Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 610


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia Lumia 610

(RM-835)

It's the quickest way to connect with your friends, things, and places

 

http://i.webapps.microsoft.com/r/image/view/-/3843412/respXXL/1/-/Nokia-Lumia-610-black-front.png http://i.webapps.microsoft.com/r/image/view/-/3843404/respXXL/1/-/Nokia-Lumia-610-black-side.png

______________________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

27 Φεβρουαρίου 2012

 

Περιγραφή συσκευής:

The Nokia Lumia 610 is designed for instant social experiences and image sharing. The device is built on Windows Phone 7.5 and brings the best browsing experience with IE9 and HTML5 support. Other key features include a 800 MHz processor and 5Mpix camera with continuous Auto Focus and LED flash. Develop apps for this device with XNA and Silverlight frameworks and build web experiences using Internet Explorer 9.

______________________________________

 

Λειτουργικό σύστημα:

Microsoft Windows Phone 7.5 (Mango)

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

1066.0000.8858.12470

 

Δείκτης SAR:

0,83 W/kg

 

Ελληνικό product code:

059P5B7 (Black) / 059P6C1 (Cyan) / 059P6C2 (Magenta) / 059P5M8 (White)

______________________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Φωτογραφίες

Δελτίο τύπου

Data Sheet

Οδηγός χρήσεως

Edited by niotheros
Ενημέρωση συνδέσμων

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 736
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
το'χεις παρει? ε..για να το λες, κατι θα ξερεις.. ευχαριστω για την απαντηση:)

 

Κανει οτι κανουν ολα τα wp δεν ειναι καθολου πετσοκομενο, ειναι πολυ καλη ποιοτικη συσκευη nokia σε καλη τιμη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανει οτι κανουν ολα τα wp δεν ειναι καθολου πετσοκομενο, ειναι πολυ καλη ποιοτικη συσκευη nokia σε καλη τιμη

 

Ασε που κατα τη γνωμη μου ειναι και πιο ομορφο απο το 710

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μου αρεσει σαν συσκευη, αν δεν εχει κοληματα και ειναι γρηγορο στις βασικες του λειτουργιες, θα ειναι το επομενο μου κινητο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όχι μόνο αγγλικά

εννοω αν λειτουργει στην ελληνικη εκδοση του lumia μιλωντας αγγλικα. γιατι παταω το κουμπι εναρξης για να δωσω εντολη στα αγγλικα αλλα δεν κανει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να ρωτησω κατι.

 

Ενα φιλος πηρε το Lumia 610 αλλα στο display language δεν υπαρχουν τα ελληνικα.

 

Μπορουν να προστεθουν ?

 

Ολα τα αλλα λειτουργουν κανονικα με ελληνικα (keyboard,system locale κτλ)

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην αναζητηη ενος νεου κινητου και μαλλον εχω αρχισει κ γουσταρω το wp.

δεν θελω να δω περισοτερα λεφτα, γτ νομιζω ειναι ακομα αρχη γιαυτο το λογισμικο, ισως στο μελλον.

καποιος που να το εχει αν μπορει να πει καποια πραγματα, οκ στο rollarisma ειναι πολυ καλο,

αλλα στις εφαρμογες?

δεν κανω καμια τρελη χρηση, facebook twitter emails αντε και το πολυ να κανω κανα ελαφρυ σερφαρισμα στο ιντερνετ.

θα παρει την εκδοση 7.8?

ο μονος ενδιασμος που εχω ειναι οτι τα παντα γινοντα μεσω zune οπως στα itunes/iphone και ειμαι λιγο διστακτικος,

για πειτε....

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην αναζητηη ενος νεου κινητου και μαλλον εχω αρχισει κ γουσταρω το wp.

δεν θελω να δω περισοτερα λεφτα, γτ νομιζω ειναι ακομα αρχη γιαυτο το λογισμικο, ισως στο μελλον.

καποιος που να το εχει αν μπορει να πει καποια πραγματα, οκ στο rollarisma ειναι πολυ καλο,

αλλα στις εφαρμογες?

δεν κανω καμια τρελη χρηση, facebook twitter emails αντε και το πολυ να κανω κανα ελαφρυ σερφαρισμα στο ιντερνετ.

θα παρει την εκδοση 7.8?

