Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως μπορούμε να δούμε ποιες εφαρμογές τρέχουν και να τις κάνουμε να μη ξεκινάνε καν?Εφαρμογές που δεν χρειάζονται

*Άσχετο αλλά μόλις άκουσα διαφήμιση Media Markt για το Galaxy S μόνο με...199!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να ξαναενημερωσω οτι υπαρχει και αλλο προεγκατεστημενο widgetακι για καιρο.το βρισκεις με την ονομασια "ειδησεις και καιρος" και επιλεγεις μονο τον καιρο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε μου. Προσπάθησα, δεν το πέτυχα και το παράτησα. Υπάρχουν ένα σωρό widget για τον καιρό γιατί να χάνουμε το χρόνο μας;

 

Εγω το καταφερα.εγραψα Λαμία και το βρηκα,αλλα μου φενεται θα το ξηλωσω απο το κινητο. Η εφαρμογη ληψη παιχνιδιων πως λεγεται ; Δε μπορω να την βρω να την ξηλωσω

 

Sent from my Xperia Neo V

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα το MyPhoneExplorer και το βρισκω τελειο, απλο και χωρις πολλα φρου φρου !

Πιστευετε πως μπορει να αντικαταστησει το Sony Ericsson Pc Companion αλλα και το Media Go?

Εδω που τα λεμε δεν εχω καταλαβει και την διαφορα τους ! (Sony Ericsson Pc Companion - Media Go)

 

Αυτο που δεν θα μπορω να κανω πιστευω ειναι να συγχρονιζω τις επαφες του κινητου με το gmail αλλα αυτο γινετε και μεσω κινητου και wifi ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Oλα καλα παιδια αλλα απο μπαταρια σκεφτομαι να συνδεσω μια 12v αυτοκινητου

 

http://image.made-in-china.com/4f0j00cBmETvMrHgqp/Dry-Charge-Car-Batteries-NX120-7-12V80AH.jpg

 

 

 

 

μια μερα με το ζορι..

αλλα παιζω συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

γεια και χαρα τη εγινε το πλαίσιο δεν το φέρνει πια το κινητό γιατι το plaisio.gr δεν το εχει ;;;;:wacko:

 

πήγα σήμερα από το Πλαίσιο και μου είπαν ότι η Vodafone τους είπε να το δίνουν μόνο με νέα σύνδεση Vodafone...

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

να ξαναενημερωσω οτι υπαρχει και αλλο προεγκατεστημενο widgetακι για καιρο.το βρισκεις με την ονομασια "ειδησεις και καιρος" και επιλεγεις μονο τον καιρο.

 

Η απλά κατεβάζεις αλλά πολύ πιο ωραία από το μάρκετ

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

πήρα μια verbatim class10 8GB τη βάζω πάνω, τη βλέπει κενή, βάζω διαμόρφωση και κολλάει το κινητό σ ενα μήνυμα "Διαγραφή κάρτας SD" είναι κανά 10λεπτο έτσι...
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Oλα καλα παιδια αλλα απο μπαταρια σκεφτομαι να συνδεσω μια 12v αυτοκινητου

 

http://image.made-in-china.com/4f0j00cBmETvMrHgqp/Dry-Charge-Car-Batteries-NX120-7-12V80AH.jpg

 

 

 

 

μια μερα με το ζορι..

αλλα παιζω συνεχεια

 

χα χα πολυ καλο !!! δυστυχως ολα τα smartphone το ιδιο προβλημα εχουν με την μπαταρια αλλα εξαρταται και απο την χρηση που του κανει ο καθε ενας .. μην ξεχνας οτι ειναι ενα μικρο κομπιουτερ το τηλεφωνο και οι εφαρμογες του συστηματος και αυτες του μαρκετ θελουνε ενεργεια να δουλευουνε .... η επομενη γενια απο μπαταριες θα κραταει περισοτερο νομιζω....:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

χα χα πολυ καλο !!! δυστυχως ολα τα smartphone το ιδιο προβλημα εχουν με την μπαταρια αλλα εξαρταται και απο την χρηση που του κανει ο καθε ενας .. μην ξεχνας οτι ειναι ενα μικρο κομπιουτερ το τηλεφωνο και οι εφαρμογες του συστηματος και αυτες του μαρκετ θελουνε ενεργεια να δουλευουνε .... η επομενη γενια απο μπαταριες θα κραταει περισοτερο νομιζω....:)

 

αφου λυθει σε 5-6 χρονια αυτο το θεμα...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πήγα σήμερα από το Πλαίσιο και μου είπαν ότι η Vodafone τους είπε να το δίνουν μόνο με νέα σύνδεση Vodafone...

