Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι μια παρενθεση,το neo V ειναι σιγουρα το καλυτερο κινητο που κυκλοφορει μεχρι και τα 250 ευρω-ισως και τα 300-συμφωνειτε?

Πολυ καλη επιλογη στα 200 ευρω αλλα στα 250 υπαρχει το samsung galaxy s που ειναι ο βασιλιας στα μονοπυρηνα...Sorry αν σε απογοητευσα αλλα ειναι η αληθεια....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια αναβαθμιση που βγαζει σε 4.xxx (δεν θυμαμαι) τι ειναι?Την περναμε αφοβα?

 

Εγώ την έκανα και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. από όσο ξέρω έχει να κάνει με το bug της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχετε παρατηρήσει ότι στις ρυθμίσεις οθόνης δεν έχει να βγάλεις τον αυτόματο φωτισμό? Λειτουργεί συνέχεια και είναι εκνευριστικό. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τον βγάλουμε? Έχω δοκιμάσει διάφορες εφαρμογές απ' το store αλλά τίποτα
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχετε παρατηρήσει ότι στις ρυθμίσεις οθόνης δεν έχει να βγάλεις τον αυτόματο φωτισμό? Λειτουργεί συνέχεια και είναι εκνευριστικό. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τον βγάλουμε? Έχω δοκιμάσει διάφορες εφαρμογές απ' το store αλλά τίποτα

 

Αφού το κινητό δεν έχει καν αυτόματο φωτισμό... που το είδες αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Αφού το κινητό δεν έχει καν αυτόματο φωτισμό... που το είδες αυτό?

 

Το έχει μόνιμο. Τι που το είδα αυτό? Πήγαινε σε ενα μέρος που έχει φως και βάλε το χέρι σου πάνω απο τον αισθητήρα και δες πως θα χαμηλώσει ο φωτισμός της οθόνης

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι..

Εχει κανεις ανανεωση συμβολαιου απο τη σελιδα της vodafone για να επωφεληθει το -20 ευρω?

Μπορεις να επιλεξεις χρωμα για το κινητο κατα τη διαδικασια αυτη?

Ναι το πήρα μέσω του site της Vodafone πριν απο 17 μέρες. Είχε μόνο το άσπρο τότε, οπότε δεν μου έδωσε την δυνατότητα να διαλέξω. +20 Ευρώ επιδότηση κανονικά. Σε 2 μέρες το είχα στα χέρια μου,

Link to comment
Share on other sites

τελικα μαλλον ειναι θεμα ολων των χperia του 11.εννοεις το τρεμοπαιγμα που κανει η οθονη οταν βρει περιβαλλον λαμπας και ηλιου?

 

δες εδω αυτο που προτεινω.ισως λυσει το προβλημα σου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3880626#post3880626

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα μαλλον ειναι θεμα ολων των χperia του 11.εννοεις το τρεμοπαιγμα που κανει η οθονη οταν βρει περιβαλλον λαμπας και ηλιου?

 

δες εδω αυτο που προτεινω.ισως λυσει το προβλημα σου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3880626#post3880626

 

Το διάβασα φίλε μου δοκίμασα αλλά τίποτα μόνο την εφαρμογή επι πληρωμή δεν δοκίμασα και κάτι άλλο στις εφαρμογές που εκτελούνται γιατί δεν βγάζει σύνολο 512 ram αλλά περίπου 300? Δεσμεύει το λειτουργικό το υπόλοιπο? Και επίσης στην κάρτα sd γιατί δεν με αφήνει να κάνω διαγραφή των στοιχείων?

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα φίλε μου δοκίμασα αλλά τίποτα μόνο την εφαρμογή επι πληρωμή δεν δοκίμασα και κάτι άλλο στις εφαρμογές που εκτελούνται γιατί δεν βγάζει σύνολο 512 ram αλλά περίπου 300? Δεσμεύει το λειτουργικό το υπόλοιπο? Και επίσης στην κάρτα sd γιατί δεν με αφήνει να κάνω διαγραφή των στοιχείων?

