Jump to content

iPad (3rd & 4th Gen - 2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ασχετο ,αλλα ξέρει κανείς πόσο έχει το iPad στη Κωνσταντινούπολη;

 

Αν σκεφτεις οτι το s3 το βρηκα στις 1800 λιρες περιπου 800 ευρω τοτε υποθετω πως και το ipad σιγουρα θα ειναι πιο ακριβω απο την ελλαδα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γενικα τα ηλεκτρονικα ειδη/gadget ειναι πιο ακριβα στην Τουρκια γιατι εχουν υψηλους δασμους.

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μου ήρθε ένα μήνυμα από την κοσμοτέ που εμφνίστηκε σε ένα μικρό παράθυρο στο κέντρο της οθόνης. Πάτησαν όμως Οκ αμέσως κ δεν πρόλαβα να το διαβάσω ούτε μπορώ να το βρω κάπου για να το διαβάσω. Έχει κανείς ιδέα τί μπορεί να είναι η που μπορώ να το βρω;

 

Ενημερωση για πληρωμή λογαριασμού η για τη προσφορα του δωρεαν Ίντερνετ όλο τον Αύγουστο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Ειμαι διακοπες και συνδεσα πρωτη φορα το ipad με ενα λαπττοπ με windows 7. Ενω ο υπολογιστης το αναγνωριζει, μου δινει επιλογες για να δω τις φωτο του και να τις μεταφερω στο λαπτοπ, αλλα το itunes δε μου το δειχνει.... Τι πρεπει να κανω? α επισης πανω δεξια η συσκευη μου γραφει δεν φορτιζεται.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή δε φροντίζει στο pc, μη σε ανησυχεί. Λέω για αρχή να κανείς επανεκκινηση και στα δυο και αν δε στρώσει, δοκίμασε να εγκαταστάσεις εκ νέου το iTunes.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εκανα μια βλακεια αν μπορει να με βοηθησει καποιος...

 

Το itunes id μου ηταν συνδεδεμενο στο αμερικανικο store επειδη μονο αυτο εδινε τη δυνατοτητα για λογαριασμο χωρις στοιχεια πιστωτικης. Πριν λιγο μπηκα στις ρυθμισεις, αλλαξα την περιοχη μου σε ελλαδα κ εβαλα κ στοιχεια καρτας.. Οταν ομως μπηκα στο apple store , δε μ αφηνε να κατεβασω λεγοντας μου οτι η id μου ειναι ενεργη μονο στο ελληνικο store. Οκ, λογικο, αλλα πως μπορω να αλλαξω το store σε ελληνικο??

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εκανα μια βλακεια αν μπορει να με βοηθησει καποιος...

 

Το itunes id μου ηταν συνδεδεμενο στο αμερικανικο store επειδη μονο αυτο εδινε τη δυνατοτητα για λογαριασμο χωρις στοιχεια πιστωτικης. Πριν λιγο μπηκα στις ρυθμισεις, αλλαξα την περιοχη μου σε ελλαδα κ εβαλα κ στοιχεια καρτας.. Οταν ομως μπηκα στο apple store , δε μ αφηνε να κατεβασω λεγοντας μου οτι η id μου ειναι ενεργη μονο στο ελληνικο store. Οκ, λογικο, αλλα πως μπορω να αλλαξω το store σε ελληνικο??

 

Στην εφαρμογή iTunes και ενώ είσαι στο iTunes store θα πατήσεις κάτω κάτω στην σελίδα που λέει Manage και από κάτω change country.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Πριν τρεις μέρες πήρα ένα ipad3 16gbwi fi.την πρώτη μέρα δούλευε τέλεια αλλά το βράδυ το έκλεισα για να το φορτησω κ μόλις το άνοιξα δεν μ άνοιγε τις εφαρμογές που είχα κατεβάσει ενώ τις έτρεχε κανονικά στο παρασκήνιο...του έκανα επαναφορά κ διορθώθηκαν αλλά μερικές φορές το κάνει όταν τ ανοίγω....μπορεί να βοηθήσει κάποιος??έχει προβλημα??? πρέπει να το κλεινω το iPad η δεν πειράζει ν τ έχω συνέχεια ανοιχτο????είναι έτσι όπως τ πήρα δεν έχω κάνει κάποιο σπάσιμο....
Link to comment
Share on other sites

Πριν τρεις μέρες πήρα ένα ipad3 16gbwi fi.την πρώτη μέρα δούλευε τέλεια αλλά το βράδυ το έκλεισα για να το φορτησω κ μόλις το άνοιξα δεν μ άνοιγε τις εφαρμογές που είχα κατεβάσει ενώ τις έτρεχε κανονικά στο παρασκήνιο...του έκανα επαναφορά κ διορθώθηκαν αλλά μερικές φορές το κάνει όταν τ ανοίγω....μπορεί να βοηθήσει κάποιος??έχει προβλημα??? πρέπει να το κλεινω το iPad η δεν πειράζει ν τ έχω συνέχεια ανοιχτο????είναι έτσι όπως τ πήρα δεν έχω κάνει κάποιο σπάσιμο....

