Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια εσας η οθονη ενω ειναι κλειστη σας αναβει κ σβησει ανα διαστηματα?ειμαι ημερον κατοχος android κ δεν γνωριζω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εσας η οθονη ενω ειναι κλειστη σας αναβει κ σβησει ανα διαστηματα?ειμαι ημερον κατοχος android κ δεν γνωριζω.

 

Έχεις βάλει κανα live walpaper;

Link to comment
Share on other sites

ναι ειχα βαλει λες,να φταει αυτο?παντως τωρα που εβαλα μια φωτογραφια δεν μου το κανει.

 

Το live wallpaper έφταιγε!

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησε η αναβαθμιση σε 4.0.4 αλλα οι σερβερ εχουν μπλοκαρει

http://talk.sonymobile.com/thread/38386?tstart=0

 

Με τοσα εκατομμυρια κομματια που εχει πουλησει στην ελλαδα πως να μην μπλοκαρει!:lol::shifty:

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς τον Go Locker;

οχι.το κινητο μου το πηρα κ κατευθειαν του εκανα αναβαθμιση σε android 4,μεχρι στιγμης τα μονα θεματα που εχω ειναι αυτο με την οθονη κ το ψιλοκολλημα στο βιντεο hd.α ειμαι κ root οπως το λετε

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν αξίζει αυτη η μνήμη ; Ρωτάω γιατι μου έκανε εντύπωση η ταχύτητα εγγραφής και ανάγνωσης και δεν ειχα ακουστά την επωνυμία αυτη.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν αξίζει αυτη η μνήμη ; Ρωτάω γιατι μου έκανε εντύπωση η ταχύτητα εγγραφής και ανάγνωσης και δεν ειχα ακουστά την επωνυμία αυτη.

 

ναι την φοραω στο neo v μου και ειναι πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

Είχε δεν ειχε την εκανε παλι η SONY τη βλακεια της. ICS 4.0.4 με kernel της Froyo (2.6.32 ) .

Κουσουρι της εμεινε απο την sony-ericsson ??? Οχι οτι με χαλαει να εχουμε το "παγωτο σαντουιτς" στο κινητο αλλα αφου δινει κερνελ 3 στο xperia s εμεις γιατι στην απ'εξω?.

Παντως τα πρωτα σχολια ειναι θετικα πχ διορθωθηκαν η ψιλοκαθυστερησεις στον dialer κ.τ.λ.

Edited by acdcnikolas
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! επειδή τον ταλευταίο καιρό δεν τα παρακολουθώ, την 4.0.4 πως θα την περάσουμε? στο pc companion δεν μου βγάζει κάτι. πάλι με SEUS πρέπει και να σβηστούν πάλι όλα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα...

Και εγώ έχω μπερδευτεί με το update. Εδώ βλέπω άτομα που αναφέρονται για την 4.0.4 ενώ στο επίσημο site της sony, σε thread που έχουν δημιουργηθεί, αναφέρεται ότι δεν έχουν γίνει ακόμα release οι εκδόσεις...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε το neo V ΜΕ ΤΗΝ 2.3.5 και δεν είναι rooted, συμφέρει άραγε να το αναβαθμίσω εύκολα και με ποιο τρόπο χωρίς το pc companion?
Link to comment
Share on other sites

Είχε δεν ειχε την εκανε παλι η SONY τη βλακεια της. ICS 4.0.4 με kernel της Froyo (2.6.32 ) .

Κουσουρι της εμεινε απο την sony-ericsson ??? Οχι οτι με χαλαει να εχουμε το "παγωτο σαντουιτς" στο κινητο αλλα αφου δινει κερνελ 3 στο xperia s εμεις γιατι στην απ'εξω?.

Παντως τα πρωτα σχολια ειναι θετικα πχ διορθωθηκαν η ψιλοκαθυστερησεις στον dialer κ.τ.λ.

Ξεχνάς ότι έχουμε διαφορετικό hardware οπότε λογικό να έχουμε διαφορετικούς kernel.

Αν εχουμε περασει την Nordic, το update γινεται κανονικα ετσι?

Ναι, κανονικά.

καλημέρα! επειδή τον ταλευταίο καιρό δεν τα παρακολουθώ, την 4.0.4 πως θα την περάσουμε? στο pc companion δεν μου βγάζει κάτι. πάλι με SEUS πρέπει και να σβηστούν πάλι όλα?