 

ναι φιλε μου.τα υπολοιπα δεσμευονται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα φίλε μου δοκίμασα αλλά τίποτα μόνο την εφαρμογή επι πληρωμή δεν δοκίμασα και κάτι άλλο στις εφαρμογές που εκτελούνται γιατί δεν βγάζει σύνολο 512 ram αλλά περίπου 300? Δεσμεύει το λειτουργικό το υπόλοιπο? Και επίσης στην κάρτα sd γιατί δεν με αφήνει να κάνω διαγραφή των στοιχείων?

 

Εμένα πάντως δεν με ενοχλεί καθόλου αυτό το τρεμόπαιγμα στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για το τρεμοπαιγμα της οθονης βαλτε τερμα τη φωτεινοτητα, στης αδελφης μου που το εχει αυτο εκανα και εχει πολυ μικροτερη αυξομειωση σε σχεση με μεση φωτεινοτητα.

καντε μια δοκιμη τερμα φωτεινοτητα βαλτε το τηλεφωνο κατω απο λαμπα - φωτα ή οπου σας το κανει και μετα βαλτε το δακτυλο σας εκει που ειναι ο αισθητηρας .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδια για το τρεμοπαιγμα της οθονης βαλτε τερμα τη φωτεινοτητα, στης αδελφης μου που το εχει αυτο εκανα και εχει πολυ μικροτερη αυξομειωση σε σχεση με μεση φωτεινοτητα.

καντε μια δοκιμη τερμα φωτεινοτητα βαλτε το τηλεφωνο κατω απο λαμπα - φωτα ή οπου σας το κανει και μετα βαλτε το δακτυλο σας εκει που ειναι ο αισθητηρας .

 

Tο έχω δοκιμάσει φίλε μου αλλά και πάλι το ίδιο φαίνεται και πιο πολύ απ' ότι στη μέση γιατί είναι πιο φωτεινή η οθόνη και στο σκοτάδι χαμηλώνει η φωτεινότητα οπότε έχει μεγαλύτερη διαφορά

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μετα θα "χασεις" απο μπαταρια..

 

Εγώ πάντως συνέχεια στο τέρμα την έχω την φωτεινότητα. Τέλος πάντων παιδιά μου φαίνεται κολλάμε σε λεπτομέρειες. :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απάντησε κανείς σε σχέση με το wildfire (οχι s) θα δω διαφορές?? Πλέον το παρήγγειλα και εγώ γιατί η τιμή είναι άπαιχτη..

Με το Wildfire ενώ η καμερα ήταν 5mp ήταν απαράδεκτες οι φωτογραφίες είχαν όλες μια θολούρα. Ασε που αργούσε παρα πολύ να βγάλει. πατούσες το κουμπι κρατούσε 3 με 4 δευτερα και ακουγονταν το κλικ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απάντησε κανείς σε σχέση με το wildfire (οχι s) θα δω διαφορές?? Πλέον το παρήγγειλα και εγώ γιατί η τιμή είναι άπαιχτη..

Με το Wildfire ενώ η καμερα ήταν 5mp ήταν απαράδεκτες οι φωτογραφίες είχαν όλες μια θολούρα. Ασε που αργούσε παρα πολύ να βγάλει. πατούσες το κουμπι κρατούσε 3 με 4 δευτερα και ακουγονταν το κλικ.

 

Φίλε μου είναι η μέρα με τη νύχτα καμία σχέση και απο άποψη επεξεργαστή και μνήμης και κάμερας και οθόνης. Τα πάντα

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μετα θα "χασεις" απο μπαταρια..

Ναι σωστο και αυτο αλλα απο το να σου σπαει τα νευρα....

