Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πρέπει να κάνεις Update από το pc companion, στην τελευταία για την Ελλάδα εκδοσή, 4.0.4 με firmware το .45

Επίσης θα αναβαθμιστεί στην jelly beam

 

Εκτος και αν το κινητο ειναι παραεισαγωγης, οποτε θα συμβαδιζει με τις αναβαθμισεις της χωρας για την οποια προοριζοταν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά σε εσάς είχε η συσκευασία HDMI καλώδιο μέσα; Γιατί εμένα δεν είχε τίποτα.. :confused:

Απο που το πηρες? Ειναι Ελληνικο?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

To αγόρασα από το Smarties, και πρέπει να είναι Γερμανικό, αν κρίνω από ένα DE που έχει στη συσκευασία του...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

To αγόρασα από το Smarties, και πρέπει να είναι Γερμανικό, αν κρίνω από ένα DE που έχει στη συσκευασία του...

Πιστευω δεν υπαρχει προβλημα, τα παρελκομενα μεσα στο κουτι ειναι αναλογα με τη χωρα προελευσης :) Αν υπαρχει καποιος που εχει τηλεφωνο DE ας γραψει τι ειχε μεσα στο κουτι.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένα βήμα πριν το πάρω αλλά σκέφτομαι μήπως πέσει λίγο ακόμα η τιμή του τώρα στις γιορτές.Λέτε να υπάρξει καμιά προσφορά ή να το χτυπήσω να τελειώνει το θέμα; :)
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένα βήμα πριν το πάρω αλλά σκέφτομαι μήπως πέσει λίγο ακόμα η τιμή του τώρα στις γιορτές.Λέτε να υπάρξει καμιά προσφορά ή να το χτυπήσω να τελειώνει το θέμα; :)

 

Μην παραξενευτεις να ανεβει η τιμη του,

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω δεν υπαρχει προβλημα, τα παρελκομενα μεσα στο κουτι ειναι αναλογα με τη χωρα προελευσης :) Αν υπαρχει καποιος που εχει τηλεφωνο DE ας γραψει τι ειχε μεσα στο κουτι.

 

Οχι τα DE δεν εχουν hdmi,μονο smart tags,και αυτο ειναι ολο!!!

Παιρνουν τις αναβαθμησεις ομως, αμεσως:):)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,είμαι με την τελευταία αναβάθμιση κι εγώ(δεν έχω κάνει root κλπ)

Έλεγα να δοκιμάσω κανέναν άλλον launcher,για ευκολία και μεγαλύτερη ταχύτητα.

Nova kai Go μου φαίνονται καλοί.

1.Προτείνετε κάποιον?

2.Θέλω όμως αυτό το widget που με το μαμίσιο launcher σου εμφανίζει πχ την τελευταία φωτογραφία.Με τους άλλους δε γίνεται αυτό?Παίζει καμιά εφαρμογή πουο να δείχνει έτσι την τελευταία φωτό,ή κάποιες random από αυτές που εχεις τραβηξει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Μόλις μου εγκαταστάθηκε η 6.1.A.2.55!!

Παραμένει ICS βέβαια, αλλά δεν γνωρίζω τις αλλαγές. Την έχει βάλει και κανένας άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από που είναι τα κινητά σας και σας βγάζει αναβαθμίσεις; Το δικό μου έχει την 6.1.Α.2.45 και δεν μου έχει βγάλει αναβάθμιση

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα πριν 20 ημέρες από γνωστό skoutzο-μάγαζο της Αθήνας. Το τι είναι δεν ξέρω, πάντως είχε όλα τα παρελκόμενα μέσα...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από που είναι τα κινητά σας και σας βγάζει αναβαθμίσεις; Το δικό μου έχει την 6.1.Α.2.45 και δεν μου έχει βγάλει αναβάθμιση

 

εμενα ειναι 6.1.Α.0.453

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ακούστε τι τρελό μου κάνει το κινητό (αν κάποιος ξέρει και μπορεί να βοηθήσει, καλοδεχούμενος).

όταν μπαίνω στο internet μέσω wi-fi και μόλις πιάσω 1 ώρα χρήσης, αυτόματα από μονό του με κάνει εγκατάσταση ένα widgetακι στην αρχική οθόνη με όνομα (save battery boost) και πάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων με βγάζει ένα αστέρι που λέει (save money 22%-25%...) και όταν πάω και πατάω το widget με ανοίγει το browser και με πάει σε μια σελίδα (δείτε φώτο)

με δουλεύει ε? δεν εξηγείτε αλλιώς!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ακούστε τι τρελό μου κάνει το κινητό (αν κάποιος ξέρει και μπορεί να βοηθήσει, καλοδεχούμενος).

