Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Επικοινώνησα σήμερα με το εξουσιοδοτημένο σέρβις τής Sony εδώ (Ηράκλειο Κρήτης),για ένα θέμα που έχω με το ηχείο.Και μου είπαν ότι από 1-1-13 έχει αλλάξει η πολιτική της εταιρείας.Πλέον όλες οι επισκευές εντός εγγύησης γίνονται στην Αθήνα(τουλάχιστον μία βδομάδα αναμονή).

Και ρωτώ.Πάνε καλά εκεί στην Sony?

Τα εξουσιοδοτημένα σέρβις τής επαρχίας γιατί τα έχουν?

Για να εκτελούν χρέη κούριερ?

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορει καποιος να ανεβασει το Xperia Keyboard apk γιατι εκανα κατι καλλιγραφιες :confused:

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να ανεβασει το Xperia Keyboard apk γιατι εκανα κατι καλλιγραφιες :confused:

 

Στο ανεβάζω dropbox τώρα...

 

Εδώ εισαι: http://db.tt/KRj5quCa

Edited by mariosx
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεά.

 

Διαβασα όσα μπορούσα απο τις 220 σελίδες..χιχι!

Είμαι σε δίλλημα. Να πάρω το Xperia P ή το S?

Προσωπικά κλείνω στο S, γιατί πισττευαω αξίζει 70 ευρώ παραπάνω και να έχεις

1) μεγαλύτερη οθονη- 2)καλύτερη κάμερα -3) Ταχύτερο επεξεργαστή.

Έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα το συγκεκριμένο μοντέλο που θα με απογοητευσει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεά.

 

Διαβασα όσα μπορούσα απο τις 220 σελίδες..χιχι!

Είμαι σε δίλλημα. Να πάρω το Xperia P ή το S?

Προσωπικά κλείνω στο S, γιατί πισττευαω αξίζει 70 ευρώ παραπάνω και να έχεις

1) μεγαλύτερη οθονη- 2)καλύτερη κάμερα -3) Ταχύτερο επεξεργαστή.

Έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα το συγκεκριμένο μοντέλο που θα με απογοητευσει?

 

Το μονο προβλημα που μπορει να βγαλει, ειναι οι κιτρινιλες στην οθονη. Αν δεν κανω λαθος, δεν εμφανιζεται το προβλημα αυτο στις νεες παρτιδες. Στη συγκριση των 2, προτεινω S

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς κιτρινίλες? Διορθώνεται αυτο το πρόβλημα με κάποιον τρόπο, ή το πάς και σου κάνουν ακτικατασταση με την εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς κιτρινίλες? Διορθώνεται αυτο το πρόβλημα με κάποιον τρόπο, ή το πάς και σου κάνουν ακτικατασταση με την εγγύηση?

 

αν σου εμφανιστει, σου αλλαζουν την οθονη, με μηδενικο κοστος εννοειται

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να επανέλθουμε στην συζήτηση σχετικά με το Xperia S. Για οτιδήποτε αφορά το MW600 μπορείτε να ρωτήσετε εδώ

 

Thank you siiiirrrrrrrrrrrr

Πόσα ακόμη και τα μπλουτούθια μας? Όποιο έχει ο καθένας και τέλος

 

Καλησπέρα.

Επικοινώνησα σήμερα με το εξουσιοδοτημένο σέρβις τής Sony εδώ (Ηράκλειο Κρήτης),για ένα θέμα που έχω με το ηχείο.Και μου είπαν ότι από 1-1-13 έχει αλλάξει η πολιτική της εταιρείας.Πλέον όλες οι επισκευές εντός εγγύησης γίνονται στην Αθήνα(τουλάχιστον μία βδομάδα αναμονή).

Και ρωτώ.Πάνε καλά εκεί στην Sony?

Τα εξουσιοδοτημένα σέρβις τής επαρχίας γιατί τα έχουν?

Για να εκτελούν χρέη κούριερ?

 

Για κιτρινίλες χρειάζεται οθόνη. Ακόμη και τα κεντρικά της ΣΟΝΥ (στο ΚΤΕΛ Κηφισού) δεν έχουν καβάτζα το ακριβότερο κομμάτι του κινητού!

 

Καλησπέρα στην παρεά.

 

Διαβασα όσα μπορούσα απο τις 220 σελίδες..χιχι!

Είμαι σε δίλλημα. Να πάρω το Xperia P ή το S?

Προσωπικά κλείνω στο S, γιατί πισττευαω αξίζει 70 ευρώ παραπάνω και να έχεις

1) μεγαλύτερη οθονη- 2)καλύτερη κάμερα -3) Ταχύτερο επεξεργαστή.

Έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα το συγκεκριμένο μοντέλο που θα με απογοητευσει?

