Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν χρησιμοποιεί κανείς HANDS-FREE (εβαλα ενα της HTC)......

 

εχετε παρατηρήσει οτι ακούτε και τον αυτό σας μέσα στην κλήση?

μήπως ειναι κανα 2ο μικροφωνο η βελτιωση (θεος να την κάνει) οπως στο Galaxy S2 που απενεργοποιείτε?

 

Ακριβώς το ίδιο εχω παρατηρησει κι εγω με hands free απο HTC! αν και δεν εχω δοκιμασει να απενεργοποιησω το noise canselation απο μενου κλησεων μιας και δεν με ενοχλει ιδιαιτερα!

Αναγνώστης εποχής Unwired... με wap :P

2001-Σήμερα :Ericsson T68m, Sony Ericsson K700, Sony Ericsson P1i, HTC Wildfire, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S5, Lenovo K3 Note, Xiaomi RN2 Prime / Cube iWork10 flagship dual OS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα,συγνωμη αν εχει αναφερθει ξανα το παρακατω θεμα,αλλα εχω μια απορια με τη RAM.εχω την 4.0.4 και χθες μου ηρθε ενημερωση για αναβαθμιση και μπηκε η εκδοση 6.1.Α.2.55..Δεν ειχα παρατηρησει παλαιοτερα οσον αφορα τη χρηση της RAM επι Gingerbread και τωρα επι ICS αλλα βλεπω μολις ενεργοποιω το τηλ 293mbσε χρηση 342mbελευθερα..κι ολα αυτα χωρις να εχω ανοιξει τιποτα,ουτε εχω καμια τετοια εγκατεστημενη εφαρμογη,ουτε καν το αντιικο.δηλαδη εχουμε διαθεσιμα μονο 635mb απο τα συνολικα 1gb?μηπως ολα αυτα τα root και τα υπολοιπα που λετε που δεν τα εχω ψαξει απελευθερωνουν RAM οχι μονο απο αυτη που ειναι σε χρηση αλλα και πανω απο 635mb? Edited by giannisg23
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,συγνωμη αν εχει αναφερθει ξανα το παρακατω θεμα,αλλα εχω μια απορια με τη RAM.εχω την 4.0.4 και χθες μου ηρθε ενημερωση για αναβαθμιση και μπηκε η εκδοση 6.1.Α.2.55..Δεν ειχα παρατηρησει παλαιοτερα οσον αφορα τη χρηση της RAM επι Gingerbread και τωρα επι ICS αλλα βλεπω μολις ενεργοποιω το τηλ 293mbσε χρηση 342mbελευθερα..κι ολα αυτα χωρις να εχω ανοιξει τιποτα,ουτε εχω καμια τετοια εγκατεστημενη εφαρμογη,ουτε καν το αντιικο.δηλαδη εχουμε διαθεσιμα μονο 635mb απο τα συνολικα 1gb?μηπως ολα αυτα τα root και τα υπολοιπα που λετε που δεν τα εχω ψαξει απελευθερωνουν RAM οχι μονο απο αυτη που ειναι σε χρηση αλλα και πανω απο 635mb?

Μια χαρά είναι. Δες την εικόνα από το δικό μου τι δείχνει στην ενεργοποίηση. είμαι με την .50 root. Εχω διαγράψει πολλές εφαρμογές συστήματος και έχω μετατρέψει μερικές που έχω κατεβάσει από το play σε εφαρμογές συστήματος. Ότι και να κάνεις θα βλέπεις σαν σύνολο τα

635mb .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα προχθες στα χερια μου σε λευκο...αυτη η οθονη δεν παίζεται...

 

Σε οτι αφορα τη εκδοση που εχω εγω ειναι η DE και μου κατέβασε την ..45

Μετα το καθιερωμενο root πορχωρησα σε αρκετο καθαρισμα εφαρμογων (σβηστηκαν πανω απο 30 apk) με το boot βλεπω 336MB ελευθερα (το βλεπω απο settings>apps>running) - oι xtra εφαρμογες που εχω ειναι 24ΜΒ oποτε χωρις αυτες έχω 360 ελευθερης μνημης

 

Kανει boot σε 28sec (πρώτη δόνηση) οποτε το βλέπω πολύ καλά (εκανα μερικα tweaks και στο build.pro)

 

Στην έκδοση .55 πρεπει να εχει καλυτερη διαχείριση μνημης - πως μπορω να την κατεβασω εφοσον στο my connect μου αναφερει οτι ειμαι σε τελευταια εκδοση?

Edited by gmakris

Qtek : S100 - S110

Glofish : X500 - X800

Motorola : Flare - V60 - V550 - Defy - Atrix

Ericsson : GH197 - 388 - A1018 - T18s - T28

HTC Diamond, OMNIA II, IPhone 4, NOKIA X9, Blackberry 9700, SONY Xperia S

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι. Δες την εικόνα από το δικό μου τι δείχνει στην ενεργοποίηση. είμαι με την .50 root. Εχω διαγράψει πολλές εφαρμογές συστήματος και έχω μετατρέψει μερικές που έχω κατεβάσει από το play σε εφαρμογές συστήματος. Ότι και να κάνεις θα βλέπεις σαν σύνολο τα

635mb .

