Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε το 2 τι ακριβως κανει? τι ειναι τα εργαλεια παρασκηνιου?

 

 

Καποιες εφαρμογες κανουν update τα στοιχεια τους (πχ. accuweather καθε μια ωρα) χωρις να σε ρωτησουν και σου τρων ΜΒ χωρις να το καταλαβαινεις.

Απο οταν το απενεργοποιησα δεν εχω χασει ΜΒ.

Βεβαια το μαρκετ τα θελει ενεργοποιημενα!

MrZisis
Just a tech savvy gamer ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eχω το συγκεκριμενο smartphone εδω και 2 εβδομαδες και προβληματα δεν μου εχει παρουσιασει ευτυχως. Ειμαι και καινουριος κιολας στη φαση smartphone, πριν ειχα ενα τυπικο κινητο. Για τα λεφτα του, με βαση δλδ τα χαρακτηριστικα που εβλεπα πριν καταληξω σε αυτο, ειναι αρκετα καλο. Επισης, το βρηκα αμεσα σε Vodafone της γειτονιας. Με αυτα που διαβαζω για επανεκκινησεις και ελλειψη διαθεσιμοτητας, μαλλον τυχερος ειμαι:p. Δεν εχω αλλαξει την καρτα μνημης των 2GB που ειχε μεσα παντως

 

Σημ. Μου εχει κανει μονο μια επανεκκινηση, μια φορα που ειχα παρα πολλα προγραμματα ανοικτα + wifi + google maps με gps εντοπισμο που ετρεχε. Στην κανονικη χρηση που του κανω αυτο το διαστημα εχει ανταποκριθει αριστα

Link to comment
Share on other sites

Καποιες εφαρμογες κανουν update τα στοιχεια τους (πχ. accuweather καθε μια ωρα) χωρις να σε ρωτησουν και σου τρων ΜΒ χωρις να το καταλαβαινεις.

Απο οταν το απενεργοποιησα δεν εχω χασει ΜΒ.

Βεβαια το μαρκετ τα θελει ενεργοποιημενα!

 

για να καταλαβω,τα στοιχεια αυτα που κανουν ενημερωσεις,τις κανουν μονο οταν ειναι συνδεμενο το κινητο στο ιντερνετ,σωστα? εκτος αυτο, με το προγραμμα app 2 sd που κατεβασα για να μεταφερω εφαρμογες στην καρτα μνημης, οταν μπαινω πολλες φορες μου γραφει 'clear app cache' και παταω οκ κι ετσι ξεφορτωνομαι καποια ΜΒ,ειναι αυτα που προαναφερεις?

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

για να καταλαβω,τα στοιχεια αυτα που κανουν ενημερωσεις,τις κανουν μονο οταν ειναι συνδεμενο το κινητο στο ιντερνετ,σωστα? εκτος αυτο, με το προγραμμα app 2 sd που κατεβασα για να μεταφερω εφαρμογες στην καρτα μνημης, οταν μπαινω πολλες φορες μου γραφει 'clear app cache' και παταω οκ κι ετσι ξεφορτωνομαι καποια ΜΒ,ειναι αυτα που προαναφερεις?

 

εγω ειχα απεργοποιημενα τα δεδομενα αλλα συνεχιζε να μου τρωει ΜΒ.απο οταν απενεργοποιησα το παρασκηνιο δν καταναλωνει αλλα ΜΒ παρα μονο οταν συνδεομαι εγω!αυτο καποιος το ειχε αναφερει να το κανουμε αλλα δεν θυμοταν που ηταν.οταν το βρηκα το εγραψα!

τωρα το cache ειναι αλλο!εγω αυτο το κανω απο το android assistant.

Edited by jyonu

MrZisis
Just a tech savvy gamer ...

Link to comment
Share on other sites

Σε κανονικό μέγεθος στην οθόνη φαίνονται σχεδόν ισάξες. Διορθώνοντας βέβαια την υπερέκθεση που έχει κάνει το vivaz. Αυτό το κάνουν μέχρι και καλές ακριβές κάμερες. Πάντα τα διορθώνω στο pc και εγώ.

Του neo μάλιστα μου αρέσει κάπως παραπάνω κοιτώντας και χρώματα και έκθεση.

 

Σε zoom βέβαια φαίνεται η διαφορά των megapixel. Εκεί η διαφορά είναι εμφανής υπέρ του Vivaz. Το θέμα όμως είναι ότι η χρήση που θέλουμε συνήθως είναι να δούμε την φωτό σε οθόνη υπολογιστή, να την τυπώσουμε σε νορμάλ μέγεθος, να την βάλουμε σε digital frame. Σε αυτά η έλλειψη λεπτομέρειας του neo λόγω megapixel δεν είναι εμφανής. Ισα ίσα σε αυτές που πόσταρες του neo είναι πιο ζωντανές οι φωτό.