 

Μια χαρά είναι. Αρκεί πρώτα να έχεις κατά νου ότι ΌΛΑ όσα ανέφερες σημαίνουν και μικρότερη διάρκεια μπαταρίας σε ένα κινητό που δεν μπορείς να την αλλάξεις (παρά μόνο ακυρώνοντας την εγγύηση!)

 

Τι εννοείς κιτρινίλες? Διορθώνεται αυτο το πρόβλημα με κάποιον τρόπο, ή το πάς και σου κάνουν ακτικατασταση με την εγγύηση?

 

Εγγύηση αέρα πατέρα

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά την μπαταρια τι αυτονομια έχει, με μια λογική χρηση?

Δηλαδή δεν είναι η μπαταρια σαν τα κλασσικά κινητά, που ανοιγεις το καπάκι και βάζεις ότι θέλεις?

Link to comment
Share on other sites

αληθεια με ανοικτα δεδομενα(3g) και 50% φωτηνοτητα ποσο κραταει το κινητο?

επισης στο gaming ποσο βγαζει η μπαταρια?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

αληθεια με ανοικτα δεδομενα(3g) και 50% φωτηνοτητα ποσο κραταει το κινητο?

επισης στο gaming ποσο βγαζει η μπαταρια?

 

Εμενα με ειχε απογοητευσει πληρως η μπαταρια.. Με το s3 βρηκα την υγεια μου.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι αποσπώμενη.. Είναι ενσωματωμένη στο τηλέφωνο..

 

Είναι ανάλογα τη χρήση που του κάνει ο καθένας μας.. Ότι ρυθμίσεις και να έχεις, αν ανοίγεις συνέχεια την οθόνη, αν μπαίνεις συχνά στο internet, κτλ πέφτει αρκετά γρήγορα η μπαταρία.. Στα παιχνίδια εξαρτάται από το παιχνίδι.. Σε άλλα βγάζει περισσότερο, ενώ σε πιο απαιτητικά, πέφτει σαν τη στάθμη βενζίνης σε porsche!!:lol:

Κι εγώ έχω μειώσει τη φωτεινότητα μιας και είναι πολύ καλή η ποιότητα της οθόνης.. Με το internet ανοιχτό, σε 3G, βγάζει άνετα μια μέρα.. Αλλά αν είναι και μπαίνω συνέχεια facebook πχ, ούτε μισή μέρα δεν με βγάζει..

Αλλά αυτό τον καιρό που δεν το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα λόγω εξεταστικής, προφανώς βλέπω ότι αντέχει σε μικρή χρήση πολύ περισσότερο.. Γενικά, όσο το σκαλίζεις, τόσο πέφτει.. Αλλά να έχεις τέτοιο κινητό και να μη το σκαλίζεις, αμαρτία!! :p

 

Είναι καθαρά τη χρήση που του κάνει ο καθένας.. Μια γενική άποψη είναι ότι δεν είναι το πιο δυνατό του σημείο η μπαταρία.. Αλλά και με άλλα κινητά που βλέπω σε φίλους, είναι μια απλή μπαταρία ενός σύγχρονου smartphone.. Με ότι αυτό συνεπάγεται.. ;)

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με ειχε απογοητευσει πληρως η μπαταρια.. Με το s3 βρηκα την υγεια μου.

 

Ωχ, μην μου λες τέτοια και είχα ψηθεί να το παρω...! Κοίτα και το ιphone που είχα μεχρι 2 μέρες κράταγε, οπότε δεν περιμένω κατι καλύτερο. Δεν κρατάει ούτε 2 μέρες?

Εγω πιστευω ότι είνα αναλόγως την χρήση. Π.χ. με 2 κινητά που είχα δοκιμασει, με το gps ανοιχτό και παραλληλα 3G ανοιχτό, maximum κρατούσαν 3,5 ώρες.

Edited by djspy21
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω απο πλαισιο στα 350 που το δίνουν,φοβάμαι όμως το θεμα με την οθόνη,την κιτρινιλα...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω απο πλαισιο στα 350 που το δίνουν,φοβάμαι όμως το θεμα με την οθόνη,την κιτρινιλα...

 

Στην kinitomania το έχει 325 ;)

Link to comment
Share on other sites

μολις το παρελεβα το xperia :P

εντυπωσεις το βραδυ γιατι γραφω το απογευμα εξεταστικη :D

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί αγχώνεστε για την κιτρινίλα? Η Σόνυ το αλλάζει χωρίς κουβέντα...

