Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη, σου έστειλα τις ρυθμίσεις του Blade... Για το Neo V είναι αυτές:

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-->

ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΑ-->

ΔΙΚΤΥΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ-->

το κουτάκι που λέει "Δεδομένα ενεργά" πρέπει να ΜΗΝ είναι τσεκαρισμένο

και το κουτάκι που λέει "Λειτουργία δικτύου" το πατάς και επιλέγεις "Μόνο GSM".

 

Δες και αυτό:

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-->

ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ-->

το πρώτο κουτάκι που λέει "Χρήση ασύρμ. δικτύων " πρέπει να ΜΗΝ είναι τσεκαρισμένο.

 

OK!!!Ευχαριστωω...

Θα δω αυριο αν μου ξαναχρεωσει τιποτα....

 

(παντως τα ειχα ηδη ξετικαρισμενα-ειδικα σημερα- και μου ξαναχρεωσαν......)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πως μπορω να κανω αγορες απο το android market?

 

δημιουργεις εναν λογαριασμο gmail

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Ανοίγεις την stock εφαρμογή και απενεργοποιείς τις ειδοποιήσεις από αυτό.

Το εχω απενεργοποιησει απο κει. Αποτελεσμα να μην εμφανιζει 2η ειδοποιηση στην πανω μπαρα, αλλα να συνεχιζει να εμφανιζει ειδοποιηση στην lockscreen.

 

 

Του εκανα απεγκατασταση με το titanium. Ελπιζω να μην βγαλει προβλημα....

 

 

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Edited by SagoniasSlutRose
Link to comment
Share on other sites

Απορια.....

Βλεπουμε την παρακατω φωτο: RAM free 48mb USED 286!

Κατι δεν παει καλα,η κανω λαθος?

Ειμαι root,εχω περασει ολες τις εφαρμογες στην sd...

H ραμ παιζει απο 48 μεχρι 65mb αναλογα αν απενεργοποιω διαφορα.......:wacko:

Η cpu ειναι αυτη τη στιγμη system 1%, user 5%,idle 94%

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Απορια,ειναι λαιμαργη στο να τρωει μπαραρια αυτη η εφαρμογη;

 

Σε εμένα με πολλή χρήση και μονίμως ανοιχτο wifi δεν άλλαξε τίποτε και παραμένω στη μιάμιση με 2 μέρες μπαταρία;)

 

@jimmys αν δεις ξανά τον μινι οδηγό που έγραψα έχω βάλει τις δικές μου τιμές που παίζουν λάδι καιρό τώρα!Αν βέβαια θέλεις δοκίμασε τις δικές σου και πες μας

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που συνδεουμε το τηλεφωνο με τον υπολογιστη, αυτο φορτωνει την μπταρια του, πειραζει?

 

Φορτίζει και δεν ειναι και ο,τι καλύτερο.

Εγω κανω το εξής παρά πολύ καλό για να μην χαλάσω την μπαταρια και για να μην μπλεκω με καλώδια και τετοια.

Airdroid και δεν ειμαι καλα!

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα με πολλή χρήση και μονίμως ανοιχτο wifi δεν άλλαξε τίποτε και παραμένω στη μιάμιση με 2 μέρες μπαταρία;)

 

@jimmys αν δεις ξανά τον μινι οδηγό που έγραψα έχω βάλει τις δικές μου τιμές που παίζουν λάδι καιρό τώρα!Αν βέβαια θέλεις δοκίμασε τις δικές σου και πες μας

 

Μπορεις να μου πεις που τον εχεις τον οδηγο, φιλε μου ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καθε φορα που συνδεουμε το τηλεφωνο με τον υπολογιστη, αυτο φορτωνει την μπταρια του, πειραζει?

 

Δεν πειράζει καθόλου, όλες οι συσκευές του είδους έτσι δουλεύουν χωρίς πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις που τον εχεις τον οδηγο, φιλε μου ?

 

ψαξε και καμια σελιδα παραπισω..δεν βλαπτει..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3917472#post3917472

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μετα απο τοσες ωρες στο νοσοκομειο γυρισα σπιτι. Επειδη εκει δεν ειχα τι να κανω επεζα μεε το κινητο. Αγορασα to Asphalt Adrenaline 6 το οποιο τρεχει τελεια. Ομως τρωει πολυ μπαταρια. Επισησ εμενα η ραμ μου παιζει στα 190-210 mb free. Δειτε τις 2 φωτογραφιες και πειτε εντυπωσεις

http://img.tapatalk.com/5b8c714e-2139-30f9.jpghttp://img.tapatalk.com/5b8c714e-2153-b843.jpg

 

 

Sent from my Xperia Neo V

Edited by eu8umhc
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Ενα μηνα,ουτε μια επανεκκινιση

Χθες το βραδυ εγινα root. Και σημερα τ'απογευμα μου εκανε μια απο μονο του.

