Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και κάπου εδώ είναι η στιγμή που πρέπει να επέμβουμε όσο κι αν δεν το θέλουμε. Είναι η δεύτερη φορά που ζητώ να εστιαστείτε στο κινητό και στα τυχόν προβλήματά του κι όχι σε συγκρίσεις ή κατάρες προς την Sony.

 

Γενικότερα από δω και στο εξής post του στυλ "Δεν ξανά παίρνω Sony", "Το κινητό μου δεν φτιάχνει το φραπέ μου τόσο γλυκό όσο θα ήθελα" κτλ κτλ θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση. Για τυχόν παράπονα (τα οποία πολλάκις έχουμε τονίσει ότι είναι θεμιτά μιας και επιδιώκουμε τη σφαιρική ενημέρωση του κόσμου) σχετικά με την εταιρεία υπάρχει αντίστοιχο topic.

 

 

DuAl_SuN αν θεωρείς ότι τα post χρηστών είναι προκλητικά μπορείς να πατήσεις το κουμπάκι της αναφοράς. Για ποιον λόγο οι χαρακτηρισμοί οι οποίοι όλοι γνωρίζουμε ότι απαγορεύονται ρητά;

Θα παρακαλέσω λοιπόν θερμά να ρίξουμε τους τόνους και να συνεχίσουμε σε ένα καλό κλίμα όπως άλλωστε επικρατεί σε όλο το forum της SE. Για οτιδήποτε άλλο επικοινωνείτε μαζί μου με πμ. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια. Επειδη εχω ψαξει ωρες και δεν εχω βρει κατι, που μπορω να βρω stock ftf roms για το xperia p?Εχω καποια θεματα με το κινητο και θελω να ξαναβαλω το official 564 firmware.

 

Γενικά το κινητό δεν έχει πουλήσει πολύ και δεν υπάρχουν αρκετά άτομα που να ασχολούνται μαζί του για αυτο δεν μπορείς να βρεις Stock ftf roms. Εγώ έχω να σου δώσω link για την 3.184 (την τελευταία αναβάθμιση) αλλά το World και όχι το ελληνικό. Προσωπικά το φοράω πάνω εδώ και λίγες μέρς και είμαι αρκετά ικανοποιημένος - έχει αυξηθεί και η αυτονομία 2-3 ώρες

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το κινητό δεν έχει πουλήσει πολύ και δεν υπάρχουν αρκετά άτομα που να ασχολούνται μαζί του για αυτο δεν μπορείς να βρεις Stock ftf roms. Εγώ έχω να σου δώσω link για την 3.184 (την τελευταία αναβάθμιση) αλλά το World και όχι το ελληνικό. Προσωπικά το φοράω πάνω εδώ και λίγες μέρς και είμαι αρκετά ικανοποιημένος - έχει αυξηθεί και η αυτονομία 2-3 ώρες

 

Τελικα περασα το NCB 564. Για την 184 εχω βρει το Central Europe, αυτο εννοεις?

Παντως ειναι οπως τα λες... εκανα root τη συσκευη αρχισα να βαζω και να βγαζω και υπηρξαν προβληματα αλλα πιστευα οτι θα ηταν ευκολο να βρω official firmwares.... τελικα εφαγα ποσες ωρες μεχρι να αναγκαστω να βαλω την NCB, ευτυχως τα ελληνικα σε μενου και πληκτρολογιο ειναι οκ και γενικα δεν εχω δει καποια διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να δώσω άλλη μία ευκαιρία και να το πάρω ξανά.

Με την νέα αναβάθμιση διορθώθηκε τίποτα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να δώσω άλλη μία ευκαιρία και να το πάρω ξανά.

Με την νέα αναβάθμιση διορθώθηκε τίποτα?

 

Ναι δεν πέφτει το σήμα και η μπαταρία σε μένα βγάζει 2 ώρες παραπάνω ... Dont do it Phedon ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να δώσω άλλη μία ευκαιρία και να το πάρω ξανά.

Με την νέα αναβάθμιση διορθώθηκε τίποτα?

 

αν ειναι να το παρεις καινουργιο , περιμενε λιγο ;);)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναζήτηση και ψάξιμο στο Google και πάντα σύμφωνα με πληροφορίες από διάφορα sites σχετικά με XPERIA και SMARTPHONES της SONY, η αναβάθμιση σε Ice Cream Sandwich 4.0.4 για το XPERIA P αναμένεται γύρω στις 19 με 25 Αυγούστου...!

Περισσότερες πληροφορίες εδώ : http://phandroid.com/2012/08/06/ice-cream-sandwich-headed-to-sony-xperia-p-this-month/

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να δώσω άλλη μία ευκαιρία και να το πάρω ξανά.

Με την νέα αναβάθμιση διορθώθηκε τίποτα?

παρε το δικο μου αν θελεις και δωρο τον φοριτο φορτιστη;)

Μετά από αναζήτηση και ψάξιμο στο Google και πάντα σύμφωνα με πληροφορίες από διάφορα sites σχετικά με XPERIA και SMARTPHONES της SONY, η αναβάθμιση σε Ice Cream Sandwich 4.0.4 για το XPERIA P αναμένεται γύρω στις 19 με 25 Αυγούστου...!

