα μου ερθει με 2.3.7 οποτε δεν ξερω τι update θα δει μεσω ΟΤΑ και τι μεσω pccompanion :/

 

Ο nick2crete είναι.

Με το που ανοίξεις τη συσκευή το πρώτο πράγμα που θα κάνεις είναι να αναβαθμίσεις μέσω pcc ή SEUS.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Σκεφτομαι να αγορασω το xperia s(ειμαι αναμεσα σε αυτο και το galaxy s3 mini).Εκτος απο το μεγεθος του και τα 3 κουμπια που εχει(ειναι λιγο εκνευριστικο οτι δεν μπορεις να τα πατησεις ευκολα),με προβληματιζει κυριως η μπαταρια του.Διαβασα τι εχει γραφτει πιο πριν,αλλα ξεκαθαρη απαντηση δεν εχω παρει.Ειμαι ανθρωπος που χρησιμοποιω internet πολλες ωρες την ημερα(εχω ενα blackberry με 250mb στη συνδεση μου καθε μηνα).Διαβαζω νεα,facebook κτλ.Θα απογοητευτω απο την διαρκεια της μπαταριας?Σας ευχαριστω πολυ και οι αποψεις σας ειναι πολυ σημαντικες!
Link to comment
Share on other sites

Από τη μία τα κινητά που συγκρίνεις ,...,δε συγκρίνονται .

Από την άλλη αν μπαίνεις 4-5 ώρες την ημέρα από 3g την έκατσες τη βάρκα...εεε...την μπαταρία εννοώ.

Δε φαντάζομαι να το ξεπερνάς το 24ωρο

 

Aαα μάλιστα.. Σε ευχαριστώ Jplab1981..;)

 

mariosx πολύ ωραία φαίνεται αυτή.. Βγαίνει και σε άσπρο βλέπω.. http://www.ebay.co.uk/itm/Soft-TPU-Gel-Cover-Case-For-SONY-ERICSSON-XPERIA-S-LT26i-White-Free-Film-/261119420331?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item3ccbee27ab

Ενδιαφέρον! :happy:

 

Παιδιά έχω αγοράσει διάφορες θήκες gel-σιλικόνης λευκού χρώματος και όλες μετά από ~1 μήνα γίνονται κίτρινες με αποτέλεσμα να της πετάω γιατί δείχνουν άσχημες/βρώμικες.

Αυτή που έχω αρκετό καιρό είναι αυτή

http://www.ebay.co.uk/itm/Clear-Crystal-Plastic-Hard-Case-Film-for-Sony-Ericsson-Xperia-S-NX-LT26i-VWCC932-/400396989966?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item5d3985360e αλλά δεν προστατεύει σε πτώση όπως η gel/σιλικόνης.

 

Παίδες , επειδή είμαι λάτρης των gel/σιλικονάτων θηκών, να σας υπενθυμίσω ότι το TPU που πουλάνε πια όλοι σχεδόν για gel/σιλικόνη, ΔΕΝ είναι σιλικόνη.

Καταρχάς, να εξηγούμαστε, για να μην παρεξηγούμαστε.

Το σκληρό υλικό προστατεύει λιγότερο από το μαλακό (απορρόφηση ενέργειας κατά την κρούση και τα ρέστα). Ωραία? Ωραία...

Οι θήκες TPU , είναι σκληρές. Ναι σύμφωνοι, δεν είναι hard case αλλά είναι σκληρές.

Οι πραγματικές θήκες σιλικόνης είναι τόσο μαλακές που όταν τις πιέζεις ελαφρώς με δάκτυλο υποχωρούν.

Επειδή λοιπόν πίστεψα κι εγώ τον πωλητή ότι θα ήταν σιλικόνης και παρέλαβα TPU, έχω ήδη παραγγείλει και περιμένω αυτήν εδώ.

http://www.ebay.co.uk/itm/221079211426?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Δε με νοιάζει αν είναι άσχημη, με ενδιαφέρει μόνο να μην καταλάβει τίποτα το κινητό όταν φάει την τούμπα.

Εξάλλου ο πωλητής λέγεται obama. Πόσο στραβά μπορεί να πάνε τα πράγματα?λολ

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ο nick2crete είναι.

Με το που ανοίξεις τη συσκευή το πρώτο πράγμα που θα κάνεις είναι να αναβαθμίσεις μέσω pcc ή SEUS.

