Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη jb θα μείνει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολλους.την δευτερα θα εχω στα χερια μου το xperia s..παραγγελια απο ιντερνετ.δεν εχω ιδεα απο android κινητα..το κινητο που εχω τωρα ειναι το vivaz..για τα κυβικα του ειμαι πολυ ευχαριστημενος.με ενδιαφερει παρα πολυ η καμερα.Τωρα:καποια συμβουλη για το θεμα εξοικονομησης μπαταριας??εχω διαβασει τα χειροτερα για την μπαταρια οποτε πρεπει να το προσεξω αυτο.

καμια εφαρμογη που πιστευετε πως θα μου ητανε χρησιμη(γενικα)???

οδηγιες εγκαταστασης για το jelly bean μπορει να δωσει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολλους.την δευτερα θα εχω στα χερια μου το xperia s..παραγγελια απο ιντερνετ.δεν εχω ιδεα απο android κινητα..το κινητο που εχω τωρα ειναι το vivaz..για τα κυβικα του ειμαι πολυ ευχαριστημενος.με ενδιαφερει παρα πολυ η καμερα.Τωρα:καποια συμβουλη για το θεμα εξοικονομησης μπαταριας??εχω διαβασει τα χειροτερα για την μπαταρια οποτε πρεπει να το προσεξω αυτο.

καμια εφαρμογη που πιστευετε πως θα μου ητανε χρησιμη(γενικα)???

οδηγιες εγκαταστασης για το jelly bean μπορει να δωσει καποιος?

 

Υπαρχουν διαφορα tricks για να μην σου καταναλωνεται η μπαταρια.. Η ορισμος της φωτεινοτητας της οθονης σε χαμηλα επιπεδα ειναι το πιο σημαντικο αφου η οθονη παντα καταναλωνει την περισσοτερη μπαταρια. Απο κει και περα μπορεις να ρουταρεις και να σβησεις την σαβουρα της sony ή να απενεργοποιησεις μεσα απο τις ρυθμισεις τις εφαρμογες που δεν θες να τρεχουν στο παρασκηνιο. Αν προσεξεις και τις πρωτες φορτισεις τοτε θα σου βγαζει μιαμιση μερα με κανονικη χρηση. Μην περιμενεις θαυματα απο κανενα αντροιντ. Εκτος απο το note 2 που λογω μεγεθους εχει και τεραστια μπαταρια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οδηγιες εγκαταστασης για το jely bean μπορει να δωσει καποιος?

Η jelly bean είναι επιστήμη αναβάθμιση.Θα την κάνεις όπως και στο vivaz.

Link to comment
Share on other sites

Μολις βγηκε σε .ftf LT26i 6.2.B.1.96 World Generic ....485,3 ΜΒ σε κανα 20λεπτο θα ξερουμε!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει ηδη και ρουτ

Ναι πρωτα το ροοτ και μετα η ρομ!!!!χιχιχιχι

αρικα λεω να το δουλεψω ετσι!! και μετα βλεπω και κανω....αν και θα το πουλησω διοτι απο την δουλεια με εδωσαν Xperia SP...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλος ερωτας το S , τετοια επιτυχια πανικο και συμμετοχη σε καθε αναφορα παγκοσμιως ....ποιο Ζ ,χοναμι κτλ ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλος ερωτας το S , τετοια επιτυχια πανικο και συμμετοχη σε καθε αναφορα παγκοσμιως ....ποιο Ζ ,χοναμι κτλ ..

 

Ισχυει ρε Νικολα.. Δεν ξαναβγαινει τετοια συσκευη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν διαφορα tricks για να μην σου καταναλωνεται η μπαταρια.. Η ορισμος της φωτεινοτητας της οθονης σε χαμηλα επιπεδα ειναι το πιο σημαντικο αφου η οθονη παντα καταναλωνει την περισσοτερη μπαταρια. Απο κει και περα μπορεις να ρουταρεις και να σβησεις την σαβουρα της sony ή να απενεργοποιησεις μεσα απο τις ρυθμισεις τις εφαρμογες που δεν θες να τρεχουν στο παρασκηνιο. Αν προσεξεις και τις πρωτες φορτισεις τοτε θα σου βγαζει μιαμιση μερα με κανονικη χρηση. Μην περιμενεις θαυματα απο κανενα αντροιντ. Εκτος απο το note 2 που λογω μεγεθους εχει και τεραστια μπαταρια

 

χμμμ ποια ειναι η σαβουρα της σονυ δηλ?οταν εννοεις να προσεχω τις πρωτες φορτισεις τι εννοεις????

υπαρχει καποιο λινκ που να με καθοδηγει για το jelly bean?περα απο αυτην την εφαρμογη θα χρειαστει να βαλω κ τπτ αλλο?πχ αυτο το root που λετε τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 200 rooted θα παρω την αναβαθμιση κανονικα η πρεπει να το κανω unroot για να την παρει?Και αν πρεπει μπορει καποιος να μου πει πως?Ευχαριστω,

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Ρουτ η ξερουτ δεν εχει καμια σημασια σχετικα με το update ,ολοι θα παρουν ,οσοι δεν μπορουν η δεν θελουν να περιμενουν υπαρχουν κι αλλοι τροποι ..flash tool ,xda etc...

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 6.2.B.1.96 αλλά δεν μου εμφανίζεται η επιλογή για αλλαγή του κύκλου χρήσης δεδομένων στις ημερομηνίες που θέλω, αλλά μόνο σε προεπιλεγμένες.

Το έψαξα λίγο κι εδώ, άνοιξα κι έκλεισα επιλογές αλλά τίποτα, δεν κατάφερα κάτι.

Το έχει παρατηρήσει κάποιος;

Edited by SubWrc
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά κανα changelog για την νέα ενημέρωση έχουμε?δεν μου έχει έρθει ακόμα...

τέλος πως κάνουμε ροοτ στο τηλέφωνο? έχω την τελευταία οφισιαλ(προτελευταία μάλλον αφού τώρα βγήκε νέα έκδοση).

αμα γίνει το Update χάνεται το root?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Mόλις τελείωσα με την αναβάθμιση.. Την έκανα με το flashtool..Πέρασα την world.. Και root, πολύ εύκολα χρησιμοποιώντας αυτό τον οδηγό: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2417672

 

Σε πρώτη φάση, τράβηξα 3 video σε FullHD και φαίνεται να έχει διορθωθεί το πρόβλημα που υπήρχε με την κάμερα.. :D :D

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο, παντως, στην Sony που δινει updates για minor bugs και δεν το παρατησε στη μοιρα του
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πραγματικά πετάει, και παρατηρώ και λίγο καλύτερη διάρκεια μπαταρίας! Άργησε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αλλά μας έδωσε σωστή J.B. η sony. Τέτοια εποχή έπρεπε να συζητάμε για 4.3 όχι για 4.1.2...
Link to comment
Share on other sites

Αν χασατε τα small apps με το νεο update ,διπλο πατημα στο home button

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω.

Έχω με root την 4.1.2 - 6.2.Β.0.211 και έχω κάνει freeze εφαρμογές που δεν ήθελα.

 

Για το update πρέπει να κάνω unfreeze KAI unroot ???

Link to comment
Share on other sites

την 211 ποτε την πηραμε ρε παιδια!?

την 200 εχω εγω ακομα και ψαχνω για ενημερωσεις και δεν εχει νεες λεει.

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...