Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά σκεφτομαι να τσιμπήσω ένα, τρεις απλές ερωτησούλες έχω.

 

1. γινεται ευκολα root?

2. παίρνει τζελοφάσολο και αν ναι, θα έχει root?

3. αυτοματη φωτεινότητα της οθόνης παίζει?

4. απο μπαταρία πως τα πάει ( 2 ωρες μιλάω καθε μερα + 2 imap/push gmails + whatsapp)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει τρόπος για root και μάλιστα αρκετα ευκολος από ότι εχω διαβάσει και απο xda και απο παιδια που το έκαναν εδω.

Θα πάρει jb σίγουρα με τον καινουριο χρονο, μάλλον γύρω στον φεβρουαριο υπολογίζω από όσα έχω διαβάσει.

Ενώ στο hardware δεν φαίνεται να υπάρχει light sensor, δουλεύει η αυτόματη φωτεινότητα.

Πιστεύω στη βγάζει την ημέρα με αυτα που λες, δηλαδή ενα 15ωρο άνετα!

Αναγνώστης εποχής Unwired... με wap :P

2001-Σήμερα :Ericsson T68m, Sony Ericsson K700, Sony Ericsson P1i, HTC Wildfire, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S5, Lenovo K3 Note, Xiaomi RN2 Prime / Cube iWork10 flagship dual OS

Link to comment
Share on other sites

θέλω να πάρω το xperia s από κάνα σκρουτζομαγαζο πρεπει να προσέξω κάνα μαγαζί ιδιαίτερα?

και δεύτερον από xperia x10 που εχω τώρα θα νομίζω ότι πείρα s3 η όχι?

και η μνήμη του είναι ένα g η όχι τελικά?

γιατί αν είναι όλη η δουλειά μουφα μήπως να πάω στο P ? (που δεν νομίζω να τα πηγαίνει καλύτερα σε καπιο τομέα αλλά λέμε τώρα

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο κάνει και στο δικό μου

 

Μα δεν είναι πρόβλημα αυτό. Απλά δίνει περισσότερο φως για να εστιάσει στο αντικείμενο που θέλεις. Δοκίμασε και άλλες συσκευές, με άλλα λογισμικά. Για παράδειγμα πριν από αυτό είχα (έχω ακόμη δηλαδή) ένα Satio. Εστιάζοντας ανάβει το led και όταν είναι να τραβήξει ανάβει το xenon. Τώρα θα μου πεις...το xenon παρέχει περισσότερο φωτισμό... Αλλά το θέμα είναι κατά την εστίαση να παρέχεται φωτισμός στο αντικείμενο που θέλεις ώστε να γίνεται ευκολότερα διακριτό.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκεφτομαι να τσιμπήσω ένα, τρεις απλές ερωτησούλες έχω.

 

1. γινεται ευκολα root?

2. παίρνει τζελοφάσολο και αν ναι, θα έχει root?

3. αυτοματη φωτεινότητα της οθόνης παίζει?

4. απο μπαταρία πως τα πάει ( 2 ωρες μιλάω καθε μερα + 2 imap/push gmails + whatsapp)

 

 

1. Πολύ εύκολα

2. Θα πάρει, λογικά θα βγει και γι αυτό root

3. Όχι

4. Ε όπως όλα στην κατηγορία του. Εμένα με fb whatsappp mail με νορμάλ χρήση με βγάζει κανένα 8ώρο.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το αγόρασα και το φορτίζω, πρώτες εντυπώσεις σαν μεγεθος και ποιοτητα αφής.

Πείτε μου, πως να το κάνω Root? ή δώστε μου ενα λίνκ να το παλέψω!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ZXR !

Θα το κάνω τώρα.. τους USB drivers να τους βάλω απο το SEUS ?

 

Επίσης εχει πιο παλιά βερσιον του 4.0.4 (δειχνει εχει αναβαθμίση διαθέσιμη)

Να κάνω το Root και μετά OTA Update για να κρατήσει το Root ?!

 

ΟΚ, φόραγε την 6.1.Α.0.452 και δούλεψε το root οπως εγραψε ο φιλτατος παραπάνω.

Πάω να κάνω update με OTA την 6.1.Α.2.45 και ελπίζω να κρατήσει το root! θα επανέλθω σύντομα!

