Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια σημερα το πηρα και εγω σε λευκο χρωμα και ειναι πολυ καλο!!

θα ηθελα να ρωτησω το εξης...γιατι ενω κανει σαρωση για wifi και βρισκει ενα σωρο δυκτια δεν βρισκει το δικο μου?

 

Πρεπει να κανω κατι για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπον πρωτες εντυπωσεις μεχρι στιγμης πολυ καλες το φορτισα και το (ψαχνω) τωρα του εβαλα εφαρμογες που θελω του εβαλα gps igo- dont panic ολλα δουλευουνε ρολοι φτου να μην το ματιασω η οθωνη ολλα τα λεφτα gps κλειδωνει σε δευτερολεπτα wifi τα βρισκει ολα κανενα προβλημα σημα καμπανα . τη φωτεινοτητα μονο θα φιαξω να μην ρυθμηζεται αυτοματα καπιος φιλος το εγραψε εδω στο φορουμ δεν θυμαμαι αλλα θα το βρω .. το εχω 10 ωρες τωρα και ολλα δουλευουνε καλα αυτα ...:):)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω οτι δουλευει ρολοι 4 μερες τωρα,η μπαταρια ειναι ....κτηνος!Με τουρμπο σκαλισμα ολη μερα,εβγαλε 2ημερο στο χαλαρο!:lol:

ουτε πιξελ,ουτε τρεμοπεξιμο οθονης,ουτε τριξιματα,φτου να μην το ματιασω.....:lol:

Στο wi-fi επιδει με αυτο κατεβαζω δουλευει αψογα στην μια γραμμη σημα εκανα αναβαθμιση και φορτωσα βουνο εφαρμογες με την μια χωρις διακοπες αρκετα μετρα απο την πηγη......;)

Μονο θεμα να βρεθει θηκη και προσταυτικο οθονης.......:D

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω οτι δουλευει ρολοι 4 μερες τωρα,η μπαταρια ειναι ....κτηνος!Με τουρμπο σκαλισμα ολη μερα,εβγαλε 2ημερο στο χαλαρο!:lol:

ουτε πιξελ,ουτε τρεμοπεξιμο οθονης,ουτε τριξιματα,φτου να μην το ματιασω.....:lol:

Στο wi-fi επιδει με αυτο κατεβαζω δουλευει αψογα στην μια γραμμη σημα εκανα αναβαθμιση και φορτωσα βουνο εφαρμογες με την μια χωρις διακοπες αρκετα μετρα απο την πηγη......;)

Μονο θεμα να βρεθει θηκη και προσταυτικο οθονης.......:D

 

τη χρωμα ειναι το δικο σου?

Link to comment
Share on other sites

και σε αλλα φορουμ το λενε για αυτο το θεμα.οχι μονο στην ελλαδα αλλα ειναι γενικα η κατασκευη του σε εκεινο το σημειο λιγο χαλια.

 

το εκανε σε εμενα και το πηρα σε 2 καταστηματα και δεν το πηρανε. εβαλα ενα διπλωμενο χαρτακι αναμεσα στο ασημενιο-πλαστηκο και τωρα ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα το πηρα και εγω σε λευκο χρωμα και ειναι πολυ καλο!!

θα ηθελα να ρωτησω το εξης...γιατι ενω κανει σαρωση για wifi και βρισκει ενα σωρο δυκτια δεν βρισκει το δικο μου?

 

Πρεπει να κανω κατι για αυτο?

 

Να βάλεις το router σου να εκπέμπει σε κάποιο από τα κανάλια 1-11

 

Sent from my Neo V using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

την δευτερη μερα που πηρα τ κινητο μολις το κλειδωνα μετα απο λιγο εκλεινε και ξαναανοιγε μονο του σαν επανακκινηση ενα πραμα το εχει κανει σε εσας?το κλεισα το ξαναανοιξα και δν το εκανε το πηγα στο κωτσοβολο και μου ειπε αν τ κανει ξανα να το παω...μια βδομαδα τωρα δεν το εχει κανει...λετε να τ ξανακανει εχει κανεις το ιδιο προβλημα???ευχαριστω παιδια
Link to comment
Share on other sites

την δευτερη μερα που πηρα τ κινητο μολις το κλειδωνα μετα απο λιγο εκλεινε και ξαναανοιγε μονο του σαν επανακκινηση ενα πραμα το εχει κανει σε εσας?το κλεισα το ξαναανοιξα και δν το εκανε το πηγα στο κωτσοβολο και μου ειπε αν τ κανει ξανα να το παω...μια βδομαδα τωρα δεν το εχει κανει...λετε να τ ξανακανει εχει κανεις το ιδιο προβλημα???ευχαριστω παιδια

 

Αν δεν σου το έχει εμφανίσει μία εβδομάδα τώρα, μην ανησυχείς, απλά έτυχε! Κάποιες επανεκκινήσεις είναι αποδεκτές. Αν είχε πρόβλημα θα έκανε πολύ συχνά!!!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

 

ξέρει κανείς αν υπάρχει πρόβλημα να χρησιμοποίησω αυτό το κινητό με sim cosmote what's up? θέτει περιορισμούς η Vodafon πχ ως προς την σύνδεση στο ιντερνετ μιας και είναι φτιαγμένο για αυτή το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις κάρτα οποίας εταιρίας θέλεις. Είναι ελεύθερο σαν συσκευή δίχως περιορισμούς

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

 

ξέρει κανείς αν υπάρχει πρόβλημα να χρησιμοποίησω αυτό το κινητό με sim cosmote what's up? θέτει περιορισμούς η Vodafon πχ ως προς την σύνδεση στο ιντερνετ μιας και είναι φτιαγμένο για αυτή το κινητό?