Περισσότερες πληροφορίες εδώ : http://phandroid.com/2012/08/06/ice-cream-sandwich-headed-to-sony-xperia-p-this-month/

ναι ετσι ακουσα και εγω, αν και την φοραει εδω και καιρο ενας γνωστος μου;)

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να το παρεις καινουργιο , περιμενε λιγο ;);)

 

Για καινούριο πάντα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πείρα αναβάθμιση ακόμα..... Να την περασω μόνος?
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

σε κοκκινο ρε παιδια το χει δει κανεις?τι λεει?

παντως ειμαι σε μεγαλο διλλημα,να το παρω η θα το μετανιωσω.θα διορθωθουν τα bugs αραγε?και δεν εννοω την μπαταρια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να παραπονεθώ για να εμφανιστεί η αναβάθμιση, μόλις έγινε. Πάντως δεν είχα αποσυνδέσεις και πρίν.

Έχει το ιδανικό μέγεθος για smartphone και μαζι με την ποιόητα υλικών είναι οτι καλυτερο.

Edited by Dreamw
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Φιλε haki αν βαλεις τη φωτεινοτητα στο 70% περιπου, που και παλι η οθονη ειναι μια χαρα το θεμα με το μουσταρδι κιτρινο δεν υπαρχει. Φανταζομαι οτι το γνωριζεις ηδη αυτο βεβαια, απλα λεω...:)

Κατα τ´αλλα και οσο περναει ο καιρος ειμαι ολο και πιο ικανοποιημενος με την επιλογη μου. Ειναι ενα πραγματικα εξαιρετικο κινητο και κατα τη γνωμη μου οτι καλυτερο μπορει να βρει κανεις σε αυτη την τιμη των 350-400 ευρω. Φοβερη οθονη, πολυ καλα τεχνικα χαρακτηριστικα, γρηγορο χωρις lag, ui της sony, και πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης. Θα ηθελα ισως να ειχε λιγο περισσοτερη ενταση ο player οταν ακουω μουσικη με τα ακουστικα οπως και ο ηχος κλησης, οσον αφορα το θεμα της μπαταριας, σιγουρα θα ηθελα καλυτερη αυτονομια αλλα γενικα δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα στην καθημερινη μου χρηση.

Μου αρεσει αρκετα επισης η bravia engine στις εικονες, ζωντανευει τις photos μου αν και θα ηθελα η τεχνικη αυτη να εκτελειται και οταν βαζω μια εικονα σαν wallpaper.

Death grip δεν ειχα στον εναμιση μηνα που εχω το κινητο.

Αυτο που απομενει τωρα ειναι η ics, ελπιζω να ισχυουν οι φημες και να το εχουμε σε 10-15 μερες:)

Edited by kostasb13
Link to comment
Share on other sites

Κωστα για τον ηχο απο τα ακουστικα,γιατι δεν δοκιμαζεις τον playerpro με equalizer DSPpack να δεις μερα με την νυχτα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κωστα για τον ηχο απο τα ακουστικα,γιατι δεν δοκιμαζεις τον playerpro με equalizer DSPpack να δεις μερα με την νυχτα;

 

Θα το δοκιμασω:)

 

haki, οκ καποια ψιλοlags τα εχει αλλα δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο. Χωρις να ειμαι γνωστης, το p ειναι η πρωτη μου επαφη σαν κατοχος android συσκευης και μαθαινω ακομα αλλα απο αυτα που διαβαζω το ics θα βοηθησει στα οποια προβληματα, αυτο αναμενεται τουλαχιστον. Τωρα για την jb μαλλον ατυχησα...στο επομενο κινητο μου:p

Edited by kostasb13
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω:)

 

haki, οκ καποια ψιλοlags τα εχει αλλα δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο. Χωρις να ειμαι γνωστης, το p ειναι η πρωτη μου επαφη σαν κατοχος android συσκευης και μαθαινω ακομα αλλα απο αυτα που διαβαζω το ics θα βοηθησει στα οποια προβληματα, αυτο αναμενεται τουλαχιστον. Τωρα για την jb μαλλον ατυχησα...στο επομενο κινητο μου:p

 

Εγώ πάλι παρ όλο που που έχει σωστό μέγεθος και ποιότητα για κινητο συν το alphanumeric keyboard της Sony που μαζί με το Τ9 της είναι απίστευτος συνδυασμός για μένα και βεβαίως μεβ τεράστιο ατού του τη καλύτερη οθόνη για έξω δε το ξαναπαίρνω ακόμα γιατί φοβάμαι την υλοποίηση της Sony με το παγωτό καθώς έχω κακια εμπειρία με τα neo v και walkman ο οπότε περιμένω.

Μου τη σπάει βεβαίως που δεν έχει και hard το home button για εύκολο ξύπνημα της συσκευής αλλά τουλάχιστον το on off το έχει δεξιά και όχι αριστερά όπως το sole που είχα πάρει και με μπερδευαι.