 

ωραια ολα αυτα αλλα αν εμενα με πεταξει κατευθειαν στην 55 τοτε τη γινεται...; μπορω να φτασω μεχρι την 50. δηλαδη να το βαλω στο seus να μου βρει την 50 να την ρουταρω και μετα με οτα να κανω την 55 και να μην χαθει το ροοτ...; η αυτα που λεω ειναι σεναρια...;

 

παιδια μολις το πηρα απο birdphone..το κινητο ειναι απο τσεχια απο οτι καταλαβα..το κουτι του υπερκομπλε... HDMI ακομα και θηκη πολυ καλης ποιοτητας με το λογοτυπο SONY απ εξω δεν το περιμενα..εκδοση εχει την .052

Edited by Mr_Comple

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Mr_Comple Οταν εχεις το τηλεφωνο στα χερια σου μπες στης ρυθμισεις > ψαξε για update μεσα απο το τηλεφωνο και θα σου γραψει ποια εκδοση ειναι διαθεσιμη.

 

SCHUMIFER Ωραιος για το μαθημα :) Το δικο μου θεμα ειναι οτι εχω λευκο τηλεφωνο, αγοραζω λευκες θηκες και αυτες κιτρινιζουν :(

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

εγω αγοραζω bugatti θηκες, δερματινες ή υφασματινες με κανα 10ρικο απο γερμανια με δωρεαν μεταφορικα και ειναι σκυλια και πανεμορφες.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Mr_Comple Οταν εχεις το τηλεφωνο στα χερια σου μπες στης ρυθμισεις > ψαξε για update μεσα απο το τηλεφωνο και θα σου γραψει ποια εκδοση ειναι διαθεσιμη.

 

SCHUMIFER Ωραιος για το μαθημα :) Το δικο μου θεμα ειναι οτι εχω λευκο τηλεφωνο, αγοραζω λευκες θηκες και αυτες κιτρινιζουν :(

το τηλ μου βρισκει την .45 και το companion κατεβαζει την .55 :wacko:

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω αγοραζω bugatti θηκες, δερματινες ή υφασματινες με κανα 10ρικο απο γερμανια με δωρεαν μεταφορικα και ειναι σκυλια και πανεμορφες.

Βαλε και κανα λινκ να δουμε και εμεις :)

το τηλ μου βρισκει την .45 και το companion κατεβαζει την .55 :wacko:

πατησε στον dialer *#*#7378423#*#*

service info

software info

δες τι γραφει π.χ το δικο μου γραφει 1257-4626, Αυτο ειναι καλο να το ξερεις σε περιπτωση που χρειαστεις την εγγυηση να φλασαρεις ενα ''δικο'' του

 

Απο που το αγορασες? το κουτι για ποιες χωρες γραφει οτι ειναι?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Βαλε και κανα λινκ να δουμε και εμεις :)

 

πατησε στον dialer *#*#7378423#*#*

service info

software info

δες τι γραφει π.χ το δικο μου γραφει 1257-4626, Αυτο ειναι καλο να το ξερεις σε περιπτωση που χρειαστεις την εγγυηση να φλασαρεις ενα ''δικο'' του

 

Απο που το αγορασες? το κουτι για ποιες χωρες γραφει οτι ειναι?

απο birdphone το κουτι γραφει CS,PL,SK

1252-0023 γαφει εμενα. το companion κατεβασε την 55 την περναω..;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

απο birdphone το κουτι γραφει CS,PLSK

1252-0023 γαφει εμενα. το companion κατεβασε την 55 την περναω..;

πριν ξεκινησεις κανε αυτο για να φτιαξεις ftf το ''μαμισιο'' που εχεις http://mytechencounters.wordpress.com/2012/06/12/how-to-create-an-ftf-file-of-your-xperia-ics-firmware/ , αν χρειαστεις εγγυηση το φλασαρεις και εισαι μεσα.

Μετα ακολουθησε τον οδηγο που σου ειπαν τα παιδια ποιο πριν για να αναβαθμηση και root.

 

 

 

Edit : γελας φιλε μου εσυ ε????

Mr_Comple το edit δεν ειναι για εσενα.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

πριν ξεκινησεις κανε αυτο για να φτιαξεις ftf το ''μαμισιο'' που εχεις http://mytechencounters.wo...-ics-firmware/ , αν χρειαστεις εγγυηση το φλασαρεις και εισαι μεσα.

Μετα ακολουθησε τον οδηγο που σου ειπαν τα παιδια ποιο πριν για να αναβαθμηση και root.

 

το λινκ δεν με βγαζει καπου...! :(

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το λινκ δεν με βγαζει καπου...! :(

Δες παλι το προηγουμενο ποστ μου, διορθωσα το λινκ.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Από τη μία τα κινητά που συγκρίνεις ,...,δε συγκρίνονται .

Από την άλλη αν μπαίνεις 4-5 ώρες την ημέρα από 3g την έκατσες τη βάρκα...εεε...την μπαταρία εννοώ.