 

Ερώτιξιςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

 

Το smart dialing (αυτό που πατάς νούμερα κι εκτός από τα νούμερα ψάχνει και ονόματα επαφών που αντιστοιχούν) σας δουλεύει για ελληνικά ονόματα?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλα ενα φοβερό κινητο..δεν του λειπει κατι..ισως με την καλυτερη οθονη της αγορας..πολυ καλο βιντεο με απίστευτη εγγραφη ηχου..πολυ καλες φωτο και 3d και πανοραμικες 3d..nfc..globass gps..hdmi..ολα μαζι δυσκολα θα τα βρεις..αλλα 1.μακαρι με καποιο update να ανέβει λιγο η διάρκεια της μπαταριας γιατι σαν ματαρια καλη ειναι..(βέβαια το θεμα της μπαταριας ισχυει για ολα τα smartphones..) και 2ον και κυριοτερον και ισως το μοναδικο μεγαλο αρνητκο ειναι τα 3 κουμπακια κατω (back-menu-home).. Δεν πατιωνται με την πρωτη και ειναι πολυ σπαστικό..ειδικα το back με εχει εκνευρισει πολλες φορες..το σερνεις..το τριβεις..το χαϊδεύεις..τιποτα αυτο..μεγαλο hardwareικο λαθος θεωρω..επρεπε να το δουν στην Σονυ πριν βγει στην αγορα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια ίσως αφελής ερώτηση: οι φορτιστές usb ρεύματος ή αυτοκινήτου κάνουν όλοι για το τηλεφωνό μας ή πρέπει να υπάρχει συμβατότητα με sony?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια ίσως αφελής ερώτηση: οι φορτιστές usb ρεύματος ή αυτοκινήτου κάνουν όλοι για το τηλεφωνό μας ή πρέπει να υπάρχει συμβατότητα με sony?

 

Οτι ειναι microusb, κάνει

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλα ενα φοβερό κινητο..δεν του λειπει κατι..ισως με την καλυτερη οθονη της αγορας..πολυ καλο βιντεο με απίστευτη εγγραφη ηχου..πολυ καλες φωτο και 3d και πανοραμικες 3d..nfc..globass gps..hdmi..ολα μαζι δυσκολα θα τα βρεις..αλλα 1.μακαρι με καποιο update να ανέβει λιγο η διάρκεια της μπαταριας γιατι σαν ματαρια καλη ειναι..(βέβαια το θεμα της μπαταριας ισχυει για ολα τα smartphones..) και 2ον και κυριοτερον και ισως το μοναδικο μεγαλο αρνητκο ειναι τα 3 κουμπακια κατω (back-menu-home).. Δεν πατιωνται με την πρωτη και ειναι πολυ σπαστικό..ειδικα το back με εχει εκνευρισει πολλες φορες..το σερνεις..το τριβεις..το χαϊδεύεις..τιποτα αυτο..μεγαλο hardwareικο λαθος θεωρω..επρεπε να το δουν στην Σονυ πριν βγει στην αγορα..

Έχω κάνει αρκετές φορές επαναφορά και στήσιμο από την αρχή. Δεν ξέρω αν είναι placebo αλλά έχω παρατηρήσει ότι άλλες φορές ήταν μεγαλύτερη η επιφάνεια που "άκουγε " και άλλες φορές μικρότερη. Το πρώτο πράγμα που έκανα μετά από επαναφορά ήταν να τσεκάρω τα πλήκτρα και αν έβλεπα ότι δεν πατάνε καλά έκανα ξανά επαναφορά.

 

Παιδιά, μια ίσως αφελής ερώτηση: οι φορτιστές usb ρεύματος ή αυτοκινήτου κάνουν όλοι για το τηλεφωνό μας ή πρέπει να υπάρχει συμβατότητα με sony?

Αν είναι το ίδιο βύσμα κάνουν. Αν θες στο αυτοκίνητο να έχεις κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης ανοικτό και να το έχεις στο ρεύμα πρέπει να δεις το out put του φορτιστή, αν είναι μικρό το out put ίσως να μην προλαβαίνει να φορτίσει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το output σε τι μετριέται? Μπορείς να μου πεις μια ικανοποιητική τιμή ώστε να μην έχω πρόβλημα στην πλοήγηση?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το output σε τι μετριέται? Μπορείς να μου πεις μια ικανοποιητική τιμή ώστε να μην έχω πρόβλημα στην πλοήγηση?

Ο φορτιστή του τηλεφώνου έχει out put 1500mah ή αλλιώς 1,5Α.

Η κατανάλωση που θα έχεις εξαρτάται από τη φωτεινότητα της οθόνης και από το πρόγραμμα πλοήγησης.

Αν έχεις φορτιστή αυτοκινήτου δες τα χαρακτηριστικά του και φυσικά κάνε της δοκιμές σου.

Προσωπικά είχα το igo my way και για να μην έχω απώλεια έπρεπε να έχω out put 1,5A το οποίο φόρτιζε με πολύ αργούς ρυθμούς, με out put 1A είχα απώλεια. Τώρα έχω το igo primo 2 και φορτίζει αρκετά γρήγορα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...