Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Sony Xperia Neo V από το πλαίσιο και θα ήθελα την γνώμη σας για το κινητό .

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κ πως κάνω root; Έχω διαβάσει τον σχετικό οδηγό για παλαιότερη έκδοση, αλλά το τηλέφωνο έχει την .62 από την ημέρα παραλαβής (default)...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513

μήπως μπορεί κάποιος να βάλει κανένα οδηγο ελληνικό για root? φίλε nickchris πως το έκανες ρίξε λίγο φως και εδώ στους άσχετους

Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android

Καλησπέρα σας ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Sony Xperia Neo V από το πλαίσιο και θα ήθελα την γνώμη σας για το κινητό .Ευχαριστώ

Προχώρα!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πριν πολλές σελίδες είχε αναφερθεί κάτι για τις εφαρμογές του XPERIA S και αν θυμάμαι καλά υπήρχε και link. Το ξέρει κανένας;

 

Και υπάρχει κάποιο θέμα ICS Look για την GB;

 

Αν βάλω αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1448552 στο NEO V μετά γίνεται να γυρίσω στο αρχικό αν το μετανιώσω;

Edited by yiannis_volos
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Πριν πολλές σελίδες είχε αναφερθεί κάτι για τις εφαρμογές του XPERIA S και αν θυμάμαι καλά υπήρχε και link. Το ξέρει κανένας;

 

http://hotfile.com/dl/147750631/9d744bc/

XperiaS_Package.zip.html

Link to comment
Share on other sites

Ωραία το κατέβασα στον υπολογιστή.Τώρα πού το πετάω?Εννοω σε ποιόν φάκελο της κάρτας μνήμης?

Καλά δεν μπορώ να κάνω μια παράθεση της προκοπής,τι το θελα το android????

 

γενικα οπου να ειναι...δεν εχεις προβλημα

αρκει να εχεις καποιον file manager ωστε να το βαλεις και να το εγκαταστησεις

 

Καλησπέρα σας ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Sony Xperia Neo V από το πλαίσιο και θα ήθελα την γνώμη σας για το κινητό .

Ευχαριστώ

 

θα σου ελεγα προχωρα αν και θα σου προτεινα να φτιαξεις και ενα θεμα στην επιλογη κινητου να δεις αν ειναι αυτο που χρειαζεσαι πραγματικα...το κινητο ειναι το value for money της αγορας

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ένα πρόβλημα. Να πω πρώτα πως εχω την επισημη Ελληνική ICS και ειμαι rooted.

 

Οταν ανοιγω το κινητο κάνει την σαρωση για wifi και βρισκει κάποιο και με ενημερώνει. Ολα καλά ως εδώ. Αν του ζητησω να συνδεθεί σε κάποιο, συνδέεται χωρίς κοπο και αν του ζητησω να αποσυνδεθει το ίδιο. Πάντα βρισκει το wifi.

 

Οταν όμως ανοίγω το πακέτο data που εχω και χρησιμοποιώ σε μερη χωρίς wifi τότε μόλις κλεισω το data δεν μπορεί να βρει wifi. Κανω προσπαθεια συνδεσης με wifi και αποτυγχάνει. Μονο αν κλεισω και ξανανοιξω το κινητο επανέρχεται.

 

Για να ανοιγοκλεινω το data χρησιμοποιώ μια απο τις προκαθορισμένες συντομεύσεις του τηλεφώνου.

 

Πειτε μου τον καλυτερο τρόπο να μπορώ να ανοιγοκλεινω τα data όποτε θέλω χωρίς όμως να μπλοκάρει το wifi και να χρειάζεται να κλεινω και να ανοιγω το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα αυτό το θέμα XPERIA S για το NEO V από τους xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1448552 . Υπάρχει η δυνατότητα να βάλω μόνο την lockscreen γιατί όλο το θέμα μου χαλάει κάποια πράγματα... Edited by yiannis_volos
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Θέματα για τον apex launcher υπάρχουν;

Μετά από το τελευταίο update υποστηρίζει εικονίδια και skins του go launcher

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω μια απορία... Υπάρχει τρόπος να κάνω φραγη εισερχόμενης κλήσης σε ένα συγκεκριμένο αριθμό στο sony ericsson xperia neo V; Μια εφαρμογή ή κάτι σχετικο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω μια απορία... Υπάρχει τρόπος να κάνω φραγη εισερχόμενης κλήσης σε ένα συγκεκριμένο αριθμό στο sony ericsson xperia neo V; Μια εφαρμογή ή κάτι σχετικο;