Βασικα οσοι το σκαλιζουν πολυ θα εχουν προβλημα με τη μπαταρια, οι υπολοιποι που κανουν απλη χρηση δεν θα χαλαστουν και πολυ.

Αποψη μου ειναι οτι καλυτερα να χαλασεις μια μπαταρια στο χρονο(5 ευρω εχει) παρα τα ματια σου :lol:

Τελος παντων αισθητηρας ειναι, δουλευει και για αυτο τον εβαλαν....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μ αρέσει που χαμηλώνει αυτόματα ο φωτισμός,γιστι το βρίσκετε μιον?

Επίσης για τον φιλο που λέει για το galaxy s δεν μπορω να καταλαβω γιατι είναι καλυτερο,το εχει ενας φιλος μου,αλλα ουτε flash ουτε hdmi εξοδο.τελος πάντων γουστα ειναι αυτα.

Με γεια σε οσους το πηρανε!

Εγω του βαλα και το sygic και δουλεύει ρολοι!

Link to comment
Share on other sites

το εχω παραγγειλει απο καταστημα της vodafon και εγω σε μπλε απο τις 28/11/2011 εχω αναβαθμηση και ακομα περιμενω να ερθει σημερα που ρωτησα μου ειπαν μεσα στην εβδομαδα αντε να δουμε τι θα γεινει μην ριξω τιποτα (καντηλια) χριστουγενιατικα ....:rocket::rocket:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

To κάνεις root σύμφωνα με τις οδηγιες και μετά κατεβάζεις το Disable Auto Brightness από το Market, με 0.69 ευρώ, και το οποίο κατασκευάστηκε γιατί όντως υπάρχει πρόβλημα και το λύνει και αποκτάς μιάν υπεροχη, λαμπερότατη, φωτεινότατη οθόνη!!!

 

Στα τηλέφωνα που το υποστηρίζουν έχει το neo όχι το neo v. Παίζει να χουμε κάνα θέμα?

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Αυριο κλεινουν 2 βδομαδες που το παρηγγειλα και ακομα τπτ.Πρωι θα παω να ρωτησω ξανα να δω τι θα μου πουν.Παρασκευη πρωι που ειχα παει μου ειπε ο υπαλληλος οτι θα το εφερνε εκεινο το απογευμα,αλλα ειδοποιηση δεν ελαβα.
Link to comment
Share on other sites

Γενικα εχει γινει χαμος με το τηλεφωνο , οποτε και να θελουν δεν εχουν να δωσουν .

 

Εμενα που ρωτησα μου ειπε οτι εχει 12 προπαραγγελιες να παραδωσει , και μετα θα μπορουσε να μου δωσει .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

το εχω παραγγειλει απο καταστημα της vodafon και εγω σε μπλε απο τις 28/11/2011 εχω αναβαθμηση και ακομα περιμενω να ερθει σημερα που ρωτησα μου ειπαν μεσα στην εβδομαδα αντε να δουμε τι θα γεινει μην ριξω τιποτα (καντηλια) χριστουγενιατικα ....:rocket::rocket:

 

φιλε μου το εχω παραγγειλει σε μπλε ακομα νωριτερα και με πανε απο βδομαδα σε βδομαδα

τελευταια ενημερωση την παρασκευη ειναι οτι στην αποθηκη το μπλε θα ειναι διαθεσιμο 9/12 οποτε παλι απο βδομαδα....

οποτε η κανεις υπομονη η το παίρνεις σε ασπρο

Link to comment
Share on other sites

Εγω στις 5 το απογευμα σημερα εμαθα την υπαρξη του,το εχω ηδη και φορτιζει διπλα μου(μαυρο φυσικα)!:lol:

εχει ο κοτσοβολος σχεδον σε ολες τις πολεις(εβλεπα το pc τους οταν ψαχνανε),πηρα το τελευταιο απο κοτσοβολο στα σεπολια.

Πιθανον,θα φερουνε αυριο κομματια στο περιστερι(πελασγιας και θηβων)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...