 

γιατι μου ακούγετε μακακια αυτο που σου ειπε ο υπάλληλος στο πλαισιο !!!!! προστεθούν δεν το λεω για να σε προσβάλω !!! πάντως ευχαριστώ για την απάντηση

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

γιατι μου ακούγετε μακακια αυτο που σου ειπε ο υπάλληλος στο πλαισιο !!!!! προστεθούν δεν το λεω για να σε προσβάλω !!! πάντως ευχαριστώ για την απάντηση

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

 

και μένα μακακία μου ακούγεται φιλαράκι. Πάντως δεν είναι λίγο χοντρό να το πετάξει έτσι χύμα η υπάλληλος αν δεν της έχουν πει κάτι τέτοιο;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει να το συνδέσει κανείς στην tv με καλώδιο tv-out? Είναι συμβατό με οποιοδήποτε τέτοιο καλώδιο και που θα μπορούσα να βρω (όχι το hdmi αλλά το απλό)?

Έχω βρει αυτό αλλά δε ξέρω αν είναι συμβατό... http://www.amazon.co.uk/Genuine-SonyEricsson-IM700-TV-Out-3a-accessories/dp/B006M19FP2 :what:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ απο μένα κ χρόνια πολλά σε όλους.είμαι καινούριο μέλος κ δεν ξέρω πολλά για τα android. Έχω παραγγείλει το neo v κ ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται με το gps καθώς κάπου διάβασα οτι η χρήση τ απαιτεί χρέωση.υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλουμε χάρτες που δε θα χρειάζεται σύνδεση στο ίντερνετ κ χρέωση?

 

θα πας στις ρυθμισεις>ασυμαρτα και δικτυα>δικτυα κινητης τηλεφωνιας>δεδομενα ενεργα αν η επιλογη αυτη(δεδομενα ενεργα) ειναι απενεργοποιημενη δεν χρεωνεσε οποιο προγραμμα και να χρησιμοποιεις αρκει να εχεις ενεργο wfi και στις ρυθμισεις>τοποθεσια και ασφαλεια>χρηση ασυμ.δικτυων και χρηση δορυφορεων να ειναι ενεργα.Απο την στιγμη που ΔΕΝ εχεις την επιλογη δεδομενα ενεργα ΕΝΕΡΓΑ δεν τιθεται θεμα χρεωσεις οποιο προγραμμα και αν χρησιμοποιεις!καλο σημα στο wfi και εισαι κομπλε ;)

Link to comment
Share on other sites

Oλα καλα παιδια αλλα απο μπαταρια σκεφτομαι να συνδεσω μια 12v αυτοκινητου

 

http://image.made-in-china.com/4f0j00cBmETvMrHgqp/Dry-Charge-Car-Batteries-NX120-7-12V80AH.jpg

 

 

 

 

μια μερα με το ζορι..

αλλα παιζω συνεχεια

 

 

Εγω Αμα παιζω asphalt 6 τρωει την μπαταρια σε μια μερα , ενω αμα δε πααιξω πολυ δυο μερες κραταει

Sent from my Xperia Neo V

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

πήρα μια verbatim class10 8GB τη βάζω πάνω, τη βλέπει κενή, βάζω διαμόρφωση και κολλάει το κινητό σ ενα μήνυμα "Διαγραφή κάρτας SD" είναι κανά 10λεπτο έτσι...

 

Καλησπερα. Σημερα αγορασα και εγω μια Κingston sdhc 16gb, class4, 23€ απο καταστημα στη Θεσσαλονικη.

Η διαδικασια που ακολουθησα ηταν η εξης.

Πρωτα αντεγραψα τα παντα απ την παλια καρτουλα σε ενα φακελο στο pc μου.

Μετα φορμαρα την νεα καρτουλα στο pc μου, σε fat32.

Στη συνεχεια εριξα ολα τα δεδομενα της παλιας καρτας, στην νεα (παλι μεσω του pc).

Εβαλα την νεα καρτα στο κινητο, και δουλευουν τα παντα μελι γαλα χωρις να πειραξω απολυτως τιποτα!

 

Καλη τυχη σου ευχομαι...

Link to comment
Share on other sites

γιατι μου ακούγετε μακακια αυτο που σου ειπε ο υπάλληλος στο πλαισιο !!!!! προστεθούν δεν το λεω για να σε προσβάλω !!! πάντως ευχαριστώ για την απάντηση

:blink: :blink: :blink:

 

Λοιπόν πάω σε 2 vodafone στην περιοχή της επαρχίας μου. Το ίδιο συμβάν έγινε και στις δύο.

