Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

ένα quiz για γερούς λύτες: δεν μπορώ να στείλω MMS καθόλου, αν και έχω περάσει 5 φορές τις ρυθμίσεις ΜΜS όπως τις γράφετε στη σελ. 450+ και έχω κάνει ότι λέει και το τμήμα βοηθειας της WIND......μέχρι και νέα κάρτα αγόρασα προ 10' για να είναι σύγχρονη μου είπαν και να είναι συμβατή με Android.......5 Euro κόστος..... Όλο σε ουρά για αποστολή λέει και μετά από λίγη ώρα, απόρριψη......

 

Είμαι στο σημείο να δώσω 20€ σε όποιον μπορέσει να μου το κάνει......:):):)

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, συγγνώμη αν το βρειτε ΟΤ, αλλά δε βρίσκω κάτι αλλού. Στο V με 4.0.3 ρουτ προσπαθώ να σβήσω την εφαρμογή Χάρτες 6.9.0 για να επιστρέψω στην 6.8 (έχω το apk). Απ' όπου κι αν δοκιμάσω την απεγκατάσταση (σύστημα, Elixir, Root Uninst), μου ξαναβάζει την "εργοστασιακή" 6.03 κι αν δοκιμάσω να κάνω install την 6.8 από το Astro, μου γράφει στο τέλος: "Η εφαρμ. δεν είναι εγκατεστημένη - Υπάρχει ήδη εγκατεστημένο ένα πακέτο με το ίδιο όνομα και με προβληματική υπογραφή". Αντίθετα, αν πάρω από το μαρκετ την 6.9, η εγκατάσταση γίνεται κανονικά.

 

Υπάρχει λύση;

I (still) Sing the Body Electric: http://bodyelec.wix.com/restart
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ροοτ την 4.0.4 με τον τροπο της αλλαγής κερνελ και πετυχε. Μου εμφανιστηκε ομως το παρακατω bug. Εχει εμφανιστει σε κανεναν αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή της μουσικής σε ICS ξέρει κανείς πώς διαχειριζόμαστε τις playlists; Για την ακρίβεια, πώς (ή αν) μπορούμε να διαγράψουμε μια ολόκληρη λίστα ή μεμονωμένα τραγούδια;
Link to comment
Share on other sites

giannisj5 δεν είναι bug απο το root είναι bug απο το systemui που εχεις αλλαξει προφανως.... tolios32 το ξυπνητηρι χανετε με αυτο το theme; επισης δε δουλευει η καμερα 3D ξερεις τι αλλο εχει προβλημα;
Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

giannisj5 δεν είναι bug απο το root είναι bug απο το systemui που εχεις αλλαξει προφανως.... tolios32 το ξυπνητηρι χανετε με αυτο το theme; επισης δε δουλευει η καμερα 3D ξερεις τι αλλο εχει προβλημα;

 

επειδη εβαλα τον κερνελ της 4.0.3 για να κανω ροοτ? μα αφου μετα ξαναπερασα τον κερνελ της 4.0.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω να βρω μία λύση για να μην κάνει σπασίματα όταν γράφω βίντεο στο κινητό.

Έχω την ics 4.0.4 και αυτό που σκέφτηκα είναι να την κάνω root και μέσα από τον οδηγό του zxr να σβήσω τις εφαρμογές που δεν μου χρειάζονται μπας και ελαφρύνει λίγο το σύστημα μου και δουλέψει καλά στο βίντεο.

Καλοδεχούμενη κάθε λύση.

Ευχαριστώ.

sehlen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω να βρω μία λύση για να μην κάνει σπασίματα όταν γράφω βίντεο στο κινητό.

 

Δεν το έχω ψάξει πολύ, αλλά νομίζω πως είναι πρόβλημα υλοποίησης, φταίει ο συνδυασμός app+lCS+επεξεργαστής. Στην GB το βίντεο δούλευε τζάμι.

 

Έχει δοκιμάσει κανείς άλλη εφαρμογή λήψης βίντεο;

I (still) Sing the Body Electric: http://bodyelec.wix.com/restart
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ψάξει πολύ, αλλά νομίζω πως είναι πρόβλημα υλοποίησης, φταίει ο συνδυασμός app+lCS+επεξεργαστής. Στην GB το βίντεο δούλευε τζάμι.