 

Οχι δεν υπάχει λόγος να το κλείνεις.

 

Δοκίμασε τα παρακάτω:

http://www.tabletmonsters.com/apps/cant-open-apps-ipad

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπάχει λόγος να το κλείνεις.

 

Δοκίμασε τα παρακάτω:

http://www.tabletmonsters.com/apps/cant-open-apps-ipad

 

τα εχω κανει αυτα που λεει...αν τ εχω ανοιχτο δουλευει μια χαρα...λες πρεπει ν τ παω για ελεγχο?

Link to comment
Share on other sites

τα εχω κανει αυτα που λεει...αν τ εχω ανοιχτο δουλευει μια χαρα...λες πρεπει ν τ παω για ελεγχο?

 

Αφου στο επανεμφάνισε μετά από restore εννοείται!

Link to comment
Share on other sites

Αμα θελω να κανω copy μια προταση,για να την κανω paste μετά,τι κανω;

Το γραφω γιατι αμα ειναι για μια λεξη το κανει ευκολα,αλλα για μια προταση ;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αμα θελω να κανω copy μια προταση,για να την κανω paste μετά,τι κανω;

Το γραφω γιατι αμα ειναι για μια λεξη το κανει ευκολα,αλλα για μια προταση ;

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=V1iiNmnZEUA]Cut, Copy and Paste - An iPad Mini Tutorial - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Τελικα,αμα θεοω να βρω κατι απο το γουγλ,ανοιγω το Samsung S3 που εχω,γιατι το iPad3,περι αλλα τυρβαζει.Δηλαδη,δεν μπορει να βρει πολλα θεματα που ζηταω,και αντι να μου βγαλει αυτο που ζηταω,βγαζει μια μπαρα κατω,με το ζητουμενο μεσα σε πλαισιο,και δυο βελακια δεξια του,αλλα απαντηση καμια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πως να φτιάξω ένα φάκελο με password για να βάλω μέσα εφαρμογές που μόνο εγώ θέλω να βλέπω; (πχ email) Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Πως να φτιάξω ένα φάκελο με password για να βάλω μέσα εφαρμογές που μόνο εγώ θέλω να βλέπω; (πχ email)

 

Folder lock γίνεται μόνο με cydia tweaks... δλδ πρέπει να κάνεις Jailbreak. Lock photos,δεδομένων etc μπορείς να κάνεις με την παρακάτω εφαρμογή.

http://itunes.apple.com/gr/app/mythings-for-iphone/id537678529?mt=8

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Jailbreak είμαι ήδη. Ποιο tweak χρειάζομαι;

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

 

 

 

εχει παρει κανεις το νεο ipad?γιατι σκεφτομαι να το παρω (εχει κανενα θεμα? κατι που πρεπει να ξερω/προσεχω

Apple iPad Wi-Fi + Cellular 16GB White (ολα τα new ipad ειναι 4g ε?) γενικα δεν ειχα ποτε ipad , καλυτερα wifi η μαζι με cellular?

μου ειπανε πως με το νεο ipad δεν θα εχω GPS.γιατι αυτο? δεν καταλαβα :O

thank you :)

 

η μηπως καλυτερα ipad 2?

 

please help me out.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

 

εχει παρει κανεις το νεο ipad?γιατι σκεφτομαι να το παρω (εχει κανενα θεμα? κατι που πρεπει να ξερω/προσεχω

Apple iPad Wi-Fi + Cellular 16GB White (ολα τα new ipad ειναι 4g ε?) γενικα δεν ειχα ποτε ipad , καλυτερα wifi η μαζι με cellular?

μου ειπανε πως με το νεο ipad δεν θα εχω GPS.γιατι αυτο? δεν καταλαβα :O

thank you :)

 

η μηπως καλυτερα ipad 2?

 

please help me out.

 

1) E άμα θες να κάνεις και κλήσεις πάρε το 4G. Εγώ είμαι με το απλό wifi/16gb αλλά αν σκοπεύεις να το φορτώσεις ταινίες και games πάρε το 32αρι.

2) Το μόνο θεμα είναι οτι στα games ανεβάζει θερμοκρασία.