ο μονος ενδιασμος που εχω ειναι οτι τα παντα γινοντα μεσω zune οπως στα itunes/iphone και ειμαι λιγο διστακτικος,

για πειτε....

Καλημερα. Αυτη την στιγμη για τα λεφτα του (199) ειναι πολυ καλο τηλέφωνο. Οτι αναφερεις τα κανει ολα απροβληματιστα, αμεσα και χωρις κολληματα. Πραγματικα με τα WP (τα οποια τα εκραζα τρελα πριν τα χρησιμοποιησω) καταλαβαινεις τι σημαινει αμεσοτητα, ταχυτητα και απλοτητα!! Οσο για το Zune εξαρταται πως θα το φιλοσοφησεις. Αν οργανωσεις την μουσικη σου με το Zune θα δεις οτι τελικα ειναι μακραν πιο ευχρηστος ο συγχρονισμος. Επισης να ανφερω οτι προσφατα περασα καποια HD βιντεο στο 900 μου και με την αυτοματη μετατροπη που κανει το Zune η ποιοτητα ηταν αψογη και το μεγεθος του αρχειου πολυ μικροτερο απο το αρχικο HD.

Για εμενα παρτο και δεν θα το μετανοιωσεις.

 

Να ρωτησω κατι.

 

Ενα φιλος πηρε το Lumia 610 αλλα στο display language δεν υπαρχουν τα ελληνικα.

 

Μπορουν να προστεθουν ?

 

Ολα τα αλλα λειτουργουν κανονικα με ελληνικα (keyboard,system locale κτλ)

 

Ευχαριστω.

Ουτε στις ρυθμισεις υπαρχουν τα Ελληνικα; Ειναι Ελληνικο ή απο εξωτερικο;

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα. Για να προσθέσουμε κάτι σε υπάρχον μήνυμα μας χρησιμοποιούμε την Τροποποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι παραεισαγωγη απο Ιταλια.

 

Πηρα τη Nokia και εμαθα οτι τα 610 εχουν αλλη πολιτικη σε σχεση με τα αλλα Lumia.

 

Τα δινει η Nokia ανα Region και εχουν συγκεκριμμενες γλωσσες περασμενες μεσα.

 

Το δικο μου ειχε 6 μεσα ενω τα αλλα lumia εχουν πανω απο 30.....

Link to comment
Share on other sites

Ειναι παραεισαγωγη απο Ιταλια.

 

Πηρα τη Nokia και εμαθα οτι τα 610 εχουν αλλη πολιτικη σε σχεση με τα αλλα Lumia.

 

Τα δινει η Nokia ανα Region και εχουν συγκεκριμμενες γλωσσες περασμενες μεσα.

 

Το δικο μου ειχε 6 μεσα ενω τα αλλα lumia εχουν πανω απο 30.....

Ολα τα 610 εχουν λιγοτερες γλωσσες. Πηγαινε το σε καποιο Nokia Care Point ή στην Arvato για να σου φλασαρουν Ελληνικο firmware. Εχει καποι κοστος γυρω στα 15-16 ευρω νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι αύριο να το πάρω από κατάστημα WIND στα 199ευρώ. θέλω να ρωτήσω τα εξής:

1) Από αυτονομία πως πάει;

2)Ραδιόφωνο έχει φαντάζομαι και αν ναι αλλάζει σταθμούς από το hands free;

3)Όταν σε καλεί κάποιος ακούγεται ηχητικά το όνομα της επαφής όπως στα nokia με symbian s60;

4)Στα sms γράφει 160χαρακτήρες;

 

Όποιος το έχει στα χέρια του αν μπορεί να απαντήσει στα παραπάνω.Ευχαριστώ!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι αύριο να το πάρω από κατάστημα WIND στα 199ευρώ. θέλω να ρωτήσω τα εξής:

1) Από αυτονομία πως πάει;

2)Ραδιόφωνο έχει φαντάζομαι και αν ναι αλλάζει σταθμούς από το hands free;

3)Όταν σε καλεί κάποιος ακούγεται ηχητικά το όνομα της επαφής όπως στα nokia με symbian s60;

4)Στα sms γράφει 160χαρακτήρες;

 

Όποιος το έχει στα χέρια του αν μπορεί να απαντήσει στα παραπάνω.Ευχαριστώ!

