Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο φορτιστή του τηλεφώνου έχει out put 1500mah ή αλλιώς 1,5Α.

Η κατανάλωση που θα έχεις εξαρτάται από τη φωτεινότητα της οθόνης και από το πρόγραμμα πλοήγησης.

Αν έχεις φορτιστή αυτοκινήτου δες τα χαρακτηριστικά του και φυσικά κάνε της δοκιμές σου.

Προσωπικά είχα το igo my way και για να μην έχω απώλεια έπρεπε να έχω out put 1,5A το οποίο φόρτιζε με πολύ αργούς ρυθμούς, με out put 1A είχα απώλεια. Τώρα έχω το igo primo 2 και φορτίζει αρκετά γρήγορα.

 

Φορτιστή αυτοκινήτου πρόκειται να πάρω, γι' αυτό και ρωτάω. Θα ψάξω να βρω κάτι επώνυμο με έξοδο τουλάχιστον 1500mah και μετά θα κάνω τις δοκιμές μου όπως λες. Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα και παλι! εχω βαλει το κινητο να φορτισει και θελω να ρωτησω τα εξης.

λεει μεσα να το αφησω τουλαχιστον 30 λεπτα να φορτισει και μετα να το ανοιξω,τι να κανω? να το αφησω να φορτισει πληρως και μετα να παιξω με την συσκευη ή να το αφησω 30 λεπτα και να το ανοιξω εξερευνοντας το, ενω φορτιζει?

 

τελος ειχε μεσα και μια προστασια οθονης,να την βαλω στο κινητο ή θα χαλασει την εμπειρια χρησης του?

 

κατι αλλο,αν υπαρχουν updates για το κινητο θα μου το βγαλει μονη της η συσκευη(οτα) ή να το συνδεσω στο pc companion?

Edited by haris013
Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι! εχω βαλει το κινητο να φορτισει και θελω να ρωτησω τα εξης.

λεει μεσα να το αφησω τουλαχιστον 30 λεπτα να φορτισει και μετα να το ανοιξω,τι να κανω? να το αφησω να φορτισει πληρως και μετα να παιξω με την συσκευη ή να το αφησω 30 λεπτα και να το ανοιξω εξερευνοντας το, ενω φορτιζει?

 

τελος ειχε μεσα και μια προστασια οθονης,να την βαλω στο κινητο ή θα χαλασει την εμπειρια χρησης του?

 

κατι αλλο,αν υπαρχουν updates για το κινητο θα μου το βγαλει μονη της η συσκευη(οτα) ή να το συνδεσω στο pc companion?

1.2 Επιχείρηση: Πρώτη φόρτιση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3918412#post3918412

Την προστασία οθόνης μην τη βάλεις, αν δες προσεκτικά γύρω-γύρω από το ακουστικό και στις γωνίες της οθόνης θα δες ότι έχει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

1.2 Επιχείρηση: Πρώτη φόρτιση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3918412#post3918412

Την προστασία οθόνης μην τη βάλεις, αν δες προσεκτικά γύρω-γύρω από το ακουστικό και στις γωνίες της οθόνης θα δες ότι έχει.

 

απλα γραφει μεσα στο ενχειριδιο να μην ανοικτει το τηλεφωνο(ακομα και αν φορτιζει) αν δεν κανει τουλαχιστον 30 λεπτα φορτησης.

τελος ο οδηγος ειναι για li ion μπαταριες,του xperia ειναι LiPo

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί αγχώνεστε για την κιτρινίλα? Η Σόνυ το αλλάζει χωρίς κουβέντα...

 

Ερώτιξιςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

 

Το smart dialing (αυτό που πατάς νούμερα κι εκτός από τα νούμερα ψάχνει και ονόματα επαφών που αντιστοιχούν) σας δουλεύει για ελληνικά ονόματα?

 

Φυσικα και αγχωνομαι,οταν καινούριο κινητο θα παει για σέρβις και θα το περιμένω,οχι 1 μερα,αλλα σχεδόν μήνα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και αγχωνομαι,οταν καινούριο κινητο θα παει για σέρβις και θα το περιμένω,οχι 1 μερα,αλλα σχεδόν μήνα.

 

Που εισαι κι ανησυχησα, δεν εκφραστηκες καθολου για τα Z,ZL.., αλλαξες το αβαταρ παλι, χμμ.. φιλικα :)

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο εχει την εκδοση 6.1.Α.0.452 κ μου ζηταει να κανει αναβαθμηση στην 6,1,Α.2.45

να το κανω? τι θα αλλαξει?

τελος με ποιον browser σερφαρετε?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Omg νομίζω έχω το πρόβλημα με τις κίτρινίλες στην οθόνη!

Εσείςτο είχατε παρατηρήσει σε άσπρο φόντο ή γενικά?

