Jump to content

iPad (3rd & 4th Gen - 2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνεις συγχρονισμο!

 

Φχαριστω πολυ,αλλα αυτο ειναι που δεν ξερω.:p

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι εννοεις,μιας και εχω εγω Κοσμοτε;

Ότι πλέον μπορείς να μοιράζεις το data plan της κάρτας σου (που εχεις μέσα στο iPad) μέσω Wifi, δημιουργώντας ένα τοπικό hotspot.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Φχαριστω πολυ,αλλα αυτο ειναι που δεν ξερω.:p

 

Ξεκινα κατεβάζοντας τη τελευταία έκδοση του iTunes, σύνδεση του iPad με τον υπολογιστή και πάτα sync! :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα σκεπτόμε να πάρω και εγώ ένα ταβλετ αλλά όχι απαρετητα iphone , τη κιτάει κανείς όταν θέλει να πάρει ένα tablet από ότι διάβασα βγάζουν καμία δεκαριά ώρες, από java και flash playrt τi γίνετε πεζουν η μούφα η υπόθεση ?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα σκεπτόμε να πάρω και εγώ ένα ταβλετ αλλά όχι απαρετητα iphone , τη κιτάει κανείς όταν θέλει να πάρει ένα tablet από ότι διάβασα βγάζουν καμία δεκαριά ώρες, από java και flash playrt τi γίνετε πεζουν η μούφα η υπόθεση ?
εξαρταται πιο λειτουργικο προτειμας και σου κανει το κλικ.Αρα για να σαι σε αυτο το θρεντ συμαινει πως προτιμας ιος αντι για αντροιντ στη ταμπλετα σου.

Δευτερον το αιπαντ 3 δεν παιζει φλας οταν το βγαλεις ετσι απ το κουτι.αλλα ειπαρχουν προγραματα επι πληρωμη που το κανουν να παιζει φλας οπως το skyfire και αλλα.δεν ειμαι σιγουρος αν ανοιγει ολες τις σελιδες με φλας περιεχομενο αλλα μπορεις να δει και ετσι.

Τριτον το αιπαντ δεν παιζει java

Τεταρτον εχει 10 ωρες μπαταρια

και Πεμπτον Ναι θα στο προτεινα.Για μενα προσωπικα δεν ειπαρχει ανταγωνισμος τουλαχιστον οχι για αυτη τη στιγμη στις ταμπλετες.μεχρι να ρθουνε τα 8 αρια να δουμε τι λεει εκει.Το αιπνατ ειναι μια φοβερη multimedia συσκευη με τελεια οθονη ιδανικη για διαβασμα βιβλιων περιοδικων και για να βλεπεις ταινιες.και να παιζεις παιχνιδια.Ασε που και με το νεο update θα χεις και το σιρι.:)

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Στο κεντρικο μενου του avplayerhd πατας (WIFI TRANFER) και αμέσως μετά (START) θα σου βγάλει 2 διευθύνσεις ,ανοίγεις τον (INTERNET EXPLORER) στο PC σου και θα βάλεις την πάνω διεύθυνσή-http://img836.imageshack.us/img836/852/80143310.jpg

Πατάς (BROWSE) επιλέγεις την ταινία που θες να μεταφέρεις και πατάς (SUBMIT) και ξεκινάει η μεταφορά , με τον ιδιο τρόπο περνάς και τον υπότιτλο μονο που πρέπει να εχει την ιδια ονομασία με την ταινία,εκτός και αν την περνάς με ενσωματωμένους τους υπότιτλους.

Αν χρειαστείς κάτι άλλο πες ;)

 

Καλησπέρα ειμαι καινουργια και ηθελα να ρωτήσω πως μπορώ να δω ταινίες στο ipad?? Στο iMAC που έχω βλέπω μέσω του online filmer. μπορώ με κάποιο τρόπο από το ίδιο site να δω και από το IPAD?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Εδω και κανα 20λεπτο εχω βαλει τον google chrome.