όταν μπαίνω στο internet μέσω wi-fi και μόλις πιάσω 1 ώρα χρήσης, αυτόματα από μονό του με κάνει εγκατάσταση ένα widgetακι στην αρχική οθόνη με όνομα (save battery boost) και πάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων με βγάζει ένα αστέρι που λέει (save money 22%-25%...) και όταν πάω και πατάω το widget με ανοίγει το browser και με πάει σε μια σελίδα (δείτε φώτο)

με δουλεύει ε? δεν εξηγείτε αλλιώς!

Έχεις εγκατεστημένη κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιεί αυτό το άθλιο σύστημα για διαφημίσεις.

 

Ίσως αυτό βοηθήσει να βρεις ποια είναι και να τη διαγράψεις: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brosmike.airpushdetector&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα πριν 20 ημέρες από γνωστό skoutzο-μάγαζο της Αθήνας. Το τι είναι δεν ξέρω, πάντως είχε όλα τα παρελκόμενα μέσα...

 

Καλησπερα.

Στο κουτι διπλα στο si,τι αρχικα εχει?π.χ si xxxx-xxxx.x DE,EL,EN κλπ.

Για να δουμε την καταγωγη του;)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από εμένα... Το κινητό έχει screen protector από τη μαμά του έτσι; Κάπου έχω διαβάσει ότι έτσι είναι απλά θέλω να το επιβεβαιώσω. Ευχαριστώ !!!

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από εμένα... Το κινητό έχει screen protector από τη μαμά του έτσι; Κάπου έχω διαβάσει ότι έτσι είναι απλά θέλω να το επιβεβαιώσω. Ευχαριστώ !!!
Ισχύει. Αν παρατηρήσεις προσεκτικά τις άκρες της οθόνης θα το δεις.
Link to comment
Share on other sites

Η 55 οπως εχω πει εδω και αρκετο καιρο βγηκε πρωτα Σιγκαπούρη, αν θύμαμαι καλα.

Εχει καλυτερη διαχείριση στην μπαταρία σιγουρα, λιγο καλύτερα γραφικά και πιο σμουθ, απο οσα διάβασα σενα φορουμ

 

Οσοι θελουν να,την περασουν αλλα δεν εχουν δει κατι στο pcc, μπορούν να την περασουν με το flashtool και το ftf για την 55

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Στο κουτι διπλα στο si,τι αρχικα εχει?π.χ si xxxx-xxxx.x DE,EL,EN κλπ.

Για να δουμε την καταγωγη του;)

Πράγματι γράφει DE, οπότε υποθέτω ότι είναι γερμανικο? Από εκεί που το πήρα πάντως, όταν ρώτησα για εγγύηση μου είπαν 2 χρόνια στην αντιπροσωπεία της Sony ή και στο ίδιο το κατάστημα να το στείλουν αυτοί...

Πάντως το πρωί στο PC το Companion μου πέταξε ότι υπάρχει νέα αναβάθμιση για το κινητό μου και να το συνδέσω για να πραγματοποηθεί, κάτι που έκανα και έγινε επιτυχώς. Δεν έχω δει αισθητές αλλαγές πάντως μέχρι τώρα, ίσως επειδή δεν το έχω και πολύ καιρό για να κρίνω!

Edited by kkotsaris
Link to comment
Share on other sites

Από χτες είμαι και εγώ ευτυχής κάτοχος του παραπάνω κινητού. Δε θέλω να προσθέσω κάτι παραπάνω από αυτά που προαναφέρθηκαν, απλά θέλω να πω ότι το τηλέφωνο αξίζει μέχρι και το τελευταίο από τα 317,40 ευρώ που έδωσα!
Link to comment
Share on other sites

σε αυτά τα λεφτά που έχει φτάσει πλέον το xperia s σίγουρα αξίζει.

μόνο και μονο για την οθόνη που προσφέρει, το αγοράζεις.

καλόδουλευτο

Link to comment
Share on other sites

οντως η οθονη ειναι ολα τα λεφτα

αλλα μου συμβαινει το εξης : εχω καρτα Q

οταν παιρνω τηλεφωνο σε καποιες απο τις επαφες , οχι σε ολες, δεν ακουω τον συνομιλητη μ κλεινω το τηλεφωνο, ξαναπαιρνω , και τον ακουω μια χαρα. το εχει παθει κανεις αλλος;

Edited by aquarius1
Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκατεστημένη κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιεί αυτό το άθλιο σύστημα για διαφημίσεις.

 

Ίσως αυτό βοηθήσει να βρεις ποια είναι και να τη διαγράψεις: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brosmike.airpushdetector&hl=en

σε ευχαριστω φιλε μου, οντως μια εφαρμογη που ειχα εκανε την δουλεια αυτη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...