Όταν Σερφάρω μου φαίνονται κάποια πράγματα μπεζ αντί για λευκά πχ το μενού του φόρουμ όπως και του ινσομνια.βέβαια το πλαίσιο που γράφω τώρα λευκό το βλέπω. Όσοι είχατε το πρόβλημα με την οθόνη το είχατε τοπικά ή σε όλη την οθόνη ;

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Omg νομίζω έχω το πρόβλημα με τις κίτρινίλες στην οθόνη!

Εσείςτο είχατε παρατηρήσει σε άσπρο φόντο ή γενικά?

Όταν Σερφάρω μου φαίνονται κάποια πράγματα μπεζ αντί για λευκά πχ το μενού του φόρουμ όπως και του ινσομνια.βέβαια το πλαίσιο που γράφω τώρα λευκό το βλέπω. Όσοι είχατε το πρόβλημα με την οθόνη το είχατε τοπικά ή σε όλη την οθόνη ;

 

Νομιζω τοπικα ηταν το προβλημα. Δες φωτογραφιες του κινητου στο ιντερνετ με το προβλημα αυτο και συγκρινε αυτες με το δικο σου.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι τελικά,αλλά μερικές φορές το λευκό είναι ποιο ζεστό ας πούμε. Το τσέκαρα σε μαύρο και άσπρο φόντο και δεν είδα και παράξενο. Θα βγάλω φωτο αύριο να δείτε και εσείς.

Τελικά να χρησιμοποιώ τον στοκ browser ή κάποιον άλλο?

Το update που μου έχει βγάλει να το κάνω*από το κινητό ή να το συνδέσω στο pc?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι τελικά,αλλά μερικές φορές το λευκό είναι ποιο ζεστό ας πούμε. Το τσέκαρα σε μαύρο και άσπρο φόντο και δεν είδα και παράξενο. Θα βγάλω φωτο αύριο να δείτε και εσείς.

Τελικά να χρησιμοποιώ τον στοκ browser ή κάποιον άλλο?

Το update που μου έχει βγάλει να το κάνω*από το κινητό ή να το συνδέσω στο pc?

 

dolphin+jet pack μακραν γρηγοροτερος

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι τελικά,αλλά μερικές φορές το λευκό είναι ποιο ζεστό ας πούμε. Το τσέκαρα σε μαύρο και άσπρο φόντο και δεν είδα και παράξενο. Θα βγάλω φωτο αύριο να δείτε και εσείς.

Τελικά να χρησιμοποιώ τον στοκ browser ή κάποιον άλλο?

Το update που μου έχει βγάλει να το κάνω*από το κινητό ή να το συνδέσω στο pc?

 

οι κιτρινίλες (άν υπάρχουν) δεν είναι πάντα εμφανείς.εμφανίζονται όταν ανεβαίνει η θερμοκρασία (περίπου 40 βαθμούς + ).Δεν είναι σε όλη την οθόνη.Συνήθως είναι περιμετρικά.

Για browser δες τον boat.

Το update όπως και να το κάνεις δεν θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρέπει να στάθηκα πολύ τυχερός που πήρα το κινητό πέρυσι το πάσχα από τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας και δεν είχα θέμα με την οθόνη. :p
Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όχι.. Μόνο στα αγγλικά μου δουλεύει.

 

Φτουυυυυυυυ, άρα δε φταίω εγώ...

Δεν μπορεί, κάτι θα υπάρχει κάπου χωρίς να αλλάξουμε dialer

 

Δε μου λες, έχεις περασμένη ελληνική ρομ ή μη?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,αναβαθμησα το κινητο απο την ota που μου εβγαλε.τωρα δεν ξερω τι αλλαξε..

επεγκατεστησα το mc acafee antivirus αλλα δεν μπoρω να βγαλω το facebook και το google plus.(δεν πιστευω να επειρεαζει το συστημα που εβγαλα το mc afee ετσι?)

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,αναβαθμησα το κινητο απο την ota που μου εβγαλε.τωρα δεν ξερω τι αλλαξε..

επεγκατεστησα το mc acafee antivirus αλλα δεν μπoρω να βγαλω το facebook και το google plus.(δεν πιστευω να επειρεαζει το συστημα που εβγαλα το mc afee ετσι?)

 

Για να βγαλεις το facebook και το google plus θελεις ρουτ που μπορεις να κανεις πανευκολα ,το αλλο καλα εκανες και το εβγαλες ,ποια εκδοση σου περασε ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Για να βγαλεις το facebook και το google plus θελεις ρουτ που μπορεις να κανεις πανευκολα ,το αλλο καλα εκανες και το εβγαλες ,ποια εκδοση σου περασε ?

 

μου περασε την 6.1.Α.2.45.

διαβαζα στο xda για κατι screen awake bug κλπ καθως και ενα camera button bug,τι ειναι ολα αυτα?

δεν παρατηρησα καποιο προβλημα μετα την αναβαθμηση

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

μου περασε την 6.1.Α.2.45.