 

Εμένα ρε παιδιά γιατί είναι συνέχεια στα όρια;Τώρα έχει 12 MB ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα προχθες στα χερια μου σε λευκο...αυτη η οθονη δεν παίζεται...

 

Σε οτι αφορα τη εκδοση που εχω εγω ειναι η DE και μου κατέβασε την ..45

Μετα το καθιερωμενο root πορχωρησα σε αρκετο καθαρισμα εφαρμογων (σβηστηκαν πανω απο 30 apk) με το boot βλεπω 336MB ελευθερα (το βλεπω απο settings>apps>running) - oι xtra εφαρμογες που εχω ειναι 24ΜΒ oποτε χωρις αυτες έχω 360 ελευθερης μνημης

 

Kανει boot σε 28sec (πρώτη δόνηση) οποτε το βλέπω πολύ καλά (εκανα μερικα tweaks και στο build.pro)

 

Στην έκδοση .55 πρεπει να εχει καλυτερη διαχείριση μνημης - πως μπορω να την κατεβασω εφοσον στο my connect μου αναφερει οτι ειμαι σε τελευταια εκδοση?

Και που να ερθει το καλοκαιρι, εκει θα χαρεις περισσοτερο, θα βλεπεις καθαρα την οθονη κατω απο τον ηλιο με γυαλια ηλιου ;) με τιμημα τη μπαταρια.

Για την .55 βρες το αρχειο και φλασαρε το με το flashtool.

Εμένα ρε παιδιά γιατί είναι συνέχεια στα όρια;Τώρα έχει 12 MB ελεύθερα.

Καλα και δεν σερνεται το τηλεφωνο? ανεβασε μια φωτο οπως αυτη που εβαλα ποιο πριν να τη δουμε.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

είδα του κολλητού μου το galaxy s2 που είχε 150 δεσμευμένη και 600 ελεύθερη με την gingerbread και μου είπε πως το έχει κάνει μόνο ροοτ(συγνωμη αν κάνω κάπου λαθος)και έπειτα με πήγε σε μια άλλη ρύθμιση και αν θυμάμαι έδειχνε συνολική ραμ 850!!!όχι πως μου κολλαει με τα 290mb απλα το είχα απορία και είπα να ρωτήσω.σας ευχαριστώ για την ενημέρωση και τη φωτογραφία. Edited by giannisg23
Link to comment
Share on other sites

είδα του κολλητού μου το galaxy s2 που είχε 150 δεσμευμένη και 600 ελεύθερη με την gingerbread και μου είπε πως το έχει κάνει μόνο ροοτ(συγνωμη αν κάνω κάπου λαθος)και έπειτα με πήγε σε μια άλλη ρύθμιση και αν θυμάμαι έδειχνε συνολική ραμ 850!!!όχι πως μου κολλαει με τα 290mb απλα το είχα απορία και είπα να ρωτήσω.σας ευχαριστώ για την ενημέρωση και τη φωτογραφία.

Αυτο δεν παίζει.... 150 ελεύθερα και 600 δεσμευμένα θα ήταν.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συγνώμη αν έχει ξαναναφερθει αλλά το sar πόσο είναι; Googlisa λίγο και ενώ στην αρχή έλεγαν για 1.30, μετά είδα αναφορά για 0.78, τι ισχύει τελικά; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συγνώμη αν έχει ξαναναφερθει αλλά το sar πόσο είναι; Googlisa λίγο και ενώ στην αρχή έλεγαν για 1.30, μετά είδα αναφορά για 0.78, τι ισχύει τελικά; Ευχαριστώ.

 

Από ότι λέει μέσα το manual η μέγιστη τιμη είναι 1,30.....να ρωτήσω και εγω κάτι..Υπάρχει κάποια εφαρμογή κάμερας για να βγάζω φωτογραφίες πιο γρήγορα??

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγω κάτι..Υπάρχει κάποια εφαρμογή κάμερας για να βγάζω φωτογραφίες πιο γρήγορα??

 

Η ταχύτητα εκκίνησης της κάμερας θαρρώ ότι αφορά περισσότερο το hardware παρά το πρόγραμμα (διπύρηνος με 1 γίγα ραμ, σιγά μην τον καθυστερεί η εφαρμογή!)

 

ΕΡΩΤΗΞΙΣ

 

Μου ήρθε το συγκεκριμένο κινητάκι από Αγγλία, κουτάτο αλλά χωρίς απόδειξη (αγορασμένο, όχι κλεμμένο:p)

Τελικώς διαπίστωσα μόλις χθες ότι έχει το θέμα με τις κιτρινίλες στην οθόνη.

Θα έχω πρόβλημα με το service εδώ στην Αθήνα ή θα του αλλάξουν την οθόνη χωρίς θέματα?

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το συγκεκριμένο κινητάκι από Αγγλία, κουτάτο αλλά χωρίς απόδειξη (αγορασμένο, όχι κλεμμένο:p)

Τελικώς διαπίστωσα μόλις χθες ότι έχει το θέμα με τις κιτρινίλες στην οθόνη.