Τους ρωτάω, έχετε διαθέσιμο το xperia neo V σε μπλε χρώμα; Μου απαντάνε ναι αλλά μόνο για νέα σύνδεση ή για επιδότηση :X:X:X:X καλά οκ τους λέω, το παραγγέλνω από vodafone.gr και το χω σε 2 μέρες. και έτσι έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Eπιδει δεν βρηκα ακρη με την γεματη ram,ειχα μονιμα 48mb ελευθερα,ουτε unroot ουτε τιποτα,εγκατασταση ξανα του λογισμικου και το ξαναστηνω απο την αρχη ΤΣΕΚΑΡΟΝΤΑΣ καθε φορα που βρισκεται η ram.....

To παω πιο επιστημονικα τωρα.....:lol::lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

 

Καλη τυχη σου ευχομαι...

 

Μάλλον είναι χαλασμένη, γιατί απ ότι παρατήρησα κάτω από φως, η κάρτα φαίνεται τσακισμένη (σα να χει ραγίσει). Τη δοκίμασα για φορμάτ και σε άλλο τηλέφωνο (galaxy 3) και κόλλησε και εκεί. δεν έχω card reader αλλά μάλλον είναι κατεστραμμένη η κάρτα.

 

Ασχετο. Ξέρει κανείς πως έχω πρόσβαση στην κάρτα μνήμης μέσα από το τηλέφωνο; Δεν βλέπω πουθενά να υπάρχει "Το υλικό μου"

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο. Ξέρει κανείς πως έχω πρόσβαση στην κάρτα μνήμης μέσα από το τηλέφωνο; Δεν βλέπω πουθενά να υπάρχει "Το υλικό μου"

 

Κατέβασε κάποιον file manager (π.χ. astro) .

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε κάποιον file manager (π.χ. astro) .

 

thanks φίλε, αισθάνθηκα πολύ newbie που δε μπορούσα να κάνω ούτε αυτό...

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Eπιδει δεν βρηκα ακρη με την γεματη ram,ειχα μονιμα 48mb ελευθερα,ουτε unroot ουτε τιποτα,εγκατασταση ξανα του λογισμικου και το ξαναστηνω απο την αρχη ΤΣΕΚΑΡΟΝΤΑΣ καθε φορα που βρισκεται η ram.....

To παω πιο επιστημονικα τωρα.....:lol::lol:

 

Αυτο κανε.. εγω καθε μερα πριν το ροοτ επεζα 170-200 Mb Και τωρα 200 - 225 mb. και απο φωτεινοτητα σκιζει το κινητο (εκανα Disable Auto Brightness)

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

.....OK.....ενταξει.....τετοιο πραγμα, εγω, δεν εχω ξαναδει:wacko: Του παιρνω ενα screenshot...στο 3% μπαταριας, θεωρωντας πως -ηδη- ειναι θαυμα! Το πειραζω, το πειραζω, αναβω καμερες, βιντεο, ιντερνετ.....δεν κανω ακομη ενα screenshot, σκεφτομαι, ετσι για πλακα.....2%...:wacko:.....ε, δεν ειναι δυνατον! και να μην εχει σβησει ακομη!!! ξανα-μανα καμερες, χαρτες, ιντερνετ, μουσικη.....βρε λες.....για να δουμε.....αντε ακομη ενα screenshot.....προλαβαινω αραγε? σκεφτομουν..........1%...:X..........ειπατε κατι?

 

Κι η πλακα ειναι, οτι Παλι δεν εκλεισε αμεσως! αυτη τη φορα ανοιξα και το bluetooth, ξαναανοιξα την καμερα για βιντεο, μουσικη στο background.....κι ενα τελευταιο screenshot.....ελεγα.....λες να δω....0%...:blink:...(παει καηκα, τελειως:lol:). Τελος παντων, κατα 99% προλαβε και το πηρε το τελευταιο screenshot, αλλα καπου εκει εκλεισε τελικα η συσκευη...(βριζοντας με, λεει, χυδαια:p)...και ετσι δεν μπορεσα να στειλω τη φωτογραφια μεσω gmail. Υποσχομαι αυριο που θα το ανοιξω, να την ανεβασω, για του λογου το αληθες.

 

Στις 00:54 ηταν στο 3% (μαλλον και για λγα λεπτα πριν)

Στις 00:55 ηταν στο 2%

Στις 00:58 ηταν στο 1% (και παρεμεινε εκει, με ολο το προαναφερθεν σκαλισμα-μαστιγωμα για τετοια επιπεδα μπαταριας, μεχρι τις 01:08)

 

.....10 ολό.foockin.κληρα λεπτα.....:X

 

Μαλλον προκειται για το θαυμα των Χριστουγεννων...

 

 

ΥΓ. απο το σοκ...ξεχασα τα πειστηρια...:lol:

Edited by 1600
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...