 

Δείγματα από αυτά που γράφω εδώ:

http://www.megaupload.com/?d=YUHY99Z3

 

Εγω εχω βαλει φωτο απο το βιβαζ τυπωμενο σε απλο χαρτι φωτοτυπικου,το καδραρισα στον τοιχο και δειχνει αψογη!:lol:

Το ειδα το αλλο σημερα στο μεντια περιστεριου,με τα 8mpx,Μιλαμε ειναι ολοιδια,στα 249.....Αφηνεις το ενα,περνεις το αλλο!:lol::lol::lol:

Το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω στο neo-v καποιον file manager.Δεν εχει απο την....μανα του εναν?το samsung galaxy mini εχει,το alcatel 990 εχει....

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα απεργοποιημενα τα δεδομενα αλλα συνεχιζε να μου τρωει ΜΒ.απο οταν απενεργοποιησα το παρασκηνιο δν καταναλωνει αλλα ΜΒ παρα μονο οταν συνδεομαι εγω!αυτο καποιος το ειχε αναφερει να το κανουμε αλλα δεν θυμοταν που ηταν.οταν το βρηκα το εγραψα!

τωρα το cache ειναι αλλο!εγω αυτο το κανω απο το android assistant.

 

ειχες απενεργοποιημενα τα δεδομενα και σου τελειωνε τα mb?αυτο πραγματικα το ακουω πρωτη φορα εδω και 2μισι χρονια.:confused:

 

Εγω εχω βαλει φωτο απο το βιβαζ τυπωμενο σε απλο χαρτι φωτοτυπικου,το καδραρισα στον τοιχο και δειχνει αψογη!:lol:

Το ειδα το αλλο σημερα στο μεντια περιστεριου,με τα 8mpx,Μιλαμε ειναι ολοιδια,στα 249.....Αφηνεις το ενα,περνεις το αλλο!:lol::lol::lol:

Το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω στο neo-v καποιον file manager.Δεν εχει απο την....μανα του εναν?το samsung galaxy mini εχει,το alcatel 990 εχει....

 

τα SE δεν εχουν απο τη μανα τους.αλλα τι σε πειραζει να συνδεθεις ενα λεπτο με wifi και να κατεβασεις τον ASTRO file manager?;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει φωτο απο το βιβαζ τυπωμενο σε απλο χαρτι φωτοτυπικου,το καδραρισα στον τοιχο και δειχνει αψογη!:lol:

Το ειδα το αλλο σημερα στο μεντια περιστεριου,με τα 8mpx,Μιλαμε ειναι ολοιδια,στα 249.....Αφηνεις το ενα,περνεις το αλλο!:lol::lol::lol:

Το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω στο neo-v καποιον file manager.Δεν εχει απο την....μανα του εναν?το samsung galaxy mini εχει,το alcatel 990 εχει....

 

Από το market κατεβάζεις "ASTRO File Manager" ή "ES File Explorer"

 

edit: Με πρόλαβε ο konstantinoslp

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να βγάλει 3d φωτογραφία? Εγώ δοκίμασα και είναι αρκετά καλή
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

ειχες απενεργοποιημενα τα δεδομενα και σου τελειωνε τα mb?αυτο πραγματικα το ακουω πρωτη φορα εδω και 2μισι χρονια.:confused:

Ελα ντε!ελεγχα τα ΜΒ χωρις να κανω τιποτα και ελειπαν συνεχεια ΚΒ-ΜΒ!!

δεν ξερω τι να πω;!;!;!

 

Κανενα καλο weather app (με widget αν ειναι δυνατον)για την επαρχια;;;;

Πχ. μονο το accu βγαζει την ελασσονα.το mymeteo βγαζει μονο λαρισα!

Edited by jyonu

MrZisis
Just a tech savvy gamer ...

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν ξερει πως βαζουμε νεα θεματα?

εχω εγκαταστησει καποια αλλα δεν τα βρισκω πουθενα.......:!:

 

Ακουμπισε το δαχτυλο σου στην αρχικη οθονη και κρατησε το 2 Δευτερόλεπτα

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε!ελεγχα τα ΜΒ χωρις να κανω τιποτα και ελειπαν συνεχεια ΚΒ-ΜΒ!!

δεν ξερω τι να πω;!;!;!

 

Κανενα καλο weather app (με widget αν ειναι δυνατον)για την επαρχια;;;;

Πχ. μονο το accu βγαζει την ελασσονα.το mymeteo βγαζει μονο λαρισα!

 

περιεργα πραγματα..και οταν σου καταναλωνει αυτα τα mb σου βγαζει και σημαδι διπλα στο σημα με κανα 3g ή H?

 

για widgetακι καιρου,εχει ενα εγκατεστημενο μεσα η se.κοιτα στα widgets.δεν ξερω αν θα βγαλει την περιοχη σου.ριχτου μια ματια.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

περιεργα πραγματα..και οταν σου καταναλωνει αυτα τα mb σου βγαζει και σημαδι διπλα στο σημα με κανα 3g ή H?

