Jump to content

iPad (3rd & 4th Gen - 2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν αλλαξα κατι...που το βρισκω αυτο? μονο ενα "vpn" εχω δει

 

Πήγαινε settings- general-network-cellular data κοίτα αν είναι on -και μετά cellular data network-APN

Ελπίζω να είναι αυτή η σειρά γιατί τα βλέπω από iPhone...

Link to comment
Share on other sites

Μετα το network μου εμφανιζει δυο επιλογες. Μια vpn που δεν ειναι συνδεδεμενο, και το wifi

 

 

Edit βρηκα αυτο που λες, ναι γραφει ιντερνετ με μικρα

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μετα το network μου εμφανιζει δυο επιλογες. Μια vpn που δεν ειναι συνδεδεμενο, και το wifi

 

 

Edit βρηκα αυτο που λες, ναι γραφει ιντερνετ με μικρα

 

Το cellular data είναι on?

Link to comment
Share on other sites

Μετα το network μου εμφανιζει δυο επιλογες. Μια vpn που δεν ειναι συνδεδεμενο, και το wifi

 

 

Edit βρηκα αυτο που λες, ναι γραφει ιντερνετ με μικρα

 

Κανε ενα reboot στο iPad!

Link to comment
Share on other sites

On ειναι, εβγαλα τη sim τη ξαναβαλα, το κλεισα το ανοιξα, δεν αλλαζει κατι. Ελπιζω να ναι λαθος της βοντα και να μην εχει κανα προβλημα η συσκευη γιατι εχω καταγχωθει Edited by margaritagr
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Θα τρελλαθω μ αυτο το θεμα... Πηρα σημερα τηλ στη βοντα, μου λενε δεν ειχε ενεργοποιηθει η συνδεση, μου την ενεργοποιουν σε μιση ωρα λεει θα ναι οκ. Μετα απο μια ωρα, το ανοιγω, βρισκει σημα μου βγαζει και το εικονιδιο του 3g. Παω ομως να μπω safari και τιποτα... Βγαζει μηνυμα οτι δεν ειμαι συνδρομητης σε υπηρεσια δεδομενων κινητου δικτυου....
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Θα τρελλαθω μ αυτο το θεμα... Πηρα σημερα τηλ στη βοντα, μου λενε δεν ειχε ενεργοποιηθει η συνδεση, μου την ενεργοποιουν σε μιση ωρα λεει θα ναι οκ. Μετα απο μια ωρα, το ανοιγω, βρισκει σημα μου βγαζει και το εικονιδιο του 3g. Παω ομως να μπω safari και τιποτα... Βγαζει μηνυμα οτι δεν ειμαι συνδρομητης σε υπηρεσια δεδομενων κινητου δικτυου....

Μηπως πρεπει να βαλεις το APN στα Settings;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

το apn γραφει internet πρεπει να βαλω και κατι αλλο? λεει ονομα χρηστη και συνθηματικο, το οπα ειναι κενα.. κι οταν ανοιγω τον safari μου λεει οτι δεν εχω λογαριασμο δεδομενων κι αν θελω να δημιουργησω. παταω οκ και φορτωνει μιση ωρα χωρις να κανει τιποτα :(:blink:

 

edit:ξαναμιλησα με τη βοντα και μου παν οτι η γραμμη δεν εχει ενεργοποιηθει σωστα, φαινεται λεει σαν καρτοιντερνετ. μου δωσε ενα username κι ενα pass για το apn, και μου πε να περιμενω 1-2 ωρες να δω αν θα γινει και απο κει και περα λεει βλεπουμε:mad:

Edited by margaritagr
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω το new ipad υποστηριζει αρχεια video ανω των 4.5 με 5 gb η λογω ios υπαρχει περιορισμος οπως στo android με το NTFS?

Επισης εφοσον παρω την wifi εκδοση μπορω με androιd συσκευη σαν wifi hotspot να μπαινω ιντερνετ απο δικτυο κινητης ευχαριστω:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Να ρωτήσω κάτι.Πρέπει να πάω το ipad σε servise επειδή έχει κάποιο πρόβλημα με το ηχείο του.Επειδή έχει γίνει jailbreak θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα;Πρέπει να κάνω restore πρίν το πάω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Να ρωτήσω κάτι.Πρέπει να πάω το ipad σε servise επειδή έχει κάποιο πρόβλημα με το ηχείο του.Επειδή έχει γίνει jailbreak θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα;Πρέπει να κάνω restore πρίν το πάω;

 

Ναι, κάνε restore και setup as new πριν το πας.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάνε restore και setup as new πριν το πας.