διαβαζα στο xda για κατι screen awake bug κλπ καθως και ενα camera button bug,τι ειναι ολα αυτα?

δεν παρατηρησα καποιο προβλημα μετα την αναβαθμηση

Αυτα που διαβασες δεν αφορουν μαμισιες εκδοσεις ,για ρουτ δες εδω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343798

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Φτουυυυυυυυ, άρα δε φταίω εγώ...

Δεν μπορεί, κάτι θα υπάρχει κάπου χωρίς να αλλάξουμε dialer

 

Δε μου λες, έχεις περασμένη ελληνική ρομ ή μη?

 

Αν βαλεις σαν γλωσσα συστηματος τα ελληνικα δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

Φτουυυυυυυυ, άρα δε φταίω εγώ...

Δεν μπορεί, κάτι θα υπάρχει κάπου χωρίς να αλλάξουμε dialer.. Δε μου λες, έχεις περασμένη ελληνική ρομ ή μη?

Έχω την stock rom που είχε όταν το πήρα.. Είναι από Γερμανία, αλλά του έχω τα ελληνικά σαν γλώσσα συστήματος..

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις σαν γλωσσα συστηματος τα ελληνικα δουλευει?

 

Καμιά από τις 10 φορές που το δοκίμασα...:cry:

 

Έχω την stock rom που είχε όταν το πήρα.. Είναι από Γερμανία, αλλά του έχω τα ελληνικά σαν γλώσσα συστήματος..

 

Εγώ έχω βάλει την .55 rooted. Μάλλον θα δοκιμάσω το exdialer

 

EDIT:

Καμιά από τις 10 φορές που το δοκίμασα...:cry:

Εγώ έχω βάλει την .55 rooted. Μάλλον θα δοκιμάσω το exdialer

 

Λοιπόοοοοον

exdialer, με το μαύρο θέμα και σχεδόν δεν καταλαβαίνω διαφορά!

Όλα κομπλέ λοιπόν.

Άντε να δούμε πόσο θα αντέξω πριν κάνω το mod για την εναλλασσόμενη μπαταρία. ήδη έχω δύο στην άρχη και με κοιτάνε, και αυτές και ο εξωτερικός τους φορτιστής!

Παραθέτω άλλη μία φορά το λινκ που θα ακολουθήσω, μήπως και κάποιος θέλει επίσης να κάνει το ίδιο και μου δώσει κουράγιο!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

απλα γραφει μεσα στο ενχειριδιο να μην ανοικτει το τηλεφωνο(ακομα και αν φορτιζει) αν δεν κανει τουλαχιστον 30 λεπτα φορτησης.

τελος ο οδηγος ειναι για li ion μπαταριες,του xperia ειναι LiPo

 

Δηλαδη αυτα που λεει μεσα δεν ισχυουν για το S?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 30' λεπτα φορτισης λεει πριν το ανοιξεις ..τοσο δυσκολο ειναι.??

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε τι serial εχουν οι νέες παρτίδες?

Γενικά γνωρίζουμε αν το θεμα με τις οθόνες συνεχίζεται?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοοοοον

exdialer, με το μαύρο θέμα και σχεδόν δεν καταλαβαίνω διαφορά!

Όλα κομπλέ λοιπόν.

Άντε να δούμε πόσο θα αντέξω πριν κάνω το mod για την εναλλασσόμενη μπαταρία. ήδη έχω δύο στην άρχη και με κοιτάνε, και αυτές και ο εξωτερικός τους φορτιστής!

Παραθέτω άλλη μία φορά το λινκ που θα ακολουθήσω, μήπως και κάποιος θέλει επίσης να κάνει το ίδιο και μου δώσει κουράγιο!

exdialer εχω και εγω απο το προηγουμενο android μου :)

 

Για τη μπαταρια εχω να σου πω:

α) Οταν ξεβιδωσεις της βιδες προσεξε πως θα βγαλεις το μαυρο καλυμα γιατι εχει καλωδιοταινια(?) κατι τετοιο, να μην βαλεις δυναμη γιατι θα κανεις ζημια.

β) Οταν ειναι να βαλεις παλι το μαυρο πλαστικο καπακι να προσεξεις στην δεξια εσωτερικη πλευρα διπλα απο τη μπαταρια να εχει μπει σωστα στο ''διαδρομο'' ενα καλωδιο λεπτο.

γ) ΠΡΟΣΟΧΗ οταν ερθει η στιγμη να κουμπωσεις το μαυρο πλαστικο σε καμια περιπτωση ΔΕΝ θα πιασεις το τηλεφωνο στο χερι σου/στη χουφτα σου.

ΓΕΝΙΚΑ οτι ειναι να κανεις θα το κανεις με την οθονη να ακουμπαει προς τα κατω σε μαλακη επιφανεια χωρις να βαλεις πιεση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...