Ας ελπισουμε πως δεν θα ξαναγινει

Link to comment
Share on other sites

διάβασα τον οδηγό με τις χρήσιμες -απαραίτητες εφαρμογές που θα βοηθήσουν στη χρήση των τηλεφώνων μας και έχω την εξής απορία.

εγκατέστησα και το autokiller και το android assistant. όμως μέσα στο android assistant αφενός σίγουρα ενσωματώνονται πολλές ρυθμίσει ςππου υπάρχουν και εγγενώς στο κινητό και αφετέρου δεν έχει κι αυτό κάτι "ελευθερωτικό μνήμης" ένα quick boost? κάνουν το ίδιο πράγμα; χρειάζονται και τα δύο;; καταλαβαίνω ότι στο μαρκετ υπάρχουν εκατοντάδες εφαρμογέ ςγια το ίδοο πράγμα απλά αν κάνουν το ίδιο χρειάζονται και οι δυο;

 

σόρυ αν η ε΄ρωτηση είναι μάπα απλά θέλω να καταλαβαίνω τι κάνει το καθετί πρακτικά.

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

διάβασα τον οδηγό με τις χρήσιμες -απαραίτητες εφαρμογές που θα βοηθήσουν στη χρήση των τηλεφώνων μας και έχω την εξής απορία.

εγκατέστησα και το autokiller και το android assistant. όμως μέσα στο android assistant αφενός σίγουρα ενσωματώνονται πολλές ρυθμίσει ςππου υπάρχουν και εγγενώς στο κινητό και αφετέρου δεν έχει κι αυτό κάτι "ελευθερωτικό μνήμης" ένα quick boost? κάνουν το ίδιο πράγμα; χρειάζονται και τα δύο;; καταλαβαίνω ότι στο μαρκετ υπάρχουν εκατοντάδες εφαρμογέ ςγια το ίδοο πράγμα απλά αν κάνουν το ίδιο χρειάζονται και οι δυο;

 

σόρυ αν η ε΄ρωτηση είναι μάπα απλά θέλω να καταλαβαίνω τι κάνει το καθετί πρακτικά.

 

Πράγματι το android assistant το χρησιμοποιώ για πολλές δουλειές αλλά όχι για αυτό που κάνει τόσο καλά το autokiller.Βέβαια χρησιμοποίησε τα μόνο στην περίπτωση που έχεις λίγη ram και έχεις lag στο τηλέφωνο.Αλλιώς άσε το να κάνει μόνο του την δουλειά του:)

 

@sakis88888 δώσε και το pin που σου δίνει το πρόγραμμα για να συνδεθείς

Link to comment
Share on other sites

πως ακριβως λειτουργει το airdroid?

 

βαζω τη διευθυνση που μου δινει αλλα δεν μπαινει με τπτ.

 

AirDroid: Πλήρης έλεγχος της συσκευή σας από απόσταση ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το android assistant το χρησιμοποιώ για πολλές δουλειές αλλά όχι για αυτό που κάνει τόσο καλά το autokiller.Βέβαια χρησιμοποίησε τα μόνο στην περίπτωση που έχεις λίγη ram και έχεις lag στο τηλέφωνο.Αλλιώς άσε το να κάνει μόνο του την δουλειά του:)

 

@sakis88888 δώσε και το pin που σου δίνει το πρόγραμμα για να συνδεθείς

 

δεν μου ανοιγει καθολου τη σελιδα του expolorer. στον browser του υπολογιστη γινεται η διαδικασια ή κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Βαζοντας φωτογραφια σε μια επαφη την εμφανιζει με το γνωστο μακροστενο στυλ σαν να καλυπτει τη μιση οθονη. Οταν ομως γινει ο συχρονισμος με το gmail τοτε την εμφανιζει σε μικρο τετραγωνακι. Πως διορθωνεται αυτο;; δλδ να εμφανιζει μεγαλη εικονα και μετα το συχρονισμο.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σταμάτα βλέπω εφιάλτες :P

 

έχουμε τέτοια οθόνη στο neo μας και εγω τόσο καιρό ούτε στην τσάντα δεν το έβαζα για να μην γρατζουνίσω την οθόνη;;;; :X:X:blink:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να χτυπάει το ξυπνητήρι όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό? μέχρι στιγμής δεν έχω βρει τέτοια ρύθμιση...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να χτυπάει το ξυπνητήρι όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό? μέχρι στιγμής δεν έχω βρει τέτοια ρύθμιση...

 

Όχι φίλτατε σε κανένα τηλέφωνο, android δε χτυπάει το ξυπνητήρι όταν είναι κλειστό.

Μπορείς να το έχεις όμως σε fly mode που είναι το ίδιο πράγμα! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

έχουμε τέτοια οθόνη στο neo μας και εγω τόσο καιρό ούτε στην τσάντα δεν το έβαζα για να μην γρατζουνίσω την οθόνη;;;; :X:X:blink:

μπα δεν παιζει..

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...