 

Για μενα πολυ ανετα αντικαθιστα τον Safari.

 

Ο μονος λογος που δεν πηγαινα σε 3rd party browser ηταν οτι σε κανεναν δεν δουλευε παντα σωστα το παρατεταμενο πατημα.

 

Στον chrome δουλευει αψογα και φυσικα τα tabs ειναι ενεργα δηλαδη ακουω youtube σε ενα tab και σερφαρω στο αλλο, ξερω οτι το κανουν σχεδον ολοι οι 3rd party browsers αλλα ο chrome μου αφηνει πιο ωραια αισθηση σε σχεση με ολους τους αλλους που εχω δουλεψει, ισως βεβαια δεν ειμαι και πολυ αντικειμενικος μιας και εχω αποκλειστικα chrome στα pc μου.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εδω και κανα 20λεπτο εχω βαλει τον google chrome.

 

Για μενα πολυ ανετα αντικαθιστα τον Safari.

 

Ο μονος λογος που δεν πηγαινα σε 3rd party browser ηταν οτι σε κανεναν δεν δουλευε παντα σωστα το παρατεταμενο πατημα.

 

Στον chrome δουλευει αψογα και φυσικα τα tabs ειναι ενεργα δηλαδη ακουω youtube σε ενα tab και σερφαρω στο αλλο, ξερω οτι το κανουν σχεδον ολοι οι 3rd party browsers αλλα ο chrome μου αφηνει πιο ωραια αισθηση σε σχεση με ολους τους αλλους που εχω δουλεψει, ισως βεβαια δεν ειμαι και πολυ αντικειμενικος μιας και εχω αποκλειστικα chrome στα pc μου.

Και πως μπαινει αυτος;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ενα προβλημα εχουν τα μη αυθεντικα και εχω δοκιμασει πολλα, το προβλημα ειναι οτι αν γυρισεις το iPad αναποδα η δεξια πλευρα ξεκολλαει ενω στο αυθεντικο οχι.

 

Αν θες τη γνωμη μου αξιζει να αγορασεις αυτα που δειχνεις.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

 

'Εχω πάρει από εδώ http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270944507675#ht_1971wt_1270 2 και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος, και ανάποδα που το γυρνάω δεν ανοίγει. :)

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα και αυτα.http://www.miniinthebox.com/camouflage-nylon-case-and-stand-for-the-new-ipad-assorted-colors_p341853.html?litb_from=newsletter&utm_source=newsletter&utm_medium=newsletter

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, μπορεί να μου απαντήσει κάποιος πως μπορώ να εμφανίσεων το hotspot στο ipad3 ? πηγαίνω στις ρυθμίσεις και δεν βρίσκω την επιλογή . Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στη βοντα, να δω τι παιζει με τα προγραμματα για ιντερνετ μιας κ ερχονται οι διακοπες... Πανακριβα ειναι, για 5 gb θες 35(αν θυμαμαι καλα) ευρω το μηνα.... Σαν giga λετε ειναι καλα? εγω θα περναω αρκετη ωρα καθε μερα στο ιντερνετ με facebook, αθλητικα sites, και το φορουμ βεβαια
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στη βοντα, να δω τι παιζει με τα προγραμματα για ιντερνετ μιας κ ερχονται οι διακοπες... Πανακριβα ειναι, για 5 gb θες 35(αν θυμαμαι καλα) ευρω το μηνα.... Σαν giga λετε ειναι καλα? εγω θα περναω αρκετη ωρα καθε μερα στο ιντερνετ με facebook, αθλητικα sites, και το φορουμ βεβαια

 

Τα 5gb είναι ίσως πολλά για την χρήση που αναφέρεις.

Αυτά που "τρώνε" πολλά είναι YouTube και online ραδιόφωνο.

Και ναι είναι πανάκριβα...