1) 2 μερες με νορμαλ χρηση. Αλλα ας πει και καποιος που το εχει στα χερια του.

2) Εχει ραδιο κανονικα και αλλαζει κανονικα σταθμους με το μικροφωνο (μπρος -πισω)

3)Οχι

4) Ναι κανονικα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους.

 

Σκέφτομαι σοβαρά να παρατήσω το Android για τα windows.

Τα δοκίμασα μια φορά και η αλήθεια είναι ότι απογοητεύτηκα με την έλλειψη φανταχτερής αρχικής οθόνης όπως συμβαίνει με τα android phones, με την (μη) ποικιλία εφαρμογών και το zune.

 

Επίσης μου την δίνει ότι δεν μπορώ να βάλω την micro sd.

 

Από την άλλη, τα τελευταία 3 android phones που είχα μου έχουν σπάσει τα νεύρα το καθένα για διαφορετικούς λόγους.

Το android αν και ωραίο λογισμικό, έχει τα κολλήματά του.

Ας πούμε τώρα έχω ένα LG L7 και παρόλο ότι είναι όμορφο κινητό, με το λογισμικό να τρέχει καλά κτλ, έχω εξ' αρχής το εξής πρόβλημα: Τα sms κολλάνε και είτε δεν πηγαίνουν ποτέ ή δεν έρχεται αναφορά, ή μπορεί να έρθει αναφορά και πάλι να μην φτάσουν στον παραλήπτη κοκ.

Αυτό μου συνέβη παλιότερα και στο Galaxy S. (Offtopic: Έχει κανείς λύση γι' αυτό;)

 

Το μόνο που με νοιάζει είναι αν πάρω το lumia 610, να μπορώ να μεταφέρω τα sms μου, γιατί δεν θέλω να τα χάσω. Υπάρχει τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Σκέφτομαι σοβαρά να παρατήσω το Android για τα windows.

Τα δοκίμασα μια φορά και η αλήθεια είναι ότι απογοητεύτηκα με την έλλειψη φανταχτερής αρχικής οθόνης όπως συμβαίνει με τα android phones, με την (μη) ποικιλία εφαρμογών και το zune.

 

Επίσης μου την δίνει ότι δεν μπορώ να βάλω την micro sd.

 

Από την άλλη, τα τελευταία 3 android phones που είχα μου έχουν σπάσει τα νεύρα το καθένα για διαφορετικούς λόγους.

Το android αν και ωραίο λογισμικό, έχει τα κολλήματά του.

Ας πούμε τώρα έχω ένα LG L7 και παρόλο ότι είναι όμορφο κινητό, με το λογισμικό να τρέχει καλά κτλ, έχω εξ' αρχής το εξής πρόβλημα: Τα sms κολλάνε και είτε δεν πηγαίνουν ποτέ ή δεν έρχεται αναφορά, ή μπορεί να έρθει αναφορά και πάλι να μην φτάσουν στον παραλήπτη κοκ.

Αυτό μου συνέβη παλιότερα και στο Galaxy S. (Offtopic: Έχει κανείς λύση γι' αυτό;)

 

Το μόνο που με νοιάζει είναι αν πάρω το lumia 610, να μπορώ να μεταφέρω τα sms μου, γιατί δεν θέλω να τα χάσω. Υπάρχει τρόπος;

Καλημέρα. Αυτά τα προβληματάκια που ανάφερεις με το LG δεν υφίστανται ούτε κατά διανοια στα WP. Όπως έχω πει και σε άλλο φόρουμ τα WP είμαι τοσο απροβλημάτιστα σε όλες τις λειτουργίες τους σε βαθμό που να ανησυχείς ότι κάτι δεν πάει καλα :-)

Για τα μυνήματα νομίζω ότι είναι πολύ δύσκολα να τα μεταφέρεις όχι λογω WP αλλα λογω ότι τα μηνυματα πάντα είναι pain in the *** για όλες τις πλατφόρμες. Πάντως τις επαφές σου θα τις τραβήξει το Lumia απροβλημάτιστα μέσω Bluetooth από το LG σε δευτερολεπτα με την ΝΟΚΙΑ ενσωματωμένη εφαρμογή Μεταφορά Επαφών.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...