Πηγαίνεις στην επεξεργασία της επαφής που θέλεις και η τελευταία επιλογή που έχει είναι ένα checkbox για αποστολή των κλήσεων από τον συνδρομητή στον τηλεφωνητή. Το τικάρεις και αποθηκεύεις την επαφή. Έτσι όποτε σε καλεί η κλήσεις του θα προωθούνται στον τηλεφωνητή*.

 

*Αν δεν έχεις ενεργοποιημένο τον τηλεφωνητή θα του δίνει τόνο κατηλλειμένου

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις στην επεξεργασία της επαφής που θέλεις και η τελευταία επιλογή που έχει είναι ένα checkbox για αποστολή των κλήσεων από τον συνδρομητή στον τηλεφωνητή. Το τικάρεις και αποθηκεύεις την επαφή. Έτσι όποτε σε καλεί η κλήσεις του θα προωθούνται στον τηλεφωνητή*.

 

*Αν δεν έχεις ενεργοποιημένο τον τηλεφωνητή θα του δίνει τόνο κατηλλειμένου

 

Σ'ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

ποιο browser θα προτεινατε για το neo v ?αυτος που εχει το κινητο με την αναβαθμιση κατα διαστηματα μου κλεινει μονο του...εχω ακουσει για τον οπερα ή ton dolphin?οποια προταση θα ηταν χρησιμη...
Link to comment
Share on other sites

ποιο browser θα προτεινατε για το neo v ?αυτος που εχει το κινητο με την αναβαθμιση κατα διαστηματα μου κλεινει μονο του...εχω ακουσει για τον οπερα ή ton dolphin?οποια προταση θα ηταν χρησιμη...

 

Boat browser

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Dolphin για χρηση με wifi. Οπερα για χρηση με κάποιο πακετο data. Να εχεις και τους δυο και να χρησιμοποιείς αυτον που θελεις κατα περιπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Boat browser

 

+1

Και opera mobile.

 

Παίδες ποια στοκ είναι καλύτερη αυτή τι στιγμή? (κατά γενική ομολογία τέλος πάντων)

Για πολύ απλή-ελάχιστη χρήση σαν smartphone και κύρια χρήση σαν τηλέφωνο.

Με την 62 ήταν σήμερα όταν το άνοιξα (ενός φίλου).

 

Να κάνω επίσημο/ανεπίσημο update ή να το αφήσω όπως είναι?

Link to comment
Share on other sites

Hey guys..Ειχα φλασαρει την παλια εκδοση του κινητου (gingerbread) λιγο πριν το update της se (εκδοση 0,62..) και ειχα σβησει εφαρμογες που προτεινε ο φιλος zxr...Μετα εκανα unroot και το αφησα ετσι .Τωρα που προσπαθησα να κανω το update over the air (!!) για την 0,62 μου εβγαλε error...Μεσω seus θα μπορεσω τελικα να κανω την δουλεια μου? Αξιζει ή να παω απ ευθειας στην ICS (και αν ναι μπορειτε να μ στειλετε τον οδηγο?).Οπως και να εχει σορρυ αν εχει ξαναγινει αντιστοιχη ερωτηση :p
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μπορείτε να μου πείτε πως παγώνουν κάποιες εφαρμογες? Κάτι είχα διαβάσει παλότερα αλλά δεν θυμάμαι. Το κινητό είναι ics kai root. Πιο συγκεκριμένα θα ήθελα να μην εμφανίζονται τα μηνύματα στην εφαρμογή μηνυμάτων του κινητού καθώς χρησιμοποιώ το handcent sms. Επίσης έχω θέμα με την αναφορά μηνυμάτων. Σε κάποιοα βλέπω το τικ σε κάποια όχι (ενώ έχουν σταλεί). Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μπορείτε να μου πείτε πως παγώνουν κάποιες εφαρμογες? Κάτι είχα διαβάσει παλότερα αλλά δεν θυμάμαι. Το κινητό είναι ics kai root. Πιο συγκεκριμένα θα ήθελα να μην εμφανίζονται τα μηνύματα στην εφαρμογή μηνυμάτων του κινητού καθώς χρησιμοποιώ το handcent sms. Επίσης έχω θέμα με την αναφορά μηνυμάτων. Σε κάποιοα βλέπω το τικ σε κάποια όχι (ενώ έχουν σταλεί). Ευχαριστώ.

