Jump to content

iPad (3rd & 4th Gen - 2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παίδες έχω σοβαρό θέμα με τη θερμότητα, ειδικα τώρα που εχει πολυ ζέστη δεν χρειάζεται να κάνω κάτι απαιτητικό για να ζεσταθεί κάτω αριστερά το iPad!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έχω σοβαρό θέμα με τη θερμότητα, ειδικα τώρα που εχει πολυ ζέστη δεν χρειάζεται να κάνω κάτι απαιτητικό για να ζεσταθεί κάτω αριστερά το iPad!

 

Η αλήθεια ειναι οτι αυτό τον καιρό ζεσταίνεται λίγο παραπάνω αλλά με το back cover δεν το καταλαβαίνω, μονο αν το βγάλω. Κάτι που διάβασα και δούλεψε έως ένα βαθμό για εμένα, 3 συνεχόμενες φορίσεις αποφορτίσεις.

Έχεις back cover ή το έχεις γυμνό;

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Γυμνό απο πίσω, μόνο smart cover! Έχω κάνει αρκετές αποφορτισεις, δεν έχω δει βελτίωση!

 

Αυτο που φοβάμαι ειναι μην πάθει τίποτα απο τη θερμότητα, η έστω μην μειωθεί η διάρκεια ζωής είτε της μπαταρίας είτε του iPad γενικώς...

 

Θυμάμαι περισυ με το iPad 2 καθόμουν άνετα στη παραλία κάτω απο τον ήλιο, με το 3 απλα αυτο δεν παίζει, κρίμα!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω ποιες είναι οι φυσιολογικές (ή έστω επιτρεπτές) θερμοκρασίες?Στο δικό μου είναι απόλυτα φυσιολογικές.[iPOD 3]εκτός και αν παίζεις πάνω απο 5 ώρες παιχνίδια την ήμέρα έχει τάση να ανεβάζει θερμοκρασίες είναι φυσιολογικό Edited by corum
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ PC
Θα ήθελα να ρωτήσω ποιες είναι οι φυσιολογικές (ή έστω επιτρεπτές) θερμοκρασίες?Στο δικό μου είναι απόλυτα φυσιολογικές.[iPOD 3]εκτός και αν παίζεις πάνω απο 5 ώρες παιχνίδια την ήμέρα έχει τάση να ανεβάζει θερμοκρασίες είναι φυσιολογικό
Link to comment
Share on other sites

Παιδια... Ερωτηση..

Ειναι κακο που δεν χρησιμοποιω για να φορτισω ipad3, ποτε το power adapter που εχει?

Το βαζω κατευθειαν στον ανταπτορα του iphone...

Η μονη τους διαφορα ειναι οτι του ιpad γραφει επανω 10W power adapter ενω του iphone τιποτα...

 

Ουσιαστικα χανω κατι? Μηπως ετσι παιρνει παραπανω ωρα η φορτιση ???

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Παιδια... Ερωτηση..

Ειναι κακο που δεν χρησιμοποιω για να φορτισω ipad3, ποτε το power adapter που εχει?

Το βαζω κατευθειαν στον ανταπτορα του iphone...

Η μονη τους διαφορα ειναι οτι του ιpad γραφει επανω 10W power adapter ενω του iphone τιποτα...

 

Ουσιαστικα χανω κατι? Μηπως ετσι παιρνει παραπανω ωρα η φορτιση ???

 

Οχι δεν ειναι κακο να χρησιμοποιεις τον ανταπτορα του iPhone για να φορτισεις το iPad απλα η φορτιση ειναι πιο αργη καθως ο φορτιστης του iPhone ειναι 5watt

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το iPad 16GB WI-FI White απο το birdphone,το οποιο ως γνωστον ειναι πολυ γρηγορο στην παραδοση.Παιδια ειναι ΤΕΛΕΙΟ,ιχνος κιτρινιλας και bleeding(στελνω και φωτο για τους απιστους) αλλα ζεσταινεται υπερβολικα πολυ.Καλα δεν θα το γυρισω και πισω για αυτο, γιατι κατα τα αλλα ειναι σουπερ και με τη θηκη εκμηδενιζεται το προβλημα.Απλα λετε να χει επιπτωσεις σε καποια λειτουργικα μερη και ειδικα στη διαρκεια ζωης της μπαταριας?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Μπαινω κατα καιρους σε καποιες ηλεκτρονονικες εφημεριδες,και γραφω κανα σχολιο,ειτε με το desktop,,ειτε με το λαπτοπ.Προσπαθησα να κανω το ιδιο με το iPad 3 , που εχω παρει,και ειδα οτι δεν μπορει να στειλει τα σχολια.Βαζω εκεινους τους αριθμους,που μπαινουν στο τελος,μετα την ηλεκτρονικη διευθυνση ,και το ονομα,για ασφαλεια,και μου βγαζει οτι δεν τους εβαλα καλα τους αριθμους.Οσες φορες και να τους αλλαξω,παλι το ιδιο μου κανει.