 

Έχει δοκιμάσει κανείς άλλη εφαρμογή λήψης βίντεο;

 

Κάπου εδώ είχα διαβάσει για την εφαρμογή lg camera.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

ένα quiz για γερούς λύτες: δεν μπορώ να στείλω MMS καθόλου, αν και έχω περάσει 5 φορές τις ρυθμίσεις ΜΜS όπως τις γράφετε στη σελ. 450+ και έχω κάνει ότι λέει και το τμήμα βοηθειας της WIND......μέχρι και νέα κάρτα αγόρασα προ 10' για να είναι σύγχρονη μου είπαν και να είναι συμβατή με Android.......5 Euro κόστος..... Όλο σε ουρά για αποστολή λέει και μετά από λίγη ώρα, απόρριψη......

 

Είμαι στο σημείο να δώσω 20€ σε όποιον μπορέσει να μου το κάνει......:):):)

 

Για αυτό το πρόβλημα βρε παιδιά, καμία λύση??

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικο μυνημα:p...το καλοκαιρι δεν πολυχρησημοποιω το κινητο...μονο τηλεφωνα και το πολυ κανενα 10λεπτο ιντερνετ με 3g οταν ειμαι εξω...εχω πιασει με τηλεφωνα και ιντερνετ αρκετο τηλεφωνο ομως..4 ημερες σχεδον μπαταρια..στο 20% ηταν οταν το φορτισα...και να πω οτι ειναι γυρω στις 500 ωρες ανοικτο...και δεν κολλαει εχω γυρω στα 140 ραμ..σε 1 μερα το πολυ 2 θα το κλεισω γιατι θα καει:lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικο μυνημα:p...το καλοκαιρι δεν πολυχρησημοποιω το κινητο...μονο τηλεφωνα και το πολυ κανενα 10λεπτο ιντερνετ με 3g οταν ειμαι εξω...εχω πιασει με τηλεφωνα και ιντερνετ αρκετο τηλεφωνο ομως..4 ημερες σχεδον μπαταρια..στο 20% ηταν οταν το φορτισα...και να πω οτι ειναι γυρω στις 500 ωρες ανοικτο...και δεν κολλαει εχω γυρω στα 140 ραμ..σε 1 μερα το πολυ 2 θα το κλεισω γιατι θα καει:lol:

 

Θέλω screenshot:p

Πάρε κ μια φωτο από θερμοκρασία μπαταρίας

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το πρόβλημα βρε παιδιά, καμία λύση??

Χωρις να ειμαι σιγουρος.... νομιζω πρεπει να εχεις ανοικτα τα δεδομενα(data) με την αναλογη χρεωση απο τον παροχο σου σε περιπτωση που δεν εχεις internet απο τον παροχο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι σιγουρος.... νομιζω πρεπει να εχεις ανοικτα τα δεδομενα(data) με την αναλογη χρεωση απο τον παροχο σου σε περιπτωση που δεν εχεις internet απο τον παροχο.

 

Τα έχω ήδη ανοιχτά.......για γερούς λύτες δύσκολο πρόβλημα.....έλα να δώσω το 20ευρω...:):):)

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω ήδη ανοιχτά.......για γερούς λύτες δύσκολο πρόβλημα.....έλα να δώσω το 20ευρω...:):):)

 

Εγώ σε κοτε βλέπω αυτές τις 2 επιλογές,εσύ της έχεις;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε κοτε βλέπω αυτές τις 2 επιλογές,εσύ της έχεις;

 

Για Internet όχι, για MMS έχω περάσει εγώ νέο ΑΡΝ και έβαλα ότι έλεγε η Wind.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια... επειδη τωρα πηρα το κινητο και δεν ειμαι για να διαβαζω τοσες σελιδες...ποιο προγραμμα πλοηγησης προτεινετε; εβαλα το navigon και δεν μου αρεσε καθολου...επισης ποιο προγραμμα ασφαλειας για κλοπη κτλ μου προτεινετε;; αυτα τα ολιγα...ευχαριστω :p
pame gera!!!Dennis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Επειδη ετοιμαζομαι να τα σκασω για συσκευη (ειχε πολυ καιρο να μου αρεσει καποιο κινητο τοσο), ειμαι μεταξυ του U και του sole.

Το θελω σαν 1η συσκευη, και με ενδιαφερουν κυριως WiFi κι φωτογραφικη-camera απο τα extra.