Κάνε λίγη υπομονή και θα σου το βγάλει. Αν θυμάμαι καλά και το SEUS έχει επιλογή για αναβάθμιση χωρίς να σβηστούν όλα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα αναβαθμιση με το sus οχι στο δικο μου τηλεφωνο αλλα ενος φιλου μου και εκπληκτος ειδα οτι ειχε κρατησει τα παντα απο την GB

μεχρι εκεινη την στιγμη ειχα την εντυπωση οτι σβηνονται ολα και γινεται καθαρη εγκατασταση

ακολουθησα κανονικα τις οδηγιες του προγραμματος δεν θυμαμαι να εκανα καποια περαιτερω ενεργεια

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα αναβαθμιση με το sus οχι στο δικο μου τηλεφωνο αλλα ενος φιλου μου και εκπληκτος ειδα οτι ειχε κρατησει τα παντα απο την GB

μεχρι εκεινη την στιγμη ειχα την εντυπωση οτι σβηνονται ολα και γινεται καθαρη εγκατασταση

ακολουθησα κανονικα τις οδηγιες του προγραμματος δεν θυμαμαι να εκανα καποια περαιτερω ενεργεια

 

Και μάλλον πέρασες την προηγούμενη αναβάθμιση (4.0.3).

 

Σε εμάς ακόμη δεν έχει δοθεί η 4.0.4, οπότε υπομονή. Επίσης αν διάβασα καλά, προς το παρόν υπάρχει root μόνο για όσους έχουν ξεκλείδωτο bootloader.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

πριν από λίγο σύνδεσα το τηλ με pc companion, αλλά μου έβγαζε ότι είμαι ενημερωμένος (4.0.3) άρα δεν είναι ακόμα διαθέσιμη ακόμη και αν το SI μου είναι στη λίστα (1254 6062)
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!! Έχω διάφορα θεματάκια με το NeoV της γυναίκας! Διάβασα τον τρομερό οδηγό του zxr (τι να πώ απλά μπράβο στον χρόνο που αφιέρωσες /respect) αλλά δεν έχω καταλήξει τι είναι καλύτερο να κάνω και εξηγούμαι:

 

Το τηλέφωνο ήρθε με ICS 4.0.3 (μεταχειρισμένο 1 μήνα) και έγινε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Από εκεί και πέρα λοιπόν έχουνε μπει καμιά 20αριά εφαρμογές, τίποτα το ιδιαίτερο, Skype, viber, tapatalk, draw free κτλ

 

Ε λοιπόν συχνά πυκνά πετάει FC σε διάφορες εφαρμογές συνήθως μανήσιες όπως ο Launcer της SE ή του συστήματος (android.core ..) και εκτός από αυτό, έχει τύχει να κολλάει και εντελώς, παγώνει και επανέρχεται μόνο με βγάλσιμο μπαταρίας. Έχω την εντύπωση πως όταν ξεμένει από μνήμη αρχίζει και τρελαίνεται, έτσι έβαλα στο background process limit στο 4 μήπως δω διαφορά.

 

Τώρα τι με συμβουλεύετε να κάνω, repair με SUS όπως διάβασα σε προηγούμενες σελίδες, ή να περιμένω την 4.0.4 μήπως και λυθούν τα προβλήματα?

 

ΥΓ. όχι τίποτα άλλο, το έχει ερωτευθεί το τηλ δεν μου το δίνει ούτε για να της κάνω μια αναβάθμιση :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ ολα περιμενε την 4.0.4 εκτος κι αν ειναι τοσο πυκνο το φαινομενο σε αυτα που αναφερεις! Να φανταστω πως δεν εισαι ρουτ ε; χμμ προφανως μπορει να ειναι θεμα μνημης, να μπουκωνει το τηλ! Οσο για τον launcher της Sony εμενα προσωπικα ειναι πολυ βαρη! Αν εχεις ρουτ, βαλε το Autokiller, βγαλε και το μανισιο launcher! Και βαλε Apex/Nova/Nemus! Nemus πολυ ελαφρυς και αξιοπιστος!

 

Ναι το έχω κάνει root, αλλά ήθελα να αποφύγω το Autokiller έχω κακές εμπειρίες μαζί του από το SGS1 περισσότερο κακό παρά καλό έκανε! Όσο για το launcher έχεις δίκιο είναι βαρύ, οπότε είναι μια αρχή το να το αντικαταστήσω με Nemus. Κυρίως το θέμα των freeze με προβλημάτισε, είχε κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως το θέμα των freeze με προβλημάτισε, είχε κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα?

 

Ναι (παγώματα και random reboots) από τότε που έβαλα την ICS. Σε αναμονή της 4.0.4. και με την ελπίδα να λυθούν τα προβλήματα γιατί με την GB δεν είχα ποτέ κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...