Θα έχω πρόβλημα με το service εδώ στην Αθήνα ή θα του αλλάξουν την οθόνη χωρίς θέματα?

 

Χωρίς απόδειξη, λογικά δε κάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς απόδειξη, λογικά δε κάνεις τίποτα.

 

Δεν είναι απόλυτο αυτό. Οι αντιπροσωπίες δίνουν 2 χρόνια βάση του S/N που δηλαδή βάση ημερομηνίας παραγωγής. Να πας στο σερβις και να τους πεις ότι ήσουν Αγγλία για λίγο καιρό και το πήρες από κει, αλλά με την μετακόμιση έχασες την απόδειξη αγοράς. Λογικά θα κάνεις δουλειά.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απόλυτο αυτό. Οι αντιπροσωπίες δίνουν 2 χρόνια βάση του S/N που δηλαδή βάση ημερομηνίας παραγωγής. Να πας στο σερβις και να τους πεις ότι ήσουν Αγγλία για λίγο καιρό και το πήρες από κει, αλλά με την μετακόμιση έχασες την απόδειξη αγοράς. Λογικά θα κάνεις δουλειά.

 

Μπορεί και να έχεις δίκιο. Δε το είπα απόλυτα απλά αυτό είναι το πιο λογικό να συμβεί..

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο εχω παρατηρησει κι εγω με hands free απο HTC! αν και δεν εχω δοκιμασει να απενεργοποιησω το noise canselation απο μενου κλησεων μιας και δεν με ενοχλει ιδιαιτερα!

 

Πως το απενεργοποιείς το noise cancellation ?!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να έχεις δίκιο. Δε το είπα απόλυτα απλά αυτό είναι το πιο λογικό να συμβεί..

 

Ευτυχώς είχες άδικο. Ένα εξυπηρετικότατο παλικάρι μου εξήγησε ότι αν μπορέσω να βρω την απόδειξη θα έχω εγγύηση από την ημέρα αγοράς. Αν δεν μπορέσω να βρω θα έχω εγγύηση από την εβδομάδα παραγωγής για δύο χρόνια.

Η εγγύηση έχει ισχύ κανονικότατα στην Ελλάδα ανεξαρτήτως της χώρας αγοράς.

 

Να πω ότι εντυπωσιάστηκα από τη διάθεση εξυπηρέτησης

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς είχες άδικο.

 

Απ τις λίγες φορές που λέω ευτυχώς που είχα άδικο! :P

Αφού εξυπηρετήθηκες, όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά παίδες!

 

Εχω κανει unlock το S μου, και μου εβγαλε οτι εχω αναβαθμιση σε ,50, ενω την εχω βαλει ηδη..

Δοκιμασα να το εγκαταστήσω, αλλα μου εβγαλε error, και με βαζει να το ξανακατεβασω και ξανα και ξανα...

Απο τις ειδοποιήσεις δε μπορώ να το βγαλω..

Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά παίδες!

 

Εχω κανει unlock το S μου, και μου εβγαλε οτι εχω αναβαθμιση σε ,50, ενω την εχω βαλει ηδη..

Δοκιμασα να το εγκαταστήσω, αλλα μου εβγαλε error, και με βαζει να το ξανακατεβασω και ξανα και ξανα...

Απο τις ειδοποιήσεις δε μπορώ να το βγαλω..

Τι να κάνω?

 

Μπορείς να το " παγωσεις" με το titanium back up, αλλά μπορείς επίσης να βάλεις την .55. Αν θες βοήθεια πως να την περάσεις και να την κανείς ροοτ pm me.

Χρόνια πολλά σε όλους :-)

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα,

για οσους δεν το εχουν δει ,αξιζει ..

http://www.xperiablog.net/2012/12/23/new-sony-xperia-home-launcher-version-5-1-s-0-0-leaks/

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρονια πολλα!!

 

Προσπαθώ να περάσω μια custom rom, ετσι για αλλαγή..

Εχω κανει unlock bootloader, και εχω περάσει την ,50...

 

Προσπαθώ να περάσω CWM, ωστε να περάσω αυτην.. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2041646

 

Δοκίμασα αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1756346, και αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1939875 , αλλα δεν κατεφέρνω να μπω CWM..

 

Kαποιος καμια ιδέα?

Edited by panaua13
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρονια πολλα!!

 

Προσπαθώ να περάσω μια custom rom, ετσι για αλλαγή..

Εχω κανει unlock bootloader, και εχω περάσει την ,50...

 

Προσπαθώ να περάσω CWM, ωστε να περάσω αυτην.. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2041646

 

Δοκίμασα αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1756346, και αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1939875 , αλλα δεν κατεφέρνω να μπω CWM..

 

Kαποιος καμια ιδέα?

Εβαλες το cwm αλλα δεν μπορεις να μπεις? στο θεμα γραφει to go to recovery mode - just restart device (turn off, turn on) and while on the SE logo, simply tap the screen of your phone several times..

 

 

 

Χρονια πολλα !

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

το χιλιοκοπανησα :lol: αλλα δεν εμπαινε...

 

Κατεβασε το rom manager και κανε reboot recovery

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...