 

Ο ήχος επίσης δεν είναι όσο δυνατός θέλω αλλά ντάξει

 

Να κάνω και 1 ερώτηση.

Το είχα πάρει απ το πλαίσιο αλλά έστελνε μόνο 70 χαρακτήρες καθώς δεν είχε τη γνωστη ρύθμιση και στο κουτί του δεν έγραφε gr,BG και RO αλλά .gr και κάτι αλλά, γερμανια αν θυμάμαι καλά.

Εσάς στέλνει 160 κ τι γράφει στο κουτί?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Mετά από πολυήμερες ικεσίες ενός φίλου, αποχωρίστηκα σήμερα το υπέροχο λευκό μου GN και είπα να δώ σε βάθος το Xperia P. Αγόρασα ένα καινούργιο στα 349 ευρώ. Το έβαλα σε μιά θήκη gel, πέρασα το screen-protector, τo αναβάθμισα στην 184, το έκανα φορμάτ και το έστησα από την αρχή. Δεν παρουσιάζει καθόλου death-grip, το σήμα του είναι εκπληκτικό σε σχέση με το GN και όσο πρόλαβα να διαπιστώσω, δε βλέπω κάποιο σοβαρό πρόβλημα με τη μπαταρία. Η εκτυφλωτική οθόνη όντως παρουσιάζει το κίτρινο σαν μουσταρδί αλλά χαλάλι μπροστά στη φωτεινότητα της. Το μέγεθος και τα υλικά του είναι τέλεια για μένα αλλά η συγκριση μετξύ της 2.3.7 και της 4.1.1 είναι απογοητευτική. Ευτυχώς θα πάρει την ICS σύντομα αλλά η JB είναι άπιαστο όνειρο.

 

Όταν λες δεν βλέπεις σοβαρό πρόβλημα με την μπαταρία , πόσες ώρες σου κρατάει ? Μπορείς να postareis screens με το Battery USE και Screens με το Monitor USE ?

 

Πρόσφατα σε ένα post Στους XDA κάποιοι βάλανε Screens που δείχνουν το κινητό στο 20% μετά από 1D , 4H με DATA και Auto Synch On και στατιστικά DIsplay 45% με 2H 45m ανοιτχτή οθόνη ....

 

Εμένα πάνω από 15 ώρες δεν κρατάει ποτέ με Data on και Auto Synch off και το Display είναι συνήθως στο 65% με 1h 50M - 2h 10m χρήση .

 

Οπότε παίζει να οδηγηθούμε σε συμπέρασμα ότι υπάρχει ελαττωματική παρτίδα ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Εναρξη

προετοιμασια

και μετα μου βγαζει σφαλμα εγκαταστασης και δεν ειναι δυνατη η εγκατασταση του λογισμικου η η εκκινηση στοιχειων ενημερωσης λογισμικου

 

γνωριζει κανεις κατι

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα ειτανε μια καλη λυση αλλα τοσος κοπος και μετα ολα απο την αρχη παλι?

και δεν εχω τοσο ελευθερο χωρο πλεον στον σκληρο για να κανω πρωτα αντιγραφο ασφαλειας

αξιζει αραγες ολο αυτο η να περιμενουμνε μια και καλη την ICS

Link to comment
Share on other sites

Οχι, εννοώ να μην κρατήσεις αντίγραφο ασφαλείας από ένα στήσιμο που έχει τρελάνει τη συσκευή. Να βάλεις τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις από την αρχή. Οσον αφορά την ICS, εγώ σίγουρα θα κάνω φορμάτ πριν και μετά το πέρασμα, όπως κάνω πάντα σε τέτοια μεγάλη αλλαγή στο λειτουργικό.

Εχεις δικιο ευχαριστω θα κανω το δευτερο περιμενοντας την ICS

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα ειτανε μια καλη λυση αλλα τοσος κοπος και μετα ολα απο την αρχη παλι?

και δεν εχω τοσο ελευθερο χωρο πλεον στον σκληρο για να κανω πρωτα αντιγραφο ασφαλειας

αξιζει αραγες ολο αυτο η να περιμενουμνε μια και καλη την ICS

 

με κομπανιον δοκιμαζεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tα καταφερααααααααααααααααααα :p

μαλιστα βρηκα και το ΑΙΤΙΟ που δεν γινοτανε η αναβαθμηση :Dαλλα δεν σα το λεω θα ΓΕΛΑΤΕ μια εβδομαδα:lol:

 

δεν ειχα αρκετο αποθηκευτικο χωρο στο PC μου :X

Link to comment
Share on other sites

Tα καταφερααααααααααααααααααα :p

μαλιστα βρηκα και το ΑΙΤΙΟ που δεν γινοτανε η αναβαθμηση :Dαλλα δεν σα το λεω θα ΓΕΛΑΤΕ μια εβδομαδα:lol:

 

δεν ειχα αρκετο αποθηκευτικο χωρο στο PC μου :X

 

Άντε,περιμένουμε νεώτερα μπας κι έχει κάποια βελτίωσή:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...