 

unistaller pro

titanium backup

κτλ..

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

ποιο browser θα προτεινατε για το neo v ?αυτος που εχει το κινητο με την αναβαθμιση κατα διαστηματα μου κλεινει μονο του...εχω ακουσει για τον οπερα ή ton dolphin?οποια προταση θα ηταν χρησιμη...

 

Προχωρά για dolphin

 

Hey guys..Ειχα φλασαρει την παλια εκδοση του κινητου (gingerbread) λιγο πριν το update της se (εκδοση 0,62..) και ειχα σβησει εφαρμογες που προτεινε ο φιλος zxr...Μετα εκανα unroot και το αφησα ετσι .Τωρα που προσπαθησα να κανω το update over the air (!!) για την 0,62 μου εβγαλε error...Μεσω seus θα μπορεσω τελικα να κανω την δουλεια μου? Αξιζει ή να παω απ ευθειας στην ICS (και αν ναι μπορειτε να μ στειλετε τον οδηγο?).Οπως και να εχει σορρυ αν εχει ξαναγινει αντιστοιχη ερωτηση :p

 

Με seus σε πάει ics

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ποιο browser θα προτεινατε για το neo v ?αυτος που εχει το κινητο με την αναβαθμιση κατα διαστηματα μου κλεινει μονο του...εχω ακουσει για τον οπερα ή ton dolphin?οποια προταση θα ηταν χρησιμη...

 

Είχα dolphin αλλά μόλις ανακάλυψα τον boat δεν τον αλλάζω. Είναι πολύ γρήγορος και δεν κολλάει καθόλου, ενώ μου φαίνεται και πιο ελαφρύς από τον dophin.

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Είχα dolphin αλλά μόλις ανακάλυψα τον boat δεν τον αλλάζω. Είναι πολύ γρήγορος και δεν κολλάει καθόλου, ενώ μου φαίνεται και πιο ελαφρύς από τον dophin.

 

Μόλις τον εγκατέστησα, μου φαίνεται ελαφρύς 63ΜΒ RAM και γρήγορο scrolling.

Επίσης δυνατότητα λήψης screenshot.

Επιλογή UserAgent 1)Android (Defualt) 2)Desktop 3)iPhone 4)Internet Explorer 5)Firefox 6)Safari 7)iPad, Για Custom User Agnet δέν έχει

Και το καλύτερο εναλλαγή στης tab μέσω του κουμπί volume up down!!

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

.Μεσω seus θα μπορεσω τελικα να κανω την δουλεια μου? Αξιζει ή να παω απ ευθειας στην ICS (και αν ναι μπορειτε να μ στειλετε τον οδηγο?).Οπως και να εχει σορρυ αν εχει ξαναγινει αντιστοιχη ερωτηση :p

Ναι θα την κάνεις και θα πας σε ICS.

Πιο συγκεκριμένα θα ήθελα να μην εμφανίζονται τα μηνύματα στην εφαρμογή μηνυμάτων του κινητού καθώς χρησιμοποιώ το handcent sms. Επίσης έχω θέμα με την αναφορά μηνυμάτων. Σε κάποιοα βλέπω το τικ σε κάποια όχι (ενώ έχουν σταλεί). Ευχαριστώ.

Ενδέχεται να έχεις πρόβλημα αν κάνεις freeze την μαμά εφαρμογή των μηνυμάτων.

Είχα dolphin αλλά μόλις ανακάλυψα τον boat δεν τον αλλάζω. Είναι πολύ γρήγορος και δεν κολλάει καθόλου, ενώ μου φαίνεται και πιο ελαφρύς από τον dophin.

Ας τον δοκιμάσουμε κι αυτόν μιας και τον προτείνετε!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να το χρησιμοποιήσω μόνο για τα απολύτως απαραίτητα για να δω την αυτονομία του. Αποτελέσματα νομίζω εντυπωσιακά.

 

 

http://s18.postimage.org/e34miujp5/screenshot_2012_05_23_1611.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...