Τι μπορει να φταιει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Μπαινω κατα καιρους σε καποιες ηλεκτρονονικες εφημεριδες,και γραφω κανα σχολιο,ειτε με το desktop,,ειτε με το λαπτοπ.Προσπαθησα να κανω το ιδιο με το iPad 3 , που εχω παρει,και ειδα οτι δεν μπορει να στειλει τα σχολια.Βαζω εκεινους τους αριθμους,που μπαινουν στο τελος,μετα την ηλεκτρονικη διευθυνση ,και το ονομα,για ασφαλεια,και μου βγαζει οτι δεν τους εβαλα καλα τους αριθμους.Οσες φορες και να τους αλλαξω,παλι το ιδιο μου κανει.

Τι μπορει να φταιει;

 

Ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Μάλλον δεν βάζεις σωστά τους αριθμούς όπως λέει.

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Μάλλον δεν βάζεις σωστά τους αριθμούς όπως λέει.

 

Αποκλειεται.Ειναι πολυ καθαροι,και τους βαζω πολλες φορες,αλλα τιποτα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεται.Ειναι πολυ καθαροι,και τους βαζω πολλες φορες,αλλα τιποτα.

 

Συμβαίνει σε πολλα site η σε ενα συγκεκριμένο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..ήθελα να ρωτήσω,εσείς έχετε βαλει screen protector?γιατί κάθε φορά που το παίρνει κάποιος με πιάνει η καρδια μου....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..ήθελα να ρωτήσω,εσείς έχετε βαλει screen protector?γιατί κάθε φορά που το παίρνει κάποιος με πιάνει η καρδια μου....

 

Ποτε, ειναι ντροπή Ενα τόσο όμορφο προϊόν να εχει screen protector. Δεν εχει πάθει τίποτα τα τελευταία 3 χρόνια που έχω iPad!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κατεβάσω ένα αρχείο PDF,αλλα θέλει να έχω βάλει τον κωδικό της Apple ID.Επειδή δεν κατάφερα να το βάλω,δεν μπορώ να κατεβάσω το αρχείο.

Πως μπορώ να το κάνω;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κατεβάσω ένα αρχείο PDF,αλλα θέλει να έχω βάλει τον κωδικό της Apple ID.Επειδή δεν κατάφερα να το βάλω,δεν μπορώ να κατεβάσω το αρχείο.

Πως μπορώ να το κάνω;

 

Να βάλεις το appleID.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα,εβαλα το ID,και κατεβασα το εγχειριδιο του Samsung.

Πως το αποθηκεύω τωρα στο iPad;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω μια μπαταρια/φορτιστη για τη διαρκεια των ταξιδιων, κι εχω δει καποιες οπως πχ http://www.miniinthebox.com/mobile-power-charger-for-ipad-iphone-and-mobile-phones-assorted-colors-3000mah_p262892.html

ή http://www.miniinthebox.com/mobile-phones-power-charger-for-ipad-iphone-mobile-phones-mp4-and-psp-white-5200mah_p262902.html

 

Εχει παρει κανεις να μου πει γνωμη? το συγκεκριμενο μ αρεσει επειδη εκτος απο το ipad θα κανει και για το κινητο

:cool:
Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω μια μπαταρια/φορτιστη για τη διαρκεια των ταξιδιων, κι εχω δει καποιες οπως πχ http://www.miniinthebox.com/mobile-power-charger-for-ipad-iphone-and-mobile-phones-assorted-colors-3000mah_p262892.html

ή http://www.miniinthebox.com/mobile-phones-power-charger-for-ipad-iphone-mobile-phones-mp4-and-psp-white-5200mah_p262902.html

 

Εχει παρει κανεις να μου πει γνωμη? το συγκεκριμενο μ αρεσει επειδη εκτος απο το ipad θα κανει και για το κινητο

 

Εχε υπόψη σου ότι η μπαταρία που παραθέτεις θα φορτίσει μόνο το 1/3 της μπαταρίας του iPad! Καλα τι ταξίδια θες να πας που ειναι πάνω απο 10 ωρες που ειναι διάρκεια της μπαταρίας του iPad? Και υπέρ ατλαντικο να θες να πας τα αεροπλάνα έχω τις περισσότερες φορές μπρίζες!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφεί, αλλά είναι ενεργό πλέον το wifi hotspot, τουλάχιστον σε σύνδεση Cosmote.

 

Τι εννοεις,μιας και εχω εγω Κοσμοτε;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (3rd & 4th Gen - 2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...