 

$1.000.000 question: ο αυτόματος φωτισμός πως μπαίνει ??

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Μη κάνεις διπλά και τριπλά post, γιατί θα στη "πουν" οι διαχειριστές.. :p Μπορείς να πατάς "τροποποίηση" και να συμπληρώνεις αυτό που θέλεις..

 

Η αυτόματη φωτεινότητα της συσκευής είναι τόσο τέλεια, που απλά δεν υπάρχει!!! Κυριολεκτικά, δεν υπάρχει... :lol:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα το S και οι φωτογραφιες μου βγαινουν συνεχεια θολες και κουνημενες και φαινονται τα pixels εντονα ... δν μπορω να καταλαβω τι φταιει στις 10 φοτο η μια βγαινει της προκοπης...δεν ξερω τι κανω λαθος... ειχα 5mpxel παλιοτερα και ολες εβγαιναν αψογα, τωρα με 12 δν μπορω να κανω τη δουλεια μου....εχει κανενας καμια προταση;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα το S και οι φωτογραφιες μου βγαινουν συνεχεια θολες και κουνημενες και φαινονται τα pixels εντονα ... δν μπορω να καταλαβω τι φταιει στις 10 φοτο η μια βγαινει της προκοπης...δεν ξερω τι κανω λαθος... ειχα 5mpxel παλιοτερα και ολες εβγαιναν αψογα, τωρα με 12 δν μπορω να κανω τη δουλεια μου....εχει κανενας καμια προταση;;;;;

 

Ψάξε τις ρυθμίσεις λίγο. Τα mpxel δεν σημαίνουν ντε και καλά καλή φωτογραφία.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,ξέρει καποιος ποια ειναι η νεώτερη έκδοση του κινητου σαν serial number που να μην εχει θέματα με τις οθόνες?η ειναι να μην σου κάτσει.

 

Γνωρίζουμε κατι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα το S και οι φωτογραφιες μου βγαινουν συνεχεια θολες και κουνημενες και φαινονται τα pixels εντονα ... δν μπορω να καταλαβω τι φταιει στις 10 φοτο η μια βγαινει της προκοπης...δεν ξερω τι κανω λαθος... ειχα 5mpxel παλιοτερα και ολες εβγαιναν αψογα, τωρα με 12 δν μπορω να κανω τη δουλεια μου....εχει κανενας καμια προταση;;;;;

 

Φιλε Τσε, ποια version φοράς? αν βάλεις την .2.45 λένε οτι εχει βελτιωθεί αρκετά το Focus και το Flash metering για τις λήψεις με χαμηλό φωτισμό (μην περιμένεις θαύματα, κινητό ειναι, εδώ ψηφιακές με APC sensors και ζορίζονται στα σκοτάδια)

 

ΟΚ, φόραγε την 6.1.Α.0.452 και δούλεψε το root οπως εγραψε ο φιλτατος παραπάνω.

Πάω να κάνω update με OTA την 6.1.Α.2.45 και ελπίζω να κρατήσει το root! θα επανέλθω σύντομα!

 

Επανέρχομαι με την απάντηση:

Κανεις Root την αρχική version που ειχε απο το κουτί μέσα (την 6.1.Α.0.452 συγκεκρινένα) με την μέθοδο που αναφερε ο ZXR παραπάνω (τον ευχαριστώ) και μετά μέσα απο το κινητό κανεις OTA αναβάθμιση στην 6.1.Α.2.45 και όλα καλά, κρατάει το Root οπως έκαναν και τα Arc S κάποτε.

 

Ελπίζω να βελτιώνει την μπαταρία γιατι ειμαι απογοητευμένος πόσο γρήγορα την ρουφάει και να φανταστείτε έχω βάλει την φωτεινότητα στο 40% περίπου :(

 

 

ΠΑΙΔΙΑ SOS !!!! --- > εκανα επαναφορά εργοστ.ρυθμίσεων και να σβήσει οτι εχει η SD....

Ειναι μισή ώρα στο boot και δειχνει το logo ΧPERIA και δεν κάτι τίποτα, ούτε να το σβήσω δεν μπορω.

