Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ούτε σε μένα περνάει με τίποτα! Ούτε με SUS ούτε με OTA (ενώ το κατεβάζει κανονικά!). Πιστεύω πως εάν κάνω ένα repair με SUS θα παίξει..

 

ΥΓ. Έχω root και έχω αφαιρέσει τα bloatware, κατά άλλα τίποτε το ιδιαίτερο εγκατεστημένο.

ΥΓ2. Και έχει κολλήσει το ενοχλητικό μήνυμα της αποτυχημένης εγκατάστασης στο status bar και δεν φεύγει!!..#!$%

 

Κάνε freeze μέσω titanium backup το update center.

Ούτε με sus;;περίεργο,πίστευα οτι θα έκανε εγκατάσταση..Άμα είναι να μπλέξουμε με επαναφορες κ τέτοια τη κάτσαμε..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι ρουτ και δεν εχω αφαιρεσει κανενα bloatware και παλι δεν με κανει την αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ

απλα καποιες εφαρμογες συστηματος τις εχω μετατρεψει σε εφαρμογες χρηστη για να μπορω να τις παω στην sd δεν ξερω αν αυτο παιζει κανενα ρολο

Edited by admen
Link to comment
Share on other sites

μεσω ΟΤΑ την εβαλες;

ησουν ρουτ;

Δεν νομίζω γιατί ο φίλος ήταν με 2.3.4

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα. Στα καλα καθουμενα το κινητο δεν παιρνει κλησεις ουτε μηνυματα !

Το εκλεισα και το ανοιξα 3 φορες ,στην 3 εστρωσε για λιγο αλλα παλι τα ιδια μετα απο 4 μηνυμαατα..

Δεν επεσε ουτε τιποτα ,απλα το επαθε ! Και επισης οταν με παιρνουν τηλεφωνο λεει οτι ειναι απενεργοποιημενο :/

Καμια ιδεα η καποιος με παρομοιο προβλημα μπας και λυθει χωρις να το στειλω vodafone ?

CFX65 > w810i > 5530 > Neo V / 3GS > G2 > Oneplus 3 > Mi9T Pro > S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Over the air δηλαδή μέσω update center

 

a!!! ναι μεσω οτα τοτε.

 

υ.γ. η καμερα του pc (cyberlink youcam)πλεον λεει οτι θελει το κινητο για να δουλεψει!!

καμια ιδεα..; το εβαλα στο καταλληλο τοπικ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4132615#post4132615

Edited by achisaeL
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχασα τπτ. ,

Είχα εγκατεστημένη την 4.0.3 με root, έκανα την αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ, πέρασε την 4.0.4 και τo root λειτουργεί κανονικά!

Τώρα γιατί σε κάποιους δεν συμβαίνει το ίδιο είναι περίεργο....

Το μόνο που είχα αφαιρέσει από το κινητό ήταν το antivirus και τον πλοηγό!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχασα τπτ. ,

Είχα εγκατεστημένη την 4.0.3 με root, έκανα την αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ, πέρασε την 4.0.4 και τo root λειτουργεί κανονικά!

Τώρα γιατί σε κάποιους δεν συμβαίνει το ίδιο είναι περίεργο....

Το μόνο που είχα αφαιρέσει από το κινητό ήταν το antivirus και τον πλοηγό!

 

Είχες/έχεις εγκατεστημένο το CWM;

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

μόλις το πέρασα και εγώ μέσο ΟΤΑ μετά από 5 αποτυχημένες προσπάθειες, δεν χάθηκε τίποτα ούτε το root ούτε το cmw

 

αυτό που έκανα την 6 φορα ήτανε ότι επανέφερα όλα τα διαγραμμένα με το titanium backup και μετά έκανα εγκατάσταση και δούλεψε, δεν ξέρω αν ήτανε τυχαίο η χρειάζονται όλα τα μαμισια αρχεία

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

a!!! ναι μεσω οτα τοτε.

 

υ.γ. η καμερα του pc (cyberlink youcam)πλεον λεει οτι θελει το κινητο για να δουλεψει!!