3) Πήγαινε σε ενα store να το δεις δίπλα με το ipad 2. Αν δεν σου κάνει αίσθηση η Retina οθόνη του 3 πάρε το 2. Kαι επίσης είναι ελάχιστα τα sites που υποστηρίζουν την ανάλυση του ipad 3 οπότε σε browsing δεν θα δεις διαφορά. Για games (τα HD είναι χάρμα οφθαλμών), ebooks/έγγραφα και ταινίες προτιμώ το 3. Εχω iphone και mac mini αλλά αυτο που χρησιμοποιώ περισσότερο στην καθημερινότητα μου είναι το iPad. Το λατρεύω σαν συσκευή και θεωρώ ιδανικές τις 10 ίντσες για τις παραπάνω λειτουργίες... σε καμία περίπτωση δεν θα κοίταζα 7αρι και το μόνο που θα ήθελα από ένα μελλοντικό iPad 4 θα ήταν λίγο μικρότερο βάρος. Στο δίλημμα που σε απασχολεί θεωρώ οτι αν ήσουν με ipad 2 να έμενες με αυτό. Απο την στιγμή που είσαι νέος χρήστης πήγαινε στο 3 μιας και δεν έχουν τόσο μεγάλη διαφορά τιμής.

 

Jailbreak είμαι ήδη. Ποιο tweak χρειάζομαι;

 

Locktopus

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

1) E άμα θες να κάνεις και κλήσεις πάρε το 4G. Εγώ είμαι με το απλό wifi/16gb αλλά αν σκοπεύεις να το φορτώσεις ταινίες και games πάρε το 32αρι.

2) Το μόνο θεμα είναι οτι στα games ανεβάζει θερμοκρασία.

3) Πήγαινε σε ενα store να το δεις δίπλα με το ipad 2. Αν δεν σου κάνει αίσθηση η Retina οθόνη του 3 πάρε το 2. Kαι επίσης είναι ελάχιστα τα sites που υποστηρίζουν την ανάλυση του ipad 3 οπότε σε browsing δεν θα δεις διαφορά. Για games (τα HD είναι χάρμα οφθαλμών), ebooks/έγγραφα και ταινίες προτιμώ το 3. Εχω iphone και mac mini αλλά αυτο που χρησιμοποιώ περισσότερο στην καθημερινότητα μου είναι το iPad. Το λατρεύω σαν συσκευή και θεωρώ ιδανικές τις 10 ίντσες για τις παραπάνω λειτουργίες... σε καμία περίπτωση δεν θα κοίταζα 7αρι και το μόνο που θα ήθελα από ένα μελλοντικό iPad 4 θα ήταν λίγο μικρότερο βάρος. Στο δίλημμα που σε απασχολεί θεωρώ οτι αν ήσουν με ipad 2 να έμενες με αυτό. Απο την στιγμή που είσαι νέος χρήστης πήγαινε στο 3 μιας και δεν έχουν τόσο μεγάλη διαφορά τιμής.

 

 

 

Locktopus

 

ευχαριστω για τον χρονο σου πρωτον :D

 

2ρον οπως το ειπες στο τέλος,εφοσον δεν εχω καθόλου, καλυτερα να παρω το new ipad αφού η διαφορα τους θα είναι 70ε

ενα 16 wifi + cellular νομιζω ειναι οτι πρέπει.

 

to 4g δ δουλευει στο ελλαδισταν ε?

 

με το gps τι γινεται όμως ,πως θα έχω?μεσω wifi ; ;)

Edited by Misamisa
Link to comment
Share on other sites

με το gps τι γινεται όμως ,πως θα έχω?μεσω wifi ; ;)

 

Ναι και λογικό είναι μόνο το cellular έχει GPS. :)

http://www.apple.com/ipad/specs/

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζεται λέει πλέον το Locktopus. Ευχαριστώ πάντως.

 

Ψαξε και για το Lockdown pro.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση

Το χρησιμοποιω καθε μερα, και καθε 2 μερες το φορτιζω. Αναρρωτιεμαι αν η συχνη φορτιση μπορει να βλαψει μακροπροθεσμα τη μπαταρια?

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση

Το χρησιμοποιω καθε μερα, και καθε 2 μερες το φορτιζω. Αναρρωτιεμαι αν η συχνη φορτιση μπορει να βλαψει μακροπροθεσμα τη μπαταρια?

 

1 φορά το μήνα να κάνεις μια πλήρης αποφόρτιση και θα είσαι οκ

http://www.apple.com/batteries/ipad.html

http://www.apple.com/batteries/

 

update η συζήτηση περι hotspot μεταφέρθηκε στην ενότητα του iOS.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343149

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (3rd & 4th Gen - 2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...