Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δε κανω λαθος το τηλεφωνο πηρε μια αναβαθμιση; Ειδα τρομακτικη διαφορα στην μπαταρια. Η οθονη συνηθως ετρωγε 60%-70% της μπαταριας με τη φωτεινοτητα στο 1/4. Τωρα το εχω ηδη 24 ωρες και ειμαι στο 50% :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δε κανω λαθος το τηλεφωνο πηρε μια αναβαθμιση; Ειδα τρομακτικη διαφορα στην μπαταρια. Η οθονη συνηθως ετρωγε 60%-70% της μπαταριας με τη φωτεινοτητα στο 1/4. Τωρα το εχω ηδη 24 ωρες και ειμαι στο 50% :)

 

Ποτε την πηρε αυτη την αναβαθμιση?

Μηπως λες για την .45?

Υπαρχει κατι πιο καινουργιο?

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Ποτε την πηρε αυτη την αναβαθμιση?

Μηπως λες για την .45?

Υπαρχει κατι πιο καινουργιο?

 

Καποιος στη προηγουμενη σελιδα λεει για νεο firmware

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση..

Αυτη τη στιγμη το xperia s παιζει στο skroutz 315ευρω παραεισαγωγης και 335ευρω ελληνικο..

Ποια η γνωμη σας, αξιζει για 20ευρω το ελληνικο? Η ερωτηση εχει να κανει κυριως με θεμα υποστηριξης, απ'ότι διαβαζω γενικα τα κινητα απο εξωτερικο παιρνουν αναβαθμισεις ποιο γρηγορα..

 

Που το βρηκες Ελληνικο 335?

Και πως το καταλαβες οτι ειναι Ελληνικο?

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος εννοεί απο ενα μαγαζί που το γράφει ετσι...

 

Sony Xperia S LT26i Black GR 335€

Link to comment
Share on other sites

Που το βρηκες Ελληνικο 335?

Και πως το καταλαβες οτι ειναι Ελληνικο?

 

Εδω εχει τιμες απο διαφορα μαγαζια.. το birdphone το εχει φθηνοτερα ως παραεισαγωγης και λιγο ακριβοτερα ελληνικης αντιπροσωπιας, οπως αναφερει αν πας στο καταστημα απο το link..

Just donate some blood !!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες κάτι συμβαίνει με τις ειδοποιήσεις τον sms (και με handcent και με go).Μου στέλνουν sms ,και κάποιες φορές δεν γίνεται τίποτα.κάποιες φορές έρχεται το μήνυμα αλλά δεν υπάρξει καμία ειδοποίηση.Και κάποιες φορές (σπάνια)λειτουργεί σωστά.

Έχει κανείς καμιά ιδέα,τί μπορεί να φταίει;

Βοήθεια Παιδιά.κάποια μηνύματα μπορεί να είναι σημαντικά,κι εγώ δεν ξέρω καν ότι μού έστειλαν.

Σημ.: Ο αποστολεας περνει αναφορα κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες κάτι συμβαίνει με τις ειδοποιήσεις τον sms (και με handcent και με go).Μου στέλνουν sms ,και κάποιες φορές δεν γίνεται τίποτα.κάποιες φορές έρχεται το μήνυμα αλλά δεν υπάρξει καμία ειδοποίηση.Και κάποιες φορές (σπάνια)λειτουργεί σωστά.

Έχει κανείς καμιά ιδέα,τί μπορεί να φταίει;

Βοήθεια Παιδιά.κάποια μηνύματα μπορεί να είναι σημαντικά,κι εγώ δεν ξέρω καν ότι μού έστειλαν.

Σημ.: Ο αποστολεας περνει αναφορα κανονικα.

 

Εγινε καποια νεα αναβαθμιση?

Μηπως περασες καμια καινουρια εφαρμογη που τυχαινει να μπλοκαρει καποια λειτουργια?

Συμβαινει καμια φορα..

Just donate some blood !!
Link to comment
Share on other sites

Εγινε καποια νεα αναβαθμιση?

Μηπως περασες καμια καινουρια εφαρμογη που τυχαινει να μπλοκαρει καποια λειτουργια?

Συμβαινει καμια φορα..

 

Αναβάθμιση δεν έγινε.

Για εφαρμογές δεν ξέρω . Έχω περάσει μερικές το τελευταίο διάστημα , αλλά δεν είναι σίγουρο πότε ξεκίνησε . Γιατί , δεδομένου ότι δεν λάμβανα ειδοποιήσεις δεν μπορώ να ξέρω τι και πότε έχει χαθεί .

Τώρα έκανα με titanium το handcent εφαρμογή συστήματος και φαίνεται να λειτουργεί ( έστειλα 3-4 sms και ήρθαν κανονικά ) .

Ελπίζω να είναι ok.

Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι,εχω κανει 2 μπακ απ στο τηλεφωνο με την κλασσικη εφαρμογη που εχει μεσα,τωρα θελω να διαγραψω τα παλιοτερα μπακ απ να μην μου πιανουν χωρο.πως θα το κανω,δεν υπαρχει διαγραφη για ενα μπακ απ ας πουμε?ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι,εχω κανει 2 μπακ απ στο τηλεφωνο με την κλασσικη εφαρμογη που εχει μεσα,τωρα θελω να διαγραψω τα παλιοτερα μπακ απ να μην μου πιανουν χωρο.πως θα το κανω,δεν υπαρχει διαγραφη για ενα μπακ απ ας πουμε?ξερει κανεις?