καμια ιδεα..; το εβαλα στο καταλληλο τοπικ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4132615#post4132615

 

Μέσω υπολογιστή η κατευθείαν από την συσκευή το έκανες?

Γιατί άμα ήταν από το δεύτερο μπορώ και εγώ κατευθείαν γιατί είχες πει ότι ζήσουν με 2.3.4

Αλλά είχες ρει ότι δεν έβρισκε αναβάθμιση έχω μπερδευτεί

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μέσω υπολογιστή η κατευθείαν από την συσκευή το έκανες?

Γιατί άμα ήταν από το δεύτερο μπορώ και εγώ κατευθείαν γιατί είχες πει ότι ζήσουν με 2.3.4

Αλλά είχες ρει ότι δεν έβρισκε αναβάθμιση έχω μπερδευτεί

 

ναι ημουν.

πρωτα εκανα μεσω ψοmpanion σε ics και μετα οτα σε νεα εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να ρωτήσω αν έχει εντοπίσει κανείς το παρακάτω σύμπτωμα με την κάρτα sim: όταν περνάω μια νέα επαφή, μου την καταχωρεί στη συσκευή. Όταν επιχειρώ να δημιουργήσω κάποιο αντίγραφο ασφαλείας από το τηλέφωνο στην sim, και τοποθετώ την κάρτα σε μια άλλη συσκευή, μου εμφανίζει την καταχώρηση ως εξής:

π.χ: Οικια --> Οικ/Μ

Αυτό γιατί γίνεται; Υπάρχει κάποια λύση για να μη ξαναπερνάω τις επαφές χειροκίνητα; Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση OTA την 4.0.4 στο κινητό της κοπέλας μου...

Εντυπώσεις...

Πολυ καλές...ακόμα κ η ίδια που δεν είναι κ πολυ σχετική λέει άλλο κινητο...

Ατζέντα κλήσεις μπαίνει στο φτερό...

Η ram πλέον είναι κάπου στα 120-140 mb free...

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να γίνεται..

Με αυτά που γράφουν μερικοί ότι πάει σφαίρα η ginger μου έρχεται να κάνω downgrade!!!

Ας δω πως θα κυλήσει η νέα αναβάθμιση κ βλέποντας κ κάνοντας..

 

εχω την gb 2.3.4 root απο οταν το πηρα.Δουλευουν τα παντα επανω του αψογα,απο gps,hdmi μεχρι video,μπαταρια με φουλ δουλεμα 2 μερες,χωρις πολυ δουλεμα 4-5 μερες και να φανταστεις οτι ειμαι ο ιδιος που ελεγα...

τη ram πραγματικα δεν την εχω δει κατω απο 180 αφου ξεκιναει με 225 ελευθερα και επανεκκινηση δεν το κανω ποτε!

το ζορισω να κολησει μηπως και με νευριασει και παω στην ics και αυτο τιποτα,ειναι σκυλι!!!

 

Χρειαζομαι βοηθεια περασα την 4.0.3 και σταματησε να δουλευει το NAVIGON εκλεισε λεει η εφαρμογη.Δεν ειμαι root.

κανε update το navigon

 

ήθελα να ρωτήσω αν έχει εντοπίσει κανείς το παρακάτω σύμπτωμα με την κάρτα sim: όταν περνάω μια νέα επαφή, μου την καταχωρεί στη συσκευή. Όταν επιχειρώ να δημιουργήσω κάποιο αντίγραφο ασφαλείας από το τηλέφωνο στην sim, και τοποθετώ την κάρτα σε μια άλλη συσκευή, μου εμφανίζει την καταχώρηση ως εξής:

π.χ: Οικια --> Οικ/Μ

Αυτό γιατί γίνεται; Υπάρχει κάποια λύση για να μη ξαναπερνάω τις επαφές χειροκίνητα; Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

αυτο το δοκιμασες?

Link to comment
Share on other sites

αυτο το δοκιμασες?