Τα τηλεφωνα μοιαζουν ιδια εκτος της οθονης και της καρτας που παιρνει το sole.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης. Το U εχει οθονη 3,5" και το Sole 3,7".

Υπαρχει μεγαλη διαφορα στην καταναλωση της μπαταριας μεταξυ των 2 λογω της διαφορας διαμετρου?

 

Επισης ποσες μερες σας κραταει η μπαταρια στο U με μετρια χρηση (κλησεις-wifi) οσοι εχετε ολοκληρωσει τους 3 κυκλους φορτισης?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει πως υπαρχει καποιο προγραμμα που μετραει ποσα χιλιομετρα κανω με το δαχτυλο μου κανωντας touch την οθόνη. Ξερετε ποιο ειναι αυτο??

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Για Internet όχι, για MMS έχω περάσει εγώ νέο ΑΡΝ και έβαλα ότι έλεγε η Wind.....

Βάλε και ρυθμίσεις Internet γιατί αλλιώς mms δεν φέυγει...!

 

 

 

Κάτι άσχετο με το θέμα

Σύμφωνα με αυτό, δεν έχει απολκλεισθεί ακόμη το αν θα πάρουμε official JellyBean! Να θυμήσω και την υπόσχεση της Sony περί 18 μήνες support...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Βάλε και ρυθμίσεις Internet γιατί αλλιώς mms δεν φέυγει...!

 

 

 

Κάτι άσχετο με το θέμα

Σύμφωνα με αυτό, δεν έχει απολκλεισθεί ακόμη το αν θα πάρουμε official JellyBean! Να θυμήσω και την υπόσχεση της Sony περί 18 μήνες support...

 

Άμα είναι να τρέχει σα την ics ευχαριστώ δε θα πάρω!!μιλάω πάντα σαν εμπειρία που μου άφησε η ics σε αυτό το στάδιο που βρίσκεται στο δικό μου τηλέφωνο!

Αν ισχύει για jb μπράβο στη sony:thumbup:

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Επισης ποσες μερες σας κραταει η μπαταρια στο U με μετρια χρηση (κλησεις-wifi) οσοι εχετε ολοκληρωσει τους 3 κυκλους φορτισης?

 

24 ωρες τις εχει ανετα το κινητο. Βεβαια εξαρταται και τι εννοεις με το μετρια χρηση. Ποσες ωρες ομιλιας/wifi κτλ την ημερα? Η συζυγος με το U εχει δει και 2 μερες αυτονομια με λιγες κλησεις και wifi κανα 30λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν μου δουλεύει ποτέ η εφαρμογή του Gps ενώ άλλες που χρειάζονται gps λειτουργούν κανονικά...

τι παίζει?

μήπως πρέπει να ¨ρίξω κέρμα¨για να δουλέψει?:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..αναβαθμισα προφατα σε 4.0.4 Ics ..αυτο που θελω ειναι να μ πειτε πως θα απενεργοποιησω την αυτοματη φωτεινοτητα δηλαδη πως θα κανω ρομ ποια θα κανω και τι θ κανω για να μην γινει καμια βλακεια γτ δν ξερω πραμα απ αυτα..ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..αναβαθμισα προφατα σε 4.0.4 Ics ..αυτο που θελω ειναι να μ πειτε πως θα απενεργοποιησω την αυτοματη φωτεινοτητα δηλαδη πως θα κανω ρομ ποια θα κανω και τι θ κανω για να μην γινει καμια βλακεια γτ δν ξερω πραμα απ αυτα..ευχαριστω

 

Καλησπέρα!οχι ρομ,root εννοείς.

Οδηγίες για root 4.0.4 από τον zxr

Μετά το root κατεβάζεις από το play store την εφαρμογή disable autobrightness

 

ρε παιδιά δεν μου δουλεύει ποτέ η εφαρμογή του Gps ενώ άλλες που χρειάζονται gps λειτουργούν κανονικά...

τι παίζει?

μήπως πρέπει να ¨ρίξω κέρμα¨για να δουλέψει?:ninja:

 

Καταρχήν τσάμπα άνοιξες νέο θέμα καθώς υπάρχει αντίστοιχο νημα για τη συσκευή μας..

Έχουμε εφαρμογή gps;Αφού οπως λες με άλλες εφαρμογές δουλεύει κανονικά!τι σε απασχολεί;

Edited by zxr

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...