 

Η εφαρμογη απο οσο θυμαμαι κραταει 5 μπακ απ ,καθε νεο που κανεις σβηνει το παλιο κτλ..στο λεει αλλωστε :cool:

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου και κάτοχοι του Xperia S....!

Έβαλα το winget του ημερολογίου (προεγκατεστημμένο του κινητου) στην αρχική οθόνη και έγραψα κάποια συμβάντα και γιορτές για να της θύμαμαι, αλλα δεν μου εμφανίζει τίποτα στην αρχική οθόνη, μου γράφει δεν υπάρχουν επερχόμενα συμβάντα ημερολογιού τι να κάνω για να εμφανίζωνται? πως συγχρονίζονται?

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση δεν έγινε.

Για εφαρμογές δεν ξέρω . Έχω περάσει μερικές το τελευταίο διάστημα , αλλά δεν είναι σίγουρο πότε ξεκίνησε . Γιατί , δεδομένου ότι δεν λάμβανα ειδοποιήσεις δεν μπορώ να ξέρω τι και πότε έχει χαθεί .

Τώρα έκανα με titanium το handcent εφαρμογή συστήματος και φαίνεται να λειτουργεί ( έστειλα 3-4 sms και ήρθαν κανονικά ) .

Ελπίζω να είναι ok.

Ευχαριστώ .

 

Μπα.Τίποτα τελικά.

Απ'οτι φαίνεται είναι θέμα τού handcent.Έχουν πολλοί το ίδιο πρόβλημα τις τελευταίες μέρες.

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν συνδέετε το τηλέφωνο με το pc και αντιγράφετε αρχεία τρώει κολλήματα; Μου έχει σπάσει τα νεύρα για να κάνω μια δουλειά που με άλλα τηλέφωνα την κάνω σε 2 λεπτά εδώ πρέπει να κάνω 2 ώρες :(

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν συνδέετε το τηλέφωνο με το pc και αντιγράφετε αρχεία τρώει κολλήματα; Μου έχει σπάσει τα νεύρα για να κάνω μια δουλειά που με άλλα τηλέφωνα την κάνω σε 2 λεπτά εδώ πρέπει να κάνω 2 ώρες :(

 

Δοκίμασε με myphone explorer.Πολύ καλό και σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν συνδέετε το τηλέφωνο με το pc και αντιγράφετε αρχεία τρώει κολλήματα; Μου έχει σπάσει τα νεύρα για να κάνω μια δουλειά που με άλλα τηλέφωνα την κάνω σε 2 λεπτά εδώ πρέπει να κάνω 2 ώρες :(

Τι κολληματα σου κανει? ειναι αργο στη μεταφορα δεδομενων?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τι κολληματα σου κανει? ειναι αργο στη μεταφορα δεδομενων?

 

Και αργεί στην μεταφορά και μετά από δύο τρία λεπτά κολλάει τελείως :-(

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες σε κάποια άλλη θύρα USB;

 

Και άλλη θύρα και άλλο pc, τίποτα τα ίδια. Θα δοκιμάσω καμία λύση τύπου airdroid γιατί με έχουν πιάσει τα νεύρα μου. Μια χαρά κινητό και να κολλάει σε βλακειες.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Και άλλη θύρα και άλλο pc, τίποτα τα ίδια. Θα δοκιμάσω καμία λύση τύπου airdroid γιατί με έχουν πιάσει τα νεύρα μου. Μια χαρά κινητό και να κολλάει σε βλακειες.

 

Με myphone explorer δοκιμασες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου και κάτοχοι του Xperia S....!

Έβαλα το winget του ημερολογίου (προεγκατεστημμένο του κινητου) στην αρχική οθόνη και έγραψα κάποια συμβάντα και γιορτές για να της θύμαμαι, αλλα δεν μου εμφανίζει τίποτα στην αρχική οθόνη, μου γράφει δεν υπάρχουν επερχόμενα συμβάντα ημερολογιού τι να κάνω για να εμφανίζωνται? πως συγχρονίζονται?

 

Κανεις για το ζητημα μου????????

Link to comment
Share on other sites

Κανεις για το ζητημα μου????????

Kι εγώ είχα το ίδιο θέμα και εγκατέστησα εφαρμογή του Google Play, κι όλα καλά...:)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Εχω φλασαρει την .50 ρουτ μετα ,τωρα μου ηρθε ειδοποιηση για αναβαθμιση μαλλον για την .55 αλλα δεν θα την κανω γιατι θα χασω το ρουτ ,εχει παρει καποιος αλλος την ειδοποηση ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Με myphone explorer δοκιμασες?

 

Όχι παρότι το έχω περασμένο δεν το σκέφτηκα χτες που έφαγε το κόλλημα θα το δω την επόμενη φορά που θα χρειαστώ κάτι. Γενικά το κινητό τρώει κάτι περίεργα κολλήματα, με το whatsup, και μερικά άλλα προγράμματα, η νέα αναβάθμιση που έβγαλε είναι για τα ελληνικά τηλέφωνα;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...