 

Το εγκατέστησα, αλλά δε κατάλαβα τον τρόπο λειτουργίας του.. Πού μου δείχνει για συγχρονισμό με κάρτα sim; Στις ρυθμίσεις δεν έχω εντοπίσει κάτι.

Edited by teitzis
Link to comment
Share on other sites

Άρα εμείς που δεν μπορούμε να κάνουμε εγκατάσταση τι κάνουμε τώρα? Πρέπει να ξεπεράσουμε όλες τις εφαρμογές της Sony? Εγώ όταν τις έσβησα δεν είχα κρατήσει αντίγραφο ασφαλείας....Άρα πρέπει να ξαναφλασαρω την 4.0.3 με sus, να κάνω restore τα δεδομένα μου, αλλά να κρατήσω τις εφαρμογές της Sony, και μετά να κάνω το update???

 

Δεν μπορούμε να τις βρούμε κάπου αυτές τις εφαρμογές?

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα και εγώ να κάνω αναβάθμιση άλλα και μένα μου λέει αδύνατη η εγκατάσταση του πακέτου.Οπότε μάλλον πρέπει κάτι που σβήσαμε από το system/app να κάνει την δουλειά, ευτυχώς τα είχα κρατήσει αντίγραφα στην κάρτα μνήμης οπότε θα ξεκινήσω να τα μεταφέρω ένα ένα ξανά πίσω και θα προσπαθώ να κάνω και εγκατάσταση ταυτόχρονα μπας και δω πιο είναι αυτό που χρειάζεται.Ήμουν root και είχα και το cwm περασμένο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,όσοι προσπαθούμε να κάνουμε update κ δε μπορούμε έχετε περασμένο κάνα tweak του

zxr ή τίποτα άλλο περασμένο;αν κ δε νομίζω να φταίει

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

εχω την gb 2.3.4 root απο οταν το πηρα.Δουλευουν τα παντα επανω του αψογα,απο gps,hdmi μεχρι video,μπαταρια με φουλ δουλεμα 2 μερες,χωρις πολυ δουλεμα 4-5 μερες και να φανταστεις οτι ειμαι ο ιδιος που ελεγα...

τη ram πραγματικα δεν την εχω δει κατω απο 180 αφου ξεκιναει με 225 ελευθερα και επανεκκινηση δεν το κανω ποτε!

το ζορισω να κολησει μηπως και με νευριασει και παω στην ics και αυτο τιποτα,ειναι σκυλι!!!

 

Ρε φιλε αλλο κινητο εχεις ή οντως το neo V;;;;;;; Σου κραταει 2 μερες με full χρηση;;;;; Απλα αποκλειται!!! Ή πες μας τί εννοεις ...full χρηση.

Ουτε κολληματα τρωει;;;;; Πολυ περιεργα μας τα λες!!!!!!

RAM 180 ελευθερη;;;;;; Εδω μπορει και να εχεις δικιο γιατι εξαρταται απο τον αριθμο εφαρμογων που εχεις. Ποσες εφαρμογες εχεις; Με φιλικη διαθεση παντα:)

Εκτος και αν το root κανει τοοοοσα θαυματα, πραγμα που αποκλειται...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,όσοι προσπαθούμε να κάνουμε update κ δε μπορούμε έχετε περασμένο κάνα tweak του

zxr;αν κ δε νομίζω να φταίει

 

Πρόφανως κάποιο από τα απεγκατεστημένα προγράμματα κάνει τη δουλειά. Εγώ πέρασα SUS και τώρα έγινε κανονικά η αναβάθμιση. Φτου και από την αρχή το στήσιμο βέβαια και χωρίς root.

Link to comment
Share on other sites

Πρόφανως κάποιο από τα απεγκατεστημένα προγράμματα κάνει τη δουλειά. Εγώ πέρασα SUS και τώρα έγινε κανονικά η αναβάθμιση. Φτου και από την αρχή το στήσιμο βέβαια και χωρίς root.

 

Όταν λες αναβάθμιση εννοείς κ repair μαζί;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...