Δε φαντάζομαι να το ξεπερνάς το 24ωρο

 

καταρχην σε ευχαριστω για την απαντηση.μπαινω στο ιντερνετ τουλαχιστον 5-6 ωρες την ημερα.δεν με πειραζει να το φορτιζω καθε βραδυ.απλα να μην μου τελειωνει πιο πριν!!

Link to comment
Share on other sites

Θαναση το edit για ποιον ηταν?? :p

Εγω παντως δεν καταφερα να φτιαξω ftf αρχειο. Προσπαθησα αλλα ο οδηγος του φλαστουλ ειναι παλιος και δεν ειναι ετσι ακριβως τα βηματα..:/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πριν λιγες ωρες το πηρα στα χερια μου...φοραω την 55 και rooted...! χαρις την βοηθεια ενος παλικαριου που προσφερθηκε να με εξυπηρετησει...! ας ειναι καλα...!!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θαναση το edit για ποιον ηταν?? :p

Εγω παντως δεν καταφερα να φτιαξω ftf αρχειο. Προσπαθησα αλλα ο οδηγος του φλαστουλ ειναι παλιος και δεν ειναι ετσι ακριβως τα βηματα..:/

:whistle:

Καλα.... τωρα μου το λες? ερασιτεχνης.... :lol:

 

Δες τα απο κατω. Δεν εχω δοκιμασει τιποτα απο αυτα, απλα τα αναμεταδιδω.

Για οσους φλασαραν καποια φτφ, μπορουν να ξαναφλασαρουν σε GB LT26I_6.0.A.3.75_CE1 (central europe) και στη συνεχεια μεσω αναβαθμισης θα παρουν την "ντοπια". Το εκανα χτες και λειτουργει αφου μου εβγαλε το sim toolkit της wind και 160 χαρακτηρες στο μνμ .

Αν καποιος θελει μπορω να φτιαξω σε ftf την υπαρχουσα που εχω και εγω, σε περιπτωση που βαριεται να επιστρεψει σε gb κ μετα αναβαθμιση, αρκει να μου το ζητησει :P

 

Έχω φτιάξει και ανεβάσει το ftf της ελληνικής ICS (6.1.Α.0.452). Για όποιον ενδιαφέρεται, μπορεί να το κατεβάσει από εδώ: http://bit.ly/NHV38V

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Χεχεχ! Δεν χρειαστηκε τελικα..ευττχως. Παρολα αυτα εχω κατεβασει το update. Υπαρχει στο πισι. Οποτε φανταζομαι με τα σωστα βηματα θα μπορω ανα πασα στιγμη να το φτιαξω..;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χεχεχ! Δεν χρειαστηκε τελικα..ευττχως. Παρολα αυτα εχω κατεβασει το update. Υπαρχει στο πισι. Οποτε φανταζομαι με τα σωστα βηματα θα μπορω ανα πασα στιγμη να το φτιαξω..;)

Οοοο τον παιχτη :w00t: Με επιασες αδιαβαστο, πρωτη φορα διαβαζω κατι τετοιο. Τελικα εγω ειμαι ο ερασιτεχνης :lol:

Εχεις πουθενα καποιον οδηγο να διαβασουμε?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οοοο τον παιχτη :w00t: Με επιασες αδιαβαστο, πρωτη φορα διαβαζω κατι τετοιο. Τελικα εγω ειμαι ο ερασιτεχνης :lol:

Εχεις πουθενα καποιον οδηγο να διαβασουμε?

 

Το σημαντικο ειναι να κατεβασεις το τελευταιο update του τηλεφωνου σου μεσω seus. Καπου στα 300+ mb. Αποθηκευεται σε ενα φακελο στο πισι κσι μετα μεσω του flashtool δημιουργεις το ftf. Δυστυχως δεν ξερω τα βηματα ακριβως γιατι το flashtool εχει αλλαξει.

Εσυ πως το εκανες βρε Θαναση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση που εχει απαντηθει παλι (την απαντηση δεν θυμαμαι :P )

σβηνω 2 εφαρμογες astro file kai office suite και μετα απο επανεκκίνηση τις βρισκω παλι... τι παιζει εδω..;?? :confused:

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση που εχει απαντηθει παλι (την απαντηση δεν θυμαμαι :P )

σβηνω 2 εφαρμογες astro file kai office suite και μετα απο επανεκκίνηση τις βρισκω παλι... τι παιζει εδω..;?? :confused:

 

κατιθ δεν εκανες σωστα, εγω τις εσβησα και δεν ξανα εμφανιστηκαν

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

κατιθ δεν εκανες σωστα, εγω τις εσβησα και δεν ξανα εμφανιστηκαν

 

τις σβηνω απο playstore και εκει παλι ή απο το drawer και παλι εκει μετα και ανοιγουν κανονικα :worry:

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εισαι root?

 

ναι...!!!!!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...