ΤΙ να κάνω ?! υπάρχει κάποιος συνδιασμός να το επαναφέρει?!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με την απάντηση:

Κανεις Root την αρχική version που ειχε απο το κουτί μέσα (την 6.1.Α.0.452 συγκεκρινένα) με την μέθοδο που αναφερε ο ZXR παραπάνω (τον ευχαριστώ) και μετά μέσα απο το κινητό κανεις OTA αναβάθμιση στην 6.1.Α.2.45 και όλα καλά, κρατάει το Root οπως έκαναν και τα Arc S κάποτε.

 

Ελπίζω να βελτιώνει την μπαταρία γιατι ειμαι απογοητευμένος πόσο γρήγορα την ρουφάει και να φανταστείτε έχω βάλει την φωτεινότητα στο 40% περίπου :(

 

 

ΠΑΙΔΙΑ SOS !!!! --- > εκανα επαναφορά εργοστ.ρυθμίσεων και να σβήσει οτι εχει η SD....

Ειναι μισή ώρα στο boot και δειχνει το logo ΧPERIA και δεν κάτι τίποτα, ούτε να το σβήσω δεν μπορω.

ΤΙ να κάνω ?! υπάρχει κάποιος συνδιασμός να το επαναφέρει?!

 

Κράτησε πατημένα για λίγα δευτερόλεπτα το power on-off και το volume up .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα... Φοράει κανείς cm10 να μου πει τι παίζει από ζουζουνια;

 

Πολύ καλή μπαταρία, σχεδόνα κανένα ζουζούνι παρά μόνο random reboots τα οποία έχουν μειωθεί/εξαληφθεί

με το Nove kernel.

Check XDA αν και τώρα έχουν να βγάλουν 1 βδομάδα update γιατί περιμένουμε την 4.2

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Jelly Bean από Απρίλη 2013, περισσότερα εδώ.

Εχει φαει πολυ κραξιμο και δικαια ,απο καθαρη τεμπελιά και απληστία ..εμμμ αυτα πληρώνονται ...

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω βοηθεια. Μπαινω εδω και θελω να κατεβασω την CM10 . Πιο λινκ ειναι το σωστο γιατι εχω χαθει.. Επισης εχετε να μου προτεινετε καμια καλυτερη ρομ ? Ευχαριστω :)
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Jelly Bean από Απρίλη 2013, περισσότερα εδώ.

ε ε ερχεται :lol::lol::X:mad:

Παιδια θελω βοηθεια. Μπαινω εδω και θελω να κατεβασω την CM10 . Πιο λινκ ειναι το σωστο γιατι εχω χαθει.. Επισης εχετε να μου προτεινετε καμια καλυτερη ρομ ? Ευχαριστω :)

Δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1780338 δεν εχω δοκιμασει :)

 

 

Αυτο το mod δοκιμασα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2040927

 

edit σε λιγο θα δοκιμασω και αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2051009

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ε ε ερχεται :lol::lol::X:mad:

 

Δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1780338 δεν εχω δοκιμασει :)

 

Απο αυτο το Site πηρα το λινκ που ανεβασα πιο πανω. Απλα δε ξερω ποια εκδοση να κατεβσω ..

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1780338 δεν εχω δοκιμασει :)

 

Απο αυτο το Site πηρα το λινκ που ανεβασα πιο πανω. Απλα δε ξερω ποια εκδοση να κατεβσω ..

Λυπάμαι δεν ξέρω να σου γράψω, ή περιμένεις να σου απαντήσει κάποιος άλλος φίλος ή διαβάζεις της Τελευταίες σελίδες στο xda.

 

 

Έβαλα το mod που έγραψα ποιο πριν, δείτε

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω βοηθεια. Μπαινω εδω και θελω να κατεβασω την CM10 . Πιο λινκ ειναι το σωστο γιατι εχω χαθει.. Επισης εχετε να μου προτεινετε καμια καλυτερη ρομ ? Ευχαριστω :)

 

FXP151 --> nozomi

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Εχει φαει πολυ κραξιμο και δικαια ,απο καθαρη τεμπελιά και απληστία ..εμμμ αυτα πληρώνονται ...

Νομίζω ότι θα ήταν πιο συνετό να πούμε λόγω έλλειψης τεχνογνωσίας, οργάνωσης, προσωπικού παρά τεμπελιάς. Σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να δεχτώ ότι σε μια τέτοια εταιρεία κάθονται και ξύνονται. Ταπεινή γνώμη πάντα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...