 

Ok thanks.Ξέρει κανείς τι γίνεται αν χρειαστεί να σου στείλουν καινούριο πχ πόσο χρόνο παίρνει,αν έχει νέα εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Ok thanks.Ξέρει κανείς τι γίνεται αν χρειαστεί να σου στείλουν καινούριο πχ πόσο χρόνο παίρνει,αν έχει νέα εγγύηση;

 

Περιπου μια βδομαδα παιρνει η ολη διαδικασια και η εγγυηση συνεχιζεται κανονικα οπως στο αρχικο μοντελο και δεν αρχιζει εκ νεου.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το ειδα και ξεραθηκα.

Παπας,διαβαει το Ευαγγελιο,απο iPad.Μονον που δεν μας λεει,ποιο ακριβως ειναι.Το 2,ή το 3...:lol::lol::lol::lol::lol:

Να και το λινκ http://www.funlab.gr/?p=764

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σκεφτόμουν την αγορά ενός ταμπλετ σε μικρότερες τιμές αλλά δεν βρήκα κάποια λύση που να με ικανοποιεί πλήρως οπότε έχω αρχίσει να σκέφτομαι πολύ σοβαρά το ipad και την υπέρβαση στο μπάτζετ. Η χρήση κυρίως είναι για σειρές/ταινίες και εν καιρώ αρχεία pdf,word,power point και το κλασσικό σερφάρισμα. Αρχικά δεν έχω καμία επαφή με προιόντα της apple(οπότε κάποιο λινκ με "οδηγούς για αρχάριους" θα ηταν ευπρόσδεκτο:)) άρα έχω κάποιες θεμελιώδεις απορίες και για το ipad.

Αρχικά αν θα μπορώ μέσω κάποιου αντάπτορα να το συνδέω απευθείας με εξωτερικό σκληρό για φόρτωση αρχείων(οι σειρές/ταινίες που λεγαμε:p) μιας και από ότι είδα δεν έχει θύρες usb..?

Επίσης είναι δυνατή η αναπαραγωγή των βασικών (τουλάχιστον) τύπων αρχείων βίντεο?

Τέλος(προς το παρον) από τι κατάστημα να προτιμήσω την αγορά? τα κλασσικά πλαίσια,μουλτιραμα κτλ είναι αξιόπιστα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σκεφτόμουν την αγορά ενός ταμπλετ σε μικρότερες τιμές αλλά δεν βρήκα κάποια λύση που να με ικανοποιεί πλήρως οπότε έχω αρχίσει να σκέφτομαι πολύ σοβαρά το ipad και την υπέρβαση στο μπάτζετ. Η χρήση κυρίως είναι για σειρές/ταινίες και εν καιρώ αρχεία pdf,word,power point και το κλασσικό σερφάρισμα. Αρχικά δεν έχω καμία επαφή με προιόντα της apple (οπότε κάποιο λινκ με "οδηγούς για αρχάριους" θα ηταν ευπρόσδεκτο:)) άρα έχω κάποιες θεμελιώδεις απορίες και για το ipad.

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά στην ενότητα Οδηγοί > Apple iOS.

Επίσης στο διαδίκτυο είναι πολύ εύκολο να βρεις οδηγίες για το οτιδήποτε χρειαστείς.

Google is your friend.:)

 

 

Αρχικά αν θα μπορώ μέσω κάποιου αντάπτορα να το συνδέω απευθείας με εξωτερικό σκληρό για φόρτωση αρχείων(οι σειρές/ταινίες που λεγαμε:p) μιας και από ότι είδα δεν έχει θύρες usb..?

Χωρίς να κάνεις Jailbreak, όχι.

Τα πάντα (φωτογραφίες, τραγούδια, βίντεο, επαφές, ημερολόγια κτλ) τα περνάς μέσω του iTunes.

 

 

Επίσης είναι δυνατή η αναπαραγωγή των βασικών (τουλάχιστον) τύπων αρχείων βίντεο?

Η ενσωματωμένη εφαρμογή βίντεο, όχι.

Θα πρέπει να μετατρέψεις τα βίντεο -έσω κάποιου μετατροπέα βίντεο- σε συμβατή μορφή MPEG-4 (H264, AAC) είδη αρχείων .m4v, .mp4, and .mov και έπειτα μέσω του iTunes να τα περάσεις στη συσκευή.