 

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!! Δέχεται οποιαδήποτε sim. Ή Vodafone δεν έχει πειράξει καθόλου τη συσκευή (ευτυχώς!!!), ούτε καν τις δικές τις βλακείες δεν έχει ρίξει μέσα!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε ευχαριστω..μηπως εχεις καμια ιδεα για θηκη?

 

Αν δεν σου το έχει εμφανίσει μία εβδομάδα τώρα, μην ανησυχείς, απλά έτυχε! Κάποιες επανεκκινήσεις είναι αποδεκτές. Αν είχε πρόβλημα θα έκανε πολύ συχνά!!!

 

οκ φιλε ευχαριστω..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Να βάλεις το router σου να εκπέμπει σε κάποιο από τα κανάλια 1-11

 

thank you για την απαντηση αλλα δεν ξερω πως να το κανω αυτο.....:(

 

πηρα τηλ στην hol και το εφτιαξαν τωρα ειναι οκ!!

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Λεπτομερειες του βιντεο που τραβαει...... Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω να βρω τα ελληνικα στη συνταξη μηνυματος. Δεν ξερω τι εκανα και πως τα διεγραψα. Κατεβασα απο το μαρκετ εφαρμοφες με ελληνικο πληκτρολογιο αλλα δεν βλεπω φως. Εκανα επαναφορα του τηλεφωνου, αλλα τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω να βρω τα ελληνικα στη συνταξη μηνυματος. Δεν ξερω τι εκανα και πως τα διεγραψα. Κατεβασα απο το μαρκετ εφαρμοφες με ελληνικο πληκτρολογιο αλλα δεν βλεπω φως. Εκανα επαναφορα του τηλεφωνου, αλλα τιποτα.

 

ρυθμισεις>ρυθμισεις γλωσσας και πληκτρολογιου>διεθνες πληκτρολογιο>γλωσσες πληκτρολογιου και τικαρεις ελληνικα και οτι αλλο θες.

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις>ρυθμισεις γλωσσας και πληκτρολογιου>διεθνες πληκτρολογιο>γλωσσες πληκτρολογιου και τικαρεις ελληνικα και οτι αλλο θες.

Δεν μου βγαζει την επιλογη διεθνες πληκτρολογιο! Με την επαναφορα του τηλ που εκανα, δεν θα επρεπε να το επαναφερει και αυτο? Ειμαι ροοτ. Μηπως φταιει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγαζει την επιλογη διεθνες πληκτρολογιο! Με την επαναφορα του τηλ που εκανα, δεν θα επρεπε να το επαναφερει και αυτο? Ειμαι ροοτ. Μηπως φταιει αυτο?

 

εσβησες τιποτα απο το κινητο μετα το root?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εσβησες τιποτα απο το κινητο μετα το root?

 

Νομιζω ναι...ηθελα να σβησω αυτο με τα ιαπωνικα γραμματα, καθοτι μου ειναι αχρηστο...αλλα διεγραψα μαλλον τα ελληνικα. Τι μπορω να κανω τωρα για να το επαναφερω?

 

Γενικα, πως μπορω να επαναφερω το κινητο ακριβως οπως ηταν οταν το πηρα?

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να μου εξηγησει καποιος ποια ειναι τα θετικα στοιχεια του να κανω root το κινητο γιατι ειμαι ολιγον τι ασχετος με τετοια θεματα??? και καποιο link αν ειναι ευκολο που θα εχει ολη την διαδικασια του root... ευχαριστω!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να μου εξηγησει καποιος ποια ειναι τα θετικα στοιχεια του να κανω root το κινητο γιατι ειμαι ολιγον τι ασχετος με τετοια θεματα??? και καποιο link αν ειναι ευκολο που θα εχει ολη την διαδικασια του root... ευχαριστω!!!!

ποστ Ν.5 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021 παντος διαβασε ολη τη σελιδα ειναι ''ορολογια''

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ναι...ηθελα να σβησω αυτο με τα ιαπωνικα γραμματα, καθοτι μου ειναι αχρηστο...αλλα διεγραψα μαλλον τα ελληνικα. Τι μπορω να κανω τωρα για να το επαναφερω?

 

Γενικα, πως μπορω να επαναφερω το κινητο ακριβως οπως ηταν οταν το πηρα?

 

Flashαρεις με seus

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...