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω 2gb με 10Ε απο Cosmote και ειναι υπέρ αρκετα, το 3G μονίμως ανοιχτό όταν είμαι εκτός σπιτιού και δεν έχω ξεπεράσει ποτε το 1 GB.
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω 2gb με 10Ε απο Cosmote και ειναι υπέρ αρκετα, το 3G μονίμως ανοιχτό όταν είμαι εκτός σπιτιού και δεν έχω ξεπεράσει ποτε το 1 GB.

 

Ναι όμως πρέπει να έχεις και σύνδεση κινητού με cosmote για να έχεις αυτή τη προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως πρέπει να έχεις και σύνδεση κινητού με cosmote για να έχεις αυτή τη προσφορά.

 

Αλήθεια ειναι αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω 2gb με 10Ε απο Cosmote και ειναι υπέρ αρκετα, το 3G μονίμως ανοιχτό όταν είμαι εκτός σπιτιού και δεν έχω ξεπεράσει ποτε το 1 GB.

Καλα,πως εχεις 2Γιγα με τοσα λιγα;

Εγω,ρωτησα,και μου ειπαν κατι ασυλληπτα ποσά,και ετσι εβαλα ενα ταλληρακι € εννοω,για 100 Μεγα,οχι Γιγα.Ετσι για ωρα αναγκης δηλαδη,καθ'οτι το ανοιγω μονον σε Wifi.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλα,πως εχεις 2Γιγα με τοσα λιγα;

Εγω,ρωτησα,και μου ειπαν κατι ασυλληπτα ποσά,και ετσι εβαλα ενα ταλληρακι € εννοω,για 100 Μεγα,οχι Γιγα.Ετσι για ωρα αναγκης δηλαδη,καθ'οτι το ανοιγω μονον σε Wifi.

 

Επειδη έχω κινητο Cosmote καιαν δεν κάνω λάθος υπήρχε και μια προσφορα Τον Απρίλιο που έκανα το συμβόλαιο!

Link to comment
Share on other sites

Φτου,κι εγω μεν Κοσμοτε εχω,αλλα τον Απριλιο,δεν ειχα iPad.Oουτε και καταλληλο τηλεφωνο.

Σημερα που κοιταγα τη σελιδα της Εταιριας,ειδα οτι εχει μια επιλογη,να μπορεις να δουλευεις ακομα και ταυτοχρονα,και κινητο,και iPad,αλλα ζηταει τη μανα της και τον πατερα της...

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα κι εκανα συνδεση 5gb με 25 ευρω φοιτητικο, στη βοντα. Ενω μου παν ομως οτι σε 20' θα ναι οκ, εχει περασει πανω απο μια ωρα και τιποτα. Εβαλα τη sim στο ipad, το pin, αλλα πανω αριστερα μου γραφει "καμία υπηρεσια"

 

Θελει καμια αλλη ρυθμιση? οταν παω γενικα---->πληροφοριες---> δικτυο , μου γραφει μη διαθεσιμο κι οταν το πατησω λεει καρτα sim δε παρεχεται... Ομως στο πληροφοριες--->φορεας μου εμφανιζει. Vf gr 12.0

Edited by margaritagr
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα κι εκανα συνδεση 5gb με 25 ευρω φοιτητικο, στη βοντα. Ενω μου παν ομως οτι σε 20' θα ναι οκ, εχει περασει πανω απο μια ωρα και τιποτα. Εβαλα τη sim στο ipad, το pin, αλλα πανω αριστερα μου γραφει "καμία υπηρεσια"

 

Θελει καμια αλλη ρυθμιση? οταν παω γενικα---->πληροφοριες---> δικτυο , μου γραφει μη διαθεσιμο κι οταν το πατησω λεει καρτα sim δε παρεχεται... Ομως στο πληροφοριες--->φορεας μου εμφανιζει. Vf gr 12.0

 

APN έχεις βάλει τη λέξη internet με μικρά;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (3rd & 4th Gen - 2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...