 

για widgetακι καιρου,εχει ενα εγκατεστημενο μεσα η se.κοιτα στα widgets.δεν ξερω αν θα βγαλει την περιοχη σου.ριχτου μια ματια.;)

1.οχι.τα εχω ενεργοποιησει να δω τι θα γινει!

2.το ειδα αλλα δεν βγαζει!!εχω κατεβασει 4-5 τωρα να τα δω!

MrZisis
Just a tech savvy gamer ...

Link to comment
Share on other sites

Για τον καιρό εγώ χρησιμοποιώ το beautiful widget, αλλά είναι με πληρωμή. Πολύ καλό free είναι το fancy widget...

 

Sent from my Neo V using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tο beautiful widget στο getjar ειναι δωρεάν όπως και πολλές εφαρμογές και παιχνίδια. Κατεβάζεις και εγκαθιστας το getjar.apk μπαίνεις στην εφαρμογή και διαλέγεις ανάμεσα σε πολλές επί πληρωμή που τις δίνουν δωρεάν.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο με πηραν τηλεφωνο απο το καταστημα Vodafone Αρτας και μου ειπαν οτι εχουν διαθεσιμο το λευκο.Αρχικα ειχα παραγγειλει το μπλε αλλα μου ειπε ο υπαλληλος,οτι εδω θα το εχουν απο τις 19 Δεκεμβριου!Φεξε μου και γλιστρησα.19 λενε αυτοι,αλλα αμφιβαλλω αν θα το εχουν και τοτε.Οποτε θα παω να παρω το λευκο.Ωραιο ειναι και αυτο.Μεγεια μου!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος τι κάρτα μνήμης των 8gb πρέπει να κοιταξω,?

 

 

εγω εχω αυτη http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553844 και ειναι αρκετα καλη:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί να μου πει κάποιος τι κάρτα μνήμης των 8gb πρέπει να κοιταξω,?

 

Με όσο το δυνατόν μεγαλύτερο class. Κατά προτίμηση class 6 ή 10.

 

FAT32 ή NTFS για φορματ μια κάρτας sd πριν την χρησιμοποιήσω;

 

FAT32 υπoστηρίζει το Android.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Μάνο, τι έγινε με το πρόβλημα των restart; Σου έδωσαν άλλη συσκευή; Εχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και ψάχνω λύση...

Το πήγα για αντικατάσταση και μου έδωσαν καινούρια συσκευή(περίμενα βέβαια 1 βδομάδα αλλά απ ότι βλέπω άλλοι έχουν μεγαλύτερη αναμονή)..Τώρα το κινητό δουλεύει μια χαρά δεν έχω κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτη http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553844 και ειναι αρκετα καλη:)

 

Ωραία ευχαριστώ πολύ. Να ρωτήσω και κάτι άλλο: όταν πατάω να πάω στην αρχική οθόνη αργεί πολύ να φορτώσει όλα τα εικονίδια. Μήπως πρέπει να χαλαρώσω λίγο τις αρχικές οθονες?

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα για αντικατάσταση και μου έδωσαν καινούρια συσκευή(περίμενα βέβαια 1 βδομάδα αλλά απ ότι βλέπω άλλοι έχουν μεγαλύτερη αναμονή)..Τώρα το κινητό δουλεύει μια χαρά δεν έχω κανένα πρόβλημα

 

Μπράβο! Θα σε μιμηθώ...κι ας ελπίσουμε πως θα έχω το ίδιο αποτέλεσμα!;)

Link to comment
Share on other sites

ναι τωρα μου κανει και το κομματι της η voda και μου διαφημιζει στην εμμετικη διαφημιση της,οτι δινει δωρο 200 V αν δεν κανω λαθος.....δωσε πρωτα στον κοσμο που τον καθυστερεις 15 μερες και πας απο αναβολη σε αναβολη και μετα τα δινεις και απλοχερα σαν δωρα!!

 

οσον αφορα στις καρτες μνημης,φοβαμαι μηπως οι επανεκκινησεις εχουν να κανουν με τις καρτες.ελπιζω οχι.

 

naruto14 και μενα μου το κανει στο μινι προ.αλλα ειναι στιγμιαιο.και μονο οταν εχω μπει σε καποια εφαρμογη που απαιτει πολλους πορους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακουμπισε το δαχτυλο σου στην αρχικη οθονη και κρατησε το 2 Δευτερόλεπτα

 

Ναι το εκανα αυτο, αλλα εμφανιζει μονο τα θεματα που ειχε ηδη:!:

Link to comment
Share on other sites

Όλοι με επιδοτήσεις που αναμένουν κινητό από την vodafone και συγκεκριμένα το άσπρο ακυρώστε την παραγγελία σας.

Ώρα για πλαίσιο!;)

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Sony-Ericsson-Neo-V-White.htm

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...