Φυσικά υπάρχουν στο AppStore εφαρμογές media players που έχουν τη δυνατότητα να αναπαράγουν διάφορες μορφές αρχείων.

 

 

Τέλος(προς το παρον) από τι κατάστημα να προτιμήσω την αγορά? τα κλασσικά πλαίσια,μουλτιραμα κτλ είναι αξιόπιστα?

Αξιόπιστα είναι.

Στη χαμηλότερη δυνατή τιμή δεν ξέρω αν το βρεις εκεί όμως.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Nα συμπληρώσω στα λεγόμενα του φίλου πιο πάνω για αναπαραγωγή κάθε τύπου βίντεο με υπότιτλους και όλα κατεβάζεις avplayer ή gplayer από appstore και me drag 'n drop ή με wifi sync από itunes περνάς ότι θες.
Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εγώ τώρα, πριν λίγο μου ήρθε το New Ipad 4G που κέρδισα σε ένα διαγωνισμό. Δεν έχει όμως κάποια απόδειξη αγοράς (φυσιολογικό θα μου πείτε καθώς δεν το αγόρασα). Πως αποδεικνύω στην apple (αχρείαστο να 'ναι) την ισχύ της εγγύησης; Πρέπει να μου στείλουν κάτι που δεν μου έστειλαν?

Ακόμη όποια πληροφόρία - οδηγός υπάρχει για Apple newbies σαν εμένα καθώς διαβάζω κάτι για jailbrake..., είναι ευπρόσδεκτος!!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εγώ τώρα, πριν λίγο μου ήρθε το New Ipad 4G που κέρδισα σε ένα διαγωνισμό. Δεν έχει όμως κάποια απόδειξη αγοράς (φυσιολογικό θα μου πείτε καθώς δεν το αγόρασα). Πως αποδεικνύω στην apple (αχρείαστο να 'ναι) την ισχύ της εγγύησης; Πρέπει να μου στείλουν κάτι που δεν μου έστειλαν?

Ακόμη όποια πληροφόρία - οδηγός υπάρχει για Apple newbies σαν εμένα καθώς διαβάζω κάτι για jailbrake..., είναι ευπρόσδεκτος!!

 

Το imei της συσκευής σου είναι αρκετό δεν χρειάζεσαι απόδειξη.

Τα υπόλοιπα θα στα πεί ο Mr. Γούγλης...

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναγράψει Γι Αυτο,αλλα σήμερα,με έχει παιδέψει.Μερικες φορές δηλαδη,καθυστερεί πολυ να γράψει ένα γράμμα,Απο τη στιγμη που το έχω πληκτρολογήστε.Τις πιο πολλές φορές,δεν συμβαίνει,αλλα μερικές,Ειναι πολυ ενοχλητικό.

Το γράφω,διότι με Αυτο το διάολο,γράφω πολυ πολυ γρηγορότερα,Απο ο,τι με ένα κοινό υπολογιστή,και Γι Αυτο ενοχλούμαι.

Και κάτι άλλο.

Πολλές φορές,ενω δεν έχω βάλει τελεία, πετάει κεφαλαία.

Και κάτι ακόμα πιο τελευταίο.

Πως μπορώ να κάνω διόρθωση σε κάποιο γράμμα που έκανα λάθος;Πατώντας πάνω του,βγαίνει αλλου το μπλε.Δεν έχει καμία σχέση με Αυτο που γίνεται στο S3,που σου βάζει τη μυτιτσα όπου ακριβώς θέλεις,για να το διορθώσεις.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω διόρθωση σε κάποιο γράμμα που έκανα λάθος;Πατώντας πάνω του,βγαίνει αλλου το μπλε.Δεν έχει καμία σχέση με Αυτο που γίνεται στο S3,που σου βάζει τη μυτιτσα όπου ακριβώς θέλεις,για να το διορθώσεις.

 

Κράτα πατημένο το δάκτυλό σου στην οθόνη εκεί που επιλέγεις το γράμμα και θα εμφανιστεί ένας μεγενθυτικός φακός. Μετά γίνεται εύκολα η διόρθωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πως κατεβαζουμε το cydia & installous στο iPad 3 γνωρίζει κάποιος ; Το είχα κατεβάσει στο iPhone μου αλλά το ξέχασα :(: Edited by ipad3
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί στο σαφάρι όταν ανοίγεις δεύτερο παράθυρο και στο άλλο έχεις βιντεάκι αυτό σταματάει;Είναι τρομακτικό ελάτωμμα κατα την γνώμη μου.Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να το διορθώνει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (3rd & 4th Gen - 2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...